Dodaj do ulubionych

Zbiórka faszystów Europy.

04.12.21, 20:21
Daje powody do przemyśleń. Równo wiek, kiedy miliony z powodu wojny imperialnych ambicji skróciły swój życiorys i zdrowie. Dosłownie, w gównie okopów i na noszach hiszpanki.
Panaceum miały być państwa narodowe.
Jedno pokolenie - obłęd nazi znów powraca. Państwa narodowe eksplodują. Faszyści mordują i grabią Europę po całości. Aż do Stalingradu, ale to osobna historia.
Chcemy powtórkę z historii po dwóch, trzech pokoleniach, którym udało się przeżyć w miarę przyzwoicie bez milionów trupów i miliarda nieszczęść ludzi na tej samotnej planecie?
Obserwuj wątek
   • taziuta Re: Zbiórka faszystów Europy. 04.12.21, 21:14
    taniarada napisał:

    > Jest pytanie henek ?Kiedy się Ty zaszczepisz ?Kiedyś jedna uczestniczka tego fo
    > rum przepadała za Tobą .Ale wtedy Ty nie byłeś jeszcze zaszczepiony na swoją gł
    > upotę .Wybacz .

    A coś poza opinią o Heniu, masz do powiedzenia?
  • a.jej.rkoniak Re: Zbiórka faszystów Europy. 05.12.21, 00:10
   proponuję traktować słowo faszyzm i pochodne jako przekleństwo i obłożyć karą pieniężną 1 PLN. Zebrane pieniądze oddać na zbożny cel niezwiązany z mafia watykańską.
   Mam odruch wymiotny z powodu nadużycia tego określenia w stosunku do katobolszewików z PiS i im podobnych w innych krajach.
  • stefan4 Re: Zbiórka faszystów Europy. 05.12.21, 00:32
   haen2010:
   > Panaceum miały być państwa narodowe.
   > Jedno pokolenie - obłęd nazi znów powraca. Państwa narodowe eksplodują.

   To jest naprawdę wielkie zagrożenie, w dodatku Polska ma wszelkie warunki do tego, żeby ucieleśniło się w niej wcześniej niż gdzie indziej. A to dlatego, że w Polsce tak silny jest mit patriotyzmu. Jak ktoś powoła się na patriotyzm, to nie ma na niego silnego — wygrywa starcie z racjonalnością, rozsądkiem, przyzwoitością, sumieniem itp. Jeśli ktoś jest patriotą, to może być poza tym szują, ale wtedy jest ,,szują w dobrej sprawie''.

   Czy da się na czas, czyli przed zagładą, przekonać Polaków, że patriotyzm to patologia? Że jedyna korzyść z patriotyzmu, to możliwość ukrycia za nim zbrodni? Jestem w tej sprawie pesymistą, bo nie widzę znaczących sił zaangażowanych w obronę innych wartości. Nawet jeśli ktoś protestuje przeciwko napuszczaniu mundurowych oprychów na ludzi potrzebujących ratunku, to czuje się w obowiązku podkreślić, że ci zbrodniarze wykonują dobrą robotę, tylko są źle wykorzystywani. Bo jasne powiedzenie, że bandyta w mundurze jest bandytą do potęgi, byłoby ,,niepatriotyczne''. Nawet jeśli ktoś popiera sankcje finansowe TSUE, wielkości symbolicznej w stosunku do zagrożeń, którym miałyby zapobiec, to zaraz dodaje, że one leżą w interesie ,,naszej ojczyzny''. Czy nie jest ważniejsze, że one leżą w interesie ludzkości?

   Ten ohydny patriotyzm podnosi wredny łeb co kilka pokoleń. Przypominam, że kiedy rząd Millera wysyłał zakapiorów wojskowych na wojnę do Afganistanu i Iraku, to nie powoływał się na patriotyzm, to wtedy jeszcze nie było tak bardzo na fali. Uzasadnienie było prostsze: okazja do zahartowania żołnierzy w prawdziwej wojnie. To znaczy: korzystamy z okazji do mordowania ludzi, żeby utrzymywani przez nas mordercy nie wyszli z wprawy w mordowaniu ludzi. A gdyby podobna okazja zdarzyła się dzisiaj, to bez patriotyzmu by się nie obeszło.

   Najwyższy czas, żeby ten patriotyzm o zakrwawionych łapskach zwalić z pomników i wyrwać ludziom z serc. Tylko czy zdążymy przed zagładą?

   - Stefan
   • taniarada Re: Zbiórka faszystów Europy. 05.12.21, 00:42
    Bardzo długi post .Nie da się bez alkoholu.Ale ja trzeźwy .Ostatni akapit . Najwyższy czas, żeby ten patriotyzm o zakrwawionych łapskach zwalić z pomników i wyrwać ludziom z serc. Tylko czy zdążymy przed zagładą?Czyli co bo nie jarzę.Ciężko bracie Stefanie..
    • haen2010 Re: Zbiórka faszystów Europy. 05.12.21, 09:43
     Jakby tego nie wyrazić, to faszyzm, nazi-socjalizm, bolszewizm to jednak pojęcia prawie tożsame. Wszystkie miały ideologię zbawienia narodów przez "patriotyzm" i nienawiść do liberalnej wolności.
     Wszystkie miały zakodowany gen zniszczenia swoich ideologicznych i nie tylko,
     przeciwników. Etymologia ma tu niewiele roboty.

     Mordować i grabić - taki był zawsze końcowy efekt nazi ideologii, kiedy opanowała struktury państwowe i siłowe.

     Faszyzm to ideologia opowiadająca się ze rządami dyktatorskimi. Według faszystów państwo jest wartością najwyższą, może kontrolować życie obywateli, dlatego interesy jednostek należy podporządkować dobru wspólnoty narodowej. Za skrajną odmianę faszyzmu uważa się nazizm. Wyrazy pokrewne: faszysta, faszystka, faszystowski

     W Polsce mamy pierwszą fazę tego procesu dochodzenia do faszyzmu zgodnie z definicją.
  • kawa_poranna11 Re: Zbiórka faszystów Europy. 05.12.21, 05:13
   xxlxx63 napisał:

   Tak jest - nie można pozwolić Kaczyńskiemu i jego czerwonej zarazie poumieszczanej przez prowadzących go z KGB w newralgicznych punktach zarządzania Polską do przeszłości socjalistycznej, komunistycznej.
   Wraz z Kościołem Katolickim który niczym hiena węszy łup i współpracuje z Kaczyńskim.
   Po prostu trzeba ich pogonić.
   Może nie tak dosłownie, ale wykorzystując prawo stworzone przez knechtów Kaczyńskiego - użyć go przeciw nim, osądzić , skazać i osadzić.

    • taniarada Re: Zbiórka faszystów Europy. 05.12.21, 07:01
     Bardzo mnie wkurwiało jak wklejał te durne obrazki do wątków Hany ,dupsko bym mu skopal . Pod pewnym względem oceniałbym jednak gorzej nazizm. Chodzi o to, że w łagrach (gułag to nazwa całego systemu obozów) celem samym w sobie nie była eksterminacja ludności. Inaczej było w niemieckich obozach zagłady. Owszem ludzie w łagrach masowo ginęli, jednak ze względu raczej na pracę ponad siły i złe warunki a nie z uwagi na plan eksterminacji. Po za tym w łagrach, choć było tam strasznie, swoboda była nieco większa niż w nazistowskich obozach koncentracyjnych. W nazistowskich Niemczech chociażby nie do pomyślenia było odwiedzenie uwięzionego w obozie przez rodzinę, czy wysłanie do niego paczki z żywnością. W łagrach, choć nie było to łatwe, takie rzeczy się zdarzały. Poza tym, uwięziony w konzentrationslager Żyd był z góry skazany na smierć. W jednostkach gułagu więzień mógł zaś nawet awansować w hierarchii na strażnika obozu.
     Nie piszę tego oczywiście by w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać gułag, jest to system podobnie godny potepienia co system obozów koncentracyjnych III Rzeszy. Drobne różnice jednak wypadają na niekorzyć nazistowskich obozów śmierci i obozów koncentracyjnych.
   • taniarada Re: Zbiórka faszystów Europy. 05.12.21, 09:39
    Henek i jego przemyślenia nie idą w parze z rozumem .Kiedyś to zwolennik Palikota i dalej błądzi .Starość jest okropna.W jego wykonaniu jeszcze gorsza .Jak można pieprzyć o nazizmie ,nie mając zielonego pojęcia o tym .Tylko slogany .
  • niegracz Re: Zbiórka faszystów Europy. 05.12.21, 10:37
   na pewno jest niebezpiecznie gdy Rosja się zbroi-
   - przedtem stalinowski ZSRR miał plany podbicia Europy i utworzenia Ogromnego Kraju Rad;
   były w tym czasie dwa zbrodnicze reżimy: hitlerowski i stalinowski

   obecnie nie ma zagrożenia militarnego ze strony Niemiec , które są zupełnie innym państwem niż w 199 roklu

   Rosja kontynuuje tradycje stalinowskie i jest zagrożeniem dla Polski i Europy
  • no-popis Re: Zbiórka faszystów Europy. 06.12.21, 05:55
   haen2010 napisał:

   > Daje powody do przemyśleń. Równo wiek, kiedy miliony z powodu wojny imperialnyc
   > h ambicji skróciły swój życiorys i zdrowie. Dosłownie, w gównie okopów i na nos
   > zach hiszpanki.
   > Panaceum miały być państwa narodowe.
   Jesteś poważnie na bakier z historią.
   Zapewne uważasz, że ZSRR napadł na Plskę 17 września 1939 w obronie Polaków a marsz na Berlin (zamiar był dalej) był wynikiem pokojowej misji komunistów czyli Ojców Putina i aktywistki FDJ Merkel.
   > Jedno pokolenie - obłęd nazi znów powraca.
   Jedno pokolenie i obłęd neokomunizmu, utopia neomarksizmu znów wraca.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka