Dodaj do ulubionych

Putra...cos tam Jaruzelski o nim wspomniał....

02.10.08, 22:41
...składając wyjasnienia w sadzie

ale nie usłyszałem gdzie panowie mieli okazję się poznać?
Obserwuj wątek
    • remez2 Re: Putra...cos tam Jaruzelski o nim wspomniał... 02.10.08, 22:43
      polityczna Kamasutra
      u nich Putin, u nas Putra.
    • ayran Re: Putra...cos tam Jaruzelski o nim wspomniał... 02.10.08, 22:43
      mmikki napisał:

      > ...składając wyjasnienia w sadzie
      >
      > ale nie usłyszałem gdzie panowie mieli okazję się poznać?

      Fiutra był w stanie wojennym członkiem Rady Zakładowej jednego z największych
      zakładów w Białymstoku. Ech ten Białystok: Jarek wykładał tam esbekom, Fiutra
      radził w zakładzie, a ostatnio jeszcze ten Kononowicz.
      • mmikki Re: Putra...cos tam Jaruzelski o nim wspomniał... 02.10.08, 22:57
        dziwne, bo podobno od sierpnia 1980 roku należał do Solidarności - czyli działał
        w dwóch związkach na raz?
        pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Putra
        • ayran Re: Putra...cos tam Jaruzelski o nim wspomniał... 02.10.08, 22:59
          mmikki napisał:

          > dziwne, bo podobno od sierpnia 1980 roku należał do Solidarności - czyli działa
          > ł
          > w dwóch związkach na raz?

          Z tego co usłyszałem, chodziło nie o OPZZ, tylko o Rady Zakładowe - czyli takie
          ciało (cielsko) niezwiązkowe. Poza tym, przecież w stanie wojennym "S" została
          zdelegalizowana, a więc taki praworządny obywatel jak Fiutra nie mógł już być
          jej członkiem.
        • rydzyk_smigly "S" została 13 grudnia '81 zdelegalizowana. 02.10.08, 23:03
          Forumułując w ten sposób życiorys Marszałka Mutry autorzy zapewne
          chcą domyślnie przemycić jego aktywną działalność opozycyjną w
          białostockich strukturach podziemnej "S".

          Trzeba by spytać Jarosława K. albo niejakiego Suskiego, specjalisty
          od genetyki patriotycznej. Może Cenckiewicz zrobiłby stosowną
          kwerendę w archiwach IPN?
    • rydzyk_smigly Marszałek Mutra 02.10.08, 22:48
      po stanie wojennym, pracując jako ślusarz, zakładał u siebie w
      białostockiej Fabryce Przyrzadów i Uchwytów reżimowe związki
      zawodowe, w których był aktywnym działaczem (o czym oficjalna
      hagiografia marszałka Mutry wstdliwie milczy, ale jasny lud swoje
      wie).
      Może po założeniu kolaboranckiej organizacji związkowej składał
      Jaruzelowi meldunek z wykonania zadania?
      • ayran zgadza się... 02.10.08, 22:53
        general posłużył się przykładem Fiutry jako dowodem na to, że prawa pracownicze
        miały w stanie wojennym najwyższą rangę,a tworzone pod auspicjami ówczesnych
        władz związki i rady zakładowe były wolne i demokratyczne, o czym miał świadczyć
        fakt uczestnictwa w jednej z takich organizacji samego Fiutry.
        • ofiara_systemu [...] 02.10.08, 23:52
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • dzika.logika Re: Marszałek Mutra 02.10.08, 22:54
        ustalał z wojskowymi od generała warunki działalności.
    • prawieemeryt Podsumowując: wszelkie putra, fiutra z mutra 03.10.08, 08:28
      nadają się do pis - pomyje i szmaty. A po ostatnich wiadomościach na
      temat rzeczywistych przyczyn wycofania wniosków o odwołanie Niesioła
      i Komora to pomyje i szmaty przy nich to fraki i surduty mocno
      nasączone perfumami coco-chanel. Kaczka-zadymiaczka proponuje PO
      jakiś pakt. Po to zapewne tylko, żeby sie podwiesić a jak później
      wyjdzie, że PO w sprawie gospodarki miało rację co do PiS-trszenia
      społeczeństwa, to powiedzą, że nic złego się nie stało dzięki nim.
      Skunksowate kanalie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka