Dodaj do ulubionych

TK, SN, KRS

14.07.17, 17:16
TK, SN, KRS - dziwne, ze w Polsce władza ustawodawcza ma możliwość manipulacji przy tych organach zwykła większością głosów. Do zmiany w nich powinna być potrzebna większość konstytucyjna (2/3 albo nawet 3/4). Ktos coś tu kiedyś przeoczył? Nie wziął pod uwagę, ze partia typu PZPR może kiedyś zdobyć (zwykłą) większość? Zdobycie zwykłej większości nie jest zresztą w Polsce trudne, bo jest wysoki próg wyborczy (5%), który faworyzuje duże partie. W innych krajach jest np. 3%, gdyby tak było u nas, PiS nie miałby dziś większości.
Obserwuj wątek
    • wagonetka Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 17:19
      keekees napisał:

      > TK, SN, KRS - dziwne, ze w Polsce władza ustawodawcza ma możliwość manipulacji
      > przy tych organach zwykła większością głosów.

      jeśli ktoś działa jak bandyta na rympał a tak działa PiS, to żadna Konstytucja mu nie przeszkodzi

      przeszkodzić mogą tylko obywatele

      • keekees Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 17:27
        wagonetka napisał(a):

        > przeszkodzić mogą tylko obywatele

        Jak?
        • wagonetka Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 17:30
          wychodząc na ulicę
          strajkując
          stosując obywatelskie nieposłuszeństwo


          ale tu muszą być setki tysięcy ludzi

          • pies_na_czarnych Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 17:35
            Masz racje. Tylko obywatele moga to zrobic. W tym kraju nawet na partie opozycyjne nie mozna liczyc.
            Trzy terminy, w trzech roznych miajscah jakby nie moznabylo tego zrobic razem i teraz.
            wyborcza.pl/7,75398,22092852,protesty-w-obronie-sadu-najwyzszego-zobacz-kiedy-i-gdzie.html#BoxGWImg
          • taniarada Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 17:49
            wagonetka napisał(a):

            > wychodząc na ulicę
            > strajkując
            > stosując obywatelskie nieposłuszeństwo
            >
            >
            > ale tu muszą być setki tysięcy ludzi
            > Przeważnie wychodzą UBywatele. Mała garstka .Ludzie Dudy też mają argumenty w zanadrzu.Nawet bolek nie zdzierżył .Więc nie strasz .
          • keekees Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 19:02
            wagonetka napisał(a):

            > wychodząc na ulicę
            > strajkując
            > stosując obywatelskie nieposłuszeństwo
            > ale tu muszą być setki tysięcy ludzi

            Nikomu się nie chce. Obywatele nie lubią przecież sądów.
            • m.c.hrabia Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 19:41
              keekees napisał:


              >
              > Nikomu się nie chce. Obywatele nie lubią przecież sądów.

              kiełbasa nie zdrożała ,wóda też nie to się i nie chce,jakiś sądy ,jeszcze najwyższy ,jakieś
              krs-y ( a kto wie z czym to się je) , ciemnota a szczególnie katolicka wszędzie jest taka sama,
              ostatnio przerabiała to Wenezuela też zawierzyli swojemu hitlerkowi i mają ,
              idziemy dokładnie tą samą drogą , nasz własny hitlerek niczego nowego nie wymyślił ,
              papuguje swój pierwowzór uważając się za gieniusia , a to tylko tchórzliwa śmierdząca padlina.
              • keekees Re: TK, SN, KRS 15.07.17, 06:46
                m.c.hrabia napisał:

                > > Nikomu się nie chce. Obywatele nie lubią przecież sądów.
                >
                > kiełbasa nie zdrożała ,wóda też nie to się i nie chce,jakiś sądy ,jeszcze najw
                > yższy ,jakieś
                > krs-y ( a kto wie z czym to się je) , ciemnota a szczególnie katolicka wszędz
                > ie jest taka sama,
                > ostatnio przerabiała to Wenezuela też zawierzyli swojemu hitlerkowi i mają ,
                > idziemy dokładnie tą samą drogą , nasz własny hitlerek niczego nowego nie wymyś
                > lił ,
                > papuguje swój pierwowzór uważając się za gieniusia , a to tylko tchórzliwa śmie
                > rdząca padlina.

                Dokładnie! Musi powstać powszechne wrażenie osiągniecie dna, a tego jeszcze nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie.
    • j-k Setki tysiecy ludzi walczy... 14.07.17, 17:39
      ktos ci tu wczoraj napisal - gdzie sa te setki tysiecy ludzi, o co walcza i gdzie maja te KRSy...

      sa tutaj:
      - i walcza TLUMNIE o swoje miejsce za parawanem :)
      www.obrazki.jeja.pl/13121,wakacje-nad-morzem.html
      • matigrypl Re: Setki tysiecy ludzi walczy... 14.07.17, 17:53
        Wszystko rozbija się o malutki szczególik; potrzebne są setki tysięcy. Tymczasem protestujących mamy śladowe ilości a zawodowi uczestnicy dla polepszenia frekwencji uczestniczą we wszystkich protestach. Im jest obojętne z kim i jak byle błysnąć w tv.
      • keekees Re: Setki tysiecy ludzi walczy... 14.07.17, 19:03
        j-k napisał:

        > ktos ci tu wczoraj napisal - gdzie sa te setki tysiecy ludzi, o co walcza i gdz
        > ie maja te KRSy...
        >
        > sa tutaj:
        > - i walcza TLUMNIE o swoje miejsce za parawanem :)
        > www.obrazki.jeja.pl/13121,wakacje-nad-morzem.html

        Protestują na plaży przeciwko wyzyskowi kapitalistycznemu? ;)
    • snajper55 Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 18:30
      keekees napisał:

      > TK, SN, KRS - dziwne, ze w Polsce władza ustawodawcza ma możliwość manipulacji
      > przy tych organach zwykła większością głosów. Do zmiany w nich powinna być potr
      > zebna większość konstytucyjna (2/3 albo nawet 3/4). Ktos coś tu kiedyś przeoczy
      > ł? Nie wziął pod uwagę, ze partia typu PZPR może kiedyś zdobyć (zwykłą) większo
      > ść? Zdobycie zwykłej większości nie jest zresztą w Polsce trudne, bo jest wysok
      > i próg wyborczy (5%), który faworyzuje duże partie. W innych krajach jest np. 3
      > %, gdyby tak było u nas, PiS nie miałby dziś większości.

      Czy ty nie rozumiesz, ze dla takiej partii jak PiS prawo nie ma znaczenia? Prawo nie zezwala na powołanie sędziów TK na zajęte miejsca? Nie pozwala. A PiS powołał i już. Przed działaniami takiej partii żadne przepisy prawa nie są w stanie nas ochronić.

      S.
      • wagonetka Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 18:32
        snajper55 napisał:


        > Czy ty nie rozumiesz, ze dla takiej partii jak PiS prawo nie ma znaczenia? Praw
        > o nie zezwala na powołanie sędziów TK na zajęte miejsca? Nie pozwala. A PiS pow
        > ołał i już. Przed działaniami takiej partii żadne przepisy prawa nie są w stani
        > e nas ochronić.
        >
        > S.

        to wcale nie jest takie proste uwierzyć, że Bareja to rzeczywistość


        • j-k przeciwnie: To dziecinnie proste. 14.07.17, 22:38
          wagonetka napisał(a):
          to wcale nie jest takie proste uwierzyć, że Bareja to rzeczywistość


          To dziecinnie proste.
          Tylko nie placz, dziewojo.
          dzielnej kobiecie placz nie przydstoi.
      • keekees Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 19:06
        snajper55 napisał:

        > Czy ty nie rozumiesz, ze dla takiej partii jak PiS prawo nie ma znaczenia?

        Nie, nie rozumiem...

        > Praw
        > o nie zezwala na powołanie sędziów TK na zajęte miejsca? Nie pozwala. A PiS pow
        > ołał i już.

        Konkretnie - jakie prawo, jakie miejsca i kto powołany.

        > Przed działaniami takiej partii żadne przepisy prawa nie są w stani
        > e nas ochronić.
        > S.

        Wydaje mi się jednak, ze są, gdyby były jednoznaczne. Przecież przed wyborami PiS był niegroźny.
    • adam111115 Re: TK, SN, KRS 14.07.17, 19:32
      Jeśli przychodzi władza która robi co chce nie zważając na istniejące prawo, to żadne reguły nie istnieją. PiS to barbarzyńcy którzy wpadają, niszczą i demolują. Normalnie takich barbarzyńców się odpiera siłą ale to już nie te czasy. Tych trzeba będzie osądzić i skazać na długie lata
    • adalberto3 Kosmetyka w ramach Konstytucji. 14.07.17, 19:53
      W porównaniu np. z Niemcami nowe rozwiązania nie idą tak daleko. Tam sędziów (Bundesgerichtshof) wybierają politycy - ministrowie sprawiedliwości poszczególnych landów i 16 posłów wyznaczonych przez parlament. Nie ma żadnego zamachu na polskie sądy !
      • adam111115 Re: Kosmetyka w ramach Konstytucji. 14.07.17, 19:57
        Nie przyszło Ci do głowy że tam nie ma takich pojebów jak pisuary? Poza tym jeśli taki pisior jak ty tym się zasłania to znaczy że jednak w DE nie do końca jest tak to przedstawiasz. Kłamstwo i manipulacje macie do perfekcji opanowaną
        • erka-4 Re: Kosmetyka w ramach Konstytucji. 15.07.17, 06:25
          adam111115 napisał:

          > Nie przyszło Ci do głowy że tam nie ma takich pojebów jak pisuary? Poza tym jeś
          > li taki pisior jak ty tym się zasłania to znaczy że jednak w DE nie do końca je
          > st tak to przedstawiasz. Kłamstwo i manipulacje macie do perfekcji opanowaną


          - większych POjebów od nich,nadzieję mam,że już mieć nie będziemy.

          W Niemczech sędziów pięciu sądów najwyższej instancji (bez Federalnego Trybunału Konsytucyjnego) wybiera specjalna, 32-osobowa komisja rekrutacyjna (Richterwahlausschuss) złożona po połowie z posłów do Bundestagu (skład odzwierciedla proporcjonalnie układ sił w Bundestagu) i ministrów sprawiedliwości krajów związkowych (rządy landowe wyłaniane są w osobnych wyborach, proporcje partyjne są często inne niż w Bundestagu). Kandydatów może proponować federalny minister sprawiedliwości, albo członkowie komisji rekrutacyjnej. Po zaopiniowaniu kandydata lub kandydatki przez tzw. radę prezydialną danego sądu (prezes i inni sędziowie) komisja rekrutacyjna zwykłą większością głosów dokonuje wyboru na drodze tajnego głosowania. Po zatwierdzeniu wyboru przez rząd federalny sędziego mianuje prezydent RFN. Ta procedura od lat krytykowana jest przez przedstawicieli samorządu sędziowskiego, jako zbyt upolityczniona i mało przejrzysta.

          Zatem widzisz co Niemcy mają,a sędziom się to nie podoba bo nie mogą być nadzwyczajną kastą,ale Niemcy już nie są głupi,wiedzą co znaczy KASTA,Polacy też w końcu zrozumieli i głośno krzyczą : PRECZ Z KASTĄ !!!
      • m.c.hrabia Re: Kosmetyka w ramach Konstytucji. 14.07.17, 20:00
        adalberto3 napisał:

        > W porównaniu np. z Niemcami nowe rozwiązania nie idą tak daleko. Tam sędziów (B
        > undesgerichtshof) wybierają politycy - ministrowie sprawiedliwości poszczególny
        > ch landów i 16 posłów wyznaczonych przez parlament. Nie ma żadnego zamachu na p
        > olskie sądy !

        w Niemczech pigułka dzień po jest bez recepty a skrobanki są legalne,
        a małżeństw gejowskie zalegalizowane, mogą dzieci adoptować nawet.
        • adam111115 Re: Kosmetyka w ramach Konstytucji. 14.07.17, 20:07
          Na tym właśnie polega manipulacja ciemnym ludem przez pisdzielców. Holandia nie ma TK, Niemcy jak wyżej, USA jeszcze coś. Ale co do innych tematów w tych krajach to ciemny lud się nie dowie
          • erka-4 liberalizm jak gangrena cywilizację toczy... 15.07.17, 06:33
            ...w przepaść.

            adam111115 napisał:

            > Na tym właśnie polega manipulacja ciemnym ludem przez pisdzielców. Holandia nie
            > ma TK, Niemcy jak wyżej, USA jeszcze coś. Ale co do innych tematów w tych kraj
            > ach to ciemny lud się nie dowie


            - zanikanie,a mówiąc tekstem otwartym,likwidacja norm moralnych prowadzi wprost do likwidacji społeczeństw,narodów i cywilizacji.
            Jeżeli nie obronimy europejskich norm moralnych to muzułmanie załatwią za nas to wszystko dokładnie i szybko.
      • wagonetka Re: Kosmetyka w ramach Konstytucji. 14.07.17, 20:06
        adalberto3 napisał:

        > W porównaniu np. z Niemcami nowe rozwiązania nie idą tak daleko. Tam sędziów (B
        > undesgerichtshof) wybierają politycy - ministrowie sprawiedliwości poszczególny
        > ch landów i 16 posłów wyznaczonych przez parlament. Nie ma żadnego zamachu na p
        > olskie sądy !

        pisię jak nie skłamie to nie uśnie

        twitter.com/JudgesSsp/status/826796605131071489/photo/1
        • m.c.hrabia Re: Kosmetyka w ramach Konstytucji. 14.07.17, 20:18
          wagonetka napisał(a):

          >
          >
          > pisię jak nie skłamie to nie uśnie
          >
          > twitter.com/JudgesSsp/status/826796605131071489/photo/1

          to jest geny niewolnika, chłopa pańszczyźnianego , taką mamy historię ,
          95% nas pochodzi od chłopów którzy w niewolnictwie żyli najdłużej w europie ,
          a najciekawsze jest to że to nie rodowity zniósł niewolnictwo, tylko obcy podobno zaborca,
          te geny jeszcze długo będą się czkawką odbijać.
        • j-k Pisie mne ne zaimaja... 14.07.17, 20:29
          wagonetka napisał(a):
          pisię jak nie skłamie to nie uśnie


          Pisie mne ne zaimaja...
          zaimaja mne Peoviecki
          - dawno ostrzyzone, a jednak nadal becza i placza:

          wyborcza.pl/1,154902,15795327,Strzyzenie_owiec_na_igrzyska.html
          • adam111115 Re: Pisie mne ne zaimaja... 14.07.17, 21:41
            Skąd się tacy debile biorą?
            • gelati Kaczyński to jednak geniusz polityczny! 14.07.17, 22:14

              Już nikt w to nie wątpi:))).
              • adam111115 Re: Kaczyński to jednak geniusz polityczny! 14.07.17, 23:07
                Jeśli wcześniej nie kopnie w kalendarz to będzie siedział
                • erka-4 Kaczyński to zbawiciel ! 15.07.17, 06:59
                  adam111115 napisał:

                  > Jeśli wcześniej nie kopnie w kalendarz to będzie siedział


                  - ale póki co zrobi to o co modlili się Polacy.
                  I wyśpiewali.

                  www.youtube.com/watch?v=DkOIWdc9v3M
            • j-k nie mam pojencia... 14.07.17, 22:29
              adam111115 napisał:
              > Skąd się tacy debile biorą?


              nie mam pojencia...
              KK ich rodzi ?

              Tfu(j), jak zawsze, Dr. J.K.
      • keekees Kłamiesz jak pies, adalberto 14.07.17, 22:47
        adalberto3 napisał:

        > W porównaniu np. z Niemcami nowe rozwiązania nie idą tak daleko. Tam sędziów (B
        > undesgerichtshof) wybierają politycy - ministrowie sprawiedliwości poszczególny
        > ch landów i 16 posłów wyznaczonych przez parlament. Nie ma żadnego zamachu na p
        > olskie sądy !

        Kłamiesz jak pies, adalberto:
        twitter.com/JudgesSsp/status/826796605131071489/photo/1
    • taniarada Alarm bombowy w Sopocie 14.07.17, 22:27
      Widzicie coście narobili puczyści i ty zwykły czytelniku GW. Przez wasze fanaberie nie jeżdżą pociągi .I trzeba było walczyć o KRS ? niezalezna.pl/102282-alarm-bombowy-w-sopocie-ewakuowano-pasazerow-ze-stacji-pkp-i-pociagow
    • benek231 Wiekszosc niezbedna do zmiany ustroju :O) 14.07.17, 22:44
      By zmenic ustroj, np. zlikwidowac trojpodzial wladzy, i niezalezne sadownictwo, niezbedna jest konstytucyjna wiekszosc 2/3. Konstytucja przewiduje taka zmiane lecz wtedy gdy gotowosc jej wyrazi wspomniana wiekszosc.

      Jezeli faszysci Kaczynskiego likwiduja trojpodzial wladzy i niezaleznosc sadownictwa to nie ma najmniejszego znaczenia w jaki sposob to robia, gdyz liczy sie efekt, a nie pozory postepowania zgodnie z prawem. Tymczasem Konstytucja jasno precyzuje wymagania: 2/3 wiekszosc.
      Czyli po jakie by metody i tricki klero-faszysci nie siegali to wszystkie niezgodne z powyzszym konstytucyjnym wymogiem sa niezgodne z prawem. Ewentualnie sa prawym zloczyncow.
      • matigrypl Re: Wiekszosc niezbedna do zmiany ustroju :O) 15.07.17, 05:41
        Tobie benek odbiło na amen! Gdzie ty w tych posunięciach mających na celu odsunięcie od szkodzenia państwu kilku degeneratów widzisz zmianę ustrojową??? To czysta kosmetyka mająca za cel uzdrowienie państwa.
        Propaganda pełowska jest prymitywna i w zasadzie sama sobie szkodzi. Do każdej sprawy używa czarnego scenariusza a potem traktuje go jak pewnik i drze ryja. To tak jak w starych komediach; zaczyna się od poślizgnięcia na skórce od banana a kończy demolką miasta.

        Prosty i w miarę łagodny zabieg oczyszczenia struktur państwa od zboczeńców ma się skończyć potrójnym końcem świata, zaatakowaniem putina San Marino czy rozwałką unii. Chciałbym poczytać jakieś realistyczne posty a nie rojenia oddziałów specjalnych.
        • benek231 Re: Wiekszosc niezbedna do zmiany ustroju :O) 15.07.17, 06:36
          Nic nie wiesz, nic nie rozumiesz. Nie musisz. Jestes klero-faszysta.

          Przynajmniej podwazajac niezaleznosc sadownictwa klero-faszysci zmieniaja ustroj panstwa, gdyz ten, aby pozostac liberalna demokracja, musi miec niezalezne sadownictwo, w ramach trojpodzialu wladzy.

          Tu nawet nie chodzi o to, ze klero-faszysci chca napakowac i najwazniejsze sady swoimi nominantami. To mozna jeszcze przezyc. Jesli tylko nie szlaby za tym, de facto, zmiana ustroju.

          Gdyby oni rozumieli na czym polega pro-panstwowosc to nigdy by sie tego nie dopuscili, lecz w konserwatywny sposob pozwoliliby wykruszyc sie niektorym sedziom w naturalny sposob. To tylko jakies 10 lat dluzej. A tak bedziesz mial coraz to poglebiajaca sie dyktature i staczanie sie panstwa.

          Oczywiscie nie dotarlo i tak do ciebie po co Kaczynski lansowal podobnych mu komuchow typu Piotrowicz. No to ci powiem. Bo to taki sam tepy post-komunistyczny leb, jak on sam.
          • erka-4 Re: Wiekszosc niezbedna do zmiany ustroju :O) 15.07.17, 07:08
            benek231 napisał:

            > Gdyby oni rozumieli na czym polega pro-panstwowosc to nigdy by sie tego nie dop
            > uscili, lecz w konserwatywny sposob pozwoliliby wykruszyc sie niektorym sedziom
            > w naturalny sposob. To tylko jakies 10 lat dluzej. A tak bedziesz mial coraz t
            > o poglebiajaca sie dyktature i staczanie sie panstwa.

            - jak widać,benuś,przeszło ćwierć wieku niczego cię nie nauczyło,dlatego dalsze 10 lat,a POtem następne i następne zaproponujesz,widać POlubiłeś taplanie się w szambie.
            A tu już nie można dłużej czekać,musi się niektórych wykąpać,żeby zmyć z nich POkomunistyczne goowno.
            • benek231 Re: Wiekszosc niezbedna do zmiany ustroju :O) 15.07.17, 07:31
              Po twoim stylu pisania od razu mozna poznac, zes pisowka. Czyli w zasadzie nie mamy o czym mowic.
              Moze tylko to powinnas wiedziec, ze nie kazdy przeciwnik PiS byl czy jest zwolennikiem PO. Akurat ja nie bylem i nie jestem, gdyz PO byla dla mnie troche inna partia klerykalna, czyli tkwil w niej ten antydemokratyczny rdzen, z ktorego obecnosci platformiaki nie mialy pojecia.

              To dlatego teraz nadciaga zamordyzm. Bo skoro klero-faszysci zabrneli juz tak daleko to wiedza, ze jak przegraja to przyjdzie im polozyc glowy. W zwiazku z powyzszym beda chcieli wziac wszystkich krotko za pysk. I bardzo mozliwe, ze ciebie takze.

              Mnie to nie dotyczy bo ja mieszkam daleko od tego waszego swiatobliwie cuchnacego bagienka.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka