Dodaj do ulubionych

nowe wybory!

IP: *.osw.waw.pl 25.09.01, 11:21
Proponuję SLD-UP rezygnację z tworzenia rządu mniejszościowego albo
koalicyjnego. Taki rząd będzie skazany na zgniłe kompromisy, możliwość śmiałych
decyzji w sferze finansów będzie b. ograniczona. Wszyscy narzekamy na niską
frekwencję, która pozwoliła zająć miejsca w Sejmiem ugrupowaniom mało
przewidywalnym. Rozpisanie nowych wyborów w jak najszybszym terminie
przyciągnęłoby do urn więcej wyborców i tym samym (jak sądzę) zwiększyłoby
szanse partii stabilnych, o pozytywnym wizerunku. Byłaby to też szansa dla UW -
jej klęska była wstrząsem i wydaje mi się, że obecnie wielu ludzi, którzy nie
poszli głosować 23 września, zagłosowałoby na nią. Jest oczywiście ryzyko, że
SLD-UP nie zbierze już tylu głosów, ale przynajmniej byłaby szansa na
sensowniejszą koalicję.
Obserwuj wątek
    • Gość: Żabcia Re: nowe wybory! IP: 213.77.30.* 25.09.01, 12:21
      Gość portalu: bart napisał(a):

      > Proponuję SLD-UP rezygnację z tworzenia rządu mniejszościowego albo
      > koalicyjnego. Taki rząd będzie skazany na zgniłe kompromisy, możliwość śmiałych
      >
      > decyzji w sferze finansów będzie b. ograniczona. Wszyscy narzekamy na niską
      > frekwencję, która pozwoliła zająć miejsca w Sejmiem ugrupowaniom mało
      > przewidywalnym. Rozpisanie nowych wyborów w jak najszybszym terminie
      > przyciągnęłoby do urn więcej wyborców i tym samym (jak sądzę) zwiększyłoby
      > szanse partii stabilnych, o pozytywnym wizerunku. Byłaby to też szansa dla UW -
      >
      > jej klęska była wstrząsem i wydaje mi się, że obecnie wielu ludzi, którzy nie
      > poszli głosować 23 września, zagłosowałoby na nią. Jest oczywiście ryzyko, że
      > SLD-UP nie zbierze już tylu głosów, ale przynajmniej byłaby szansa na
      > sensowniejszą koalicję.

      Przestań bredzić, Bert i weź się do jakiejś uczciwej roboty!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka