carte_2026 11.05.26, 23:17 W niedzielę można sobie było spacerować środkiem jezdni wielu ulic. Oczywiście zwracając uwagę na wskazania policji. Na przykład na radiowóz pilotujący tramwaj. Wings for Life World Run Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
carte_2026 Re: Jeżyc(i)e 12.05.26, 09:03 Przez środek skrzyżowania - o tego waśnie co jest "za zdjęciem", za przystankiem. Odpowiedz Link
borsuczyca.klusek Re: Jeżyc(i)e 12.05.26, 09:15 Moja mama raz miała brać w tym udział, ale w końcu nie pamiętam czy poszła Odpowiedz Link
carte_2026 Re: Jeżyc(i)e 12.05.26, 09:27 Ja nie brałem udziału. W moim przypadku to by było Wings for Death :) Nawet wcześniej o tym wydarzeniu nie wiedziałem - przypadkiem trafiłem. Odpowiedz Link
carte_2026 System kaucyjny czyli specjana dedykacja dla Lezia 15.05.26, 15:13 Tak się miło składa, że najbliższy płaz ma taki mały kaucjomat. Odkąd się nauczyłem go obsługiwać to za każdym razem oprócz opakowań tego, co aktualnie kupuję - dorzucam 2 z zapasów. Już mnie znają, nie robią problemu - choć nie wszystkie u nich kupowałem. I właśnie tak zrobiłem, poszedłem ładować koszyk. Tymczasem przyszła dziewczyna z 2 "standardowymi" workami na śmieci. Nie wiem ile tam miała. Też ją znają - jak to na zadupiu - ale już kasjerka się jej pytała: nie możesz z tym iść do owada? No jest taki niedaleko. - E, nie chce mi się. - Jak mi przepełnisz worek to idziesz ze mną na zaplecze i go wymieniasz. Kurtyna. Odpowiedz Link
carte_2026 Re: Ferdek Kiepski mawiał: Piwo to nie alkoho. 30.05.26, 11:44 Przechodziłem wczoraj koło sklepu Wina i alkohole Ergo: wino to też nie alkohol! Odpowiedz Link
carte_2026 Borsi... 30.05.26, 17:24 Znaszli takie piwo? Mamy tu knajpę o nazwie Zwierzyniec, co to piwo podaje. Nie - to nie jest lokal tego browaru. To lokal z widokiem na Stare ZOO. Tak sobie umyślili! Odpowiedz Link
carte_2026 Lezio... 30.05.26, 17:29 To tak wygląda wasze oznaczenie butelki zwrotnej? A taki sklep tu mamy. Ciekawostka - pfandu sobie liczą 1,5 zł. Spokojnie - u nich można oddać :) Czyli - jest interes do zrobienia .) Odpowiedz Link
leziox Re: Lezio... 30.05.26, 22:21 Dokładnie tak wygląda niemieckie oznaczenie flaszek kaucjonowanych. Ale jest haczyk. W kodzie paskowym jest zakodowany numer kraju. Może to być interes Zabłockiego. Odpowiedz Link
leziox Re: Lezio... 30.05.26, 22:22 Albo jest jakiś inny haczyk - oni też nie są głupi. Chyba. Odpowiedz Link
carte_2026 Ruda... 30.05.26, 22:06 No i co? Pokazuję zdjęcia z jeżyckich "podróży" - zero zainteresowania od nikogo. Oj zrobię sobie przerwę... Odpowiedz Link
a74-7 Re: Ruda... 30.05.26, 22:22 chwilunia, co sie pan jezysz ? ;) Ogladamy, posmakowac nie mozemy , ale moze bys tak slowko w temacie smaku tego bursztynowego cuda, c'nie? Bo ja przyznam , ze przy okazji jakiejs wizyty w pubie juz nawet nie probuje ich lokalnych , a maja tego pelno i nawet serwuja samples; zawsze wybieram ulubione ... byle nie ale ... Odpowiedz Link
a74-7 Re: Ruda... 30.05.26, 22:25 A kaucje za butelki zupelnie mnie nie interesuja , byc moze juz wprowadzili , naprawde nie wiem . Odpowiedz Link
leziox Re: Ruda... 30.05.26, 22:37 A mnie interesuje, bo jest z tego kasa leżąca na ulicy. :D Odpowiedz Link
carte_2026 Re: Ruda... 30.05.26, 22:51 a74-7 napisał: > A kaucje za butelki zupelnie mnie nie interesuja , byc moze juz wprowadzili , n > aprawde nie wiem . No mnie interesują. U nas jak tylko pamiętam był rozsądny system za butelki od piwa - od stycznia wprowadzili kompletnie zebany na puszki i butelki po napojach. Uwaga - nie dotyczy na przykład mleka. :D Odpowiedz Link
carte_2026 Re: Ruda... 30.05.26, 22:48 a74-7 napisał: > chwilunia, co sie pan jezysz ? ;) Jak jeżysz jak jerzycjujesz? :D > Ogladamy, posmakowac nie mozemy , ale moze bys tak slowko w temacie smaku tego bursztynowego cuda, c'nie? Spoko. To nie jest piwo zwane w Czechach rezanym, u nas robią podobne bursztynowe. Zwykły lager, ale nie koncerniak. Stąd ten solidny kolor. Dla mnie na początku zbyt chmielony. Ale jak wjechał na stół zapiekany camembert z sosikiem borówkowo jakimś tam - o to siadło idealnie. > Bo ja przyznam , ze przy okazji jakiejs wizyty w pubie juz nawet nie probuje ich lokalnych , a maja tego pelno i nawet serwuja samples; zawsze wybieram ulubione ... byle nie ale ... To ja mam odwrotnie. To co lubię to sobie kupuję znacznie taniej w sklepach. Jak już płacę za żarcie to dołożę do piwa, którego nie znam. Odpowiedz Link
a74-7 Re: Ruda... 31.05.26, 21:57 Well, byl kiedys u nas system zwrotny , postawili automaty , wrzucalo sie tam z podzialem na kolory szkla , wypluwalo to jakis bilecik chyba ile roszy czy punktow otrzymywales , mozna bylo spieniezyc przy kasie w supermarkecie. Automaty zapychaly sie , albo dla sobie znanych powodow byly 'out of order' - az wreszcie zniknely sprzed supermarketow. Ale dzieki wam ( senkju:-)) wlasnie dowiedzialam sie , ze tsystem kaucyjny za butelki ( ok 20p za sztuke) wejdzie dopiero (uwaga !) 1 pazdziernika 2027 :). Zaczne wiec oblatywac kilka ulic regularnie w poszukiwaniu szkla ;) Mam wiec troche czasu :D. Odpowiedz Link
carte_2026 Re: Ruda... 31.05.26, 22:43 a74-7 napisał: > Well, byl kiedys u nas system zwrotny , postawili automaty , wrzucalo sie tam z > podzialem na kolory szkla , wypluwalo to jakis bilecik chyba U nas od wielu lat "na podwórkach" są śmietniki na białe i kolorowe szkło. > Automaty zapychaly sie , albo dla sobie znanych powodow byly 'out of order' Dzisiaj byłem w polskim "płazie", no wiesz, oficjalna nazwa zaczyna się od Ż. Nie wrzucaj bo wór pełen! Spoko, zabiorę do domu, mam blisko i innym razem... Zrobiłem swoje zakupy... Poczekaj. Babka otworzyła automat, potrząsła worem - to co tam masz? Powrzucała - tadam, kaucja rozliczona. Bo z ludźmi trzeba rozmawiać > Ale dzieki wam ( senkju:-)) wlasnie dowiedzialam sie , ze tsystem kaucyjny za butelki ( ok 20p za sztuke) > wejdzie dopiero (uwaga !) 1 pazdziernika 2027 :). O, czyli są jakieś zalety Braxitu :D Odpowiedz Link