Dodaj do ulubionych

No i Polacy sie dochrapali...

05.03.07, 09:18
PiS robi co chce, radny blokuje nadanie szkole imienia Milosza bo mu sie jego
tworczosc nie podoba:) Giertych ostatnim przemowieniem tez narobil Polsce
wstydu...afera goni afere, wpada godni wpade:)
Za 2 lata okaze sie, ze nie bedzie wyborow bo krol Kaczynski bedzie zadzil
dozywotnio:))))
Obserwuj wątek
    • camel_3d rzadzil..a nie zadzil (oczywiscie) 05.03.07, 09:18
      :)
      • 33qq Re: rzadzil..a nie zadzil (oczywiscie) 05.03.07, 09:55
        Kto go tam wie, on może nawet żondy wprowadzić
        • Gość: camel Re: rzadzil..a nie zadzil (oczywiscie) IP: 81.19.200.* 05.03.07, 10:06
          > Kto go tam wie, on może nawet żondy wprowadzić

          tego nie widomo... za to jego kopia juz nowa linie melodyczna ho hymnu
          wprowadzila:)
          • Gość: zenka Re: rzadzil..a nie zadzil (oczywiscie) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 12:05
            No, to jest właśnie ta Wolska, do której z ziemi polskiej za przewodem
            Dombroskiego podążamy ;)
            • nessie-jp Re: rzadzil..a nie zadzil (oczywiscie) 05.03.07, 22:31
              > No, to jest właśnie ta Wolska, do której z ziemi polskiej za przewodem
              > Dombroskiego podążamy ;)

              A w jej godle - Jaszczomp przelatujący nad kaczką dwugłową z dziobem złoconym a
              płetwą srebrną?
          • Gość: Marta50 Re: rzadzil..a nie zadzil (oczywiscie) IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.07, 22:04
            Odpowiadasz na :

            Gość portalu: camel napisał(a):

            > > Kto go tam wie, on może nawet żondy wprowadzić
            >
            > tego nie widomo... za to jego kopia juz nowa linie melodyczna ho hymnu
            > wprowadzila:)
            ****************
            Ta slynna nowa wersja hymnu wedlug bosa Kaczynskiego: "Z ziemni polskiej do
            wloskie..." spiewal tak na wielkim zgromadzeniu PiS'u.
    • baltazarus Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 12:11
      1) Miłosz wile razy wulgarnie obrażał Polskę (nazywając ją m.in. odbytnicą
      świata) i Polaków, a nawet polski język, robiąc przy tym cynicznie kasę na jego
      używaniu. Czy RP ma go za to uczcić?
      2) Jeśli Giertych narobił nam w Europie wstydu swoimi antyaborcyjnymi i
      antygejowskimi poglądami to świadczy to źloe o Europie, a nie o nas.
      • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: 81.19.200.* 05.03.07, 12:17
        > 1) Miłosz wile razy wulgarnie obrażał Polskę (nazywając ją m.in. odbytnicą
        > świata) i Polaków, a nawet polski język, robiąc przy tym cynicznie kasę na
        jego


        Tuwim, tez napisal wiersz, w ktorym pyta Boga z zalem, dlaczego go stworzyl
        Polakiem


        2) Jeśli Giertych narobił nam w Europie wstydu swoimi antyaborcyjnymi i
        > antygejowskimi poglądami to świadczy to źloe o Europie, a nie o nas.


        Taa.niedluho Giertych wprowadzi kamieniowanie i scinanie glowy za odejscie od
        religii.. Bo wszystko w tym kierunku podaza. Mam nadzieje, ze nie podrozujesz
        za duzo, bo z takim podejsciem to moglbys sie zalamac psychicznie w tej
        okropnej europie. Moze sie do iranu przeprowadz.

        • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 12:36
          A widzisz różnicę pomiędzy tym co napisał Tuwim, a określeniem Ojczyzny przez
          Miłosza?
          • 33qq Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 12:38
            A znasz Tuwima?
            • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 12:44
              Nie no coś Ty?! Pierwszy raz o nim słyszę, podobnie jak o Skamandrytach i
              spółce. Tak mi się tylko obiło o uszy.
              • 33qq Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 13:03
                Oczywiście mówię o niektórych tekstach o Polsce
          • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: 81.19.200.* 05.03.07, 14:47
            > A widzisz różnicę pomiędzy tym co napisał Tuwim, a określeniem Ojczyzny przez
            > Miłosza?


            jak widze co sie w Polsce dzieje, to z checia moze nawet Milosza zacytuje.
            Takiego buractwa, chamstwa i zlodziejstwa nigdzie chyba nie ma..moze poza Rosja
            i Bialorusia...

            • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 14:52
              Można mieć różne poglądy i różne ssystemy wartości i sposoby postrzegania
              świata, ale kultura nakazuje wypowiadać się w sposób powszechnie akceptowalny,
              obojętnie czy mówimy o własnej Ojczyźnie, czy o jakimkolwiek innym państwie.
              • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.07, 20:16
                mamy wolnosc slowa i wolno mi wypowiedziec moje zdanie, nie musze
                automatycznie o Polsce w samych superlatywach mowic, bo z Polski pochodze.
      • 33qq Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 12:22
        baltazarus napisał:

        > 1) Miłosz wile razy wulgarnie obrażał Polskę (nazywając ją m.in. odbytnicą
        > świata) i Polaków, a nawet polski język, robiąc przy tym cynicznie kasę na jego
        >
        > używaniu. Czy RP ma go za to uczcić?
        > 2) Jeśli Giertych narobił nam w Europie wstydu swoimi antyaborcyjnymi i
        > antygejowskimi poglądami to świadczy to źloe o Europie, a nie o nas.

        Źle to takie wypowiedzi o tobie świadczą.

      • mike.recz Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 12:31
        baltazarus napisał:

        > 1) Miłosz wile razy wulgarnie obrażał Polskę (nazywając ją m.in. odbytnicą
        > świata) i Polaków, a nawet polski język, robiąc przy tym cynicznie kasę na
        jego
        >
        > używaniu. Czy RP ma go za to uczcić?
        A może warto by jednak zapytać i wnikać skąd tego typu określenia,a nie tylko
        ślepo i fanatycznie potępiać.
        • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 12:36
          Człowiek kulturalny nie okreśła w ten sposób Ojczyzny. Patron szkoły jest
          osobą, o której uczniowe uczą się więcej niż o innych, więc tym samym dobrze
          aby stanowił wzór, był kimś kogo nie należy się wstydzić.
          • mike.recz Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 12:48
            Gość portalu: Kasia napisał(a):

            > Człowiek kulturalny nie okreśła w ten sposób Ojczyzny. Patron szkoły jest
            > osobą, o której uczniowe uczą się więcej niż o innych, więc tym samym dobrze
            > aby stanowił wzór, był kimś kogo nie należy się wstydzić.

            Dla mnie nie jest to jakikolwiek racjonalny argument mogący zdyskredytować
            Miłosza jako człowieka i jego dorobek literacki.
            Ja się za Miłosza nie wstydzę.Niech lepiej robią to ci którzy dali mu podstawy
            do wypowiedzenia takich słów.
            • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 12:57
              Wiesz, zawsze jakiś pretekst się znajdzie. Człowiek wielki nigdy nikogo nie
              obraża, nie dyskredytuje. A co do podstaw, to problem w tym, że jak świat długi
              i szeroki mamy różne poglądy, różne zasady, którymi kierujemy się w życiu, ale
              człowieka kulturalnego wyróżnia jego sposób wypowiadania się
              • mike.recz Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 13:00
                Gość portalu: Kasia napisał(a):

                > Wiesz, zawsze jakiś pretekst się znajdzie. Człowiek wielki nigdy nikogo nie
                > obraża, nie dyskredytuje. A co do podstaw, to problem w tym, że jak świat
                długi
                >
                > i szeroki mamy różne poglądy, różne zasady, którymi kierujemy się w życiu,
                ale
                > człowieka kulturalnego wyróżnia jego sposób wypowiadania się
                Dlatego właśnie uważam,że zaistniała sytuacja powstała tylko i wyłącznie z
                powodu głupiego moim zdaniem pretekstu i z kulturą akurat nie ma nic wspólnego.
                • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 13:21
                  Ależ ma, bo sposób wypowiadania się świadczy o człowieku, a nie o przedmiocie
                  wypowiedzi.
                  • mike.recz Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 13:23
                    Coś jednak skłoniło tego człowieka do napisania takich słów.


                    Gość portalu: Kasia napisał(a):

                    > Ależ ma, bo sposób wypowiadania się świadczy o człowieku, a nie o przedmiocie
                    > wypowiedzi.
                    • chwila.pl Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 13:37
                      mike.recz napisał:

                      > Coś jednak skłoniło tego człowieka do napisania takich słów.
                      >
                      Jeśli ktoś Cię zrani i to głęboko, nie czujesz bólu? Skupiasz się tylko i
                      wyłącznie nad powodami zadania bólu? Miłosz wielokrotnie, publicznie podkreslał,
                      że nie jest Polakiem, tylko Litwinem. Zatem, nie dyskredytując jego osiągnięc,
                      może niekoniecznie jest dobrym kandydatem na patrona polskiej szkoły? W tej
                      kwestii mam odczucia ambiwalentne...
                      • mike.recz Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 14:12
                        chwila.pl napisała:

                        > mike.recz napisał:
                        >
                        > > Coś jednak skłoniło tego człowieka do napisania takich słów.
                        > >
                        > Jeśli ktoś Cię zrani i to głęboko, nie czujesz bólu? Skupiasz się tylko i
                        > wyłącznie nad powodami zadania bólu? Miłosz wielokrotnie, publicznie
                        podkreslał
                        > ,
                        > że nie jest Polakiem, tylko Litwinem. Zatem, nie dyskredytując jego osiągnięc,
                        > może niekoniecznie jest dobrym kandydatem na patrona polskiej szkoły? W tej
                        > kwestii mam odczucia ambiwalentne...
                        Ja również.Miłosza jako patrona blokuje jednak polityk i to jest moim zdaniem
                        nie w porządku.
                      • mike.recz Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 15:04
                        Za jego powołaniem są kluczowe osoby moim zdaniem.
                        Rada pedagogiczna,rodzice i uczniowie.
                        • chwila.pl Patron szkoły 05.03.07, 15:18
                          mike.recz napisał:

                          > Za jego powołaniem są kluczowe osoby moim zdaniem.
                          > Rada pedagogiczna,rodzice i uczniowie.

                          Przytoczę tu fragmenty artykułu na ten temat, byśmy wiedzieli o czym dyskutujemy

                          *******
                          "O nadanie imienia noblisty wystąpiła na początku roku dyrekcja Gimnazjum nr 2 w
                          Bochni. Za była rada pedagogiczna, rodzice i samorząd uczniowski. Prawo wymagało
                          jednak zgody rady miejskiej. I tu zaczęły się schody. Najpierw - o czym
                          pisaliśmy - zwlekała z opinią miejska komisja oświaty. Jej przewodniczącym jest
                          Marek Całka, radny PiS i emerytowany dyrektor I LO w Bochni. Nie spodobały mu
                          się krytyczne opinie Miłosza o rodakach. Zwlekał z opiniowaniem, aby - jak
                          twierdził - dokładnie zbadać biografię i twórczość poety. "Konsultacje" z
                          miejscowymi polonistami nie rozwiały wątpliwości radnego. Na nic zdały się
                          zapewnienia nauczycieli, że Miłosz to godny patron dla gimnazjum, a krytyka
                          narodu nie oznacza braku patriotyzmu.

                          Ostatecznie komisja oświaty nie zajęła stanowiska. Wniosek bez opinii skierowała
                          pod głosowanie rady. - Za było pięć osób, tyle samo przeciw, reszta wstrzymała
                          się od głosu. Wobec tego uchwały nie można uznać za przyjętą - relacjonuje
                          ostatnią sesję przewodniczący rady miasta Ryszard Najbarowski z lokalnego
                          ugrupowania Bochnia i Ziemia Bocheńska Razem. Sam - jak przyznaje - poparł
                          patronat Miłosza dla szkoły. - Ale byłem w mniejszości - dodaje przewodniczący.

                          O wyniku głosowania zdecydowali radni z największego klubu PiS. - Nie mam
                          przekonania do tej kandydatury. Szkoła powinna znaleźć sobie mniej
                          kontrowersyjnego patrona - uważa przewodnicząca klubu PiS Maria Kmiecik. Przed
                          głosowaniem - zapewnia - zapoznała się z literaturą o Miłoszu. Co konkretnie
                          czytała, nie chce powiedzieć. Poecie zarzuca "niepochlebny stosunek do narodu".
                          Radny Całka głosował przeciwko Miłoszowi. Nie chce rozmawiać z "Gazetą". - Nie
                          muszę się panu tłumaczyć z moich decyzji - odburknął, zanim zakończył rozmowę.

                          Brak poparcia rady całkowicie zaskoczył szkolną społeczność. Dyrekcja gimnazjum
                          planowała uroczyste nadanie imienia poety na czerwiec, przed 96. rocznicą
                          urodzin Miłosza. Teraz zastanawia się, co dalej. Wstępnie ustaliła z radą
                          rodziców, że ponowią prośbę do rady o zgodę na patrona poetę.

                          - Nie zamierzam nikogo przekonywać, że Miłosz był wielkim Polakiem i poetą, bo
                          to oczywiste - zastrzega dyr. Joniak, z wykształcenia polonistka. Nie komentuje
                          bezpośrednio stanowiska rady. - Niestety, nasze społeczeństwo zbyt łatwo wydaje
                          oceny. Nie wnika w istotę twórczości. Woli czytać sensacje panów Majdy [autor
                          książki "Antypolskie oblicze Czesława Miłosza" ] czy Łysiaka, niż samemu
                          zastanowić się nad słowami poety - ubolewa dyrektorka.

                          - Panuje jakaś lustracyjna psychoza. Ludzie wszystkich chcą rozliczać, jakby
                          sami byli bez grzechu. A przecież każdy popełnia błędy i Miłosz też nie był
                          święty. Ale to nie przekreśla jego dokonań - oburza się jedna z osób w radzie
                          rodziców. Co na to rada? - Jeśli szkoła zwróci się do nas, to nie widzę powodów,
                          aby ponownie przegłosować wniosek - zapewnia przewodniczący Najbar"

                          *********
                          • camel_3d to taka forma polskiej demokracji.. 05.03.07, 15:58
                            >Nie chce rozmawiać z "Gazetą". - Nie
                            >muszę się panu tłumaczyć z moich decyzji - odburknął, zanim zakończył rozmowę.


                            jedne burak nie chce i juz..wszyscy musza tak robic jak to cos chce...
                            • chwila.pl Re: to taka forma polskiej demokracji.. 05.03.07, 16:05
                              camel_3d napisał:

                              > jedne burak nie chce i juz..wszyscy musza tak robic jak to cos chce...

                              Ma "wadze" , nikt mu nie będzie "podskakiwał".

                              • camel_3d Re: to taka forma polskiej demokracji.. 05.03.07, 16:09
                                bo zostal demokratycznie wybrany....
                              • mike.recz Re: to taka forma polskiej demokracji.. 05.03.07, 16:15
                                chwila.pl napisała:

                                > camel_3d napisał:
                                >
                                > > jedne burak nie chce i juz..wszyscy musza tak robic jak to cos chce...
                                >
                                > Ma "wadze" , nikt mu nie będzie "podskakiwał".
                                I właśnie to w tej całej sytuacji mnie martwi.
                    • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 13:51
                      Słuchaj, ale cokolwiek by to nie było, to człowiek kulturalny nie pozwoli sobie
                      na tego typu określenia. Nie ma tu znaczenia o czym, czy o kim będzie mówił.
                      Obojętne, czy mówi o swojej Ojczyźnie, czy o jakimkolwiek innym państwie.
                      • mike.recz Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 14:09
                        Gość portalu: Kasia napisał(a):

                        > Słuchaj, ale cokolwiek by to nie było, to człowiek kulturalny nie pozwoli
                        sobie
                        >
                        > na tego typu określenia. Nie ma tu znaczenia o czym, czy o kim będzie mówił.
                        > Obojętne, czy mówi o swojej Ojczyźnie, czy o jakimkolwiek innym państwie.
                        Wobec takich kryteriów musielibyśmy bardzo ograniczyć ilość ludzi zasługujących
                        na miano kulturalnych.Nie twierdzę jednak,że nie masz racji.
                      • Gość: camel kaiu, a przytocz kilka... IP: 81.19.200.* 05.03.07, 14:56
                        tego typu okreslen? tzn tych ktore uzyl Milosz.

                        Ja mam powod zeby nei szanowac Polski, jak dl amnie kraj w ktorym mieszkajacy
                        tam ludzie wybiaraja Na prezydenta takie cos, jak jest teraz, a rzadeem kieruja
                        takie przypaly jak lepper i giertych nie zadslugujje na szacunek. Kraj w ktorym
                        maniakalne religijne mohery maja tak duzy wplyw, ze nawet ujanione gwalty i
                        lamanie praw w kosciele uchodza plazem.. nie to nie jest kraj godny szacunku.



          • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: 81.19.200.* 05.03.07, 14:50
            > Człowiek kulturalny nie okreśła w ten sposób Ojczyzny.

            a co to takiego ojczyzna? czy to znaczy ze mam sie kaczynskim i girtchem
            zachwycac, bo to produkt ojczyzniany? czy mam obowiazek cudownie i
            bezkrytycznie pisac o polsce, tylko dlatego ze sie tam urodzilem. Kasiu, z
            konia chyba sie lekko zsunelas.
            .
            • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 14:55
              Pomiędzy politykiem, a własną Ojczyzną jest zasadnicza rówżnica. Z politykiem
              możesz się nie zgadzać, ale dyskusję należy prowadzić merytorycznie, na
              argumenty a nie na obelgi. Co się zaś tyczy Polski, to przede wszystkim należy
              ją pisać z wielkiej litery, a poza tym Polska to nie politycy, ale Ojczyzna, o
              której wielu pięknie pisało.
              • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: 81.19.200.* 05.03.07, 14:57
                a gdzie sie zaczyna i konczy ojczyzna? i co sie wlicza do ojczyzny?

                • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 15:10
                  Ojczyzna zaczyna się tam gdzie się wychowywałeś, zaczyna się od domu i
                  otoczenia wokoło. Potem rozciąga się coraz dalej, najpierw w sensie realnym,
                  kiedy oglądasz świat otaczający Ciebie wokoło, kiedy poznajesz swoją okolicę, a
                  potem coraz dalej, kolejne miejsca, w których bywasz. Potem dochodzi jeszcze
                  coś nierealnego - historia, kultura i tradycja. To wszystko jest sumą której
                  wynikiem jest Ojczyzna. Jej się nie wybiera, różnie można określać ludzi -
                  polityków, którzy nią rzadzą. Tobie nie odpowiadają Kaczyńscy, a mnie nie
                  odpowiadał Miller i Kwaśniewski, co nie zmienia postaci rzeczy, że nie mówiłam
                  o nich per coś.
                  • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: 81.19.200.* 05.03.07, 15:33
                    No czyli moja ojczyzna sa teraz Niemcy. I nie zamierzam wracac do kraju, w
                    ktorym wiekszoc chloporobotnicy... wybierajacy PiS LPR i Samoobrone. Gdzie
                    krajem rzadzi glupi ksiezulo kombinator i cala czarna mafia. Jak nie chce
                    takiej ojczyzny. Wstyd mi ze w Plsce mieszka tak ogromna ilosc tak glupich i
                    naiwnych ludzi. Cala polska hoistoria pokazuje, jak glupim i nie potrafiacym
                    sie pojednac narodem sa Polacy. ciagle wasnie, sciaganie obcych wojsc, najazdy,
                    podjazdy ..nie.. to nic z czego mozna byc dumny. Wiec podziwiajmy Milosz, ze
                    mial owaga napisac to co mysli.

                    • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 15:47
                      ciagle wasnie, sciaganie obcych wojsc, najazdy,
                      >
                      > podjazdy ..nie.. to nic z czego mozna byc dumny.

                      No Niemcy są wyjątkowo pokojowym narodem, tam wojsko wręcz nie istnieje, a cała
                      historia to stek bzdur, bo przecież nie ma w Europie, ba na świecie narodu
                      bardziej kochającego pokój i dbającego by absolutnie nie wywoływać wojen.
                      • camel_3d Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 15:56
                        ale przynajmniej siebie na wzajemn nie oszukuja...
                        a znasz powoiedzonko, ze najgorszym wrogiem Polaka jest Polak?

                        > historia to stek bzdur, bo przecież nie ma w Europie, ba na świecie narodu
                        > bardziej kochającego pokój i dbającego by absolutnie nie wywoływać wojen.

                        No wiesz, Polska tez swieta nei jest. Jednym z nawaznieszych swiat panstwoewych
                        w Rosji jest dzien wyzwolenia Rosji spod okupacji polskiej..wow! zaskoczona?
                        • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 16:53
                          Czy Tobie się wydaje, że w tym ciemnogrodzie jakim jest Polska nie ma żadnych
                          dzienników, radia i telewizji, a internet to taka trochę fatamorgana?
                          Czytam, więc doskonale wiem o nowym święcie rosyjskim. Ale to Ty napisałeś o
                          wojnach w Posce, więc to raczej normalne, że Twoja nowa Ojczyzna będzie siłą
                          rzeczy proównywana. A że nie mieszkasz w Szwajcarii, więc to porównanie wypada
                          raczej blado.
                          Dla mnie drugi Polak absolutnie nie jest wrogiem, ale jest również inne
                          powiedzonko: każdy sądzi według siebie, więc Twoje poglądy na Polaków są tu
                          doskonale ukazane.
                          • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: 81.19.200.* 05.03.07, 17:17
                            > Czy Tobie się wydaje, że w tym ciemnogrodzie jakim jest Polska

                            no jakies takie wrazenie odnioslem....

                            MNie nie chodzilo o najazdy na inne panstwa tylko wlasne wyzynanie sie i
                            oszukiwanie...sciaganie krzyzakow (sami nie przyjachli) i takie inne dyrdymaly.

                            > Dla mnie drugi Polak absolutnie nie jest wrogiem,

                            No wiem, ty masz kaczynskiego za przyjaciela.:))))


                            > powiedzonko: każdy sądzi według siebie, więc Twoje poglądy na Polaków są tu
                            > doskonale ukazane.

                            Stad wiecej widac... I masz porownanie z czym sinnym niz tylko koluszki i
                            opoczno. I wkurza cie to, ze tu to funkcjonuje, a tam nie
                            Ze tu ludzie ida na rynek swiateczna,pija wino i niekt nie jest pijany, a w
                            Polsce zaraz sie ktos nawali do bola i czolga po ulicy...
                            Wkurza cie ze tu dzwonisz po policje, bo siasiad glono w nocy puszcza muzyke,
                            10 minut pozniej sa i zalatwiaja sprawe. W Polsce? Jak to powiedzial mi kiedy
                            policjan przez telefon. To niech pan sobie zatyczki kupi.
                            Wkurza cie to, ze tu dzwonisz po pogotowie i 10 minut puzniej sa..
                            W Polsce..zadzwonilem po ogotowie, bo na chodniku 23 grudnia (u.r) lezala
                            starsza kobieta...Pani pwoedziala, ja nawet nie wiem gdzei sa teraz karetki,
                            prosze poczekac po godziny i zadzwonic. Po 40 minutach policja przjechal i
                            zabrala kobiete do szpitala...oddalony od miejsca o jakies 700 m.
                            Tu poslignalem sie w laziece i wywinalem orla:) zaraz zadzwonil sasiad, zeby
                            dopytac sie czy wszystko w porzadku. W Polsce? facet tlucze zone i nikt nie
                            slyszy...
                            Tu zakladasz firme i nie musizs placis zadnych ubezpieczen, zadnego zus.
                            Ubezpieczasz sie dobrowolnie.
                            W Polsce, sporbuj zalozyc mala firma od razu wala ci ZUSy. I nikogo nie
                            obchodzi, ze na razie masz minus..placz i plac

                            TU..zapomnialem kilka razy rozliczyc sie za kwartal. Sktuek? Pisemko z
                            przypomnieniem. Koniec
                            W Polsce? Kuzynka prowadzi firme. Mial ajakie mniejsze dochody w ktoryms
                            miesiacu. Musiala sie tlumaczyc w skarbowce, cos o zwolnieniach podatkowych..
                            Raz si enie rozliczyla to jej taka kare walneli, ze szkoda gadac..

                            Tum tracisz prace, dostajesz zasile, tracisz po rou zasilek dostaje pomoc
                            socjalna, panstwo oplaca ci mieszkanie, czynsz, prad, wode..itd...
                            W Polsce.. wlasciciel mieszkania moze cie wywalic na bruk jak nie placisz...

                            Daj spokoj... Polska z calym szacunkeim, to mentalna dziura. Masa ludzi sie
                            marnuje, nie ma mozliwosci rozwoj, wszystkie mozliwe instytucje podcinaja ci
                            skrzydla... Dlatego tak duzo ludzi kombinuje na boku...lub wyjezdza.

                            i to jest wlasnie Polska... i to jest cos czego nie znosze w POlsce, ogolne
                            chamstwo, olewactwo, buractwo. Ogromna rzesza normalnych, ucciawych ludzi si
                            epo prostu marnuje w tym bagienku.


                            • Gość: Kasia Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.07, 17:57
                              Złe wrażenie odnosisz co do Polski. Co zaś do moich przyjaciół, to ja bardzo
                              lubię ludzi. Cóż tak już mam. Jeśłi zaś chodzi o perspektywę, to sporo w życiu
                              widziałam, nie tylko Koluszki i Opoczno :) Co się zaś tyczy doświadczeń, to
                              niejednokrotnie wzywałam policję w różnych sytuacjach i nie zdarzyło się, żeby
                              ktoś mnie zbył. Podobnie z pogotoweim. Nie wiem, może ja w jakiejś innej Polsce
                              żyję. Co zaś się tyczy sąsiadów, to ostatnio dzwoniłam do sąsiada, żeby spytać
                              czy wszystko w porządku bo od dwóch dni jego samochód stał nieruszany przed
                              domem. On też dzwoni jak nam się brama otworzyła, a nas nie było, inny sąsiad
                              dzwonił na policję, bo ktoś w nocy na naszej budowie coś ładował na ciężarówkę
                              (okazało się że górale gont przywieźli i rozładowywali). Wszystko zależy od
                              doświadczeń i naszego do nich podejścia. Ja jestem z definicji optymistką i we
                              wszystkim potrafię widzieć dobre strony. To także staram się zaszczepić innym
                              obok siebie. Nawet tym, którzy bardzo zostali skrzywdzeni, a z takimi mam sporo
                              do czynienia. I po jakimś czasie oni zaczynają patrzeć na życie inaczej,
                              częściej się uśmiechają. Dla takiego uśmiechu warto żyć, warto się starać i
                              męczyć, warto czasem zacisnąć zęby.
                              Piszesz o Polsce, że to bagienko, ale tak mówić jest łatwo, zaproponował Ci tu
                              ktoś, żebyś coś zrobił w tej kwestii, ale Ty wolisz łatwo, bez wysiłku. No cóż,
                              Twój wybór, ja wolę zmieniać świat na lepszy, pomagać ludziom, cieszyć się
                              drobiazgami. Wtedy świat wokoło pięknieje :)
                              • Gość: camel swietnie IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.07, 20:05
                                gdyby tak cudownei bylo jak opisuesz to w Polsc enie bylo by najwiekszego
                                bezrobocia wsrod wszystkich krajuz EU, nie bylo by takich glupich rzadow i ni
                                ebyloby tylu kradziezy. A jednak to jest.. a wina lezy po stronie ludzi, ktprzy
                                wybiaraj takie rzady, ktorzy nie potrafia znalezc pracy lub im sie nie chce,
                                nieudacznictwo... to ze ty potrafisz sie usmiechac..plus dla ciebie. Wyjdz na
                                te szare ulice i popatrz na ludzi.. ile sie usmiecha?
                                Wyjdz wieczorem na ulice jakiegos miasta...az strach. Ciemno..laza jakis
                                pijaki. Nawet Warszawa w centrum nie jest najprzyjemniejsza... A niby stolica..
                                Wiesz co..wyjedz gdzies i pomieszkaj dluzej niz rok, zobaczysz jak zmienisz
                                zdanie.
                                Kiedys mialem takie jak ty, ale odkad moge porownac i widze te roznice...mam
                                dosc Polski i dziwie mnie, ze ludzie sa w dlaszym ciagu tak glupi zeby taki
                                rzad popierac. A skoro taki rzad zostal wybrany to znaczy ze glupia jest
                                zdecydowana wiekszosc... Bo zaden normalny czlowiek nie glosowalby na te partie.

                                > Twój wybór, ja wolę zmieniać świat na lepszy, pomagać ludziom, cieszyć się
                                > drobiazgami. Wtedy świat wokoło pięknieje :)

                                ja tez si epotrfie cieszyc drobiazgami, a juz najbardziej potrafis sie cieszyc,
                                kiedy nei widze na ulicy spiacych pijakow i palantow z lysymi palami i w
                                dresach...
                    • chwila.pl Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 15:58
                      Gość portalu: camel napisał(a):

                      > No czyli moja ojczyzna sa teraz Niemcy.

                      Gratuluje wyboru ojczyzny :)))

                      > I nie zamierzam wracac do kraju

                      Obiecujesz?
                      • camel_3d Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 16:02

                        > > I nie zamierzam wracac do kraju
                        >
                        > Obiecujesz?


                        dopoki ludzie beda tak sie czolgac pod butem Rydzyka i innych Kaczynskich na
                        pewno nie... , dopoki rzad bedzie wspieral prawicowce organizacje lysoli i
                        dopoki ludzie beda glosowali na takie bagno jak teraz siedzi w rzadzie....
                        obiecuje!!!!
                        • chwila.pl Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 16:08
                          To wróć i zrób porządek z tym badziewiem. Deklaruję swoją pomoc.
                          • camel_3d Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 16:10
                            Nie chce... za duzo nerwow by mnie to kosztowalo:)))
                            No i zarobki w Poslc enie pozwloilyby mi na splate kredytu:))))
                            • 33qq Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 16:16
                              Byłbyś głupcem wracając tu, znasz naszych rodaków co to w imię swoich urojeń są
                              gotowi innych zarżnąć a kraj do ruiny doprowadzić krzycząc przy tym, że im się
                              krzywda dzieje
                              • camel_3d Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 16:25
                                datego obiacalem, ze nie wroce:)
                            • chwila.pl Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 16:17
                              camel_3d napisał:

                              > Nie chce... za duzo nerwow by mnie to kosztowalo:)))
                              > No i zarobki w Poslc enie pozwloilyby mi na splate kredytu:))))
                              >
                              No widzisz, łatwo być bohaterem w gębie, łatwo krytykować, obrzucać błotem.
                              Ale jak trzeba sie wykazać inicjatywą, przejąć działanie, to wycofujesz się
                              rakiem...


                              • camel_3d Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 16:26
                                oczywiscie...
                                po co mam sobie zycie utrudniac. :) Za krotkie jest:)
                                • chwila.pl Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 17:05
                                  camel_3d napisał:

                                  > oczywiscie...
                                  > po co mam sobie zycie utrudniac. :) Za krotkie jest:)

                                  Oto camelek w całej okazałości....
                                  • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: 81.19.200.* 05.03.07, 17:19
                                    ot pomagam rodzinie, ktora ma najnizsza krajowa, dzieki temu nie musi korzystac
                                    z tej wspanialej pomocy panstwa, ktora oferuje tyle, ze nie wiadomo z czego
                                    wybierac.




                                    • 33qq Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 18:34
                                      No i jeszcze dostało ci się za to, że nie wybierasz martyrologii ;)
                                      • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.07, 20:06
                                        taaaa.....
                                        bo przeciez prawdziwy polak to polak niezadowolony i umeczony:)) kazdy inny to
                                        zdraja narodu:D
              • mg2005 Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 20:00
                Gość portalu: Kasia napisał(a):

                . Co się zaś tyczy Polski, to przede wszystkim należy
                > ją pisać z wielkiej litery, a poza tym Polska to nie politycy, ale Ojczyzna,
                o
                > której wielu pięknie pisało.

                I wielu oddało za Nią życie. Miłosz czy inny buc, który obraża Polskę
                - obraża też pamięć o nich...
                • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.07, 20:11
                  > I wielu oddało za Nią życie. Miłosz czy inny buc, który obraża Polskę
                  > - obraża też pamięć o nich...


                  Alez skad, swietnie ze zgineli... Obrazaniem Polski jest glosowanie na takich
                  bucow co nawet hymnu nie potrafia zaspiewac i podaja kwiatki zielonym do gory:))
                  To ze wielu oddalo zycie, nieznaczy ze mam sie automatycznie zachwycac.
      • pocoo Re:uważaj baltazarus 05.03.07, 12:37
        bo i ciebie dosięgnie"mane thekel fares".
    • chwila.pl Trochę optymizmu, proszę.... 05.03.07, 13:29
      Camel,
      jest piekny poniedziałkowy ranek, a właściwie już wczesne popołudnie.
      W Warszawie świeci słońce, jest ciepło, pięknie...
      Musisz nas dołować, musisz stale przypominać o syfie?
      Pozwól trochę odetchnąc, zapomnieć, cieszyć się życiem!
    • mg2005 Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 18:59
      camel_3d napisał:

      > PiS robi co chce, radny blokuje nadanie szkole imienia Milosza bo mu sie jego
      > tworczosc nie podoba:)

      To nie PiS ustanowiło takie prawo...

      > Giertych ostatnim przemowieniem tez narobil Polsce
      > wstydu...

      Głupoty piszesz: Mumia Europejska często wypowiada się nt. aborcji i 'homo',
      np. zalecając Polsce określone regulacje prawne.


      • obraza.uczuc.religijnych Jakież to regulacje prawne? 05.03.07, 19:02
        Chodzi o ustanowienie prawa czy o durne blokowanie?
        • mg2005 Re: Jakież to regulacje prawne? 05.03.07, 20:03
          Legalizacja aborcji, homo-adopcji, homo-edukacji w szkołach.
          • Gość: camel Re: Jakież to regulacje prawne? IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.07, 20:13
            > Legalizacja aborcji,

            i tak jest dokonywana.

            >homo-adopcji,

            polski polglowek wyszedl z ciebie. Domagaja sie legalizacji zwiazkow, ale
            takaiego polocka to zbyt skomplikowane. Latwiej powiedzeic afopcja, bo wiekszy
            rozdzwiek ma..i dzieki temz takie Giertych zeruja,.. rzuca haslo i sie
            proletariat rzuca.

            >homo-edukacji w szkołach.

            I co to przeszkadza, ze dzieciaki wiedza, ze nie wszycy sa tacy sami?
          • obraza.uczuc.religijnych Co ma do tego UE? 05.03.07, 20:25
            Jakież to regulacje wprowadza UE?
      • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.07, 20:09
        > > PiS robi co chce, radny blokuje nadanie szkole imienia Milosza bo mu sie
        > jego
        > > tworczosc nie podoba:)
        >
        > To nie PiS ustanowiło takie prawo...

        Nie..to jedn czlowiek i PIS tak decyduje..to jeszcze gorzej, zeby jeden burak
        mogl o wszystkim decydowac.

        > Głupoty piszesz: Mumia Europejska często wypowiada się nt. aborcji i 'homo',
        > np. zalecając Polsce określone regulacje prawne.

        Gdyby tak nie bylo to niedlugo za odejscie od religii scinano by glowe na placu
        koscielnym.


    • luksusowy_yacht Re: No i Polacy sie dochrapali... 05.03.07, 20:07
      debilki glosowaly i debilki wygraly. Nie kapuje tylko skad sie biora ludzie,
      ktorzy nadal chca glosowac na te klony
      • Gość: camel Re: No i Polacy sie dochrapali... IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.07, 20:15
        klony wiedza jak debilkami manipulowac. jedno haslo wystrczy.

    • Gość: camel a tu kilka filmikow:)) IP: *.pools.arcor-ip.net 05.03.07, 20:28
      www.youtube.com/watch?v=NcfIQowpTwk
      www.youtube.com/watch?v=WWcKcsjgHxM
      www.youtube.com/watch?v=d0S41AGoeYw&mode=related&search=
      www.youtube.com/watch?v=qfERsAG1Bfs
      www.youtube.com/watch?v=2p9L1g9nlkY&mode=related&search=
      www.youtube.com/watch?v=EWnmB-ipzo8&mode=related&search=

      www.youtube.com/watch?v=WrpdCNy5rPw&mode=related&search=

      www.youtube.com/watch?v=vnWM4NIOuHE&mode=related&search=
      a towyborca giertycha:)

      www.youtube.com/watch?v=2hK4XgBWl3E&mode=related&search=

      www.youtube.com/watch?v=RkwIiq1QeQc
      www.youtube.com/watch?v=RkwIiq1QeQc
      www.youtube.com/watch?v=R9oRf0Jn50c
      www.youtube.com/watch?v=3WeZJ3A2okQ&mode=related&search=

      no i z tym mi sie kojarzy polska

      z wawelem tez, ale wawel mnie nie napadnie na ulicy:))))


      no to tak pokrotce:)

    • Gość: Pawel Giertych to jedyny odwazny facet w Polsce IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 06.03.07, 17:07
      Nazwac zabijanie zabijaniem, albo powiedziec ze hetero sa zepchnieci do
      podziemia przez homo to w dzisiajszych czasach zgnilej, "demokratycznej"
      politycznej poprawnosci nie lada odwaga
      • camel_3d Re: Giertych to jedyny odwazny facet w Polsce 06.03.07, 17:19
        > Nazwac zabijanie zabijaniem, albo powiedziec ze hetero sa zepchnieci do
        > podziemia przez homo to w dzisiajszych czasach zgnilej, "demokratycznej"
        > politycznej poprawnosci nie lada odwaga


        czujesz sie zepchniety? bo ja nie..
        tzn co? nie mozesz sie ozenic czy jak?
        • Gość: Pawel Re: Giertych to jedyny odwazny facet w Polsce IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 06.03.07, 21:18
          Nie chodzi o malzenstwa, lecz o zakaz mowienia tego co sie mysli. Homo nie
          powinni sie wtracac do wychowywania dzieci, skoro sami nie sa zdolni aby je
          miec.Czarny moze powiedziec na przyklad "jestem dumny ze jestem czarny", albo
          "my czarni musimy sie wspierac". To samo w ustach bialego byloby rasizmem.
          Podobnie ma sie sprawa z homo. Moga naprzyklad swiecic golym tylkiem w centrum
          miasta na oczach naszych dzieci, hetero tego robic nie moga.
      • Gość: Marta50 Re: Giertych to jedyny odwazny facet w Polsce IP: *.pools.arcor-ip.net 06.03.07, 21:00
        jednych chce chronic a drugich skazywac na smierc, co za dwulicowosc i
        rozdartosc czlowieka
        • Gość: Pawel Re: Giertych to jedyny odwazny facet w Polsce IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 06.03.07, 21:12
          Chronic niewinnych, skazywac na smierc niepoprawnych mordercow zagrazajacych
          spoleczenstwu.. Nie widze sprzecznosci, choc nie jestem za zabijaniem nawet
          potworow.
          • camel_3d Re: Giertych to jedyny odwazny facet w Polsce 07.03.07, 08:24
            tja..wiele osob w USA zostalo skazanych niewinni.. NIe jest tto masowka, ale
            sie zdarza.,.. i co wtedy?
            chcialbys byc sedzia ktory ma swiadomosc, ze skazal niewinnego?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka