Dodaj do ulubionych

Oszukani przez Kuronia i Michnika w 1980 - dziś

10.08.05, 12:05
protestują:
Komisja zakładowa „Solidarności” Stoczni Gdańskiej opublikowała wczoraj pełen
goryczy list otwarty z okazji 25. rocznicy podpisania porozumień
sierpniowych, które mają się odbyć na terenie ich zakładu pracy. „Z 21
postulatów Sierpnia '80 realizowane są tylko te, które mówią o wolności
politycznej i suwerenności kraju. Postulaty dotyczące człowieka, jego
godności osobistej, jego bytu są jedynie respektowane, kiedy jest to wygodne
elitom finansowym i gospodarczym” – czytamy w liście.
Związkowców oburza, że dziś „prawo pracownicze pozostało jedynie na
papierze”, a „politycy, manipulując społeczeństwem, uderzyli w
przedstawicieli zakładów pracy, związki zawodowe, wykorzystując ich brak
doświadczenia”. „Upodlonej przez właścicieli załodze Stoczni Gdańskiej
zabrano wszystkie nabyte wcześniej uprawnienia. Zamiast 40-godzinnego
tygodnia pracy wywalczonego w Sierpniu '80, stosowany jest dzisiaj 80-
godzinny, w tym z pracą w soboty i niedziele, w pokrętnym systemie. Wielu
stoczniowców wyrzucono na bruk” – piszą dalej. Jednocześnie zadają
pytanie: „czy w Polsce jedynie kamieniami i ogniem można bronić prawa do
własności i godnego życia?”.

www.trybuna.com.pl/
Obserwuj wątek
    • bladatwarz Chichot historii. 10.08.05, 12:43
      Ale Frasyniuk, Michnik, Geremek, Mazowiecki i reszta salonowych ekspertow o tym
      juz nie pamietaja. Im sie zdaje, ze w Solidarnosci to o wolnosc chodzilo, a nie
      o godnosc, honor, czlowieczenstwo.
      > „czy w Polsce jedynie kamieniami i ogniem można bronić prawa do
      > własności i godnego życia?”.

      W Polsce potrzebna jest kolejna rewolucja.

      -----------------------------------------------------------------
      Izrael nam NIE wyda zbrodniarza zydowskiego - Salomona Morela
      www.starwon.com.au/~korey/morel.htm
      Kiedy zydzi przeproszą Polaków za Koniuchy www.kpk.org/english/toronto/koni
      • jethrox Jak prawica dojdzie do władzy i bezrobocie wzroś- 10.08.05, 13:16
        nie, wprowadzą podatek liniowy, podwyższą wiek emerytalny, płatne leczenie i
        naukę to wtedy doczekamy się rewolucji i kolejnego wybuchu społecznego.
        • bladatwarz Re: Jak prawica dojdzie do władzy i bezrobocie wz 10.08.05, 14:51
          To juz Ci SLD zalatwilo!
          Dlaczego oszolomy z SLD strasza tym co juz same zrobily?
          > nie, wprowadzą podatek liniowy,
          Podatek liniowy juz jest od 2004 roku. 19% placi go kilka milionow ludzi!
          >podwyższą wiek emerytalny, ~
          Juz podwyzszyli po 5 lat.
          > płatne leczenie
          Jest obecnie, bylo i bedzie, bo SLD postanowilo zepsuc Kasy Chorych i porzadzic
          sie kasa zadluzyc szpitale, zeby sie szybciej na nich uwalaszczyc.
          > naukę to wtedy doczekamy się rewolucji
          Kolega, chyba nie slyszal o nowej strategii edukacji - kukulcze jajo Belki!

          >i kolejnego wybuchu społecznego.
          • jethrox Re: Jak prawica dojdzie do władzy i bezrobocie wz 10.08.05, 15:29
            Akurat nie ma jeszcze podatku liniowego ani podwyższonego wieku emerytalnego
            dla kobiet. Nie ma też odpłatnych studiów ani odpłatnej opieki lekarskiej.
            Rząd Belki (demokraci.pl i PO) przedstawia własnie takie plany.
            • bladatwarz Wypowiadaj sie tylko na temat, o ktorych masz poje 10.08.05, 20:47
              pojecie, bo gadzinowe szkolenia typu WUML Ci nie sluza.
              Przeczytaj sobie ustawe o opodatkowaniu osob fizycznych, programy Hausnera i
              pomysly Balickiego i ostatnio wymyslona strategie edukacji Radziwil i Belki (Z
              ZESZLEGO TYGODNIA). I RADZE CZYTAC COS WIECEJ NIZ GADZINOWKE!

              MASZ TAM WSSZYTSKO CO PRZYPISUJESZ PRAWICY.

              jethrox napisał:

              > Akurat nie ma jeszcze podatku liniowego ani podwyższonego wieku emerytalnego
              > dla kobiet. Nie ma też odpłatnych studiów ani odpłatnej opieki lekarskiej.
              > Rząd Belki (demokraci.pl i PO) przedstawia własnie takie plany.
              • jethrox Lepiej przestań bluzgać i zauważ kto to Belka 11.08.05, 11:33
                i Hausner, czy przypadkiem nie demokraci.pl ?
                Partia jak najbardziej liberalno prawicowa z Henryką Bochniarz jako kandydatką
                na prezydenta.
                A ich ustawy są projektami a nie obowiązującym prawem.
                • bladatwarz Demokraci od 6 m-cy, wczesniej czerwona 11.08.05, 11:42
                  banda.
                  Znow sie wypowiadasz na tematy, o ktorych nie masz pojecia.
                  Na podstawie planowanych dzialan przygotowuje sie budzet.
                  Te nic nie warte papiery (twoim zdaniem) obydwu ,,demokratycznych'' kolesi
                  kosztuja nas miliony zlotych.
                  Kazde za przeproszenim prukniecie oczekujacego na posade zagraniczna premiera to
                  wydatki: zmiana wysokosci swiadczen przedemerytalnych, waloryzacja rent
                  emerytur, zmiany w terminach przechodzenia na emerytury, zmiany w strategii i
                  zasadach finansowania obronnosci oraz edukacji. itp. itd.
                  Wez sie czlowieku za czytanie gazet, bo gardlujesz na forum z pusta glowa.
                  • jethrox Tacy oni byli czerwoni jak ja żółty 11.08.05, 17:09
                    Zwykli karierowicze jak Rokita nie przymierzając.
                    A budżet uchwalać będzie nowy sejm - prawicowy. Zobaczysz wtedy płatne studia i
                    służbę zdrowia.
            • bladatwarz Re: Jak prawica dojdzie do władzy i bezrobocie wz 11.08.05, 11:50
              > Akurat nie ma jeszcze podatku liniowego
              Jest. Dotyczy osob fizycznych wykonujacych dzialanosc osobiscie, w formie umow
              cywilno-prawnych i wykonujacych dzialalnosc gospodarcza (w tym
              samozatrudniajacych sie) Art.30 UOPD od osob fizycznych (chyba dobrze pamietam).

              ani podwyższonego wieku emerytalnego
              > dla kobiet.
              Jest! Wczesniej odejscie na emeryture bylo zwiazane z przepracowanym czasem
              pracy, obecnie zalezy od wieku. De facto jest to zmiana 5-7 lat na niekorzysc
              dla kobiet, ktore wczesniej rozpoczynaly prace. Pan Hausner to sprytnie wymyslil.
              Nie ma też odpłatnych studiów (wszystkie zaoczne i wieczorowe sa odplatne)
              ani odpłatnej opieki lekarskiej
              (poczawszy od stomatologa a skonczywszy na operacjach kardiochirurgicznych).
              Na kazdym etapie mozesz byc zmuszony do zaplacenia za swiadczenia lekarskie. W
              szczegolnosci pod koniec roku, jak szpitale nie dostaja pieniadzey od NFZ.
              Pretensje? Adresaci Miller, Lapinski i Naumann + Balicki.
              > Rząd Belki (demokraci.pl i PO) przedstawia własnie takie plany.
              Nie musza przedstawiac, bo one juz sa.

              Poucz sie troche, a potem halasuj.
              • jethrox Kręcisz - nie chodzi o wyjatki tylko o reguły. 11.08.05, 17:10
        • homosovieticus Oszukani raz nie dadzą się nabrać jetroxowi i 10.08.05, 15:29
          Trybunie.
          Tak samo oszukali spiołeczęńsatwo ( w masie swojej)ludzie z KOR-u jak i PZPR.
          O Magdalence i Okragłym Stole dzieci nawet wiedzą.
          • jethrox Akurat mają między pośladkami Okrągły Stół i 10.08.05, 15:32
            Magdalenkę.
            Przeczytaj ich list to dowiesz się na co sie naprawdę skarżą.
            O marzeniu o kaczyźmie i IV RP nie ma tam ani słowa.
            • homosovieticus Re: Akurat mają między pośladkami Okrągły Stół i 10.08.05, 15:44
              Skarżą się że ich oszukano.Udział w oszustwie ma taki sam Michnik jak
              Jaruzelski.
              Bądź dorosłym.
              Większość ludzi z ruchu społecznego "solidarność" (I-szej "solidarnosci")
              została pozbawiona nawet nadziei ,że ich dzieci będą mogli żyć GODNIEJ niż ich
              Rodzice za komuny.
              • snajper55 Re: Akurat mają między pośladkami Okrągły Stół i 10.08.05, 15:49
                homosovieticus napisał:

                > Skarżą się że ich oszukano.Udział w oszustwie ma taki sam Michnik jak
                > Jaruzelski.
                > Bądź dorosłym.
                > Większość ludzi z ruchu społecznego "solidarność" (I-szej "solidarnosci")
                > została pozbawiona nawet nadziei ,że ich dzieci będą mogli żyć GODNIEJ niż ich
                > Rodzice za komuny.

                Za komunt stali godnie w kolejkach, byli godnie pałowani przez milicję, godnie
                prosili o paszport jak chcieli do cioci w RFN pojechać, godnie chodzili w
                pochodach 1 majowych oraz godnie uczestniczyli w godnych akademiach ku czci a w
                kiblu godnie dupę gazetą podcierali. Tak, godnie się żyło za komuny.

                S.
                • jethrox Teraz mają jeszcze "godniej 10.08.05, 15:55
                  • jethrox bo są bezrobotni 10.08.05, 15:55
                    • homosovieticus bo Jaruzelski z Michnikiem okazali się gó..arzami 10.08.05, 16:03
                    • snajper55 Kto jest bezrobotny ? 10.08.05, 16:05
                      Większość normalnie pracuje.

                      S.
                      • jethrox To wpis świetny do kabaretu. 10.08.05, 16:07
                        "Co z tego, że jest 3 miliony bezrobotnych ?
                        Większość normalnie pracuje."

                        • humbak Re: To wpis świetny do kabaretu. 10.08.05, 16:26
                          I wielu z tych bezrodotnych pracuje na czarn. Nadal jednak 3 miliony stanowią mniejscość. 3000000<37000000 Zprzeczysz?
                • bdx65 Re: Akurat mają między pośladkami Okrągły Stół i 10.08.05, 15:56
                  snajper55 napisał:

                  > Za komuny stali godnie w kolejkach, byli godnie pałowani przez milicję,
                  godnie
                  > prosili o paszport jak chcieli do cioci w RFN pojechać, godnie chodzili w
                  > pochodach 1 majowych oraz godnie uczestniczyli w godnych akademiach ku czci a
                  w
                  >
                  > kiblu godnie dupę gazetą podcierali. Tak, godnie się żyło za komuny.
                  >
                  > S.

                  Super! tak właśnie, nic dodać, nic ująć.
                  Pozdrawiam.
                • homosovieticus Re: Akurat mają między pośladkami Okrągły Stół i 10.08.05, 15:59
                  To nie takie proste jak ci się wydaje żółtodziobie w mundurze.
                  W komunie brakowało wolnosci politycznej i życie nasze upływało w kłamstwie.
                  Ale ludzie mieli zapewnione kilka co najmniej pierwszych punktów ze skali
                  Masłowa.
                  Teraz większość Polaków boryka się z własną wolnoscią i narastającą frustacją,
                  i NIEZADOWOLENIEM.
                  Były tu na forumie próby opisania życia za komuny.Moim zdaniem bardzo
                  powierzchowne a nawet zakłakmane.
                  Pamiętaj ,że nigddzie nie znajdziesz dokumentów w którym NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
                  DOMAGAŁA się wprowadzenia KAPITALIZMU.Doskonale wiedzieliśmy ,że KAPITALIZM w
                  komunistycznym wydaniu w demoludach to nędzą zdecydowanej większości
                  mieszkańców Kraju.Tak własnie się stało.
                  Warszawiacy zarabiają najlepiej w Polsce a przecież niczego nie
                  produkują.Sprzedają tyl;ko to co było własnoscią wszystkich, ponieważ wszyscy
                  po wojnie odbudowywali zniszczony Kraj.
                  • jethrox Żadnej wolności dla biednych nie ma w III RP 10.08.05, 16:03
                    Człowiek głodny i bez pracy jest człowiekim zniewolonym przez nędzę a nie
                    wolnym.
                    • snajper55 Re: Żadnej wolności dla biednych nie ma w III RP 10.08.05, 16:10
                      jethrox napisał:

                      > Człowiek głodny i bez pracy jest człowiekim zniewolonym przez nędzę a nie
                      > wolnym.

                      To niech sobie pracę znajdzie. Będzie syty i bogaty.

                      S.
                      • jethrox Twoje dowcipy będę zamieszał w osobnych wątkach 10.08.05, 17:04
                        bo sa bardzo śmieszne.
                        Gratuluję!
                  • snajper55 Re: Akurat mają między pośladkami Okrągły Stół i 10.08.05, 16:09
                    homosovieticus napisał:

                    > To nie takie proste jak ci się wydaje żółtodziobie w mundurze.
                    > W komunie brakowało wolnosci politycznej i życie nasze upływało w kłamstwie.
                    > Ale ludzie mieli zapewnione kilka co najmniej pierwszych punktów ze skali
                    > Masłowa.
                    > Teraz większość Polaków boryka się z własną wolnoscią i narastającą frustacją,
                    > i NIEZADOWOLENIEM.

                    Niektórzy są niezadowoleni jak świnie z rozwalonego chlewika. Nikt żarcia do
                    koryta nie leje i trzeba samemu się o wszystko starać. O tym, że topór rzeźnika
                    nad łbem nie wisi to już się nie mysli.

                    > Były tu na forumie próby opisania życia za komuny.Moim zdaniem bardzo
                    > powierzchowne a nawet zakłakmane.
                    > Pamiętaj ,że nigddzie nie znajdziesz dokumentów w którym NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
                    > DOMAGAŁA się wprowadzenia KAPITALIZMU.Doskonale wiedzieliśmy ,że KAPITALIZM w
                    > komunistycznym wydaniu w demoludach to nędzą zdecydowanej większości
                    > mieszkańców Kraju.Tak własnie się stało.

                    Domagaliśmy się wolności. No i mamy wolność i sami decydujemy o tym, jaka ma
                    być Polska. W wyborach decydujemy, jakbyś nie wiedział.

                    > Warszawiacy zarabiają najlepiej w Polsce a przecież niczego nie
                    > produkują.Sprzedają tylko to co było własnoscią wszystkich, ponieważ wszyscy
                    > po wojnie odbudowywali zniszczony Kraj.

                    No to przyjeżdżaj do Warszawy i sprzedawaj, Ktoś Ci broni ?

                    S.
                • homosovieticus odpowiadam ŚLEPEMU snajperowi 10.08.05, 16:14
                  To nie takie proste jak ci się wydaje żółtodziobie w mundurze.
                  W komunie brakowało wolnosci politycznej i życie nasze upływało w kłamstwie.
                  Ale ludzie mieli zapewnione kilka co najmniej pierwszych punktów ze skali
                  Masłowa.
                  Teraz większość Polaków boryka się z własną wolnoscią i narastającą frustacją,
                  i NIEZADOWOLENIEM.
                  Były tu na forumie próby opisania życia za komuny.Moim zdaniem bardzo
                  powierzchowne a nawet zakłakmane.
                  Pamiętaj ,że nigddzie nie znajdziesz dokumentów w którym NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
                  DOMAGAŁA się wprowadzenia KAPITALIZMU.Doskonale wiedzieliśmy ,że KAPITALIZM w
                  komunistycznym wydaniu w demoludach to nędzą zdecydowanej większości
                  mieszkańców Kraju.Tak własnie się stało.
                  Warszawiacy zarabiają najlepiej w Polsce a przecież niczego nie
                  produkują.Sprzedają tyl;ko to co było własnoscią wszystkich, ponieważ wszyscy
                  po wojnie odbudowywali zniszczony Kraj.
                  • snajper55 Re: odpowiadam ŚLEPEMU snajperowi 11.08.05, 00:18
                    homosovieticus napisał:

                    > To nie takie proste jak ci się wydaje żółtodziobie w mundurze.

                    Anim nie żółtodziób, anim w mundurze. Jak zawsze pleciesz brednie.

                    > W komunie brakowało wolnosci politycznej i życie nasze upływało w kłamstwie.
                    > Ale ludzie mieli zapewnione kilka co najmniej pierwszych punktów ze skali
                    > Masłowa.
                    > Teraz większość Polaków boryka się z własną wolnoscią i narastającą frustacją,
                    > i NIEZADOWOLENIEM.
                    > Były tu na forumie próby opisania życia za komuny.Moim zdaniem bardzo
                    > powierzchowne a nawet zakłakmane.
                    > Pamiętaj ,że nigddzie nie znajdziesz dokumentów w którym NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
                    > DOMAGAŁA się wprowadzenia KAPITALIZMU.Doskonale wiedzieliśmy ,że KAPITALIZM w
                    > komunistycznym wydaniu w demoludach to nędzą zdecydowanej większości
                    > mieszkańców Kraju.Tak własnie się stało.

                    Domagała się wolności dla Polaków i tę wolność wywalczyliśmy. Dzięki tej
                    wolności sami mogliśmy zadecydować o tym, jaką Polskę chcemy mieć. W wyborach
                    zadecydowaliśmy.

                    > Warszawiacy zarabiają najlepiej w Polsce a przecież niczego nie
                    > produkują.Sprzedają tyl;ko to co było własnoscią wszystkich, ponieważ wszyscy
                    > po wojnie odbudowywali zniszczony Kraj.

                    No to przyjeżdżaj do Warszawy i zarabiaj. Broni Ci ktoś ?

                    S.
                    • homosovieticus Re: odpowiadam ŚLEPEMU snajperowi 11.08.05, 03:30
                      Ślepota, to nie jedyne kalectwo jakie dotknęło Cię wskutek zaniedbań
                      edukacyjnych.

                      snajper55 napisał:

                      > homosovieticus napisał:
                      >
                      > > To nie takie proste jak ci się wydaje żółtodziobie w mundurze.
                      >
                      > Anim nie żółtodziób, anim w mundurze. Jak zawsze pleciesz brednie.
                      >
                      > > W komunie brakowało wolnosci politycznej i życie nasze upływało w kłamstw
                      > ie.
                      > > Ale ludzie mieli zapewnione kilka co najmniej pierwszych punktów ze skali
                      >
                      > > Masłowa.
                      > > Teraz większość Polaków boryka się z własną wolnoscią i narastającą frust
                      > acją,
                      > > i NIEZADOWOLENIEM.
                      > > Były tu na forumie próby opisania życia za komuny.Moim zdaniem bardzo
                      > > powierzchowne a nawet zakłakmane.
                      > > Pamiętaj ,że nigddzie nie znajdziesz dokumentów w którym NSZZ "SOLIDARNOŚ
                      > Ć"
                      > > DOMAGAŁA się wprowadzenia KAPITALIZMU.Doskonale wiedzieliśmy ,że KAPITALI
                      > ZM w
                      > > komunistycznym wydaniu w demoludach to nędzą zdecydowanej większości
                      > > mieszkańców Kraju.Tak własnie się stało.
                      >
                      > Domagała się wolności dla Polaków i tę wolność wywalczyliśmy. Dzięki tej
                      > wolności sami mogliśmy zadecydować o tym, jaką Polskę chcemy mieć. W wyborach
                      > zadecydowaliśmy.
                      >
                      > > Warszawiacy zarabiają najlepiej w Polsce a przecież niczego nie
                      > > produkują.Sprzedają tyl;ko to co było własnoscią wszystkich, ponieważ wsz
                      > yscy
                      > > po wojnie odbudowywali zniszczony Kraj.
                      >
                      > No to przyjeżdżaj do Warszawy i zarabiaj. Broni Ci ktoś ?
                      >
              • jethrox Re: Akurat mają między pośladkami Okrągły Stół i 10.08.05, 15:54
                System wprowadzony w 1989 r to nie był system Jaruzelskiego tylko Kuronia,
                Michnika, Mazowieckiego i Balcerowicza.
                Jaruzelski i ekipa PZPR byli w pozycji przegranych chłopcow do bicia aż do
                wyborów w 1993 r gdy lewica utworzyła rząd z PSL.
        • snajper55 Re: Jak prawica dojdzie do władzy i bezrobocie wz 10.08.05, 15:46
          jethrox napisał:

          > nie, wprowadzą podatek liniowy, podwyższą wiek emerytalny, płatne leczenie i
          > naukę to wtedy doczekamy się rewolucji i kolejnego wybuchu społecznego.

          Tak jest. Bo wszystko powinno być darmo i dla każdego. Bo wszystkie mają te
          same żołądki !

          S.
          • jethrox Róznice między najwyższymi a najniższymi za- 10.08.05, 15:57
            robkami od dawna ROSNĄ.
            To dowód rozwarstwienia społecznego co prowadzi w skutkach do walki klas.
            • homosovieticus Przestań pieprzyć głupoty .Zacznij sam myśleć! 10.08.05, 16:01
              jethrox napisał:

              > robkami od dawna ROSNĄ.
              > To dowód rozwarstwienia społecznego co prowadzi w skutkach do walki klas.

              Jetroxie zostaw głupi marksizm i myśl jak po doswiadczeniach z NIm( marksizmem)
              zorganizować życie we własnym Kraju.
              • jethrox Re: Przestań pieprzyć głupoty .Zacznij sam myśleć 10.08.05, 16:05
                Jeżeli ty nie masz żadnej podstawy teoretycznej, tylko oskarżanie wszystkich o
                spiski to jak chcesz znaleźć receptę na wyjście z kryzysu ?
                Pi razy drzwi ?
                • homosovieticus Re: Przestań pieprzyć głupoty .Zacznij sam myśleć 10.08.05, 16:10
                  Moj kochany przemądrzały rozmółwco, fanie Baranowskiego i Urbana.
                  Państwa i organizacje społeczne znane są od dawien dawna.Tylko durni socjaliści
                  (dwa razy w XX-stym wieku) sprawdzali swoje wydumane teorie społeczne i dwa
                  rozy eksperymenty topione były w morzu krwi i nieszcześć ludzkich.
                  WYDOROŚLEJ.Otzrep się z oswieceniowych (SOCJALISTYCZNYCH)teorii i spójrz,
                  własnymi oczami. na historię szczesliwych państw i ludów.
                  Maksowski historycyzm to BEŁKOT nieszcęśnika.
                  • bladatwarz Pozwole sie nie zgodzic z ta teza 11.08.05, 00:09
                    Socjalizm rozwijal sie rowniez w Europie.
                    Rowniez bez opamietania dawano ludziom przywileje iregulowano, co sie da.
                    Nie ma czystego kapitalizmu, podobnie jak czystego socjalizmu.
                    Superkapitalistyczny kraj USA tak naprawde chroni nieustajaco swoj rynek przed
                    konkurencja, a wojny celne, a to z Chinami, Japonia, Europa czy beznadziejnie
                    bezradnymi Krajami trzeciego Swiata, swiadcza jedynie o tym, ze liberalizm jest
                    tam, gdzie pasuje bogatym. U nas sie nie mowi, ze co 12 osoba w USA nie ma
                    zadnego ubezpieczenia zdrowotnego, bo jej na to nie stac!

                    A co do cywilizowanego socjalizmu - osobiscie wybralabym SOCJALISTYCZNY model
                    finski. Zazdroszcze im wszystkiego. Oczywiscie lewaccy liberalowie powiedza, ze
                    ich podatki to zbrodnia, ale cala reszta (oswiata - najlepsza na swiecie, sluzba
                    zdrowia - dostepna, choc droga), organizacja administracja, prawa obywatelskie
                    itd. Sa godne pozazdroszcznia.
        • humbak Re: Jak prawica dojdzie do władzy i bezrobocie wz 10.08.05, 16:13
          A dlaczego podatek liniowy miałby wywołać bunt?
          • humbak Jethroxie 10.08.05, 16:24
            czy możesz mi powiedzieć czy uważasz podatek liniowy za niesprawiedliwy, a jeśli tak to dlaczego?
            • jethrox Zapytaj Kościoła Katolickeigo czy bogaci powinni 10.08.05, 17:10
              wspomagać uboższych.
              Tam znajdziesz odpowiedź co jest własciwe i sprawiedliwe w kwestii podatków.
              • humbak Re: Zapytaj Kościoła Katolickeigo czy bogaci powi 10.08.05, 17:15
                Wspomagać owszem, ale dobrowolnie;)
                Przy stałym podatku i tak płacą więcej. 15, czy 19 procent od dużego dochodu to więcej niż ten sam udział dochodu małego. Nieprawdaż? Dlaczego mieliby oddawać jeszcze więcej? Dlatego że lepiej sobie radzą?
                • jethrox Dobrowolnie ? Cha, cha, cha! 10.08.05, 17:18
                  • humbak Re: Dobrowolnie ? Cha, cha, cha! 10.08.05, 17:34
                    Skoro wyciągasz argumenty katolickie to niestety zmuszanie do czynienia dobra mija się z celem. Poza tym słyszałeś kiedyś o organizacjach charykatywnych itp?
          • jethrox Bo to powyżka podatow dla uboższych 10.08.05, 17:05
            Ktos musi sfinansować biurokrację.
            • humbak Re: Bo to powyżka podatow dla uboższych 10.08.05, 17:08
              Acha. A powiedz mi dlaczego bogatsi mieliby płacić wyższe stawki?
              • humbak Re: Bo to powyżka podatow dla uboższych 10.08.05, 17:09
                Mama na myśli procentową wysokość oczywiście.
      • homosovieticus Re: Chichot historii. 10.08.05, 15:40
        bladatwarz napisała:

        > Ale Frasyniuk, Michnik, Geremek, Mazowiecki i reszta salonowych ekspertow o
        tym
        > juz nie pamietaja.

        Czy pamietają tego nie wiem.Wiem za to ,że są to ludzie ,którzy nie dorosli do
        sprawowania publicznych funkcji bo są SŁABI.Słabi politycznie, intelektualnie i
        reprezentują moralność naiwnych i przeżartych pychą ciemnogrodzian pochodzących
        z środowisk postkomunistycznych lub współpracujacych z nimi.


        >Im sie zdaje, ze w Solidarnosci to o wolnosc chodzilo, a nie
        > o godnosc, honor, czlowieczenstwo.

        O wolność także chodziło, bo bez wolnosci nie ma godnosci istnienia, honoru ani
        pełnego człowieczeństwa

        > > „czy w Polsce jedynie kamieniami i ogniem można bronić prawa do
        > > własności i godnego życia?”.
        >

        Wystarczy ostro przeciwstawić się elytom .Górnicy dali pokaz jak to nalezy
        robić.Ko0ńczmy z PP.Mamy i My i Oni jedno życie.Uczyńmy je przyjemnym dla
        wszystkich.
        > W Polsce potrzebna jest kolejna rewolucja.
        >
        > -----------------------------------------------------------------
        > Izrael nam NIE wyda zbrodniarza zydowskiego - Salomona Morela
        > www.starwon.com.au/~korey/morel.htm
        > Kiedy zydzi przeproszą Polaków za Koniuchy www.kpk.org/english/toronto/koni
        • humbak Re: Chichot historii. 10.08.05, 16:22
          Górnicy bronili swojego partykularnego interesu łamiąc przy okazji prawo i wykazując się w sferze wandalizmu. Nie ma za co ich chwalić.
          • homosovieticus Re: Chichot historii. 10.08.05, 16:27
            Naiwnyś czy aż tak głupiś.
            W realnym swiecie(Popper) przemocą zdobywa się to czego się pragnie.Różne są
            tylko postacie i stopnie tej przemocy.
            • humbak Re: Chichot historii. 10.08.05, 16:35
              Po pierwsze owszem, prawo silniejszego jest często stosowane.
              Po drugie nie widzę w tym nic dobrego. Nie po to jesteśmy ludźmi by stosować prawo dżungli.
              Po trzecie bandyta walczący o prawa grupy społecznej to nadal bandyta.
              Po czwarte dążenie do celów szkodliwych dla ogółu społeczeństwa nie zasługuje na pochwałę.
              Skoro chcesz popierać bandytów proszę bardzo. Doskonale to o Tobie świadczy. Ja jednak powstrzymam się od inwektyw.
              • homosovieticus Re: Chichot historii. 10.08.05, 16:38
                boś człowiek nad wyraz kulturalny i MĄDRY ŻYCIOWO.
                • humbak Re: Chichot historii. 10.08.05, 16:39
                  Rozumiem że to sarkazm?
              • homosovieticus Re: Chichot historii. 10.08.05, 16:43
                chyba p[rzestanę z Tobą gadać bo nudzisz mnie szkolarskim tonem i wiedzą
                zdobytą na wieczorowych kursach katolickiego miłosierdzia , prowadzonych przez
                arksistowskich degeneratów, którym odwagi zabralo by WALCZYĆ o prawa człowieka
                nie piórem ale pięścią.Bo tak się walczy w piertszym popperowskim swiecie,
                gamoniu jeden.
                • humbak Re: Chichot historii. 10.08.05, 16:49
                  No to miłego dnia życzę.
                  • homosovieticus Re: Chichot historii. 10.08.05, 16:54
                    Dięki!
          • mikronezja A kto miał bronić ich interesów ? 10.08.05, 16:44
            Pielęgniarki czy nauczyciele ?
            • homosovieticus Najlepiej i najskuteczniej zrobi to Leszek z sopot 10.08.05, 16:53
              • homosovieticus najdelikatniej i najmądrzej wytłumaczy to nam 10.08.05, 17:10
                nieoceniona panidolloway bohaterka romansu z własnym konformizmem
    • homosovieticus List otwarty KM NSZZ "Solidarność" Stoczni Gda-iej 10.08.05, 14:59
      List otwarty Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańskiej z
      okazji 25 rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych


      Zbliża się 25 rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. Dzień ten świętowany
      będzie nie tylko w Gdańsku, ale również w Polsce. Parlament ustanowił go dniem
      święta narodowego. Do Gdańska przyjadą prezydenci i premierzy wielu krajów
      europejskich.

      A jak dzisiaj po 25 latach wygląda rzeczywistość Polaków, w tym stoczniowców ze
      Stoczni Gdańskiej?

      Z 21 postulatów Sierpnia '80 roku realizowane są tylko te, które mówią o
      wolności politycznej i suwerenności kraju. Postulaty dotyczące człowieka, jego
      godności osobistej, jego bytu są jedynie wtedy respektowane, kiedy jest to
      wygodne elitom finansowym i gospodarczym.

      Politycy manipulując społeczeństwem, uderzyli w przedstawicieli zakładów pracy,
      związki zawodowe, wykorzystując brak ich doświadczenia. Prawo pracownicze
      pozostało jedynie na papierze. Przypadki dowolnej interpretacji tego prawa są
      nagminne, a wykorzystywani pracownicy najczęściej zostają sami ze swoimi
      problemami, nie mogąc poradzić sobie z sądami opanowanymi przez korporacje
      prawnicze. Ostatnie afery w polskiej gospodarce dowodzą, że rządzi tam
      pieniądz, dzięki któremu kolejni aferzyści spokojnie chodzą po ulicach.
      Powstała Polska fałszywych biznesmenów i pokrętnych prawników.

      Pod hasłem gospodarki rynkowej wmawia się społeczeństwu, że organizacje
      pracownicze są niepotrzebne pomimo tego, że w Europie właśnie te organizacje są
      gwarantem bezpiecznych przemian zachodzących naturalnie w gospodarkach
      rynkowych.

      Dramat Stoczni Gdańskiej i jej pracowników podziela wiele polskich zakładów
      pracy, których losy potoczyły się podobnie. Obiegowe opinie, często kreowane
      przez media, daleko odbiegają od prawdy. W nieskończoność toczące się
      prokuratorskie dochodzenia, a potem sprawy sądowe nie są w stanie zmienić biegu
      zdarzeń. .....


      całosć listu:


      www.nszz-stocznia.neostrada.pl/list.html
    • homosovieticus o co proszą Ludzi Sierpnia stoczniowcy z Gdanska 10.08.05, 15:04
      Komisja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Stoczni Gdańskiej zwraca się z
      prośbą do wszystkich ludzi Sierpnia, w tym obecnych i przyszłych
      parlamentarzystów, którym los Stoczni Gdańskiej nie jest obojętny, o wsparcie
      działań załogi stoczni celem realizacji następujących postulatów:

      Wydzielenie Stoczni Gdańskiej z Grupy Stoczni Gdynia i zapewnienie Stoczni
      Gdańskiej pełnej samodzielności
      Zwrotu do Stoczni Gdańskiej pochylni niezbędnych do prowadzenia produkcji
      statków
      Spowodowania, żeby Stocznia Gdynia przekazała cały pakiet akcji Stoczni
      Gdańskiej - Grupa Stoczni Gdynia, np. nowopowstałej spółce pracowniczej Stoczni
      Gdańskiej
      Powyższe postulaty nie są wyrazem postawy roszczeniowej a jedynie dają
      możliwość "zadośćuczynienia" wobec załogi stoczni przez firmy takie jak
      Stocznia Gdynia, czy Evip, składające ustami swoich ówczesnych przedstawicieli
      fałszywe oświadczenia przed, w trakcie i po zakupie upadłej Stoczni Gdańskiej.

      Przykre jest to, że osoby wywodzące się z gdańskiego Sierpnia już od wielu lat
      kompletnie nie interesują się losem stoczni, koncentrując się wyłącznie na
      swoich karierach politycznych. Uważamy jednak, że winni zaistniałej sytuacji
      znajdują się po obu stronach sceny politycznej. Obecnie wymiar sprawiedliwości
      blokuje wyjaśnienie nieprawidłowości związanych z prywatyzacją naszego zakładu.
      Naszym zdaniem bez powołania specjalnej komisji ds. Stoczni Gdańskiej,
      skupiającej różne opcje polityczne, prawda nie ujrzy światła dziennego.

      Stoczniowcy Stoczni Gdańskiej nigdy nie wyciągali i nie wyciągają ręki po cudze
      dochodząc swoich praw, w ramach przyjętych norm prawnych, co okazało się
      nieskuteczne. Dlatego zadajemy pytanie: czy w Polsce jedynie kamieniami i
      ogniem można skutecznie bronić prawa do własności i godnego życia?.



      Za Komisję
      W-ce Przewodniczący Przewodniczący W-ce Przewodniczący
      (-) Fryderyk Radziusz (-) Roman Gałęzewski (-) Karol Guzikiewicz

      Spotkajmy się : 14.08.2005 o godz.11.00 w kościele św. Brygidy

      31.08.2005 od godz.9.00 pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców

    • bac1 Re: Czepiaj sie Michnika, jeśli... 10.08.05, 15:57
      koniecznie chcesz. Może to przeczyta (choć wątpię) i - jeśli uzna za stosowne -
      sam odpowie na Twoje zarzuty. Ale Kuronia zostaw w spokoju, proszę.
      • jethrox Nie jesteśmy na pogrzebie by mówić tylko dobrze 10.08.05, 16:00
        o Kuroniu. Pogrzeb już się w godny sposób odbył.
        Kuroń, Michnik i III RP - ludzie ludziom zgotowali ten los.
        • maaac Re: Nie jesteśmy na pogrzebie by mówić tylko dobr 10.08.05, 16:08
          Zmusili ludzi do pracy. Cóż świństwo było to z ich strony.
          Lepiej było jak się jedynie chodziło do pracy, a nie pracowało.

          Pracy jest sporo, a bezrobotni są tylko dla tego bo nie chcą pracować u..., bo
          nie chcą pracować za marne .... groszy, lub wogóle nie chcą pracować.
        • bac1 Re: Ja Cie nie prosiłam, żebyś mówił tylko...b/o 10.08.05, 16:11
          dobrze, prosiłam, żebyś nie stawiał zarzutów Człowiekowi, który zmarł niedawno.
          Sprawy przez Ciebie poruszane, a także sammego Kuronia oceni w przyszłości
          historia. Teraz są dla historii zbyt świeże, a Jacek Kuroń już nie może
          odpowiedzieć Ci odpowiedzieć.. Nie sądzę, żebyś znał osobiście Jacka Kuronia.
          Nie chcesz spełnić mojej prośby - Twoja sprawa, świadczy to tylko o Tobie, nie
          o Jacku Kuroniu.
          • jethrox Kuronia pamietam w 1981 w moim zakładzie jak 10.08.05, 17:14
            agitował za strajkami i przejmowaniem władzy przez "S". Wtedy był elokwentny i
            pewnien siebie. "S" przejeła władze w 1989 r. a co dalej ? Kuroń gotował bieda
            zupki, ochrzcił sowim nazwiskiem zasiłek dla bezrobotnych i przepraszał za
            stworzony przy swoim udziale system. Chciał tworzyć jakiś Ruch Społeczny...
            Żałosne.
        • snajper55 Re: Nie jesteśmy na pogrzebie by mówić tylko dobr 10.08.05, 16:11
          jethrox napisał:

          > o Kuroniu. Pogrzeb już się w godny sposób odbył.
          > Kuroń, Michnik i III RP - ludzie ludziom zgotowali ten los.

          Zgadza się. Dlatego należy im za to dziekować i pomniki stawiać.

          S.
    • homosovieticus Kuroń i Michnik to narzedzia ,którymi sprawnie 10.08.05, 16:06
      posłużyła się KPSS majac na uwadze długofalowe interesy Wielkiego Kapitału
      i ...Rosji.
    • maaac Paranoi ciąg dalszy.... 10.08.05, 16:11
      Strasznie mi się podoba jak "prawica" zarzuca "różowym" wprowadzenie
      kapitalizmu w Polsce z całym dobrodziejstwem dobrych i złych skutków.
      Lecą potem na Kuronia, Michnika itd. zarzuty wzięte z ładnych lewicowych
      agitek ...
      Nic tylko turlać się ze śmiechu.
      "Prawica" buhahahahahahahahahaha
      • dr.kidler Ta paranoja jest oplacana .... 10.08.05, 20:48
        • homosovieticus przez Watykan, zapewne. 10.08.05, 21:55
    • dokowski Prywatyzacją i godnością trzeba bronić praw 10.08.05, 16:16
      jethrox napisał:

      > stosowany jest dzisiaj 80-godzinny, w tym z pracą w soboty i niedziele

      Tylko człowiek bez godności może zgodzić się na taką pracę (jeśli to w ogóle
      jest prawda)

      > „czy w Polsce jedynie kamieniami i ogniem można bronić prawa do
      > własności i godnego życia?”

      Prywatyzacja i likwidacja monopoli, wolna konkurencja - tak można doprowadzić
      do bankructwa złych pracodawców: strajki i bojkot - tak powinny walczyć
      związki. Najważniejsze są bankructwa, bez nich rozwój kapitalizmu idzie w
      kierunku patologii.
    • homosovieticus Tytuł wątku to manipulacja bękartów Naczelnego 10.08.05, 16:20
      trybuny na ktorej kiedyś stali tzw.przedstawicieli ludu pracującego mist i wsi
      w Polsce.Zdradzieccy przedstawiciele , jak sie okazało.
    • leszek.sopot Co stoczniowcy maja do Kuronia? 10.08.05, 16:32
      Bo nie doczytalem sie...
      • homosovieticus chcca Mu wyrazić podziękowania za niepalenie 10.08.05, 16:36
        komitetów i zakładanie nowych z udziałem ludzi ze starych.
        Kogo chcesz nabierać cwoku z sopotu?
        • leszek.sopot List do stoczniowcow 10.08.05, 16:42
          Warszawa, 14 kwietnia 2002 r.
          Jacek Kuroń
          Karol Modzelewski
          Zarząd Związku Zawodowego "Stoczniowiec"
          Leszek Świętczak - przewodniczący
          Tadeusz Czechowski - wiceprzewodniczący
          Jan Szopiński - wiceprzewodniczący

          Drodzy Panowie,
          Czujemy się zobowiązani do publicznej odpowiedzi na Wasz list otwarty. Milcząc,
          wyparlibyśmy się własnych przekonań i własnej przeszłości.
          Podzielamy wyrażoną w Waszym liście gorzką ocenę sytuacji ludzi pracy w wolnej
          Polsce. Wiemy, że niedawny strajk w Stoczni Gdynia toczył się przede wszystkim
          w obronie kolegów usuniętych dyscyplinarnie z pracy za udział w wiecu na
          terenie zakładu. Pracownicy domagali się tam przestrzegania przepisów BHP (w
          tym prawa do rękawic ochronnych i gorącego posiłku) oraz ludzkiego traktowania.
          Dyrekcja potraktowała ten wiec jako "nielegalne zgromadzenie". Strajk, który
          nastąpił po dyscyplinarnych zwolnieniach uczestników wiecu, nie spełniał
          wymogów ustawy o sporach zbiorowych, ale był spontanicznym odruchem
          międzyludzkiej solidarności, działaniem w obronie elementarnych więzi
          społecznych. Zarząd Stoczni robił, co mógł, by tę solidarność zniszczyć. Na
          razie udało mu się wyrzucić z pracy Was trzech.
          Jeżeli Zarząd Stoczni obwinia Wasz związek o zorganizowanie nielegalnego
          strajku, to może wnieść sprawę do sądu i czekać na rozstrzygniecie. Tymczasem
          Zarząd Stoczni uzurpował sobie prawo do samosądu, zwalniając dyscyplinarnie z
          pracy przywódców związku zawodowego. Jest to oczywiste pogwałcenie ustawy o
          związkach zawodowych. Zdumiewa nas, że Zarząd Stoczni przedstawia się w roli
          strażnika prawa, które sam otwarcie łamie.
          Usuniecie przywódców związku zawodowego z pracy i uniemożliwienie im wstępu na
          teren przedsiębiorstwa jest pogwałceniem wolności związkowych. Próbuje się pod
          rozmaitymi pretekstami uniemożliwić związkowi "Stoczniowiec" prowadzenie
          statutowej działalności także poza terenem stoczni. Ochroniarze w asyście
          policji usunęli z parkingu przed bramą zakładu przyczepę kempingową, w której
          Zarząd "Stoczniowca" umieścił tymczasowo swoje biuro. Policja ukarała mandatem
          przywódców tego związku, gdy jeździli samochodem od jednej stoczniowej bramy do
          drugiej. Kiedy wreszcie Zarząd Związku Zawodowego ulokował się w namiocie w
          pobliżu stoczni, uniemożliwiano mu kontakt z pracownikami na wszelkie sposoby.
          Oczekujemy, że minister spraw wewnętrznych, Krzysztof Janik, publicznie wyjaśni
          rolę państwowej policji w tej prywatnej wojnie pracodawcy, który usiłuje
          uniemożliwić działalność legalnemu związkowi zawodowemu. W każdym razie rząd
          SLD powinien szczególnie troszczyć się o to, by postępowanie policji nie
          kojarzyło się z podejmowanymi niegdyś w podobnej sytuacji i w podobnej intencji
          działaniami Milicji Obywatelskiej.
          Wolności związkowe są istotną częścią praw człowieka. Przykład Stoczni Gdynia
          poucza, że wolnościom tym i prawom grozi dziś w Polsce niebezpieczeństwo. W
          warunkach masowego bezrobocia słabnie pozycja pracowników, wzrastają możliwości
          zastraszania ich przez pracodawców i łamania międzyludzkiej solidarności także
          pozaprawnymi czy zgoła bezprawnymi metodami. Należy wziąć to pod uwagę w
          dyskusji nad nowelizacją kodeksu pracy. W obliczu narastającego zagrożenia
          wolności związkowych prawne gwarancje ich respektowania powinny być wzmocnione
          i rygorystycznie egzekwowane, a nie osłabiane.
          Znaczna większość prywatnych firm w Polsce od dawna i bez rozgłosu uniemożliwia
          powstanie na swoim terenie jakichkolwiek związków zawodowych. Część polityków i
          publicystów nie wstydzi się traktować tego bezprawia jako dowodu, że ruch
          zawodowy przeżył się i nikogo już nie reprezentuje. Zgadzamy się jednak, że
          wolności związkowe, jak wszelkie prawa człowieka, przysługują ludziom, a nie
          instytucjom czy organizacjom. Żaden pracownik nie powinien być pozbawiany
          wpływu na negocjowanie, zawieranie i kontrolę nad przestrzeganiem układu
          zbiorowego z tej tylko przyczyny, że jest człowiekiem niezrzeszonym. Pod tym
          względem obowiązujące w Polsce ustawodawstwo wydaje nam się ułomne. Zachodzi,
          naszym zdaniem, potrzeba wprowadzenia na wzór niemiecki wybieranej przez
          wszystkich pracowników, zarówno zrzeszonych, jak i niezrzeszonych, wspólnej
          rady załogi upoważnionej do negocjacji z pracodawcą. Rozwiązanie takie
          służyłoby ucywilizowaniu stosunków pracy i ochronie praw człowieka, które - jak
          widać na Waszym przykładzie - są łamane także w wolnej Polsce.

          Z wyrazami solidarności
          • homosovieticus List do Pana Kuronia i Modzelewskiego ... 10.08.05, 16:47


            tak mógłby wyglądać:


            ...Z 21 postulatów Sierpnia '80 roku realizowane są tylko te, które mówią o
            wolności politycznej i suwerenności kraju. Postulaty dotyczące człowieka, jego
            godności osobistej, jego bytu są jedynie wtedy respektowane, kiedy jest to
            wygodne elitom finansowym i gospodarczym.

            Politycy manipulując społeczeństwem, uderzyli w przedstawicieli zakładów pracy,
            związki zawodowe, wykorzystując brak ich doświadczenia. Prawo pracownicze
            pozostało jedynie na papierze. Przypadki dowolnej interpretacji tego prawa są
            nagminne, a wykorzystywani pracownicy najczęściej zostają sami ze swoimi
            problemami, nie mogąc poradzić sobie z sądami opanowanymi przez korporacje
            prawnicze. Ostatnie afery w polskiej gospodarce dowodzą, że rządzi tam
            pieniądz, dzięki któremu kolejni aferzyści spokojnie chodzą po ulicach.
            Powstała Polska fałszywych biznesmenów i pokrętnych prawników.

            Pod hasłem gospodarki rynkowej wmawia się społeczeństwu, że organizacje
            pracownicze są niepotrzebne pomimo tego, że w Europie właśnie te organizacje są
            gwarantem bezpiecznych przemian zachodzących naturalnie w gospodarkach
            rynkowych......

            • leszek.sopot Zaklinanie deszczu 10.08.05, 16:48
              Zaklinanie deszczu
              "– Rządowi krytyka jest bardzo potrzebna. Pod warunkiem jednak, że to będzie
              krytyka, a nie zaklinanie deszczu. [...] Znaczy nasz zakład żąda, żeby pojutrze
              spadł deszcz, albo żeby przestał padać. Skutek jest ten sam – nie wywołuje nic.
              Otóż na pytanie jak to jest, że ceny są zachodnie, a płace
              wschodnioeuropejskie, odpowiedź brzmi tak: ponieważ dochód narodowy Polski jest
              7-krotnie niższy niż dochód na Zachodzie, to i płace będą 7-krotnie niższe. Tak
              długo, aż ten dochód będzie wyższy. I tego ani rząd, ani partia, ani
              nomenklatura, ani „Solidarność” nie zmieni. Tylko tyle można zjeść, ile się
              wyprodukuje. A jak ktoś myśli inaczej, proszę bardzo niech dalej wrzeszczy, ale
              nie do mnie, bo ja go nie będę słuchał. [...] A jak komuś obiecujemy, że
              powołamy rząd, który da zarobić, to go okłamujemy".
              Jacek Kuroń, minister pracy i spraw socjalnych, na obchodach 10. rocznicy
              Sierpnia ’80 w Gdańsku
              • homosovieticus a na końcu rzekł: NIE o TAKĄ POLSKĘ WALCZYŁEM! 10.08.05, 16:51
                • leszek.sopot Czyj to program i kto go pisal? 10.08.05, 17:01
                  "Polityka gospodarcza
                  Gospodarka rynkowa oparta na prywatnej własności okazała się na świecie jedynym
                  rozwiązaniem zapewniającym rozwój społeczeństw. Rynek to nie tylko towary i
                  instytucje, lecz przede wszystkim ludzie, ich przedsiębiorczość, talent
                  i gotowość do ponoszenia ryzyka. Należy kontynuować strukturalną reformę o
                  kierunku wolnorynkowym. Dotychczasowa praktyka tej reformy wymaga jednak
                  radykalnej zmiany. Dotyczy to w szczególności: prywatyzacji przedsiębiorstw
                  państwowych, wprowadzania nowego systemu podatkowego, tworzenia instytucji
                  finansowych wspomagających rozwój prywatnej przedsiębiorczości. [...] Państwo
                  winno wytyczać kierunki rozwoju gospodarki, rozbudowywać infrastrukturę kraju
                  oraz stwarzać osłonę socjalną dla grup najsłabszych ekonomicznie. [...]
                  Szybsza prywatyzacja i usamodzielnienie przedsiębiorstw jest podstawowym
                  warunkiem powodzenia całej reformy. Należy jej dokonywać w całej gospodarce
                  według różnych rozwiązań, opartych zarówno o zasadę sprzedaży, jak i
                  rozdawnictwa majątku produkcyjnego. Zakłady upaństwowione po wojnie należy
                  zwrócić prawowitym właścicielom. [...] Banki państwowe nadal tworzą
                  monopolistyczny kartel, który trzeba rozbić. [...] Nowy system podatkowy,
                  jednakowy dla wszystkich, winien składać się głównie z podatku dochodowego od
                  firm, gospodarstw i obywateli oraz z podatku konsumpcyjnego. [...] Rolnictwo
                  także trzeba objąć gospodarką wolnorynkową. Należy je uwolnić od
                  monopolistycznych struktur działających w sferach zaopatrzenia w środki
                  produkcji oraz zbytu i przetwórstwa produktów rolnych. Polityka celna i
                  kredytowa państwa musi chronić polskiego rolnika przed skutkami protekcjonizmu
                  rolnego państw Europy Zachodniej. [...]"
                  • homosovieticus koleś! Bbył czas na dysputę i czas na żarty. 10.08.05, 17:06
                    moim zdaniem nadchodzi czas w któłrym władza p[ostanowiła znowu spuscic na bruk
                    troche społecznej pary i w ten sposób rozładowac możliwie bezbolesnie
                    narastające społeczne NIEZADOWOLENIE.
                    • leszek.sopot Spuszczasz pare? 10.08.05, 17:08
                      A masz z czego?
                      • homosovieticus z warburgowych cylindrów, orzełku bezlotny! 10.08.05, 17:14
          • rakunica Licza sie fakty 10.08.05, 17:13
            Panie Leszku,

            Przytoczony przez Pana list jest poprawny pod kazdym wzgledem - zupelnie tak
            jak to o co slyszymy w wypowiedziach polskich wladcow i potencjalnych
            kandydatow na wladcow ludu nad Wisla. Prosze przeczytac Manifest Lewicy czy
            Pedecji, roznych partii prawicowych tez. Poplakac sie mozna ze wzruszenia jak
            oni wszyscy chca zrobic dobrze temu ludowi. Ze jest to zwykly slowotok
            skierowany do stada baranow przekonywalismy sie juz dostateczna ilosc razy.

            Prawo w Polsce jest tez zgodne z teoriami prawa. Stosowanie prawa jest juz
            zupelnie inna historia majaca sie nijak do teorii.

            Cenie Pana za konsekwentna obrone tych, ktorym Pan uwierzyl. Zal mi ze nie
            moge byc z Panem po ich stronie. Oni w moich oczach dawno utracili cnote i
            puszczaja sie z kim popadlo i kto da wiecej. Takie dziwki za pieniadze
            spoleczne. Wiem ze Kuron tez zaczal sie w ostatnim okresie przed smiercia
            odcinac od sukcesow magdalenkowych. Lepiej pozno niz wcale. Nie wiem tez na
            ile to bylo szczere. Nie chce uogolniac ale musze. W kazdej rodzinie zdarzaja
            sie czarne owce ale i biale. Mnie stoi przed oczami calosc i ci ktorzy mieli na
            nia wplyw musza za nia brac odpowiedzialnosc. Nie wystarczy sie chwalic sie
            slicznymi kwiatami i meblami gdanskimi w salonie kiedy obok w szafie sluzbowki
            lezy smierdzacy trup zamordowanych nadziei milionow zepchnietych do roli
            niewolnikow we wlasnym kraju.

            Pozdrawiam Pana
            Anna Kozlowska
            akozlowska@sympatico.ca
            • homosovieticus Unijni tego nie zrozumieją.To dziczmoralna z gębą 10.08.05, 17:21
              pełną haseł i z rekoma trzesacymi się do grabieży.To dziedziczne.Tak
              postepowali ich protoplaści.
              Rakutnico!
              W realnym, pierszym swiecie Pioppera, Twój list brzmi głupio i OSZUKAŃCZO.
              Leszek to czysta biologia. Gdzie koryto tam myśl.
            • leszek.sopot Re: Licza sie fakty 10.08.05, 17:35
              rakunica napisała:

              > Cenie Pana za konsekwentna obrone tych, ktorym Pan uwierzyl. Zal mi ze nie
              > moge byc z Panem po ich stronie. Oni w moich oczach dawno utracili cnote i
              > puszczaja sie z kim popadlo i kto da wiecej. Takie dziwki za pieniadze
              > spoleczne. Wiem ze Kuron tez zaczal sie w ostatnim okresie przed smiercia
              > odcinac od sukcesow magdalenkowych.



              Myli sie pani. Jacek zawsze uwazal, ze porozumienia OS byly wielkim sukcesem
              Polski i Polakow. Odcinal sie za to i zalowal, ze zwolennicy wolnego rynku
              zdobywli w Polsce zbyt wielkie wplywy.
              Zas co do Stoczni Gdanskiej, to jej nieszczesciem bylo to, ze dyrektorow
              mianowano z klucza politycznego. Z nadania Walesy i przy poparciu "S" stoczni
              dyrektorem zostal mianowany Joachim Szyc, ktory wepchnal swoim nieudolnym
              kierownictwem cala firme w matnie. Gdyby stocznia byla prywatna, albo chociaz o
              mianowaniach nie decydowaly wzgledy kolezenskie, ukalady i polityka, to
              stocznia do dzis produkowalaby statki.
              Bzdura jest laczenie upadku stoczni z Magdalenka.


              > Lepiej pozno niz wcale. Nie wiem tez na
              > ile to bylo szczere. Nie chce uogolniac ale musze. W kazdej rodzinie
              zdarzaja sie czarne owce ale i biale. Mnie stoi przed oczami calosc i ci ktorzy
              mieli na nia wplyw musza za nia brac odpowiedzialnosc. Nie wystarczy sie
              chwalic sie slicznymi kwiatami i meblami gdanskimi w salonie


              To o ksiedzu Jankowskim?


              > kiedy obok w szafie sluzbowki
              > lezy smierdzacy trup zamordowanych nadziei milionow zepchnietych do roli
              > niewolnikow we wlasnym kraju.
              >
              > Pozdrawiam Pana
              > Anna Kozlowska
              > akozlowska@sympatico.ca


              Swego czasu napisalem duzy tekst o upadku stoczni. Jesli go znajde to go pani
              przesle. Rownie winny okazuje sie Szyc, zakladowa "S" oraz spadek koniunktury
              cen na budowe statkow i wahania kursow walut.
              • nurni Re: Licza sie fakty 10.08.05, 19:09
                leszek.sopot napisał:

                > rakunica napisała:
                >
                > > Cenie Pana za konsekwentna obrone tych, ktorym Pan uwierzyl. Zal mi ze n
                > ie
                > > moge byc z Panem po ich stronie. Oni w moich oczach dawno utracili cnote
                > i
                > > puszczaja sie z kim popadlo i kto da wiecej. Takie dziwki za pieniadze
                > > spoleczne. Wiem ze Kuron tez zaczal sie w ostatnim okresie przed smierci
                > a
                > > odcinac od sukcesow magdalenkowych.
                >
                >
                >
                > Myli sie pani. Jacek zawsze uwazal, ze porozumienia OS byly wielkim sukcesem
                > Polski i Polakow. Odcinal sie za to i zalowal, ze zwolennicy wolnego rynku
                > zdobywli w Polsce zbyt wielkie wplywy.
                > Zas co do Stoczni Gdanskiej, to jej nieszczesciem bylo to, ze dyrektorow
                > mianowano z klucza politycznego. Z nadania Walesy i przy poparciu "S" stoczni
                > dyrektorem zostal mianowany Joachim Szyc, ktory wepchnal swoim nieudolnym
                > kierownictwem cala firme w matnie. Gdyby stocznia byla prywatna, albo chociaz
                o
                >
                > mianowaniach nie decydowaly wzgledy kolezenskie, ukalady i polityka, to
                > stocznia do dzis produkowalaby statki.
                > Bzdura jest laczenie upadku stoczni z Magdalenka.


                Skoro to nie magdalenkowe ukladanie się spowodowalo ze mianowano dyrektorow z
                klucza partyjnego to ciekawe co?
                Ojciec Rydzyk czy może zamachy na bliskim wschodzie?
                Nizej piszesz:

                „rownie winny okazuje sie Szyc, zakladowa "S" oraz spadek koniunktury
                cen na budowe statkow i wahania kursow walut”

                Nie przypominam sobie jakis dramatycznych wahan kursow. Wiec nie tyle o wahania
                chodzi co o sam kurs – jego wysokosc.
                Ten kreuje przywolany przez Ciebie ks Jankowski czy moze dziecko magdalenki
                towarzysz Balcerowicz?
                Spadek koniunktury skutkuje zazwyczaj ograniczeniem produkcji – nie samym
                bankructwem. Inni sobie jakos z tym radza.
                Szyca, jak piszesz, delegowal w żaden sposób nie zwiazany z magdalenkowym
                kontraktem Walesa. Nadazam?

                Co wiec miałeś na mysli piszac :

                „Bzdura jest laczenie upadku stoczni z Magdalenka”

                Bo już na pierwszy rzut oka bardziej uprawniony jest poglad ze Magdalenka miala
                wplyw na bankructwo stoczni.
                Dowod na powyzsze przytoczyles sam.
                • leszek.sopot Re: Licza sie fakty 10.08.05, 19:22
                  nurni napisał:

                  > leszek.sopot napisał:
                  >
                  > > rakunica napisała:
                  > >
                  > > > Cenie Pana za konsekwentna obrone tych, ktorym Pan uwierzyl. Zal m
                  > i ze n
                  > > ie
                  > > > moge byc z Panem po ich stronie. Oni w moich oczach dawno utracili
                  > cnote
                  > > i
                  > > > puszczaja sie z kim popadlo i kto da wiecej. Takie dziwki za pieni
                  > adze
                  > > > spoleczne. Wiem ze Kuron tez zaczal sie w ostatnim okresie przed s
                  > mierci
                  > > a
                  > > > odcinac od sukcesow magdalenkowych.
                  > >
                  > >
                  > >
                  > > Myli sie pani. Jacek zawsze uwazal, ze porozumienia OS byly wielkim sukce
                  > sem
                  > > Polski i Polakow. Odcinal sie za to i zalowal, ze zwolennicy wolnego rynk
                  > u
                  > > zdobywli w Polsce zbyt wielkie wplywy.
                  > > Zas co do Stoczni Gdanskiej, to jej nieszczesciem bylo to, ze dyrektorow
                  > > mianowano z klucza politycznego. Z nadania Walesy i przy poparciu "S" sto
                  > czni
                  > > dyrektorem zostal mianowany Joachim Szyc, ktory wepchnal swoim nieudolnym
                  >
                  > > kierownictwem cala firme w matnie. Gdyby stocznia byla prywatna, albo
                  chociaz o mianowaniach nie decydowaly wzgledy kolezenskie, ukalady i polityka,
                  to > > stocznia do dzis produkowalaby statki.
                  > > Bzdura jest laczenie upadku stoczni z Magdalenka.
                  >
                  >
                  > Skoro to nie magdalenkowe ukladanie się spowodowalo ze mianowano dyrektorow z
                  > klucza partyjnego to ciekawe co?


                  Na wybor Szyca na dyrektora decydujacy glos miala zakladowa "S" i poparcie
                  Walesy.


                  > Ojciec Rydzyk czy może zamachy na bliskim wschodzie?


                  Ze stocznia nic wspolnego - o ile wiem - nie ma Rydzyk, gdyz ten zebral kase na
                  ratowanie stoczni, a pozniej ani zlotowki stoczniowcom nie przekazal. W
                  przypadku Stoczni Gdanskiej Rydzyk zachowal sie jak naciagacz i oszust.


                  > „rownie winny okazuje sie Szyc, zakladowa "S" oraz spadek koniunktury
                  > cen na budowe statkow i wahania kursow walut”
                  >
                  > Nie przypominam sobie jakis dramatycznych wahan kursow.


                  Szkoda, tymi wahaniami bowiem Szyc tlumaczyl dlaczego budowane w jego czasach
                  statki taniej sprzedawal od kosztow ich wybudowania. Zakontraktowal, o ile
                  dobrz pamietam, np. 6 statkow po ok. 40 mln zlotych, ktorych budowa kazdego
                  kosztowala ok. 50-60 mln zlotych.


                  > Wiec nie tyle o wahania chodzi co o sam kurs – jego wysokosc.
                  > Ten kreuje przywolany przez Ciebie ks Jankowski czy moze dziecko magdalenki
                  > towarzysz Balcerowicz?


                  Balcerowicza nie bylo w Magdalence. Jankowski chcial byc, ale go abp Dabrowski
                  pogonil.


                  > Spadek koniunktury skutkuje zazwyczaj ograniczeniem produkcji – nie samym
                  > bankructwem.


                  Jezeli ktos chce byc tanszy od chinskich stoczni i zxa wszelka cene dazy do
                  podpisania kontraktow bez wzgledu na koszty wlasne, to konczy tak jak Szyc.


                  > Inni sobie jakos z tym radza.
                  > Szyca, jak piszesz, delegowal w żaden sposób nie zwiazany z magdalenkowym
                  > kontraktem Walesa. Nadazam?


                  Jesli tak, to z "Magdalenkowym nadaniem" sa w oczywisty sposob zwiazani
                  stoczniowcy, bez ktorych rozmow OS i Magdalenki by nie bylo.


                  > Co wiec miałeś na mysli piszac :
                  >
                  > „Bzdura jest laczenie upadku stoczni z Magdalenka”
                  >
                  > Bo już na pierwszy rzut oka bardziej uprawniony jest poglad ze Magdalenka
                  miala wplyw na bankructwo stoczni. Dowod na powyzsze przytoczyles sam.


                  Bzdura, gdyz w Magdalence nic nie mowiono o stoczni. Przy OS wywalczono tylko
                  cofniecie decyzji Rakowskiego o bankructwie stoczni i anulowaniu dlugow. W rok
                  1990 stocznia wychodzila wiec z czysta karta.
              • homosovieticus Licza sie fakty.Papierowe fakty 10.08.05, 20:56
                Tak stoczniowcy gdańscy oceniają przyczyny swoich nieszczęć.

                "....Chcąc ukarać Stocznię Gdańską na Radzie Ministrów, uzasadniając
                ekonomicznie pobudki polityczne, przedstawiono dokumentację innej stoczni. W
                konsekwencji ogłoszono likwidację. Rok później - już za czasów tzw. Sejmu
                kontraktowego - śledztwo wykazało mistyfikację. Cofnięto wówczas decyzję o
                likwidacji stoczni, nie udało się jednak cofnąć już skutków tej decyzji. ..."

                Gadułkowata mądrala z sopot, wie lepiej.Był wszędzie.W Magdalence, Pod stołem
                okrągłym. Służył do mszy księdzu Jankowskiemu i pisał mu antysemickie homilie.
                a tak naprawdę to leszek sopot to zwykły wygadany BUC.Buc bez dyplomu.
    • bac1 Re: 21 postulatów b/k b/o 10.08.05, 16:46

      21 postulatów

      1. Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych
      wynikających z ratyfikowanych przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej
      Organizacji Pracy, dotyczących wolności związków zawodowych.

      2.Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom
      wspomagającym.

      3.Przestrzegać zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku,
      publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz
      udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

      4. Przywrócić do poprzednich praw:

      a. ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 r. studentów wydalonych
      z uczelni za przekonania,
      b. zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jana
      Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),
      c. znieść represje za przekonania.

      5. Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego
      Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.

      6. Podać realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji
      kryzysowej poprzez:

      a. podanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-
      gospodarczej,

      b. umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie
      w dyskusji nad programem reform.

      7. Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie
      za okres strajku jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu CRZZ.

      8. Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc, jako
      rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

      9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku
      wartości pieniądza.

      10. Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe,
      a eksportować tylko nadwyżki.

      11. Znieść ceny komercyjne oraz sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie
      wewnętrznym.

      12. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie
      przynależności partyjnej oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego
      poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych, zlikwidowanie specjalnych sprzedaży,
      itp.

      13. Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki, bony żywnościowe (do czasu
      opanowania sytuacji na rynku).

      14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, a dla mężczyzn do lat 60
      lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu
      na wiek.

      15. Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie
      wypłacanych.

      16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną
      osobom pracującym.

      17. Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci
      kobiet pracujących.

      18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie
      dziecka.

      19. Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.

      20. Podnieść diety z 40 zł na 100 złotych i dodatek za rozłąkę.

      21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym
      i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym
      wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.
    • panidalloway Re: Oszukani przez Kuronia i Michnika w 1980 - dz 10.08.05, 16:52
      O ile sobie przypominam w 1980 roku z wielkim trudem udało się namówić
      robotników i innych pracowników stoczni by dopisali do swoich postulatów także
      te wolnościowe, czyli zażądali zwolnienia z więzień Panów Kuronia i Michnika,
      którzy w kluczowych momentach strajku siedzieli w więzieniu i mało co
      strajkujących obchodzili. Siedzieli mówiąc w skrócie za wolność, którą uważali
      za warunek konieczny dochodzenia do godnego, również finansowo, życia tzw.
      szerokich mas społeczeństwa. Myślę, że był to warunek konieczny, choć
      niewystarczający. A z tymi innymi warunkami sprawa jest skomplikowana i nie
      można ich nijak wywalczyć, a trzeba wypracować, przede wszystkim
      intelektualnie, co nie oznacza, że ma być to praca wykonana przez
      intelektualistów, ale przez ludzi rozumnych. I tych ludzi , po wielu latach
      niewoli, a więc braku doświadczeń, jakie miały normalnie rozwijajace się
      społeczeństwa, było za mało i byli zbyt słabi, a oczekujących na nagły cud
      dobrobytu i podsycających te oczekiwania zbyt wielu. Ale życiorysy obu Panów
      są pouczające. Obaj wyrośli z tradycji sprawiedliwościowej. O ile wiem Kuroń
      socjalistycznej, a Michnik komunistycznej i obaj się do nich rozczarowali, a
      nawet bliżej niż inni obserwowali jak szczytne idee przeradzały się w okrótną
      bezwzględność, a „ludzie idei” stawali się zbrodniarzami, jak to się ideowcom
      nieraz przydarza. Zostawiając obu Panów z ich żarliwymi i skomplikowanymi
      życiorysami z ludzkim zrozumieniem, wiem jedno. Nie rewolucji nam trzeba i
      nie wiary w niewidzialną, ale uczciwych, bardzo rozważnych rządzących,
      samodzielnego społeczeństwa i solidarności międzyludzkiej.
      • homosovieticus Re: Oszukani przez Kuronia i Michnika w 1980 - dz 10.08.05, 17:01
        To Clarryssa żyje, czyta forumowe wypociny i nawet czasami sama jakąś wyważoną
        madrość napisze ?
        Lecz znowu w naiwno-sentymentalnym tonie mieszczki, która najbardziej kocha
        siebie i swoje unijne towarzystwo.Brzydzi się całą resztą , bo Jej zdaniem sami
        sobie winni,że bieda , zniechecenie, marazm stają sie ich towarzyszami
        codziennego zycia.
        • panidalloway Re: Oszukani przez Kuronia i Michnika w 1980 - dz 10.08.05, 17:32
          Zdaję sobie sprawę z naiwności i pewnej pompatyczności tego co napisałam. Na
          taką właśnie mądrość mnie stać. I nie pchałabym się z nią nachalnie, bo
          pisanie na forum już od dawna nie sprawia mi radości, gdyby nie to, że o
          jakiekolwiek „wyważenie” na forum coraz trudniej, a moim zdaniem zapiekanie
          się w awanturach nie wiadomo o co jest tak ogólnie niekorzystne. Nie zgadzam
          się z tym, że z tego co napisałam wynika, iż każdy jest odpowiedzialny w
          pełni za swoje położenie, bo chociaż to poczucie odpowiedzialności jest jednym
          z najważniejszych motorów społeczeństwa, to wiadomo, że nie wszyscy mają
          takie same możliwości „wzięcia spraw w swoje ręce” i konieczna jest zarówno
          zinstytucjonalizowana solidarność, jak i ta międzyludzka.
          p. s. Oczywiście na tyle stać mnie chwilowo, bo tak w ogóle, to ho ho.
          • homosovieticus Moja Piękna , dwa razy do tej samej wody wejść nie 10.08.05, 20:35
            sposób.Nie próbuj Pani, bo tym razem utoniesz.
    • ben.huur ROBOTNICY, TO JEST PROBLEM GLOBALNY! 10.08.05, 18:08
      ten atak na prawa, wlasnoc i godnosc ludzi pracy przez bankowo-korporacyjne
      mafie. Nalezy sie polaczyc z robotnikami innych krajow we wspolnej walce o
      zycie. Ich celem jest okrasc i pozabijac jak najwiecej osob pracujacych,
      slabych, bezbronnych!
      • ben.huur jak korpomafie okradaja i zabijaja robotnikow 10.08.05, 18:17
        www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/1576753018/qid=1123690528/sr=2-1/ref=pd_bbs_b_2_1/104-1838722-2837511
      • remekk Kuronie i Michniki TO JEST PROBLEM GLOBALNY... 11.08.05, 14:03
        ..na szczęście ten dysonans poznawczy jaki powstaje po zderzeniu wirtualnego
        obrazu "zatroskanych" , "tolerancyjnych" etc z tym co dzieje się w Palestynie
        zmusza do myslenia ludzi na całym swiecie - nieżaleznie od tego czy jest to
        skrajny nacjonalista czy skrajny lewak ,czy ktos ze "środka" sceny
        politycznej ... .
    • remekk [...] 10.08.05, 18:20
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • remekk Trezba wyciągnąć wnioski na przyszłość ... 11.08.05, 09:46
        ...jeszcze nie raz tacy jka Kuroń czy Mchnik będą próbowali wykorzystac dobra
        wiare Polaków ... .
    • antithesis bedzie nowy strajk narodowy! 10.08.05, 18:56
      • neceser Re: bedzie nowy strajk narodowy! 10.08.05, 19:14
        a kto go sfinansuje. zachod juz swoje dostal, bo zaplacil za poprzednie
        strajki, hehe
    • borsuk14 Re: Oszukani przez Kuronia i Michnika w 1980 - dz 10.08.05, 19:14
      Od Trybuny nie mozna niczego innego oczekiwac." Zapomnial wol jak cieleciem byl"
      , powinni sobie redaktorzy Trybuny przypomniec co trybuna pisala wlasnie w
      sierpniu 1980 i 1981 roku.Wtedy dzisiejszych robotnikow tak nie nazywano. Dla
      przypomnienia nazywano ich mianem holoty , elementem wywrotowym , chuliganeria i
      metami spolecznymi , ktorzy z takim trudem zdobyty dobrobyt chca zniszczyc.Dla
      przypomnienia dobrobytem okreslano zzieleniala pasztetowke wystana przez cala
      dobe przed sklepem.
    • jaslon Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 19:49
      Komuchokracja zgodziła się w '89 na wybory i odejście od dyktatury
      proletariatu, bo gospodarka była w ruinie!!! Ponadto, oczywiście, komuchokraci,
      takie młode orły, niedoszli Pierwsi Sekretarze, wcale nie zamierzali oddać
      władzy. Kwaśniewski, Cimoszewicz, Miller i reszta do dzisiaj przecież
      udowadniają, że urodzili się by rządzić. Nie ważne, w jakim systemie i za jaką
      cenę.
      Nie pamiętacie już kartek? Nie pamiętacie nocnego stania po szynkę? Nie
      pamiętacie jak upadlali waszych ojców i wasze matki?

      Co za pierdoły tu wypisujecie!!!

      Źle wam w dzisiejszej Polsce? To ją zmieniajcie!!! Do roboty i do wyborów!!!

      JA Slon

      Jedyną pretensję, jaką mam do Michnika i do Kuronia, to ta, że nie wykończyli
      komuchokracji. Temu zawdzięczamy, że do dzisiaj w Polsce nie ma prawdziwej
      lewicy!!!
      • antithesis Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 20:09
        tobie chodzilo o szynke. ona faktycznie jest dzis w sklepach, ale tak droga, ze
        tylko yelity na nia stac. tym robotnikom chodzi zwykly chleb i ser, o prace i
        dach nad glowa. to jest dla nich wolnosc, a nie prawo do glosowania na agentow
        swiatowych oligarchii. oni musza znow strajkowac, bo zostali okradzeni. moze
        przy okazji zmiota tych rodzonych do wladzy.
        • jaslon Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 20:25
          I winni są temu Michnik i Kuroń?

          Ja tyko napisałem, że komuny i tak by w tym kraju nie było Kilka lat później na
          latarniach wisieliby komuniści! Wierzysz w powszechne szczęście i dobrobyt? Ma
          spaść jak manna z nieba? Jedź na Białoruś, albo do Korei Północnej! Tam jest
          to, co wskazujesz jako wzorzec!!! Tam się spełnisz.

          JA Slon

          mnie nie chodziło o szynkę! To komuchy mamiły flachą i zagrychą! Bo maluchami
          to nie robotnicy jeździli :)))
          • homosovieticus Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 20:33
            jaslon napisał:

            > I winni są temu Michnik i Kuroń?
            Z całą pewnością również Oni.Kuroń już się przyznał do błędu.
            Michnik kombinuje nadal jak by spaść na cztery łapy.Polityk z Niego i mąż stanu
            nie do zaakceptowania pry otwartej kurtynie.Kłamstwo, odwoływanie się do
            szlachetności i dowcipy to Jego główny oręż.
            Wierzy bowiem,że Jrgo dobro to to samo co dobro publiczne.
            Nie wszyscy mają "misyjne powołania" i nie wszyscy Polacy kochają kosmopolityzm.
            • jaslon Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 20:52
              Winni? Ale czemu winni, napisz wyraźnie czemu są winni!!!

              JA Slon
              • homosovieticus Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 21:00
                jaslon napisał:

                > Winni? Ale czemu winni, napisz wyraźnie czemu są winni!!!
                >
                > JA Slon
                Winni są naiwnej wiary ,że ludzie z PZPR potrafią pomóc w transformacji
                ustrojowej i ,że ich wcześniejsze przygotowywania do tego celu mają na uwadze
                dobro ogółu.
                Politycy za naiwność ponoszą karę.Nie tylko historia ją im wymierza.
                • jaslon Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 21:06
                  To znaczy, że powinni jeszcze mocniej podtrzymać komuchów? Bo o to w tym wątku
                  chodzi, że w dupie taka wolność. Komuno wróć!

                  O to ci chodzi?!!!

                  JA Slon
                  • homosovieticus co za wyjątkowo tępe słonisko? A jak trąbi głośno. 10.08.05, 21:19
                    jaslon napisał:

                    > To znaczy, że powinni jeszcze mocniej podtrzymać komuchów? Bo o to w tym
                    wątku
                    > chodzi, że w dupie taka wolność. Komuno wróć!
                    >
                    > O to ci chodzi?!!!
                    >
                    > JA Slon
                    • jaslon Po co chamie te epitety??? 10.08.05, 21:25
                      • homosovieticus bom cham z dziada pradziada i mam na to papiery! 10.08.05, 21:29
          • antithesis Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 22:43
            wierze w powszechny dobrobyt - on jest w Skandynawii, a III RP jest blizsza
            wlasnie Bialorusi i Korei Pln, niz demokratcznego swiata.
      • homosovieticus Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 20:26
        jaslon napisał:

        >
        > Jedyną pretensję, jaką mam do Michnika i do Kuronia, to ta, że nie wykończyli
        > komuchokracji. Temu zawdzięczamy, że do dzisiaj w Polsce nie ma prawdziwej
        > lewicy!!!

        Mówiąc inaczej, własnie Kuroniowi i Michnikowi zawdzięczamy dzisiejszy stan
        rzeczy.
        "Odpie..ie się od Generała" a przecież można było, po prostu, zdecydowanie
        Jego i kumpli najbliższych odsunąć np.do Białołeki i wprowadząć transformację z
        Krawczukiem a nie z Balcerowiczem.
        • homosovieticus Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 20:39
          Miało być Krawczykiem.Rafałem Krawczykiem. Sorry.
          • humbak Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 20:56
            Możesz dać linka co to za jeden?
            • homosovieticus Krawczyk inaczej chcia 10.08.05, 21:08
              Ekonomista.Był zastępcą Balcerowicza w PTE jeszcze za komuny.Potem wyjechał na
              Zachód.Pracował w Londynie.Wrócił na początek transformacji ustrojowej i był
              oponentem Balcerowicza.Wydawał w tym czasie wiele broszur omawijacych ryzyko
              balcerowiczowskiego podejścia do przemian gospodarczych w Polsce.Myślę ,że,
              dzięki i przez google, znajdziesz jakieś o Nim informacje.
              • humbak Re: Krawczyk inaczej chcia 10.08.05, 21:12
                Patrzyłem, ale nie ma o nim zbyt dużo. Postaram się jednak bardziej, dzięki za informacje.
                • homosovieticus Takie pełne wolności, od rozumu, mamy czasy 10.08.05, 21:17
                  O ludziach ,którzy inaCZEJ myśleli niż protegowani Jaruzela ani w sieci ani w
                  mediach nie ma dużo.
            • dr.kidler Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 21:39
              humbak napisał:

              > Możesz dać linka co to za jeden?

              Klamca i oszust.
              Przed wyborami, na piec minut przed nastaniem ciszy wyborczej, oskarzyl w TV
              publicznej Onyszkiewicza ze kupil od Panstwa po znajomosci wille czy dworek za
              ulamek jej wartosci.
              Z powodu ciszy Onyszkiewicz nie mogl tego sprostwac.
              Bo wyborach owszem - Rafal Krawczyk przeprosil Onyszkiewicza, bo jakoby
              pomylil osoby.
              Taki protoplasta Leppera, tylko bez gnojowek, wtedy byl blisko z KPN.

              • homosovieticus oj! Dochtorze, dochtorze 10.08.05, 22:40
                Krawczyk Rafał "Wielka przemiana: upadek i odrodzenie gospodarki polskiej",
                Oficyna Wydawnicza, Warszawa 1990
                ps
                Krawczyk był laureatem nagrody Kisiela razem ,jesli dobrze pamietam ze Stefanem
                Kurowskim równiez wybitnym ekonomistą oponentem Balcerowicza.
          • bladatwarz MOGLO BYC, ALE NIE BEDZIE 10.08.05, 20:58
            Najgorsze jest to, ze ludzie nie potrafia oswic sie z mysla, ze ktos mogl
            wykorzystac ich naiwnosc, prostote i ufnosc. Ze eksperci finansowani przez
            Sorosa mogli byc zastapieni ekspertami polskimi, ze odsuniecie Walentynowicz i
            Gwiazdy bylo celowe, ze dopisywanie punktow o wolnosci i demokracji bylo
            wciaganiem ich w dzialalnosc polityczna, a nie zwiazkowa....
            Ze gazety ,,solidarnosciowe'' fiansowal Soros, o czym chwali sie w swoich
            ksiazkach (po 20 latach juz moze :( )
            Zakladaja, ze tak mialo byc (bo gadzinowka to ubija w glowach od lat), ze innej
            drogi nie bylo.
            GW z uporem maniaka i histeria typowa dla ,,Faktu'' a nie opiniotworczego
            dziennika przesladuje kazdego, kto smie powiedziec, ze MOGLO BYC INACZEJ.
            Szczuja kazdego, kto mysli inaczej (patrz artykul ostatnio o Staniszkis jakiegos
            dziennikarzyny).
            • jaslon KOMUNO WRÓĆ !!! 10.08.05, 21:00
              Tego chcecie? Tego wam żal? Na Kubę!!!

              JA Slon
              • homosovieticus rozmawisz błażnie młodociany czy agitujesz? 10.08.05, 21:11
                jaslon napisał:

                > Tego chcecie? Tego wam żal? Na Kubę!!!
                >
                > JA Slon

                Byłeś na Cubie?
                Gadałeś z ludźmi?
                Patrzyłeś czy są ZADOWOLENI z ŻYCIA.Wszak jedno ziemskie życie mamy.My
                ludzie.Slonie, przypuszczam, również.
                • jaslon Re: rozmawisz błażnie młodociany czy agitujesz? 10.08.05, 21:20
                  błażnie młodociany ???

                  Argumentów brakuje? Wypraszam sobie! Co ty o mnie wiesz, żeby sobie pozwalać na
                  takie odzywki? Nie wychowali w domciu?

                  Nie mąć ludziom w głowach! O co masz pretensje do Michnika i Kuronia? O to, że
                  świat nie jest poukładany według twojego pomysłu? Czy o to, że dzięki takim
                  ludziom jak oni (i wielu, wielu innych!!!) komunę szlak trafił?

                  JA Slon
                  • homosovieticus Re: rozmawisz błażnie młodociany czy agitujesz? 10.08.05, 21:29
                    Z Twoich postów wynika żeś gazetowy mądrala i większego pojęcia nie masz o
                    sprawach o których piszesz.
                    Takich zezowatych spojrzeń, jak "Twoje", na naszą rzeczywistośc, jest na
                    szcęscie coraz mniej.

                    >
                    • jaslon Nie zasługujesz arogancie, żeby z toba dyskutować. 10.08.05, 21:34
                      ..., ale trzeba zwalczać takich mącicieli jak ty!!!
                      Kłamliwych i oszukańczych mętów!!!

                      JA Slon
                      • homosovieticus Re: Nie zasługujesz arogancie, żeby z toba dyskut 10.08.05, 21:43
                        jaslon napisał:

                        > ..., ale trzeba zwalczać takich mącicieli jak ty!!!
                        > Kłamliwych i oszukańczych mętów!!!
                        >
                        > JA Slon
                        Od Ciebie można się dowiedzieć tego, o czym unijne wróbelki trąbią od 16-stu
                        lat.Jest dobrze i inaczej nie mogło być.Ja mówię jest żle i inaczej mogło i
                        moze być, tylko bez Was, uniwersytetcy teoretycy kapitalizmu.
                        Speprzyliscie socjalizm w wydaniu moskiewskim a teraz to samo robicie z
                        kapitalizmem w tym samym wydaniu.
                        • jaslon rozmawaisz sam ze sobą, ze swoimi argumentami, ale 10.08.05, 21:46
                          to się da leczyć!!!
                          Albo kup sobie lustro i daj ludziom spokój!!!

                          Chlapiesz jęzorem dla samego chlapania!!!

                          JA Slon
                          • homosovieticus [...] 10.08.05, 22:08
                            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                          • bladatwarz Zapytaj 25 milionow ludzi, ktorym brakuje na codzi 11.08.05, 10:06
                            codzienne zycie i wydatki. Zapytaj ludzi czy sa szczesliwsi niz 25 lat temu.
                            Co zostalo z ich walki? Ktore postulaty zostaly spelnione?
                            Bo to,ze spelnione zostly postulaty ustrojowe ,,podstawionych ekspertow'',
                            zrealizowane przez ,,okragly stol z kantami'' to juz ludzie wiedza.
                            Tylko, ze Solidarnosc walczyla o inne wartosci.
                            Chlapiesz jezorem. Poczytaj postulaty u gory, pomysl, a potem ujadaj na forum.
                      • homosovieticus Re: Nie zasługujesz arogancie, żeby z toba dyskut 10.08.05, 21:51
                        jaslon napisał:

                        > ..., ale trzeba zwalczać takich mącicieli jak ty!!!
                        > Kłamliwych i oszukańczych mętów!!!
                        >
                        > JA Slon
                        Najlepiej ich zwalczać godnościom osobistom no i ...karabinem.
                        Tyś jednak nie slon tyś koń.Koń Boży.
                        • jaslon Ble, ble,ble.... 10.08.05, 21:53
                          • homosovieticus nie tylko wiedzy brak ale i dowcipu.Gamoń prostyś 10.08.05, 22:07
            • dr.kidler Nie wydaje sie bys byla zaszczuta 10.08.05, 21:41
              bladatwarz napisała:
              (...)

              > Szczuja kazdego, kto mysli inaczej (patrz artykul ostatnio o Staniszkis
              jakiego s dziennikarzyny).

              To ty chba myslisz tak jak oni, bo ... jak w tytule.
            • antithesis Re: MOGLO BYC, ALE NIE BEDZIE 10.08.05, 22:58
              chyba trafilas w sedno bladatwarzo, ze ludzie nie moga sie pogodzic, ze zostali
              oszukani. Te przemiany jednak nalezy rozpatrywac z kontekscie opisanych w wielu
              publikacjach i ksiazkach zmian, zainicjowancyh przez prawicowcow regenowcow,
              ktorych celem bylo ograbienie wszystkich biednych narodow. Polecam ksiazke
              Johna Perkinsa "Confesions of an economic hit man". Upadek gospodarczy biednych
              i rozwijajacych sie krajow byl zaplanowany przez globalne banki, korporacje i
              mafie i konsekwentie realizowany za pomoca lichwiarskich pozyczek.
              • bladatwarz I dalej tak jest!!!!!!!!! 11.08.05, 10:08
                Polacynie wiedza, ze dlug zmniejszony o polowe i z laska wielka (do 40 miliardow
                dolarow) w latach 90-tych, znow cudownie wzrosl do 110 miliardow!
        • jaslon Re: Opamiętajcie się!!! 10.08.05, 20:57
          Trzeba było znaleźć się we właściwym miejscu i czasie, i robić dobrze!!!
          Gdzie wtedy byłeś?

          Każdy ma swoje winy. Jak pisałem, mam pretensje do Michnika (duże) i do Kuronia
          (malutkie), ale prawdziwe winy ponoszą komuchy!!!! Inni są daleko, daleko w tej
          kolejce!

          Insynuowanie, że za komuchów było cacy, a teraz jest be, to zwykłe świństwo!!!


          JA Slon
    • kahlil Re: Oszukani przez Kuronia i Michnika w 1980 - dz 10.08.05, 21:15
      jethrox napisał:

      > protestują:
      > Komisja zakładowa „Solidarności” Stoczni Gdańskiej opublikowała wcz
      > oraj pełen
      > goryczy list otwarty z okazji 25. rocznicy podpisania porozumień
      > sierpniowych, które mają się odbyć na terenie ich zakładu pracy. „Z 21
      > postulatów Sierpnia '80 realizowane są tylko te, które mówią o wolności
      > politycznej i suwerenności kraju. Postulaty dotyczące człowieka, jego
      > godności osobistej, jego bytu są jedynie respektowane, kiedy jest to wygodne
      > elitom finansowym i gospodarczym” – czytamy w liście.
      > Związkowców oburza, że dziś „prawo pracownicze pozostało jedynie na
      > papierze”, a „politycy, manipulując społeczeństwem, uderzyli w
      > przedstawicieli zakładów pracy, związki zawodowe, wykorzystując ich brak
      > doświadczenia”. „Upodlonej przez właścicieli załodze Stoczni Gdańsk
      > iej
      > zabrano wszystkie nabyte wcześniej uprawnienia. Zamiast 40-godzinnego
      > tygodnia pracy wywalczonego w Sierpniu '80, stosowany jest dzisiaj 80-
      > godzinny, w tym z pracą w soboty i niedziele, w pokrętnym systemie. Wielu
      > stoczniowców wyrzucono na bruk” – piszą dalej. Jednocześnie zadają
      > pytanie: „czy w Polsce jedynie kamieniami i ogniem można bronić prawa do
      > własności i godnego życia?”.
      >
      > www.trybuna.com.pl/

      > na powyższe tematy można porozmawiać z tow.Rakowskim
    • luci-c gorycz związkowców jest fałszywa 10.08.05, 21:15
      Już w 1989 roku Stefan Kisielewski powiedział,że przemiany wywołane
      przez "Solidarność" z konieczności ekonomicznej skierowane będą przeciwko
      twórcom przemian (rewolucja pożera własne dzieci).Przecież liberalne reformy
      rynkowe wymusiły konkurencję również na rynkum pracy.
      Warto pamiętać,że w postulatach sierpniowych robotnicy nie chcieli
      obalać socjalizmu,oni chcieli tylko go poprawiać.
      Robotnicy są zainteresowani wyłącznie utrzymaniem miejsc pracy,a nie
      rozwojem firmy czy wdrażaniem nowych technologii.
      Podburzani przez bossów związkowych wyszli na ulice ze śrubami i kamieniami
      walcząc o swoje przywileje,a nie dobro wspólne.
      Związki zawodowe nie sprostały wymogom wolnego rynku i ekonomii.
      List otwarty związkowców jest spóżnioną próbą ratowania własnej twarzy,
      topniejącego związku zawodowego i niudolnym poszukaniem kozła ofiarnego.
      Alternatywą dla gospodarki rynkowej był socjalizm.
      Trzeciej drogi nie ma.

      • jaslon Re: gorycz związkowców jest fałszywa 10.08.05, 21:23
        "... był socjalizm"

        A, to w Polsce był socjalizm????
        HA, HA, HA!!!

        JA Slon
      • homosovieticus Re: gorycz związkowców jest fałszywa 10.08.05, 21:24
        luci-c napisał:

        > Już w 1989 roku Stefan Kisielewski powiedział,że przemiany wywołane
        > przez "Solidarność" z konieczności ekonomicznej skierowane będą przeciwko
        > twórcom przemian (rewolucja pożera własne dzieci).Przecież liberalne reformy
        > rynkowe wymusiły konkurencję również na rynkum pracy.
        > Warto pamiętać,że w postulatach sierpniowych robotnicy nie chcieli
        > obalać socjalizmu,oni chcieli tylko go poprawiać.
        > Robotnicy są zainteresowani wyłącznie utrzymaniem miejsc pracy,a nie
        > rozwojem firmy czy wdrażaniem nowych technologii.
        > Podburzani przez bossów związkowych wyszli na ulice ze śrubami i kamieniami
        > walcząc o swoje przywileje,a nie dobro wspólne.
        > Związki zawodowe nie sprostały wymogom wolnego rynku i ekonomii.
        > List otwarty związkowców jest spóżnioną próbą ratowania własnej twarzy,
        > topniejącego związku zawodowego i niudolnym poszukaniem kozła ofiarnego.
        > Alternatywą dla gospodarki rynkowej był socjalizm.
        > Trzeciej drogi nie ma.
        Sam to 1/4inteligencie wymyśliłes?
        Potrafisz wykazać tę niby alternatywę.
        Zdrowy rozsądek i matematyka mówią ,że istnieje cholernie dużo rodzajów
        przedsiebiorstw produkcyjnych i tyleż samo rynków.Nie tylko Michnik studiował
        ekonomię u Słonimskiego.
        • luci-c Re: gorycz związkowców jest fałszywa 10.08.05, 21:43
          homosovieticus napisał:

          > Sam to 1/4inteligencie wymyśliłes?
          > Potrafisz wykazać tę niby alternatywę.
          > Zdrowy rozsądek i matematyka mówią ,że istnieje cholernie dużo rodzajów
          > przedsiebiorstw produkcyjnych i tyleż samo rynków.Nie tylko Michnik studiował
          > ekonomię u Słonimskiego.

          Myślę,że nie zaprzeczysz,że 1/4 to jest więcej od 1/8
          Jeżeli znasz trzecią drogę,poza gospodarką rynkową i socjalistyczną,to
          ją zaprezentuj na forum.Oczywiście,jeżeli nie jest to wiedza tajna,gdyż ja
          certyfikatu dostępu do wiedzy niejawnej nie posiadam
          • homosovieticus Re: gorycz związkowców jest fałszywa 10.08.05, 22:00
            Przecież zwykłym ludziom nie chodzi o to czy socjalizm, czy kapitalizm.
            Nalęzy z doswiadczeń obu systemów brać to co najlepiej sprzyjało rozwojowi
            człowieka.Jesli skończyłeś podstawówkę i byłeś na Zachodzie to samodzielnie
            potrafisz nazwać te wszystkie zdobycze kapitalizmu. które uszczęsliwiają
            człek.O zaletach socjalizmu dowiesz się od Rodziców, jesli byli kumaci inaczej
            jak kwach lub Cimoszko.
            • luci-c Re: gorycz związkowców jest fałszywa 10.08.05, 22:55

              Odpowiadasz na :
              homosovieticus napisał:

              > Przecież zwykłym ludziom nie chodzi o to czy socjalizm, czy kapitalizm.
              > Nalęzy z doswiadczeń obu systemów brać to co najlepiej sprzyjało rozwojowi
              > człowieka.Jesli skończyłeś podstawówkę i byłeś na Zachodzie to samodzielnie
              > potrafisz nazwać te wszystkie zdobycze kapitalizmu. które uszczęsliwiają
              > człek.O zaletach socjalizmu dowiesz się od Rodziców, jesli byli kumaci
              inaczej

              > jak kwach lub Cimoszko.

              Używasz terminologii z zakresu polityki socjalnej i działalności charytatywnej,
              a ja myślałem,że dyskutujemy o transformacji ustrojowej.
              Umiesz tylko blokować drogi i wysypywać ziarno na tory.
              Poluzuj biało-czerwony krawat.
              • homosovieticus Re: gorycz związkowców jest fałszywa 10.08.05, 23:09
                luci-c napisał:

                > Używasz terminologii z zakresu polityki socjalnej i działalności
                charytatywnej,
                > a ja myślałem,że dyskutujemy o transformacji ustrojowej.
                Transformacja ustrojowa to przede wszystkiem transformacja POLITYCZNA.I tak się
                własnie stało w Polsce.Tylko,że ta polityka, uwzględniała wyłącznie interes
                biesiadników okrągłego stołu.I stą nasza rozmowa.

                > Umiesz tylko blokować drogi i wysypywać ziarno na tory.
                > Poluzuj biało-czerwony krawat.

                To robią wszyscy ludzie na całym swiecie jak zawodzą ich przedstawiciele w
                parlamentach.
                ps
                Nie mam nic wspólnego z Samobroną ale mam wiele wspólnego z biało-czerwonym
                kolorem. To jest mój sztandar narodowy i państwowy.Mój i moich poprzedników.

                • bladatwarz To mile. Coraz wiecej osob ma odwage tak powiedzie 11.08.05, 00:12
                  :)))
      • jethrox Rozwój społeczny sie nie zatrzymał a historia 11.08.05, 11:53
        nie jest skończona.
        Tezę o definitywym końcu historii i osiągnieciu NAJWYŻSZEJ FAZY ROZWOJU głosił
        już swego czasu Stalin a teraz zwolennicy kapitalizmu.
        Nie trzeba nawet polemizowac z tymi głupotami - są w oczywisty sposób bzdurne.
        Krach III RP (a to panstwo już zbankrutowało skoro np. planuje sie podniesienie
        wieku emerytalnego) może być związany z protestami i wybuchami społecznymi.
        Istotne jest aby wyjść wtedy z jakimś programem a nie wpaść w kompletną
        anarchię.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka