Dodaj do ulubionych

Platne studia?

20.09.05, 02:25
Co wy na to?
Tylko będe wdzięczna za abstrachowanie od polityki.
Ja wiem że przed wyborami to trudne, ale postarajmy sie nie licytowac na to
co kto komu kiedy i jaki polityk z ramienia jakiej partii...

Jakie macie zdanie na temat samego pomysłu?

Moje skromne zdanie:
Jesli wprowadzimy odpłatne studia dzienne, to mozliwe beda 2 sytuacje: albo
bedą na nie uczęszczać osoby ktorych rodzicow stac na płacenie czesnego, albo
studenci będa zmuszenia do zarabianiana swoje studia.
I tusie pojawia kolejne pytanie: Jak student dziennego kierunku ma na siebie
zarabiać? Po poludniu czy w nocy?
Przecież student ma marne szanse na znalezienie pracy jako takiej, a juz na
znalezienie pracy w odpowiednich godzinach w zasadzie mizerne.
Efekt bedzie taki, że student zamozny bedzie mial spokojne studia, a ten
ubogi bedzie zapierdyczał w pracy i na uczleni.
studenciwieczorowi lub zaoczni mają dostosowany trub studiów do podjętej
porzez siebie pracy, ale studia dzienne z natury rzeczy sa dla niepracującyh.

I jeszcze jedno- jak platne studia mialyby pomóc najuboższym?
Moim zdaniem pomogłyby raczej w dziedziczeniu biedy.

I jeszcze jdna uwaga mi sie nasuwa na mysl; jesli wprowadzimy odpłatność za
studia, to głównym kryterium stanie sie kryterium finansowe, czy to jest
uczciwe?

I czy argument że i tak w dużej cześci placimy za studia jest logiczny- skro
i tak placimy sporo, to płaćmy jeszcze więcej?

Moglabym takie pytania mnozyc, ale myslę że wyjda w trakcie dyskusji.
Mam nadzieję ze jakaś się wywiąże :)
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka