Dodaj do ulubionych

Rola edukacji

24.06.26, 14:31
www.youtube.com/shorts/C9TPYiYCMi4
to jest idealistyczne podejście do edukacji z dawnych czasów. Tyle ze już na samym początku tego podejścia w angielskich uczelniach uczniowie bez tytułu szlacheckiego byli określani jako S.N.O.B. Ska pozniej się wzieło okreslenie człowieka który aspiruje do kogoś kim nie jest. Edukacja masowa w dużej mierze robi coś w rodzaju kultu cargoo znanego z USA


Obserwuj wątek
    • dotera Re: Rola edukacji 24.06.26, 14:34
      WLasnie ta idea ze na starcie edukacja ma cie okreslić jest toksyczna. Mozesz tylko stanać w długiej kolejce.

      W USA w latach 20 tych mezczyzni nie szli na studia. Szły kobiety z lepszych rodzin. Mezczyzni wiedzieli ze po liceum mają się rozpychać i szukać pieniedzy. Edukacja jest po drodze jesli trzeba zdobyć konkretnie jakies uprawnienia.
    • dotera Re: Rola edukacji 24.06.26, 14:40
      Jedno co zrobi AI to mocno zweryfikuje takie podejscie do edukacji

      Moim zdaniem wart by powroscic do klasycznej idei edukacji
      • dotera Re: Rola edukacji 24.06.26, 14:43
        Edukacje bardziej bym właśnie oskarzął o to ze zabija idee rozwoju ciała i ducha. W gruncie rzeczy robo to uznajemy za toksyczny wpływ internetu, przed internetem
        • dotera Re: Rola edukacji 24.06.26, 18:27
          www.youtube.com/watch?v=5tdXzeg76JM&t=147s

          Tutaj był dyskutowany przypadek dziewczyny w koledżu. Na początku i po dwóch latach. Po rewoltach 68 taką mam intuicje ze to robią uczelnie dla jaj zwanych dalej humanistycznymi. Uczą resentymentu wrażliwszą młodzież i oduczają dyscypliny

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka