Dodaj do ulubionych

Miliony laptopów

02.02.23, 23:22
"Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że dla kadry zostanie przeznaczonych ponad 400 tysięcy laptopów. Szef resortu przekazał to w niedzielę w Polsat News. Realizacja projektu nastąpi po zakończeniu przetargu na laptopy dla uczniów. "

Ale jest pewien problem. Jak zapobiec, aby uczniowi i nauczyciele tych laptopów nie sprzedawali? Władza jest świadoma, ż trzeba temu zapobiec.

"Zaproponujemy w projekcie ustawy rozwiązania, które będą zapobiegały ewentualnej możliwości sprzedaży tego sprzętu. Trzeba się tak zabezpieczyć, że gdyby ktoś chciał sprzedać laptop na czarnym rynku, jego wartość byłaby bliska zeru - wskazał Cieszyński."

Jak widzimy, władza znalazła już rozwiązanie tego problemu. Kupi się za miliardy laptopy, których wartość na wolnym rynku będzie zerowa. Tak jak to zrobiono z respiratorami od handlarza bronią. Nic dziwnego, że zajmuje się tym Janusz Cieszyński. Tak, to ten sam który kupował respiratory jako wiceminister w Ministerstwie Zdrowia.

dziennikpolski24.pl/laptopy-dla-nauczycieli-nie-tylko-uczniowie-otrzymaja-nowe-komputery-mein-obiecuje-ponad-400-tysiecy-komputerow/ar/c5-17244173
S.
Obserwuj wątek
  • yoma Re: Miliony laptopów 02.02.23, 23:26
   Przepraszam, na jakim czarnym rynku? :o
   • snajper55 Re: Miliony laptopów 02.02.23, 23:32
    yoma napisała:

    > Przepraszam, na jakim czarnym rynku? :o

    Wolny rynek = czarny rynek.

    S.
    • yoma Re: Miliony laptopów 02.02.23, 23:44
     No właśnie.
     • manhu Re: Miliony laptopów 03.02.23, 00:47
      O czarny biznes pewnie chodziło. Dostają darmo, a sprzedają by mieć na wódkę.

      Ponadto skąd PIS ma pewność, że dzieci nie mają laptopów (ani normalnych komputerów)? Ogromna większość ma i tego PIS-laptopa sprzeda, a jeśli PIS to zabezpieczy to się zmarnują. Zaś najtańsze rozsądne są za 2000 zł (nie są wśród popularnych, większość ma lepsze): www.morele.net/kategoria/laptopy-31/,,,,,,,sd,1,,,,/1/ więc wychodzi spora kwota, ogromna większość w błoto.
      • snajper55 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 01:50
       manhu napisał:

       > Ponadto skąd PIS ma pewność, że dzieci nie mają laptopów (ani normalnych komputerów)?

       Ale to nie chodzi o dzieci. Dzieci ich ni obchodzą. Chodzi o to, aby kupić za miliardy złom komputerowy i miliardy ukraść. Tak jak zrobił ten sam Cieszyński z respiratorami.

       S.
       • manhu Re: Miliony laptopów 05.02.23, 13:07
        Chodzi też o kiełbasę wyborczą, ale tu się przejadą, bo inne klasy będą wściekłe.

        Przypominam też, że pierwsza komunia jest w trzeciej klasie! Więc ci co nie mieli już mają, a ci co nie mają to potrzebują na wódkę i inne ważne cele, np. chodziłem do szkoły z synem rolnika (nie jednym) i jedyne co było ważne to praca w polu, często nieobecny, chodzący tylko bo jest nakaz. Ponadto prawdziwy problem to dostęp do internetu, tu mających typowe LTE 1-2 Mb/s jest sporo (lub niestabilne ADSL2+ na uszkodzonych kablach), więcej niż osób bez komputera/laptopa, no i cena w np. 5 lat.

        Linki:
        -nowość, czyżby podatek: www.money.pl/podatki/dzieci-dostana-od-rzadu-laptopy-na-wlasnosc-a-co-z-podatkiem-od-darowizny-6862571758455392a.html
        -groźby Cieszyńskiego: next.gazeta.pl/next/7,151243,29432997,cieszynski-reaguje-na-tekst-gazeta-pl-ekspert-wyliczal-u-nas.html
      • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 03.02.23, 11:43
       > Ponadto skąd PIS ma pewność, że dzieci nie mają laptopów...

       Jeżeli już, to powinni te laptopy zakupić na wyposażenie szkół.
       • pozytonium Re: Miliony laptopów 03.02.23, 15:04
        pies.na.czarnych napisała:

        > > Ponadto skąd PIS ma pewność, że dzieci nie mają laptopów...
        >
        > Jeżeli już, to powinni te laptopy zakupić na wyposażenie szkół.

        Ale trzeba by zmienić system nauczania. Obecny wymaga zadań domowych. Na cholerę, jak można dodać przedmiot zadania domowe i godzinę dziennie? Dzieci byłyby raz, że kontrolowane czy nie zżynają od siebie, a jedynie się konsultują przy rozwiązywaniu problemów. Dzieciak opuszczając szkołę nie musiałby raz taszczyć ciężkiego plecaka, dwa miałby całe popołudnie wolne. Tylko dla siebie.
        Na cholerę dzieciaki taszczą do szkoły tornistry? Potem są wysyłane do mieszkań, gdzie znów muszą pracować, często bez pomocy dorosłych.
        Ale to też wymaga zaangażowania nauczycieli. Czarnek krzyczy, że jest ich za dużo.
        Nie jest za dużo. Zajęcia należy podzielić na część poranną - teoretyczną oraz cześć okołopołudniową - praktyczną. Po południu dzieciak miałby czas na siebie, na rozwijanie swoich zainteresowań.
        Nauczyciel zaś widziałby, gdzie dziecko ma problemy, z czym sobie nie radzi.
        Naprawdę jestem za systemem: do południa ewentualnie normalne lekcje. 1.5 godziny na odsapnięcie, zjedzenie obiadu (darmowego) w szkole, pobawienie się na podwórku szkolnym. Godzina - 1.5 h na rozwiązywanie zadań domowych. Potem wolne. Dziecko powinno mieć możliwość konsultacji z nauczycielami, codziennie.
        Nie potrzeba wtedy problemu z laptopami. Szkoła zaś wyłapywałaby potencjalnych geniuszy, jak i dzieci, które nie ze swej winy nie radzą sobie z materiałem.

        Jestem przeciwny darmowym komputerom. Taki komputer winien być w szkole.
        • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 03.02.23, 15:18
         Takie standardy panują już bardzo dawno na zachodzie.
         W Polsce szkolnictwo jest bardzo zaniedbane. Od infrastruktury począwszy, a kończąc na systemie nauczania. Uczniowie nie dość, że muszą uczyć się w szkołach na zmiany jak w fabryce to dodatkowo mają zadawane do domu, a gdzie jest czas na odpoczynek?

         Będąc w podstawówce mialem szczęście, że moja szkoła objęta była systemem nauczania gabinetowego. W pewnym czasie wprowadzono nawet książki dla wszystkich uczniów w każdym gabinecie. Niestety nie przygotowano do tego samych uczniów i te książki po roku wyglądały jak ściery. Nowych książek nie dostaliśmy i każdy znowu musiał zasuwać z ciężkim tornistrem.:(
         • pozytonium Re: Miliony laptopów 03.02.23, 15:49
          pies.na.czarnych napisała:

          > Takie standardy panują już bardzo dawno na zachodzie.

          Bo tylko tak możemy wyłapać geniuszy i osoby, którym należy pomóc.

          > W Polsce szkolnictwo jest bardzo zaniedbane. Od infrastruktury począwszy, a koń
          > cząc na systemie nauczania. Uczniowie nie dość, że muszą uczyć się w szkołach n
          > a zmiany jak w fabryce to dodatkowo mają zadawane do domu, a gdzie jest czas na
          > odpoczynek?

          I o tym piszę. Dziecko może sprostać wszelkim wymaganiom edukacji do godziny 15 mając w tym czas na obiad, lekcje, odrobienie lekcji i zabawę w szkole. Po 15 dziecko winno być wolne, jak ten ptak.

          > Będąc w podstawówce mialem szczęście, że moja szkoła objęta była systemem naucz
          > ania gabinetowego. W pewnym czasie wprowadzono nawet książki dla wszystkich ucz
          > niów w każdym gabinecie. Niestety nie przygotowano do tego samych uczniów i te
          > książki po roku wyglądały jak ściery. Nowych książek nie dostaliśmy i każdy zno
          > wu musiał zasuwać z ciężkim tornistrem.:(

          Ja zawsze byłem traktowany indywidualnie :) W podstawówce doprowadziłem nauczyciela do takiej furii, że chciał mnie zabić na lekcji kamertonem. Szybciej uciekałem. Dlatego żyję.

          Są dzieci różne i każdemu należy dać szansę. Zrzucenie odpowiedzialności, nawet wobec genialnego dziecka, gdzie urodziło się nie w tej rodzinie co trzeba jest bez sensu. Co z tego, że ma laptopa, jak rodzice to... nie chce mi się przeklinać.

          Piszesz o sensownym systemie. Szkoły otwarte na uczniów nonstop. Swobodny dostęp do wszelkich narzędzi. Opieka pedagogiczna. Tylko tak idzie wyłuskać za młodu dzieci, które naprawdę nie dają sobie rady. Pomagać im. Chronić, by z odrobionych przez nich zadań inne dzieci nie śmiały się na lekcjach. Bo to nie o to chodzi.

          U mnie w pracy wprowadzono karty dostępu. Ludzie mają dostęp przeważnie do godziny 18. Dyrekcja wobec mnie jest bardziej wyrozumiała. Mam dostęp przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu, praktycznie do wszystkich pomieszczeń. Wiele razy zdarza mi się, że nie mogę spać w nocy, bo coś mnie nurtuje. Jadę o 2 w nocy, sprawdzam. Mam tę swobodę.

          Wiele dzieci marnujemy przez zły system nauczania. A przecież naszym niepokojem jest poznanie świata. Mają to też dzieci.
          • a.jej.rkoniak Re: Miliony laptopów 05.02.23, 11:52
           jeśli ci się coś stanie, to pryncypał beknie
           pracownik nie może być sam w pracy, zwłaszcza po godzinach
           wyjątek to praca w nagłych przypadkach
           poza tym pracownik powinien mieć przerwy w pracy, inaczej stanowi zagrożenie dla siebie i innych
           • pozytonium Re: Miliony laptopów 05.02.23, 13:08
            a.jej.rkoniak napisał(a):

            > jeśli ci się coś stanie, to pryncypał beknie
            > pracownik nie może być sam w pracy, zwłaszcza po godzinach
            > wyjątek to praca w nagłych przypadkach
            > poza tym pracownik powinien mieć przerwy w pracy, inaczej stanowi zagrożenie dl
            > a siebie i innych

            Robiłeś kiedyś np. w DESY (Niemcy)?
            Masz przydzielony czas na wiązkę np. 4-5 dni.
            Z tego jeden dzień na odpompowanie do 1E-9 mbara nim otworzysz śluzy. Zostają ci 3-4 dni pomiarowe i jedziesz 24 h na dobę. Obok mnie na innym stanowisku były Belgijki, odpadły po 48 godzinach. Główki im opadły na biurko.
            Powrót wygląda tak. Dowlekasz się na dworzec kolejowy, wsiadasz w pociąg i cię nie ma gdzieś do Chociebuża. Nawet nie jesteś budzony przez kontrolera biletów. Pociąg z Hamburga, nie jednego już takiego widzieli. Jak się obudzisz masz normalną kontrolę biletów.
            Po powrocie masz wyniki na rok czy dwa.
            • a.jej.rkoniak Re: Miliony laptopów 06.02.23, 03:29
             to wyglądało tak - normalna praca, powrót do domu, obiad, o 20 w pracy, sam przez noc do obsługi aparatury, od rana normalna praca. Raz w tygodniu, pozostałe dni obsługiwali inni. Ale to było w Polsce. Tutaj o godz 16 kazałęm powladnej wypierd do domu, a nie markować roboty, ponieważ do czasu jej wyjścia musiałem siedzieć w pracy.
             W sytuacjach awaryjnych jechałem o dowolnej porze, praca nie trwała dłużej niż 2-3 godziny. Ale ja mieszkałęm 1.5 km od firmy. I ja jedyny potrafiłem wszystko, od badań, to interpretacji, raportu itd. Ale to było rzadko.
             kto udzieli pomocy osobie w pracy, gdy nie ma nikogo, budynek "uzbrojony", jedynie moje pomieszczenia miały osobny obwód....
          • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 05.02.23, 12:00
           > Mam dostęp przez całą dobę, przez 7 dni w tygodniu, praktycznie do wszystkich pomieszczeń.

           Pracodawca pokazuje tym, że nie prześladuje niepełnosprawnych, a zwłaszcza tych umysłowo:)
      • ireneo Re: Miliony laptopów 05.02.23, 11:12
       bez względu na zabezpieczenia to każdy wart pół litra, a z zagrychą gdy ominięte albo bez.
    • obrotowy jaasne... 03.02.23, 01:12
     snajper55 napisał:
     > Wolny rynek = czarny rynek.


     jaasne...

     wracacie do regulacji realnego Socjalizmu ?
     • snajper55 Re: jaasne... 03.02.23, 01:42
      obrotowy napisał:

      > snajper55 napisał:
      > > Wolny rynek = czarny rynek.
      >
      >
      > jaasne...
      >
      > wracacie do regulacji realnego Socjalizmu ?

      PiS wraca.

      "Trzeba się tak zabezpieczyć, że gdyby ktoś chciał sprzedać laptop na czarnym rynku, jego wartość byłaby bliska zeru - wskazał [mnister] Cieszyński."

      S.
     • ireneo Re: jaasne... 03.02.23, 09:03
      To przecież już się dzieje, tak cie zmanipulowali, ze nie widzisz? Pewnie nie zechcesz dostrzec ze dojna drużyna daje wedle zasług choćby te wille+, te stołki+ w spółkach, te ministerstwa+ bez teki, te koperty+ pod stołem, te abolicje+ za marnotrastwo setek milonów czy nawet karykaturalne orły białe za podnóżkowość. Nie widziałeś i nie widzisz?! Zobacz na Mickiewicza te dziesiątki suk i setki krawężniköw i stójek na zawołanie. Tylu nawet Białego domu nie pilnuje co rodzimego kurdupla.
      • margit49 Re: jaasne... 03.02.23, 12:05
       ireneo napisał(a):

       > To przecież już się dzieje, tak cie zmanipulowali, ze nie widzisz? Pewnie nie z
       > echcesz dostrzec

       Może i obrotowy dostrzega, jak i podobny mu j-k :D ale on nadaje z Niemiec i mało go to obchodzi; na powrót do ukochanej ojczyzny jednak się nie decyduje, choć deklaruje się jako patrYJota
       • ireneo Re: jaasne... 03.02.23, 12:41
        Z pewnością jest w Niemcach jako aktywista KC PIS na misji wyznaczonej przez tow. I sekr. KCPIS.
        Tow. osobista kucharka tow. Jarosława ma tam obszerną willę. Może i tam trzymają agentów I sortu dojnej drużyny
   • ukos Re: Miliony laptopów 05.02.23, 14:55
    yoma napisała:

    > Przepraszam, na jakim czarnym rynku? :o

    Tylko na czarnkim. Tam nawet wille schodzą za friko.
  • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 02.02.23, 23:56
   Milion sygnalistów zatrudnią i po problemie :)
  • pozytonium Re: Miliony laptopów :))))))))))))))) 03.02.23, 01:01
   snajper55 napisał:

   > "Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że dla kadry zostan
   > ie przeznaczonych ponad 400 tysięcy laptopów. Szef resortu przekazał to w niedz
   > ielę w Polsat News. Realizacja projektu nastąpi po zakończeniu przetargu na lap
   > topy dla uczniów. "

   400 000 to nie miliony. A problem idzie łatwo zrewidować. Każdy ma swój numer seryjny. Co może sprawdzać szkoła tak jak jej biblioteki sprawdzają gdzie są jej książki. Należy tylko okazać choćby skorupę po 5 latach.
   Jakoś uczelnie nie mają z tym problemów.
   • snajper55 Re: Miliony laptopów :))))))))))))))) 03.02.23, 01:47
    pozytonium napisał(a):

    > 400 000 to nie miliony.

    Ty naprawdę nie potrafisz czytać. Albo myśleć. Te 0.4 mln to jdynie dla nauczycieli.

    > A problem idzie łatwo zrewidować. Każdy ma swój numer s
    > eryjny. Co może sprawdzać szkoła tak jak jej biblioteki sprawdzają gdzie są jej
    > książki. Należy tylko okazać choćby skorupę po 5 latach.

    Ale oni już wymyślili inny sposób. Kupią laptopy o zerowej rynkowej wartości. Taki , jak kupione przez tego samego Cieszyńskiego niesprzedawalne (bezużyteczne) respiratory.

    "Trzeba się tak zabezpieczyć, że gdyby ktoś chciał sprzedać laptop na czarnym rynku, jego wartość byłaby bliska zeru - wskazał Cieszyński."

    S.
    • jeepster Re: Miliony laptopów :))))))))))))))) 03.02.23, 02:03
     Ja myślę, że powinni kupić laptopy zbudowane na lampach elektronowych. Wówczas byłoby je łatwo rozpoznać na czarnym i białym rynku.
     • stasi1 Re: Miliony laptopów :))))))))))))))) 03.02.23, 05:52
      I miały solidny kineskop. Wtedy z daleka ktoś by widział że to jest pisowski laptop. Tylko problem kto te kineskopy wyprodukuje?
      • szczypawka.jadowita Re: Miliony laptopów :))))))))))))))) 03.02.23, 07:29
       Świetny pomysł. Przy okazji nastąpi reaktywacja fabryki kineskopów w Piasecznie.
       • stasi1 Re: Miliony laptopów :))))))))))))))) 15.02.23, 07:46
        Nie bo maszyny sprzedali do Indii. Nawet kolega który tam pracował narzekał na to
    • pozytonium Re: Miliony laptopów :))))))))))))))) 03.02.23, 13:07
     snajper55 napisał:

     > pozytonium napisał(a):
     >
     > > 400 000 to nie miliony.
     >
     > Ty naprawdę nie potrafisz czytać. Albo myśleć. Te 0.4 mln to jdynie dla nauczyc
     > ieli.

     Razem z uczniami jest niecałe 800 000.

     > > A problem idzie łatwo zrewidować. Każdy ma swój numer s
     > > eryjny. Co może sprawdzać szkoła tak jak jej biblioteki sprawdzają gdzie
     > są jej
     > > książki. Należy tylko okazać choćby skorupę po 5 latach.
     >
     > Ale oni już wymyślili inny sposób. Kupią laptopy o zerowej rynkowej wartości. T
     > aki , jak kupione przez tego samego Cieszyńskiego niesprzedawalne (bezużyteczne
     > ) respiratory.
     >
     > "Trzeba się tak zabezpieczyć, że gdyby ktoś chciał sprzedać laptop na czarnym r
     > ynku, jego wartość byłaby bliska zeru - wskazał Cieszyński."

     Kupiłbyś na czarnym rynku laptop, jakbyś miał nówkę za darmo od Czarnka?
     Każdy taki sprzęt posiada numer seryjny nie tylko na obudowie, ale też wbudowany w jakąś kość.
     Na tej zasadzie przecież firmy udzielają gwarancji, czy pobierasz system. Laptop sam rejestruje system.
     W szkole tylko przy pobraniu spisywaliby ten numer i po problemie. Kończysz szkołę oddajesz książki do biblioteki, podobnie można kontrolować numery seryjne. Kończysz szkołę rozliczasz obiegówkę. Laptop możesz sobie zatrzymać. Po 5 latach jego wartość jest i tak już znikoma. Nie rozliczysz laptopa, jesteś zobowiązany uiścić jakąś opłatę, tak jak za zgubioną książkę z biblioteki.
     • ireneo Re: Miliony laptopów :))))))))))))))) 03.02.23, 15:05
      [Ludzie, jeśli ktoś wierzy w Boga i czuje się chrześcijaninem, to może głosować na partię, która ma Mejzę, Kurskiego, w ogóle o czym my rozmawiamy? Czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut - Donald Tusk
      Jako wierzący też na takich nie głosowałbym
      • pozytonium A dlaczego nie na Mejozę? 03.02.23, 16:04
       ireneo napisał(a):

       > [Ludzie, jeśli ktoś wierzy w Boga i czuje się chrześcijaninem, to może głosować
       > na partię, która ma Mejzę, Kurskiego, w ogóle o czym my rozmawiamy? Czy moż
       > na głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść?
       Wierzysz w Boga,
       > nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut - Donald Tusk
       > Jako wierzący też na takich nie głosowałbym
       >


       Mój stosunek do Boga jest intrygujący. Nie neguję istnienia Go, ale neguję nachalne poczynania klechów.

       Większość fizyków na świecie nie neguje Boga - siły która sprawiła powstanie naszego Wszechświata, którego dalej nie rozumiemy. Bo jakieś działanie na początku musiało być.
       Zastanawiają też ustalone wartości stałych. Same się ustaliły? A jeśli tak, to dlaczego?
       • ireneo Re: A dlaczego nie na Mejozę? 03.02.23, 16:29
        Masz więc termin -natura. W kontekście z religią termin bóg odnosi się do ojca ludzkości któremu lud, jasny też czasami, sklada z czołobitnością zapotrzebowania na poorawę losu, często aby ich uchronił przed spotkaniem z nimi, choć baaardzo go kochają. PISząc GO nadaje mu się osobowość sprawczą kierowaną. Einstein nazwał to graniem w kości o losy człowieka co odrzucił. No to na tyle. Mnie taka cudza wiara nie przeszkadza pod warunkiem że nie łączy się to z sięgnięciem do portfela, a sięga się. Zatem żyj w zgodzie j z naturą, poznawaj jej prawa i odwal się od myślących inaczej, jak ja to robię. I tak ci dopomöż...buk
        Z tego, ze nie wszystko wiemy o powstaniu praw nie wynika że musi być jakiś "ON". Pewne tylko że wijele nie wiemy. Taka neeznana w matematyce to x a nie buk. Nieznajomość prawa do czasu poznania zaskutkowała wymyśleniem boga gronowładnego. Gdzieś się modlą przy piorunach ale niewielu chciałoby ich kapłanów utrzymywać. Boga zabili piorunochronem a wielu potrafi robić pioruny, choć w burze widuje święte obrazy w oknach. Niewierzący, ale na wszelki wypadek.
        • pozytonium Re: A dlaczego nie na Mejozę? 03.02.23, 16:48
         ireneo napisał(a):

         > Masz więc termin -natura. W kontekście z religią termin bóg odnosi się do ojca
         > ludzkości któremu lud, jasny też czasami, sklada z czołobitnością zapotrzebowan
         > ia na poorawę losu, często aby ich uchronił przed spotkaniem z nimi, choć baaa
         > rdzo go kochają. PISząc GO nadaje mu się osobowość sprawczą kierowaną. Einstein
         > nazwał to graniem w kości o losy człowieka co odrzucił. No to na tyle. Mnie ta
         > ka cudza wiara nie przeszkadza pod warunkiem że nie łączy się to z sięgnięciem
         > do portfela, a sięga się. Zatem żyj w zgodzie j z naturą, poznawaj jej prawa i
         > odwal się od myślących inaczej, jak ja to robię. I tak ci dopomöż...buk
         > Z tego, ze nie wszystko wiemy o powstaniu praw nie wynika że musi być jakiś "ON
         > ". Pewne tylko że wijele nie wiemy. Taka neeznana w matematyce to x a nie buk.
         > Nieznajomość prawa do czasu poznania zaskutkowała wymyśleniem boga gronowładneg
         > o. Gdzieś się modlą przy piorunach ale niewielu chciałoby ich kapłanów utrzymyw
         > ać. Boga zabili piorunochronem a wielu potrafi robić pioruny, choć w burze widu
         > je święte obrazy w oknach. Niewierzący, ale na wszelki wypadek.

         Niczego nie zrozumiałeś. Ale wykazałeś się agresją typową dla totalnych.
         Wobec klechów stosunek mam negatywny. Wobec istnienia siły, której nie rozumiemy, tak jak czarnej materii pytający. Dlaczego h wynosi tyle to a tyle? Jesteś mi to wstanie wyjaśnić?
         20 maja 2019 roku weszły w życie nowe definicje jednostek podstawowych układu SI. Kilogram został tak zdefiniowany, aby wartość stałej Plancka była równa dokładnie:
         h=6.62607015 * 10^-34 [kg * m^2 / s]
     • snajper55 Re: Miliony laptopów :))))))))))))))) 03.02.23, 16:08
      pozytonium napisał(a):

      > Kupiłbyś na czarnym rynku laptop, jakbyś miał nówkę za darmo od Czarnka?

      W Polsce jest czarny rynek laptopów???

      Będąc dyrektorem szpitala kupiłbyś na czarnym rynku respirator, jakbyś miał niedziałającą nówkę od Cieszyńskiego? Tak, tego samego, który teraz zajmuje się laptopami.

      S.
      • pozytonium Ale nie jesteś :) 03.02.23, 16:14
       snajper55 napisał:

       Jesteś tylko adminem

       > Będąc dyrektorem szpitala
  • szczypawka.jadowita Re: Miliony laptopów 03.02.23, 07:26
   Może jakieś z procesorem Intel Pentium Pro. Tych procesorów i reszty do nich już prawie nie ma, więc cena zakupu komputerów może być dowolnie wysoka, cena amatorska, a jednocześnie ich wartość rynkowa bliska zeru.
  • ireneo Re: Miliony laptopów 03.02.23, 08:47
   pozytonium napisał(a):


   >
   > 400 000 to nie miliony.
   Jesteś a dobrej drodze, 400 tyś. to nie milion. Tym bardziej nie miliony - w tym już zeszedłeś na wyboje. Autor zasygnalizował problem a ty nie zakumałeś, albo nie zatrybiłeś w czym rzecz. 370000 to uczniowie a 400000 to nauczycieie, panie chłopie kochany, tylko w tym roku. Jak dorzucisz trzecioklasistów tego roku do kolejnego roku to masz milion. Nauczyciel odejdzie na emeryturę, to z laptopem więc kolejnemu trzeba kupić. Będziesz miał obiecane miliony jak Szwedzi Niderlandy. Zważ obietnice świętego honoris causa Mateusza, patrona bezczelnych demagogicznych łgarzy i propagandystów - po wyborach...dostanąte laptopy.
   Czy to zachęci ich do posrawienia krzyżyka dla nich (dojnych) czy zasłużenie na nich (korytowych)?
  • rzewuski1 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 11:44
   500 plus miało być na to tez , rodzicie nie potrafią kupić za to laptopa?
   Tacy ograniczeni , może papier toaletowy rząd im kupi?
   Ten nierząd traktuje ludzi jak ograniczone dzieci
   • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 03.02.23, 12:04
    Suweren sobie na to zasłużył.
  • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 03.02.23, 11:49
   Fajny jest ten wątek uwypuklający mentalność Polaków. Najważniejszym problemem jest zagadnienie: jak ukraść laptop, aby się nie wydało :)
   • pozytonium Re: Miliony laptopów 03.02.23, 12:48
    pies.na.czarnych napisała:

    > Fajny jest ten wątek uwypuklający mentalność Polaków. Najważniejszym problemem
    > jest zagadnienie: jak ukraść laptop, aby się nie wydało :)

    To standardy UE. Patrz polskieradio24.pl/5/1223/artykul/3113079,afera-korupcyjna-w-pe-europoslowie-centrolewicy-pozbawieni-immunitetu
    • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 03.02.23, 12:53
     W EU tacy ludzie natychmiast trafiają do pierdla. W Polsce, tak samo jak w Ukrainie złodziei nagradza się willami.
     • pozytonium Re: Miliony laptopów 03.02.23, 14:13
      pies.na.czarnych napisała:

      > W EU tacy ludzie natychmiast trafiają do pierdla. W Polsce, tak samo jak w Ukra
      > inie złodziei nagradza się willami.

      albo zamkami
      forum.gazeta.pl/forum/w,28,175093316,175093316,Zamek_na_wodzie.html
      • ireneo Re: Miliony laptopów 03.02.23, 14:56
       pozytonium napisał(a):

       >
       >
       > albo zamkami
       > <Jeziorański zarejestrował fundacje nie dwa dni przed terminem konkursu a w 13 lat, od 2001 r Fundacja utrzymuje ten zamek. Nie ma go na pięć lat do przehandlowania prywatnie Nie chodzi o to by nie przekazywać ale by nie kraść. Teraz "obsługa" Czy nie ma fachowców i ekspertów w temacie działalności
       Osoby powiązane
       Zarzad

       JAN ANDRZEJ DĄBROWSKI

       Organ Nadzoru

       JAN WASZKIEWICZ

       Organ Nadzoru

       WIESŁAW DREKO

       Organ Nadzoru

       ADOLF JUZWENKO

       Organ Nadzoru

       ADAM BONIECKI - terazzauważyłem że on w PO

       Organ Nadzoru

       LEON KIERES

       Organ Nadzoru

       JERZY KOŹMIŃSKI

       Organ Nadzoru

       JAROSŁAW OBREMSKI

       Organ Nadzoru

       GRZEGORZ PIOTR DZIK

       Organ Nadzoru

       RAFAŁ FRANCISZEK DUTKIEWICZ

       Organ Nadzoru

       PAWEŁ KOWAL

       Organ Nadzoru

       ANDRIJ IVANOVICH SADOVYJ

       Organ Nadzoru

       ADAM CHMIELEWSKI

       Organ Nadzoru

       RAFAŁ BORKOWSKI

       Organ Nadzoru

       TADEUSZ LUTY

       Organ Nadzoru

       NORBERT FREJEK

       Organ Nadzoru

       SEBASTIAN ROBERT BURDZY

       Organ Nadzoru

       KRYSTYNA ZACHWATOWICZ WAJDA

       Organ Nadzoru

       JAN STANISŁAW PARYS

       Organ Nadzoru

       CEZARY PRZYBYLSKI

       Organ Nadzoru

       JACEK OSSOWSKI

       Organ Nadzoru

       URSZULA DOROSZEWSKA

       Organ Nadzoru

       JAN MALICKI

       Organ Nadzoru

       HENRYK LITWIN

       Organ Nadzoru

       WOJCIECH WRÓBEL

       Zarzad

       LAURYNAS VAIČIUNAS

       Organ Nadzoru

       ANDRZEJ NOWAK


    • ireneo Re: Miliony laptopów 03.02.23, 13:06
     Jarosław Zosią! Naresz cie się przyznała
    • ireneo Re: Miliony laptopów 03.02.23, 15:37
     pozytonium naPiSała "To kłamstwo, Michał jest kobietą."
     Niewykluczone jeśli Jarek może być Zosią, do czego, jako Jarek, sama się przyznała z radosnym rechotaniem - hehehehe.
     • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 03.02.23, 15:44
      :)
   • snajper55 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 16:21
    pies.na.czarnych napisała:

    > Fajny jest ten wątek uwypuklający mentalność Polaków. Najważniejszym problemem
    > jest zagadnienie: jak ukraść laptop, aby się nie wydało :)

    Najważniejszym problemem jest jak kupić/sprzedać cokolwiek, aby na tej transakcji dużo zarobić.

    S.
    • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 03.02.23, 16:39
     > aby na tej transakcji dużo zarobić.

     Mijasz się z sednem. Co ci przyjdzie z tego, że sprzedasz drogo jeżeli milicja cię przyłapie?:)
   • pozytonium "Darowane sprzedam" 05.02.23, 19:06
    pies.na.czarnych napisała:

    > Fajny jest ten wątek uwypuklający mentalność Polaków.

    Raczej uwypukla mentalność jednostki co się zwie snajper.
    Oddaje ona jednak mentalność mu podobnych z zamkami na wodzie. Darowane sprzedam.
    Dlatego jestem za dzierżawą, wypożyczeniem. Nawet bezpłatnym.

    forum.gazeta.pl/forum/w,28,175093316,175093316,Zamek_na_wodzie.html
    • ireneo Re: "Darowane sprzedam - marszałek z PIS" 05.02.23, 19:28
     pozytonium napisała:

     > pies.na.czarnych napisał:
     >
     > > Fajny jest ten wątek uwypuklający mentalność Polaków.
     >
     > . Darowane sprzedam

     Po Obrembskim, czy jak mu tam, wojewodzie dolnośląskim nie można niczego innego się spodziewać zwłaszcza, ze we władzach są przedstawiciele prezydenta, premiera. Może już przehandlowali...
     Na,🤟ałem, 🖐️ 🤟
    • snajper55 Re: "Darowane sprzedam" 06.02.23, 02:49
     pozytonium napisał(a):

     > Raczej uwypukla mentalność jednostki co się zwie snajper.
     > Oddaje ona jednak mentalność mu podobnych z zamkami na wodzie. Darowane sprzedam.

     Coś ci się bidoku pokręciło. To Cieszyński boi się, że laptopy trafią na czarny rynek:

     "Trzeba się tak zabezpieczyć, że gdyby ktoś chciał sprzedać laptop na czarnym rynku, jego wartość byłaby bliska zeru"

     Ja jedynie przewiduje, że zabezpieczy je tak jak zabezpieczył respiratory, kupując za grube miliony do niczego nie przydatny sprzęt. Teraz ten sam numer może powtórzy z laptopami. Może nawet kupi je od handlarza bronią z Albanii, Jana Nowaka.

     S.
  • oleg3 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 14:05
   - Tak jak każdy polski uczeń ma prawo do ciepłego posiłku, tak powinien mieć też dostęp do komputera, oprogramowania edukacyjnego i internetu. To zrewolucjonizuje polską edukację i wyrówna szanse między dziećmi z rodzin biednych i bogatych – tak mówił w orędziu w maju 2008 roku szef rządu.


   „Historia lubi się powtarzać, raz jako tragedia, a drugim razem jako farsa”.
   • m.c.hrabia Re: Miliony laptopów 03.02.23, 14:10
    Tak jak każdy polski uczeń ma prawo do ciepłego posiłku, tak powinien mieć też dostęp do komputera,

    oraz do prezerwatywy, a kobieca odmiana ucznie do podpaski lub tamponu :)
   • ireneo Re: Miliony laptopów 03.02.23, 15:55
    Oleg3 bapisał/a
    Płeć-męska(x), Płeć-żeńska(x) <-
    • oleg3 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 17:07
     Ja tylko nieśmiało wskazuję, że trzeba spalić książki do logiki i programowania. Tudzież całą mitologię (nie tylko klasyczną). Co to za pomysł, że Zeus miał żonę! To źle wpływa na młodzież.
     • snajper55 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 17:47
      oleg3 napisał:

      > Ja tylko nieśmiało wskazuję, że trzeba spalić książki do logiki i programowania
      > . Tudzież całą mitologię (nie tylko klasyczną). Co to za pomysł, że Zeus miał ż
      > onę! To źle wpływa na młodzież.

      Mitologię chrześcijańską też?

      S.
      • oleg3 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 18:02
       > Mitologię chrześcijańską też?

       A Chrześcijański Bóg ma żonę, logiku?
       • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 03.02.23, 19:04
        > A Chrześcijański Bóg ma żonę, logiku?

        a skąd wiesz, że nie ma?
       • snajper55 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 19:13
        oleg3 napisał:

        > > Mitologię chrześcijańską też?
        >
        > A Chrześcijański Bóg ma żonę, logiku?

        A coś pisałem o żonie chrześcijańskiego boga?

        S.
        • oleg3 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 10:39
         snajper55 napisał:

         > oleg3 napisał:
         >
         > > > Mitologię chrześcijańską też?
         > >
         > > A Chrześcijański Bóg ma żonę, logiku?
         >
         > A coś pisałem o żonie chrześcijańskiego boga?

         Po pierwsze. Chrześcijański Bóg jest nazwą własną, co zgodnie z regułami języka polskiego skutkuje użyciem dużej litery. Tak jaj snajper piszemy z małej, ale Snajper (czyli ty) z dużej.

         Po drugie. To co zaprezentowałeś, to klasyczne snajperowanie czyli żałosna retoryka. Taka na poziomie gimbazy.

         Po trzecie. Wskazywałem, że w podręcznikach logiki i programowania (tych starych, bo obaj jesteśmy już po ...) powszechnie używa się jako przykładów związków rodzinnych, z mitologii greckiej czy po prostu z realu.

         Po czwarte. Możesz mnie skasować.
         • margit49 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 11:17
          oleg3 napisał:


          > > oleg3 napisał
          > Po pierwsze. Chrześcijański Bóg jest nazwą własną, co zgodnie z regułami języka
          > polskiego skutkuje użyciem dużej litery. Tak jaj snajper piszemy z małej, ale
          > Snajper (czyli ty) z dużej.
          >
          Zgadza się, nazwy własne piszemy dużą literą, bóstw/bogów też - Jezus, Jahwe albo Adonai, Allah, Zeus, Jowisz, Swarożyc, Perkun tudzież inne :D
          Chrześcijański bóg to Jezus, syn żydowskiego boga Jahwe.
          • oleg3 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 12:53
           margit49 napisała:

           > Chrześcijański bóg to Jezus, syn żydowskiego boga Jahwe.

           Musisz się jeszcze pouczyć, droga córko. Chrześcijański Bóg jest inaczej definiowany.


           Monoteizm to przekonanie, że istnieje tylko jeden bóg-bóstwo[. Monoteistyczny bóg-bóstwo, znany jako „Bóg”, jest zwykle opisywany jako wszechmocny, wszechobecny, wszechwiedzący, wszechdobry i wieczny.


           Bóg Ojciec, Pan Bóg – jedna z Trzech Osób Boskich. . Tożsamy z hebrajskim. Jest on Ojcem drugiej Osoby Trójcy – Słowa Bożego (Logos) wcielonego w człowieka Jezusa Chrystusa . Od Ojca i Syna (według prawosławia od Ojca przez Syna) pochodzi trzecia Osoba Trójcy – Duch Święty. Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty to jedna substancja – Bóg, ale równocześnie trzy oddzielne Osoby.
           • pozytonium Re: Miliony laptopów 06.02.23, 21:35
            oleg3 napisał:

            > margit49 napisała:
            >
            > > Chrześcijański bóg to Jezus, syn żydowskiego boga Jahwe.
            >
            > Musisz się jeszcze pouczyć, droga córko. Chrześcijański Bóg jest inaczej defini
            > owany.
            >
            >
            > Monoteizm to przekonanie, że istnieje tylko jeden bóg-bóstwo[. Monoteistyczny b
            > óg-bóstwo, znany jako „Bóg”, jest zwykle opisywany jako wszechmocny, wszechobec
            > ny, wszechwiedzący, wszechdobry i wieczny.

            >
            > Bóg Ojciec, Pan Bóg – jedna
            > z Trzech Osób Boskich. . Tożsamy z hebrajskim. Jest on Ojcem drugiej Osoby Trój
            > cy – Słowa Bożego (Logos) wcielonego w człowieka Jezusa Chrystusa . Od Ojca i S
            > yna (według prawosławia od Ojca przez Syna) pochodzi trzecia Osoba Trójcy – Duc
            > h Święty. Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty to jedna substancja – Bóg, ale rów
            > nocześnie trzy oddzielne Osoby.


            Wytłumaczysz mi dlaczego można używać "Jezus, Maria" okrzyk husarii idącej do boju, a za Ducha Świętego dostaje się ekskomunikę?
            • oleg3 Re: Miliony laptopów 07.02.23, 12:21
             pozytonium napisał(a):


             > Wytłumaczysz mi dlaczego można używać "Jezus, Maria" okrzyk husarii idącej do boju, a za Ducha Świętego
             > dostaje się ekskomunikę?

             Jakiś przykład?
             • pozytonium Re: Miliony laptopów 07.02.23, 12:32
              oleg3 napisał:

              > pozytonium napisał(a):
              >
              >
              > > Wytłumaczysz mi dlaczego można używać "Jezus, Maria" okrzyk husarii idące
              > j do boju, a za Ducha Świętego
              > > dostaje się ekskomunikę?
              >
              > Jakiś przykład?

              Katechizm. Obraza Ducha Świętego oznacza ekskomunikę. Jak się ktoś walnie np. w palec młotkiem i krzyknie o k. Jezus, Maria to jest OK. Tylko Duchowi Świętemu nie wolno złorzeczyć.
              • oleg3 Re: Miliony laptopów 07.02.23, 12:38
               Bredzisz.
         • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 06.02.23, 11:20
          > Chrześcijański Bóg jest nazwą własną...

          Coraz lepszych ekspertów nam ty przysyłają.
          • oleg3 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 12:07
           No to się wydało. Nie masz matury! Nie uwierzę, że zdałaś nawet gierychowską maturę. No nie wierzę i już.


           pies.na.czarnych napisała:

           > > Chrześcijański Bóg jest nazwą własną...
           >
           > Coraz lepszych ekspertów nam ty przysyłają.
           >
           • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 06.02.23, 12:19
            Z logiki również jesteś ekspertem. Gratuluję otrzymania następnego odznaczenia z kartofla.
           • ireneo Re: Miliony laptopów 06.02.23, 12:37
            oleg3 napisała:

            > No to się wydało. Nie masz matury! Nie uwierzę, że zdałaś nawet gierychowską ma
            > turę. No nie wierzę i już.
            >
            >
            > pies.na.czarnych napisał:
            >
            > > > Chrześcijański Bóg jest nazwą własną...
            > >
            > > Coraz lepszych ekspertów nam ty przysyłają.
            > >
            A ry w jaki liceum distałaś maturę? Termin wiatr też PISzesz wielką literą? Gdyby tak to odczytałbym profesora.
            To może, jak na twoje klasy, zbyt abstrakcyjne, ale o hraganach słyszałaś. Mocarze, bywają okrutniejsze od bogów, ale terminu huragan nie PISzesz z wielkiej litery. Po podstawówce nie powinieneś. Powinieneś jednak po podstawówce PISać z wielkiej: Jose, Maria, Lee. Tak, to nazwy własne huraganów. Jak nazwy wietrznych, ulotnych przecież, bogöw: Zeus, Mitra, Re, Baal i inni, prototypy Jahwe. Ten ostatni to nazwa własna mimo że nikogo ani niczego nie określa w rzeczywistości, jak to z terminem Bug.
            Na🤟ałem.
            • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 06.02.23, 12:41
             On jest po korespondencyjnych kursach uniwersytetu:) Rydzyka.
         • snajper55 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 13:46
          oleg3 napisał:

          > Po pierwsze. Chrześcijański Bóg jest nazwą własną, co zgodnie z regułami języka
          > polskiego skutkuje użyciem dużej litery. Tak jaj snajper piszemy z małej, ale
          > Snajper (czyli ty) z dużej.

          Nie. Określenie "chrześcijański bóg" nie jest nazwą własną, podobnie jak nie jest nazwą własną "muzułmański bóg" czy jakiś inny bóg z jakiejś innej religii. A przymiotników nie piszemy używając dużej litery. Nawet gdy piszemy o bogu naszej jedynie słusznej religii, czy przywódcy naszej jedynej słusznej partii.

          Słowo bóg ma co najmniej dwa znaczenia. Jedno jest rzeczownikiem pospolitym i piszmy go używając małej litry. Przykłady: bóg Jowisz, bóg Zeus, bóg Jahwe. W drugim znaczeniu jest to imię chrześcijańskiego boga, którego tak chrześcijanie sobie nazywają. I w tym znaczeniu słowo bóg piszmy używając dużej litry. Przykład: Chrześcijanie nazwali swego boga - Bóg.

          > Po drugie. To co zaprezentowałeś, to klasyczne snajperowanie czyli żałosna reto
          > ryka. Taka na poziomie gimbazy.

          Przed tak merytorycznymi "argumentami" mogę jedynie pochylić czoło. I litościwie milczeć.

          > Po trzecie. Wskazywałem, że w podręcznikach logiki i programowania (tych staryc
          > h, bo obaj jesteśmy już po ...) powszechnie używa się jako przykładów związków
          > rodzinnych, z mitologii greckiej czy po prostu z realu.
          >
          > Po czwarte. Możesz mnie skasować.

          Podobno jest w aptekach maść na ból dupy. Może sobie kupisz?

          S.
         • snajper55 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 14:22
          oleg3 napisał:

          > Po trzecie. Wskazywałem, że w podręcznikach logiki i programowania (tych staryc
          > h, bo obaj jesteśmy już po ...) powszechnie używa się jako przykładów związków
          > rodzinnych, z mitologii greckiej czy po prostu z realu.

          A to a propos czego? Nie pisałem o żadnych związkach rodzinnych. Odpowiadałem jedynie na twój postulat spalenia całej mitologii.

          oleg3 napisał:

          > Ja tylko nieśmiało wskazuję, że trzeba spalić książki do logiki i programowania
          > . Tudzież całą mitologię (nie tylko klasyczną).

          Nie jestem zwolennikiem palenia mitologii. Nawet mitologii chrześcijańskiej.

          Swoją drogą związki rodzinne w mitologii chrześcijańskiej są dość specyficzne w świetle dogmatu o Trójcy Świętej (to jest nazwa własna).

          S.
   • snajper55 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 16:14
    oleg3 napisał:

    > - Tak jak każdy polski uczeń ma prawo do ciepłego posiłku, tak powinien mieć te
    > ż dostęp do komputera, oprogramowania edukacyjnego i internetu. To zrewolucjoni
    > zuje polską edukację i wyrówna szanse między dziećmi z rodzin biednych i bogaty
    > ch – tak mówił w orędziu w maju 2008 roku szef rządu.
    >
    > „Historia lubi się powtarzać, raz jako tragedia, a drugim razem jako farsa”.

    Laptopy od Cieszyńskiego zrewolucjonizują polską edukacje tak jak respiratory od tego samego Cieszyńskiego zrewolucjonizowały leczenie chorych na covid. Może te laptopy Cieszyński sprowadzi z Albanii od Jana Nowaka, handlarza bronią?

    S.
    • oleg3 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 17:02
     Nie mogę nic napisać, bo zostanę wycięty. Wiesz kto wygłosił cytowane orędzie w 2008?
     • snajper55 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 17:11
      oleg3 napisał:

      > Nie mogę nic napisać, bo zostanę wycięty.

      Nie możesz nic napisać, ale piszesz. Czyli możesz. Ech ta twoja logika...

      > Wiesz kto wygłosił cytowane orędzie w 2008?

      Wiem.

      S.
      • oleg3 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 17:28
       Logika, cenzorze, jest abstrakcyjna. A ja piszę w "określonych" warunkach. Wiem, że już ryzykuję, bo "cenzor" pewnie łamie netykietę.
   • szczypawka.jadowita Re: Miliony laptopów 03.02.23, 18:22
    Jak szef waszego rządu coś mówi, to najczęściej kłamie.
  • wariant_b Re: Miliony laptopów 03.02.23, 16:03
   snajper55 napisał:

   > "Zaproponujemy w projekcie ustawy rozwiązania, które będą zapobiegały ewentualnej
   > możliwości sprzedaży tego sprzętu. Trzeba się tak zabezpieczyć, że gdyby ktoś chciał
   > sprzedać laptop na czarnym rynku, jego [b]wartość byłaby bliska zeru" - wskazał Cieszyński


   Respiratory były świetnie zabezpieczone przed sprzedażą na czarnym rynku.
   Nikt ich nie chciał. Czym taki laptop różni się od respiratora?
   • snajper55 Re: Miliony laptopów 03.02.23, 16:17
    wariant_b napisał:

    > snajper55 napisał:
    >
    > > "Zaproponujemy w projekcie ustawy rozwiązania, które będą zapobiegały ewe
    > ntualnej
    > > możliwości sprzedaży tego sprzętu. Trzeba się tak zabezpieczyć, że gdyby
    > ktoś chciał
    > > sprzedać laptop na czarnym rynku, jego [b]wartość byłaby bliska zeru" - w
    > skazał Cieszyński
    >
    >
    > Respiratory były świetnie zabezpieczone przed sprzedażą na czarnym rynku.
    > Nikt ich nie chciał. Czym taki laptop różni się od respiratora?

    Może dostawcą? Respiratory były od Andrzeja Izdebskiego, handlarza bronią z Polski, a laptopy będą od Jana Nowaka, handlarza bronią z Albanii? :D

    S.
  • jeepster Re: Miliony laptopów 03.02.23, 19:00
   Czy nie byłoby prościej i taniej zrobić odpis podatkowy zarówno dla uczniów (a raczej ich rodziców) jak i dla nauczycieli? Powiedzmy, że górna cena takiego laptopa jest 2000 zł (nie wiem, zgaduje). Taki rodzic kupuje laptopa i w swoim PIT przedstawia dowód kupna i automatycznie jego dochód jest obniżany o 2000, przez co dostaje zwrot podatkowy. Można by wtedy ustalić górne kryterium dochodowe, kto może to robić i po problemie. Nauczyciele mogliby to robić z marszu. Nie trzeba by tworzyć biurokracji i kolejnej agendy rządowej ze znajomymi królika.
   • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 03.02.23, 19:08
    > obniżany o 2000, przez co dostaje zwrot podatkowy.

    Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem to określenie "zwrot podatkowy". W moim pojęciu jest to zmniejszenie twoich dochodów o 2 kawałki. To miałeś na myśli?
    • jeepster Re: Miliony laptopów 03.02.23, 19:12
     Dokładnie tak.
  • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 04.02.23, 21:21
   Snajper! Cieszyński odpowiedział na twój post next.gazeta.pl/next/7,151243,29432997,cieszynski-reaguje-na-tekst-gazeta-pl-ekspert-wyliczal-u-nas.html#s=BoxOpMT

   Muszę przyznać, że w wielu punktach zgadzam się z Cieszyńskim. Jakkolwiek nie wierzę, że w wykonaniu pisowskich złodziei coś dobrego z tego wyjdzie.
   • snajper55 Re: Miliony laptopów 04.02.23, 21:38
    pies.na.czarnych napisała:

    > Snajper! Cieszyński odpowiedział na twój post next.gazeta.pl/next/7,151243,29432997,cieszynski-reaguje-na-tekst-gazeta-pl-ekspert-wyliczal-u-nas.html#s=BoxOpMT
    >
    > Muszę przyznać, że w wielu punktach zgadzam się z Cieszyńskim. Jakkolwiek nie w
    > ierzę, że w wykonaniu pisowskich złodziei coś dobrego z tego wyjdzie.

    Tak, tak. "Posługuje się Pan stereotypami, nieprawdziwymi lub zmanipulowanymi informacjami. Nie przejdę obok tego obojętnie".

    Ja chciałbym tylko wiedzieć, dlaczego te wspaniałe laptopy będą miały zerową wartość na czarnym (czytaj: wolnym) rynku.

    S.
    • pozytonium Re: Miliony laptopów 04.02.23, 22:13
     snajper55 napisał:

     > pies.na.czarnych napisała:
     >
     > > Snajper! Cieszyński odpowiedział na twój post next.gazeta.pl/next/7,151243,29432997,cieszynski-reaguje-na-tekst-gazeta-pl-ekspert-wyliczal-u-nas.html#s=BoxOpMT
     > >
     > > Muszę przyznać, że w wielu punktach zgadzam się z Cieszyńskim. Jakkolwiek
     > nie w
     > > ierzę, że w wykonaniu pisowskich złodziei coś dobrego z tego wyjdzie.
     >
     > Tak, tak. "Posługuje się Pan stereotypami, nieprawdziwymi lub zmanipulowanymi i
     > nformacjami. Nie przejdę obok tego obojętnie".
     >
     > Ja chciałbym tylko wiedzieć, dlaczego te wspaniałe laptopy będą miały zerową wa
     > rtość na czarnym (czytaj: wolnym) rynku.

     Bo będą rejestrowane ich numery seryjne, być może co jakiś czas sprawdzane ze stanem posiadania rodziców.
     Dziś komputer idzie ubić na odległość. Ciężko jest korzystać z komputera obecnie bez Internetu. Wystarczy, że np. raz na rok, wymagane będzie zalogowanie na stronie szkoły, a ta może zażądać, skoro dała każdemu dziecku komputer, do pobrania co jakiś czas zadania ze strony szkoły. Dostęp do Internetu nie stanowi dziś problemu. Każdy praktycznie ma telefon. Ja na swoim mam do wykorzystania prawie 3 TB na przesyłanie danych.
     Komputer może też mieć i moim zdaniem to bardziej ważny argument niż czy procesor będzie AMD czy Intel port na kartę SIM. Lub jakiś inny klucz a la podpis elektroniczny np. ucznia. Otrzymywany w szkole co jakiś czas. Co Ci po komputerze, który bez tego klucza jest tylko martwym urządzeniem?

     Jesteś tu moderatorem, nie wiesz jak się ubija opozycjonistów jedynie słusznej idei Agory?
     • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 05.02.23, 00:48
      > Bo będą rejestrowane ich numery seryjne, być może co jakiś czas sprawdzane ze stanem posiadania rodziców.
      Dziś komputer idzie ubić na odległość.

      Te laptopy powinny trafić do szkół. Każdy laptop zarejestrowany na konkretne nazwisko ucznia, ale pozostaje własnością szkoły. Uczeń podpisuje odpowiednia klauzulę, w której zaznaczone są jego obowiązki w zakresie obchodzenia się ze sprzętem i podane są konsekwencje w wypadku gdyby ten sprzęt "zgubił".
      • pozytonium Re: Miliony laptopów 05.02.23, 00:55
       pies.na.czarnych napisała:

       > > Bo będą rejestrowane ich numery seryjne, być może co jakiś czas sprawdzan
       > e ze stanem posiadania rodziców.
       > Dziś komputer idzie ubić na odległość.
       >
       > Te laptopy powinny trafić do szkół. Każdy laptop zarejestrowany na konkretne na
       > zwisko ucznia, ale pozostaje własnością szkoły. Uczeń podpisuje odpowied
       > nia klauzulę
       , w której zaznaczone są jego obowiązki w zakresie obchodzenia się
       > ze sprzętem i podane są konsekwencje w wypadku gdyby ten sprzęt "zgubił".

       Pełna zgoda. Ale do tego potrzeba choć numerów seryjnych,
       a 10 latek nie jest w stanie zawrzeć prawomocniej umowy cywilno-prawnej.
       • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 05.02.23, 01:02
        :))))

        Każdy komputer ma swój numer, którego nie da się zmienić. Każdy komputer można zabezpieczyć tak w ustawieniach aby nawet osoba z niego korzystająca nie mogła wyczyścić danych do takiego stopnia aby nadal się on do sprzedaży. Każdy komputer po włączeniu go do sieci możesz znaleźć.
        • pozytonium Re: Miliony laptopów 05.02.23, 02:49
         pies.na.czarnych napisała:

         > :))))
         >
         > Każdy komputer ma swój numer, którego nie da się zmienić. Każdy komputer można
         > zabezpieczyć tak w ustawieniach aby nawet osoba z niego korzystająca nie mogła
         > wyczyścić danych do takiego stopnia aby nadal się on do sprzedaży. Każdy komput
         > er po włączeniu go do sieci możesz znaleźć.

         Wystarczy się prosty czytnik kart.
         Bez karty go nie uruchomisz i po ptakach.
         • ireneo Re: Miliony laptopów 05.02.23, 06:27
          pozytonium napisała

          > pies.na.czarnych napisał:
          >
          > > :))))
          > >
          > > Każdy komputer ma swój numer, którego nie da się zmienić. Każdy komputer
          > można
          > > zabezpieczyć tak w ustawieniach aby nawet osoba z niego korzystająca nie
          > mogła
          > > wyczyścić danych do takiego stopnia aby nadal się on do sprzedaży. Każdy
          > komput
          > > er po włączeniu go do sieci możesz znaleźć.
          >
          > Wystarczy się prosty czytnik kart.
          > Bez karty go nie uruchomisz i po ptakach.
          >
          >
          Uruchomisz z ptokami
          • pozytonium Re: Miliony laptopów 05.02.23, 10:51
           ireneo napisał(a):


           > > Wystarczy się prosty czytnik kart.
           > > Bez karty go nie uruchomisz i po ptakach.
           > >
           > >
           > Uruchomisz z ptokami

           No będzie robił za grzejnik elektryczny. Wystarczy, że będzie potrzebował do działania karty inteligentnej (Smart Card). Aktualną kartę odstaje dziecko ze szkoły, wraz z podbiciem legitymacji.
           • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 05.02.23, 11:15
            Można przecież kupić takie na odcisk palca 😇

            Polecam MacBook Air M2 :)
            • pozytonium Re: Miliony laptopów 05.02.23, 15:25
             pies.na.czarnych napisała:

             > Można przecież kupić takie na odcisk palca 😇
             >
             > Polecam MacBook Air M2 :)

             To nie jest zabezpieczenie przed odsprzedażą, a jedynie zabezpieczenie danych.
             • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 05.02.23, 17:08
              > To nie jest zabezpieczenie przed odsprzedażą, a jedynie zabezpieczenie danych.
              🤣

              Po co komu komputer, do którego nie możesz się zalogować? Będziesz się gapił w "Welcome screen?
              Życzę wiele przyjemności. Możesz się poczuć jakbyś był na wakacjach w Egipcie :))))

              https://techcult.com/wp-content/uploads/2019/09/Fix-Windows-10-Stuck-on-Welcome-Screen.png
              • pozytonium Re: Miliony laptopów 05.02.23, 19:01
               pies.na.czarnych napisała:

               > > To nie jest zabezpieczenie przed odsprzedażą, a jedynie zabezpieczenie da
               > nych.
               > 🤣
               >
               > Po co komu komputer, do którego nie możesz się zalogować? Będziesz się gapił w
               > "Welcome screen?
               > Życzę wiele przyjemności. Możesz się poczuć jakbyś był na wakacjach w Egipcie :
               > ))))
               >
               > https://techcult.com/wp-content/uploads/2019/09/Fix-Windows-10-Stuck-on-W
> elcome-Screen.png

               Nie zrozumiałaś jak zwykle sunio. Ale czego tu wymagać od psa.
               • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 06.02.23, 10:50
                > Nie zrozumiałaś jak zwykle sunio. Ale czego tu wymagać od psa.

                Mogę ci dać za darmo mój stary MacBook. Nie dam ci do niego hasła i co zrobisz z tym podarunkiem specjalisto od wszystkiego?
                • pozytonium Re: Miliony laptopów 06.02.23, 11:20
                 pies.na.czarnych napisała:

                 > > Nie zrozumiałaś jak zwykle sunio. Ale czego tu wymagać od psa.
                 >
                 > Mogę ci dać za darmo mój stary MacBook. Nie dam ci do niego hasła i co zrobisz
                 > z tym podarunkiem specjalisto od wszystkiego?

                 Jak możesz to daj.
                 • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 06.02.23, 12:21
                  No to przyjeżdżaj. Podaj datę i godzinę. Czekaj w hali przyjezdnych. W lewej ręce trzymaj transparent z napisem "Kartofel z Wrocławia". Rozpoznam cię bez problemów.
                  • pozytonium Re: Miliony laptopów 06.02.23, 15:16
                   pies.na.czarnych napisała:

                   > No to przyjeżdżaj. Podaj datę i godzinę. Czekaj w hali przyjezdnych. W lewej rę
                   > ce trzymaj transparent z napisem "Kartofel z Wrocławia". Rozpoznam cię bez prob
                   > lemów.

                   Wyślij InPostem. Na mój koszt.
                   Z płyty głównej będę miał 2-5 gramów złota.
                   300-750 zł. Z Maca to sądzę, że koło 5 gramów, a może i więcej.
                   • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 06.02.23, 17:39
                    > Z płyty głównej będę miał 2-5 gramów złota.
                    300-750 zł. Z Maca to sądzę, że koło 5 gramów, a może i więcej.


                    Na wakacje w Egipcie to nie wystarczy. Lepiej pozostań przy oglądaniu "Welkom Screen", niezapomniane wrażenia będziesz miał za free.:)
                    • pozytonium Re: Miliony laptopów 06.02.23, 21:57
                     pies.na.czarnych napisała:

                     > > Z płyty głównej będę miał 2-5 gramów złota.
                     > 300-750 zł. Z Maca to sądzę, że koło 5 gramów, a może i więcej.
                     >
                     >
                     > Na wakacje w Egipcie to nie wystarczy. Lepiej pozostań przy oglądaniu "Welkom S
                     > creen", niezapomniane wrażenia będziesz miał za free.:)

                     Prawda, jak się poświęcają firmy utylizacyjne? W laptopie jest od 2 do 5 gramów złota prostego do odzyskania.
                     Są nawet firmy co wysyłają swych umyślnych po przekazanie sprzętu elektronicznego.
                     • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 07.02.23, 12:27
                      Tyle razy cię prosiłem. Nie wypowiadaj się na tematy na których nie znasz się kompletnie. Fakt, ze spełnienie mojej prośby spowodowałoby, ze w ogóle nie wypowiadałbyś się. Jednak zrób coś z tym dla własnego dobra :)
             • ireneo Re: Miliony laptopów 05.02.23, 20:15
              pozytonium napisała:
              >Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut – przekonywał Donald Tusk<
              Niedouczona pozytonium gdyż pan Tusk tak powiedział:
              jeśli ktoś wierzy w Boga i czuje się chrześcijaninem, to może głosować na partię, która ma Mejzę, Kurskiego, w ogóle o czym my rozmawiamy? Czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut

              na🤟ałem, 👉👌 🤟
      • wariant_b Re: Miliony laptopów 05.02.23, 12:51
       pies.na.czarnych napisała:

       > Te laptopy powinny trafić do szkół.

       I w tym miejscu pojawia się zasadniczy problem - uczniowie mają indywidualne laptopy
       i co dalej? Bo główny problem nie polega na tym jak je zabezpieczyć, ale jak wykorzystać.

       W klasach 4-8 jest jedna godzina informatyki realizowana w pracowni informatycznej.
       Tamże jest odpowiednia infrastruktura sieciowa, mały serwer dla grupy roboczej
       i komputery stacjonarne lepiej nadające się do nauczania informatyki od laptopów.
       Godzinę religii można poświęcić na wyświetlanie filmów o Janie Pawle II i innych
       cudownościach. Wszystkie testy wyboru z różnych przedmiotów przeprowadzać
       można komputerowo korzystając z laptopów uczniowskich. Wyniki będą natychmiast,
       a automatyczna permutacja zestawu pytań utrudni ściąganie odpowiedzi.
       I co więcej?

       Nauka zdalna w okresie pandemii opierała się głównie na zdolności improwizacji.
       Wykorzystywana była infrastruktura dostawców sieci i oprogramowanie chmurowe.
       Nikt nie ponosił odpowiedzialności za wymuszenie nieprzygotowanych rozwiązań.
       Czy i tak będzie w tym przypadku?
       • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 05.02.23, 12:55
        > I w tym miejscu pojawia się zasadniczy problem

        Zgadzam się. Pisi powinni od tego zacząć zanim zaczęli cokolwiek planować w tej sprawie.
       • pozytonium Re: Miliony laptopów 05.02.23, 16:51
        wariant_b napisał:

        > pies.na.czarnych napisała:
        >
        > > Te laptopy powinny trafić do szkół.
        >
        > I w tym miejscu pojawia się zasadniczy problem - uczniowie mają indywidualne la
        > ptopy
        > i co dalej? Bo główny problem nie polega na tym jak je zabezpieczyć, ale jak wy
        > korzystać.
        >
        > W klasach 4-8 jest jedna godzina informatyki realizowana w pracowni informatycz
        > nej.
        > Tamże jest odpowiednia infrastruktura sieciowa, mały serwer dla grupy roboczej
        > i komputery stacjonarne lepiej nadające się do nauczania informatyki od laptopó
        > w.

        Zdziwiłbyś się ile dzieci potrafią. Myślisz, że mają kłopoty z opanowaniem telefonu.
        Polska jeśli chodzi o Internet szerokopasmowy wypada lepiej niż Niemcy.
        Co do Informatyki. Nie każdy zostanie informatykiem z krwi i kości. A już są narzekania klepaczy kodów, że wyprze ich sztuczna inteligencja.
        • wariant_b Re: Miliony laptopów 05.02.23, 22:47
         pozytonium napisał(a):

         > Polska jeśli chodzi o Internet szerokopasmowy wypada lepiej niż Niemcy.

         Ale dużo, dużo gorzej niż Rumunia. A w mobilnym dużo gorzej od Bułgarii.
         Potrafisz to wytłumaczyć?
    • pozytonium Re: Miliony laptopów 04.02.23, 22:21
     snajper55 napisał:

     > Ja chciałbym tylko wiedzieć, dlaczego te wspaniałe laptopy będą miały zerową wa
     > rtość na czarnym (czytaj: wolnym) rynku.

     Wystarczy tak jak z kartami płatniczymi. Port (może być wewnętrzny) na jakąś kartę. Karta jest ważna rok tak jak dziecko podbija legitymację. Bez jej aktualizacji, komputer będzie tylko czystym złomem elektronicznym.
     Przy zakupie prawie miliona sztuk można już zażądać wszystko od dostawcy.
     • snajper55 Re: Miliony laptopów 04.02.23, 23:05
      pozytonium napisał(a):

      > Wystarczy tak jak z kartami płatniczymi. Port (może być wewnętrzny) na jakąś ka
      > rtę. Karta jest ważna rok tak jak dziecko podbija legitymację. Bez jej aktualiz
      > acji, komputer będzie tylko czystym złomem elektronicznym.
      > Przy zakupie prawie miliona sztuk można już zażądać wszystko od dostawcy.

      Cieszyński zna inną metodę, którą zastosował kupując respiratory. Też mające zerową wartość na czarnym (czytaj: wolnym) rynku.

      S.
      • pozytonium Re: Miliony laptopów 04.02.23, 23:13
       snajper55 napisał:

       > pozytonium napisał(a):
       >
       > > Wystarczy tak jak z kartami płatniczymi. Port (może być wewnętrzny) na ja
       > kąś ka
       > > rtę. Karta jest ważna rok tak jak dziecko podbija legitymację. Bez jej ak
       > tualiz
       > > acji, komputer będzie tylko czystym złomem elektronicznym.
       > > Przy zakupie prawie miliona sztuk można już zażądać wszystko od dostawcy.
       >
       > Cieszyński zna inną metodę, którą zastosował kupując respiratory. Też mające ze
       > rową wartość na czarnym (czytaj: wolnym) rynku.

       Twą metodę na forum już znam. Ubiłeś np. hummera.
    • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 05.02.23, 00:40
     > Tak, tak. "Posługuje się Pan stereotypami

     W tym miejscu zgadzam się z nim w 100%. Nie wolno wszystkich wkładać do jednego wora!
  • antares504 Re: Miliony laptopów 04.02.23, 23:43

   O Jezu Kumplu ~snajper55, jak Tobie dogodzić. Bo doczepiłeś się tych laptopów i wcześniejszych respiratorów. Polska to kraj katolicki, dzięki tym respiratorom mamy nowy aneks do Ewangelii Łukasza a jest on taki : "błogosławieni którzy respiratorów nie widzie a uwierzyli". Z laptopami będzie podobnie. Amen.
  • x2468 Re: Miliony laptopów 05.02.23, 16:14
   Kupią laptopy jak dostana z tej paskudy Brukseli pieniądze. A jak już kupią to w każdym lombardzie będzie można sobie wybrać porządny laptop za przyzwoita cenę.
   • pozytonium Re: Miliony laptopów 05.02.23, 16:43
    x2468 napisał:

    > Kupią laptopy jak dostana z tej paskudy Brukseli pieniądze. A jak już kupią to
    > w każdym lombardzie będzie można sobie wybrać porządny laptop za przyzwoita cen
    > ę.

    Wystarczy, że wypożyczą. Tak, jak książki. Rodzic tylko podpisuje umowę, że np. po 5 latach, będzie musiał na nowo wypożyczyć od szkoły/samorządu laptop. Przed ponownym wypożyczeniem będzie musiał potwierdzić, że jego dziecko posiada dalej ów laptop lub zapłacić karę za jego "zgubienie", zniszczenie itd.
    Wypożyczasz auto, użytkujesz i tu właściciel nie wnika w jaki sposób. Ale wypożyczone auto nie jest twoją własnością. Szkoły wypożyczają np. podręczniki. Ich żywot to dwa lata. Za zniszczony, zgubiony w 1 roku podręcznik należy się pokuta. Oczywiście pokuta nie należy się za zniszczenia związane z normalnym użytkowaniem.
    • emeryt-myslacy Re: Miliony laptopów 05.02.23, 19:36
     Ale fundacje PISowskie dostaną laptopy do użytku przez członków naukowych fundacji PIS.
     • pozytonium Że co? 05.02.23, 20:39
      emeryt-myslacy napisał:

      > Ale fundacje PISowskie dostaną laptopy do użytku przez członków naukowych fund
      > acji PIS.
      • ireneo Re: Że co? 05.02.23, 21:22
       Pozyto ium naPISała
       "Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut – przekonywał Donald Tusk"
       Nie tak przekonywał pan Tusk a tak:
       ...jeśli ktoś wierzy w Boga i czuje się chrześcijaninem, to może głosować na partię, która ma Mejzę, Kurskiego, w ogóle o czym my rozmawiamy? Czy można głosować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut
       • snajper55 Re: Że co? 06.02.23, 01:28
        ireneo napisał(a):

        > Pozyto ium naPISała
        > "Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut – przekonywał D
        > onald Tusk"
        > Nie tak przekonywał pan Tusk a tak:
        > ...jeśli ktoś wierzy w Boga i czuje się chrześcijaninem, to może głosować na pa
        > rtię, która ma Mejzę, Kurskiego, w ogóle o czym my rozmawiamy? Czy można gło
        > sować na kłamstwo, złodziejstwo, pogardę, nienawiść? Wierzysz w Boga, nie głosu
        > jesz na PiS. To jest proste jak drut


        To proste jak drut. Mamy na forum swoją TVP. No wiesz, "für Deutschland”.

        S.
    • x2468 Re: Miliony laptopów 05.02.23, 23:26
     Nie wypożyczą, o zakupie za unijne pieniądze powiedział sam super-kupiec Cieszyński.
  • m.c.hrabia Re: Miliony laptopów 06.02.23, 07:58
   ciekawe ile planuje przytulić genialny "kupiec", na respiratorach przytulił kilkadziesiąt baniek, dojdzie do setki na laptopach?
   • x2468 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 14:08
    O respiratorach cośkolwiek wiemy, nic nie wiemy o zakupach felernych maseczek. Wiadomo że paru polityków CDU i CSU za zakup równie bezwartościowego jak ten kupowany przez Morawieckiego i Co chłam wzięło łapówki w wysokości o 250000€ do 450000€. Ten sam towar, ten sam dostawca, reszty możemy się domyślać.
  • ireneo Re: Miliony laptopów 06.02.23, 12:55
   oleg3 napisała:

   > No to się wydało. Nie masz matury! Nie uwierzę, że zdałaś nawet gierychowską ma
   > turę. No nie wierzę i już.
   >
   >
   > pies.na.czarnych napisał:
   >
   > > > Chrześcijański Bóg jest nazwą własną...
   > >
   > > Coraz lepszych ekspertów nam ty przysyłają.
   > >
   A ty w jakim liceum dostałaś maturę? Termin wiatr też PISzesz wielką literą? Gdyby tak to odczytałbym profesora Wiatra.
   To może, jak na twoje klasy, zbyt abstrakcyjne, ale o huraganach słyszałaś. To mocarze, okrutniejsze od bogów, ale terminu huragan nie PISzesz z wielkiej litery. Po podstawówce nie powinnaś. Powinnaś jednak po podstawówce PISać z wielkiej: Jose, Maria, Lee. Tak, to nazwy własne huraganów., ekspertko. Jak nazwy wietrznych, ulotnych przecież, bogöw: Zeus, Mitra, Re, Baal i innych, prototypów Jahwe. Ten ostatni to nazwa własna mimo że nikogo ani niczego nie określa w rzeczywistości . Inacze jak to to z terminem Bug.
   Na🤟ałem.
   [nie dało się poprawić literówek z wysłanego już listu w odpowiedzi dla userki oleg3
   • oleg3 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 13:00
    Napisz do prof. Miodka!
    • ireneo Re: Miliony laptopów 06.02.23, 13:11
     Oleg3 napisała
     Płeć-męska(x), Płeć-żeńska(x) <-
    • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 06.02.23, 13:14
     Twoja matka co tydzień przynosiła koszyk jaj do szkoły podstawowej i nauczyciele dla jaj wystawiali ci świadectwa ukończenia klasy, ale tylko tak dla jaj.
    • snajper55 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 13:48
     oleg3 napisał:

     > Napisz do prof. Miodka!

     Zacytuj prof. Miodka twierdzącego, że wyrażenie "chrześcijański bóg" powinno się pisać używając dużych liter.

     S.
     • oleg3 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 14:09
      snajper55 napisał:

      > oleg3 napisał:
      >
      > > Napisz do prof. Miodka!
      >
      > Zacytuj prof. Miodka twierdzącego, że wyrażenie "chrześcijański bóg" powinno się pisać używając dużych liter.

      Snajper. Nie da się upaść niżej!
      "Bóg" w rozumieniu monoteistycznym z a w s z e piszemy z dużej litery.
      • pies.na.czarnych Re: Miliony laptopów 06.02.23, 14:13
       Nie odpowiedziałeś na pytanie.
      • snajper55 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 14:14
       oleg3 napisał:

       > snajper55 napisał:
       >
       > > oleg3 napisał:
       > >
       > > > Napisz do prof. Miodka!
       > >
       > > Zacytuj prof. Miodka twierdzącego, że wyrażenie "chrześcijański bóg" powi
       > nno się pisać używając dużych liter.
       >
       > Snajper. Nie da się upaść niżej!
       > "Bóg" w rozumieniu monoteistycznym z a w s z e piszemy z dużej litery.

       Masz rację. Ale mam nadzieję, że się podniesiesz.

       > "Bóg" w rozumieniu monoteistycznym z a w s z e piszemy z dużej litery.

       Słowo bóg piszemy z dużej litery jedynie wtedy, gdy piszmy imię chrześcijańskiego boga.

       S.
      • ireneo Re: Miliony laptopów 06.02.23, 14:53
       oleg3 napisała:


       > "Bóg" w rozumieniu monoteistycznym z a w s z e piszemy z dużej litery.


       Dźwignij swoje półkule na teyby rozumienia treści pisanej. Z niej wynika iż tak zapisany termin Bóg jest błędem gdyż każdy może sobie odczytać go ku utrapieniu piszącego. Dla przykładu - nienawróconych Bóg ukarze!
       Jeśli tak napiszesz, to będąc w zgodzie z konwencją ( tu umownie omijamy zasady ortograficzne) ktości powue abyś przyjął islam. Słusznie odczytując w terminie Bóg Allaha, który jest rzeczywiście jeden jedyny. Może być gorzej gdyż będąci radzić przejscie na judaizm - tem też jest tylko jeden jedyny Jahwe..
       Na chrześcijańskiego trudno wpaść gdyż w trójcy są: Bóg ojciec, Duch święty, Syn boży, ale też Jezus. By zatem być w zgodzie z konwencją musi być czytelny kontekst odniszący się do konkretnej wiary. W każdym innym wypadku dopominanie się pisania terminu bóg z wielkiej jest przejawem pychy i też ignorancji. Ja nikomu nie zabieram możluwości wyrażania swego emocjonalnego stosunku przez pisanie wielkimi literami, ale protestuje aby mnie do małpowania emocji przymuszać. Chyba że chce abym odpowiedział iż nie uznaję jego i wszystkich bogów do czego zachęcam. Przy agresywnej napastliwosci mogę dodać iż jest to głupota Amen.
       • oleg3 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 15:12
        Rozumiem. Reguły ortografii są do doopy.
        OK. I nie zawracaj mi doopy.
        • ireneo Re: Miliony laptopów 06.02.23, 15:31
         oleg3 napisała:
         Praca domowa
         Mój dziadek ma na imię Marek. Ma 59 lat. Radość sprawia mu wolny od pracy czas. Mój dziadek najchętniej zajmuje się odpoczynkiem. Jego największym marzeniem jest wieczny odpoczynek.

         Sądzę że w tych marzeniach oryginalny nie jest. Wnioskuję, że za życia odooczynku nie znajduje. Nie ma tu zdefiniowanego -odpoczynku, gdyż wolny od pracy czas jest określeniem nieostrym. Czymś się zajmuje w tym wollnym czasie. Każdy kiedyś nie żył zanim go poczęli i potem powili do życia. Sam nie mam przykrych doswiadczeń z tamtego czasu, gdy mnie nije było . Stąd wnioskuję że wieczność będę miał podobnie bez wspomnień, zwłaszcza że jak przed urodzeniem tak po przekręceniu się organu do wspominwnia nie będzje.

         Ortografia to nie nauka ścisla. Kiedyś było tylko w radiu, potem w radio obok tego w radiu, a dzisiaj to nawet nie wiem - w szczekaczce? Chyba bytle nie w strzekatczce, Jeśli przyjmie się w reżimówce to tyż piknie będzie do wyborów. .
         • oleg3 Re: Miliony laptopów 06.02.23, 15:36
          Ty na poważnie?
          W mojej ocenie robisz sobie jaja.
          OK.
  • oleg3 Komunikat 06.02.23, 15:50
   Bardzo dziękuję wszystkim moim polemistom, zwłaszcza tym, którzy czytają też moje sygnaturki. Na razie zawieszam swoją aktywność w tym wątku (i na FK) do czasu rozstrzygnięcia przez cenzurę mojego wniosku

   Idzie o to czy wszystko jest OK i mogę dalej ...

Najnowsze z forum Kraj