mmikki 02.10.08, 22:41 ...składając wyjasnienia w sadzie ale nie usłyszałem gdzie panowie mieli okazję się poznać? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
remez2 Re: Putra...cos tam Jaruzelski o nim wspomniał... 02.10.08, 22:43 polityczna Kamasutra u nich Putin, u nas Putra. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Putra...cos tam Jaruzelski o nim wspomniał... 02.10.08, 22:43 mmikki napisał: > ...składając wyjasnienia w sadzie > > ale nie usłyszałem gdzie panowie mieli okazję się poznać? Fiutra był w stanie wojennym członkiem Rady Zakładowej jednego z największych zakładów w Białymstoku. Ech ten Białystok: Jarek wykładał tam esbekom, Fiutra radził w zakładzie, a ostatnio jeszcze ten Kononowicz. Odpowiedz Link Zgłoś
mmikki Re: Putra...cos tam Jaruzelski o nim wspomniał... 02.10.08, 22:57 dziwne, bo podobno od sierpnia 1980 roku należał do Solidarności - czyli działał w dwóch związkach na raz? pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Putra Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Putra...cos tam Jaruzelski o nim wspomniał... 02.10.08, 22:59 mmikki napisał: > dziwne, bo podobno od sierpnia 1980 roku należał do Solidarności - czyli działa > ł > w dwóch związkach na raz? Z tego co usłyszałem, chodziło nie o OPZZ, tylko o Rady Zakładowe - czyli takie ciało (cielsko) niezwiązkowe. Poza tym, przecież w stanie wojennym "S" została zdelegalizowana, a więc taki praworządny obywatel jak Fiutra nie mógł już być jej członkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
rydzyk_smigly "S" została 13 grudnia '81 zdelegalizowana. 02.10.08, 23:03 Forumułując w ten sposób życiorys Marszałka Mutry autorzy zapewne chcą domyślnie przemycić jego aktywną działalność opozycyjną w białostockich strukturach podziemnej "S". Trzeba by spytać Jarosława K. albo niejakiego Suskiego, specjalisty od genetyki patriotycznej. Może Cenckiewicz zrobiłby stosowną kwerendę w archiwach IPN? Odpowiedz Link Zgłoś
rydzyk_smigly Marszałek Mutra 02.10.08, 22:48 po stanie wojennym, pracując jako ślusarz, zakładał u siebie w białostockiej Fabryce Przyrzadów i Uchwytów reżimowe związki zawodowe, w których był aktywnym działaczem (o czym oficjalna hagiografia marszałka Mutry wstdliwie milczy, ale jasny lud swoje wie). Może po założeniu kolaboranckiej organizacji związkowej składał Jaruzelowi meldunek z wykonania zadania? Odpowiedz Link Zgłoś
ayran zgadza się... 02.10.08, 22:53 general posłużył się przykładem Fiutry jako dowodem na to, że prawa pracownicze miały w stanie wojennym najwyższą rangę,a tworzone pod auspicjami ówczesnych władz związki i rady zakładowe były wolne i demokratyczne, o czym miał świadczyć fakt uczestnictwa w jednej z takich organizacji samego Fiutry. Odpowiedz Link Zgłoś
ofiara_systemu [...] 02.10.08, 23:52 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
dzika.logika Re: Marszałek Mutra 02.10.08, 22:54 ustalał z wojskowymi od generała warunki działalności. Odpowiedz Link Zgłoś
prawieemeryt Podsumowując: wszelkie putra, fiutra z mutra 03.10.08, 08:28 nadają się do pis - pomyje i szmaty. A po ostatnich wiadomościach na temat rzeczywistych przyczyn wycofania wniosków o odwołanie Niesioła i Komora to pomyje i szmaty przy nich to fraki i surduty mocno nasączone perfumami coco-chanel. Kaczka-zadymiaczka proponuje PO jakiś pakt. Po to zapewne tylko, żeby sie podwiesić a jak później wyjdzie, że PO w sprawie gospodarki miało rację co do PiS-trszenia społeczeństwa, to powiedzą, że nic złego się nie stało dzięki nim. Skunksowate kanalie. Odpowiedz Link Zgłoś