Dodaj do ulubionych

Kaczyńscy górą!!!

21.06.07, 10:30
wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,4240610.html
Obserwuj wątek
      • lepian4 Re: Kaczyńscy górą!!! I jeszcze gurom, gurom;) 22.06.07, 16:04
        Twierzenie, ze gdyby nie nazisci, bylo by nas 66 milonow jest jakas paranoja.
        Co z ofiarami sowieckiej inwazji? Co z ofiarami komunizmu? Co z emigrantami,
        ktorzy tak ochoczo opuszczaja nasz kraj?
        Zwlaszcza za ubytek tych ostatnich wine ponosi rowniez elita Kaczynskich, a nie
        Niemcy.

Mozna miec racje, ale przekazywanie jej w tak nieumiejetny sposob jest bez
        sensu.

Wracajac do ofiar II wojny Swiatowej. Przygladajac sie uwazniej naszej scenie
        politycznej mozna miec tez wrazenie, ze powinnismy byc wdzieczni Niemcom za
        czystke etniczna. Nawiazuje oczywiscie do Zydow, ktorzy byli rowniez
        obywaletami Rzeczypospolitej. Moze super minister Giertych powinien nam
        wyedukowac, czy ta strata ludnosci zydowskiej winna byc powodem smutku
        narodowego, czy tez powodem do ogolnospolecznej radosci. Jego tatus chetnie mu
        w tych kwestiach pomoze. Pisze nawet ksiazki o tematyce zydowskiej; propaguje
        je nawet w Unii Europejskiej...
    • Gość: :))) Kaczyńscy kurą... albo kwoką (głupią) IP: *.gdynia.mm.pl 22.06.07, 17:24
      1. Nie będę premierem, gdy mój brat będzie prezydentem (JK).
      2. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (J)
      3. Nie będzie koalicji z Samoobroną (J).
      4. Samoobrona jest tworem byłych oficerów służb bezpieczeństwa (J).
      5. Cieszę się, że będę na pierwszej linii walki z Samoobroną (J).
      6. My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w
      Polsce uczestniczyć nie będziemy (J).
      7. Andrzej Lepper udowodnił, że ma za nic prawo i jest politycznym
      awanturnikiem. Poparcie PISu dla tego polityka w jakiejkolwiek sytuacji jest
      nierealne (J).
      8. Nie poprzemy nikogo z wyrokiem sądu lub przeciwko komu toczą się sprawy
      sądowe. To jest sprzeczne z ideałami PIS (J)
      9. W-ce minister sprawiedliwości nie ścigał i nie osadzał w więzieniu działaczy
      opozycji w latach 70 (J).
      10. Nie zmienia się ordynacji wyborczej na krótko przed wyborami.
      11. Nie podniesiemy akcyzy na paliwa.
      12. Wybudujemy trzy miliony mieszkań.
      13. Wprowadzimy szybko niższe podatki.
      14. To będzie tanie państwo, zredukujemy administrację.
      15. Wycofamy wojsko polskie z Iraku.
      16. Marcinkiewicz, to premier na całą kadencję.
      17. Pomożemy Stoczni (UE chce zwrotu 4 mld).
      18. Afera billboardowa.
      19. Chcemy koalicji z PO.
      20. PO jest w koalicji z SLD.
      21. To wszystko wina PO i SLD.
      22. Nie będzie TKM-u.
      23. Moja teczka jest sfałszowana (J).
      24. Większość byłych szefów dyplomacji była na usługach KGB.
      25. Prawie 200 km autostrad w 2006, to nasza zasługa.
      26. Tylko 6 km autostrad w 2007, to wina SLD.
      .............
      99. Dla mnie, raz dane słowo, jest święte... (Jarosław Kaczyński 10 VII 2006)
        • hypatia69 Re: A gdyby tak.. 23.06.07, 01:41
          Wiesz pomysł może i byłby niezły, ale... Na bogów! Za późno... Jak czytam
          niektóre wypowiedzi co bardziej zacietrzewionych pasjonatów wespół pisu i KRK,
          dobrotliwych pielgrzymów, gotowych wetknąć mi palec w oko wyłącznie dlatego, że
          nie wacham się nazwać głupca głupcem bez względu na to, czy ów głupiec ma na
          nazwisko Kaczyński czy Smith... Dochodzę do wniosku, że tu rząd alternatywny
          nie pomoże, że trzeba czegoś więcej. Może kilkudziesięciu silnych, żeby
          bykowcami całą tę wsołą trzódkę z budynku sejmu przegnało na cztery wiatry. I
          do tego kogoś z wybitną charyzmą, coby otępiałemu narodowi do rozsądku
          przemówił. Zbyt wielu wszak już ogłupionych, a niektórzy nieuleczalnie...
          • Gość: Echo Re: A gdyby tak.. IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 23.06.07, 03:59
            >nie wacham się nazwać głupca głupcem bez względu na to, czy ów głupiec ma na
            > nazwisko Kaczyński czy Smith...

Glupiec to ktos niedouczony, ale ma opinie na kazdy temat.
            Dlatego nie "wacham" sie nazwac glupcami tych co nie znaja elementarnej ortografii
            ale caly narod uwazaja za otępiały.
            • Gość: Echo Kaczynscy mi imponuja IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 23.06.07, 05:11
              Polska to jedyny kraj miedzy 25 i 40 milionow, ktory zostal wydutkany w
              porownaniu np. z Hiszpania. Dlatego Kaczynscy zasluguja na najwyzsze uznanie
              Polakow i maksymalna nienawisc lewakow. Szczegolnie ze dostali ustepstwa w
              sprawie ochrony Rodziny ktora lewactwo chce rozlozyc natychmiast i bez sladu.
              Dlatego oczekuje duzo bicia piany:))
            • Gość: Marta50 Re: A gdyby tak.. IP: *.pools.arcor-ip.net 23.06.07, 10:30
              Echo, oczytana kobieto wytlumacz mi te zjawisko ktore zrodzilo sie w Polsce.
              Dlaczego w Polsce cierpiacej kiedys pod systemem totalitarnym po odzyskaniu
              wolnosci zrodzil sie szowinizm i faszyzm? Nie mowi nic ci ten "fenomen"?

Cytat artykulu:
              "W artykule, utrzymanym w tonie paszkwilu, autor Rein F. Deer pisze, że "kiedy
              Polacy wreszcie odzyskali wolność, to nie mają pojęcia, co z nią zrobić". Lecha
              i Jarosława Kaczyńskich nazywa "Braćmi-Kartoflami", "dziwacznymi, zabawnymi
              politykami", dla których polska demokracja "stała się placem zabaw"."
              Link do artykulu:
              serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34191,4027913.html
              www.ithink.pl/artykuly/swiat/stosunki-miedzynarodowe/wizerunek-polski/
              serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34267,4179927.html
              Obraz Polski i polskiego rzadu poszedl w swiat, kto ten obraz wyemitowal w
              szeroki swiat - tylko i wylacznie sami Polacy. Co myslec o tym?
              • Gość: gość Re: A gdyby tak.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.07, 11:58
                po odzyskaniu wolnosci zrodzil sie szowinizm i faszyzm<
                to w sumie nie takie skomplikowane - to lęk! Lęk przed obcym, nie znanym, nie
                doświadczonym - potworny strach ktory nakazuje dominować, kopać, wierzgać, bo
                to nowe może ... zjeść ;-(
                Psychozy należy leczyć. Tylko nie wiem kto miałby to u nas zrobić?
                      • Gość: gość Re: A gdyby tak.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.07, 12:29
                        na tych drugich głosowało jakieś 15% społeczeństwa.
                        Muślę że Unia ma teraz zgryz. Bo jeśli do tej pory mogli czegoś nie rozumieć to
                        teraz stało się oczywistym że ze świrami mają do czynienia. Co zrobią? Bóg
                        jeden wie. Liczę, że w dzisiejszej dobie wciąż rosnącego humanitaryzmu wymyślą
                        jakiś sposób na to żeby nas podleczyć. W końcu zajmują się wieloma naszymi
                        młodymi dając im szansę i ucząc życia w normalnym, ułożonym i uporządkowanym
                        świecie. To już sporo. Ale zajmie pokolenia.. Smutne to wszystko bardzo.
                        • Gość: Marta50 Re: A gdyby tak.. IP: *.pools.arcor-ip.net 23.06.07, 12:48
                          Wyrzucic nie wyrzucili, chcieli izolacji z wiadomych wzgledow, nie dziwie sie
                          temu posunieciu. Jakie beda tego skutki dla Polski zobaczymy w przyszlosci.
                          To ze wybrani w 2005 roku nie sa obrazem legitymujacym calosci spoleczenstwa
                          Polski o tym wiemy, wiec dlaczego do tego Polacy sami dopuscili?
                          Stawiasz na mlode pokolenie, nie sadze zeby byl to dobry fundament dla
                          przyszlosci Polski, zobacz te wyprane mozgi ktore samodzielnie nie potrafia
                          myslec z forum "wiadomosci" to przestrasza i nie robi zadnej nadziei na
                          przyszlosc!!! Dlaczego mlodzi ludzie poddaja sie tak szybko populizmowi i
                          gloszonym parolom, przeciez wystarczy poczytac sobie i poszukac wiecej materialu
                          w internecie (jest ogolnie dostepny) na nurtujace tematy i uksztaltowac sobie
                          swiadomosc polityczna, przeciez dzisiejsi mlodzi ludzie ucza sie jezykow i nie
                          jest to dla nich trudne, trzeba tylko woli i chceci.
                          Oto przyklad wypaczenia swiadomosci politycznej ktore wlasnie dotycza Uni jak i
                          Polski, czyzby w ich glowach Polska byla juz cala Unia a inni to krawedz Europy?
                          Jeden kraj przeciw 26 krajow, to przeciez mowi samo za siebie!
                          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=64645559&s=6
                          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=902&w=64681621&a=64697277
            • hypatia69 Re: A gdyby tak.. 23.06.07, 12:22
              Jeden błąd ortograficzny, czy nawet większa ich ilość jest oczywiście ważnym
              argumentem w dyskusji na temat tego, że nasza cud-kraina jest rządzona przez
              bandę idiotów, dla których najistotniejszymi problemami są mundurki, torebka
              teletubisia i Matka Boska Trybunalska.
              "Zbyt wielu wszak już ogłupionych, a niektórzy nieuleczalnie...". I to bedę
              powtarzać. Albowiem "zbyt wielu" to nie to samo, co "cały naród". A jeden błąd
              nie świadczy o niedouczeniu.
              Pozdrawiam.
                • hypatia69 Re: A gdyby tak.. 23.06.07, 12:54
                  Nie ryzykuj. Mi już palec w oko wetknięto [nie bacząc na to, że np.
                  wykształceni politycy nie znają hymnu...]. Tobie za obrazę uczuć religijnych
                  grozi stos...
                  • Gość: Echo Re: A gdyby tak.. IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 23.06.07, 18:04

> Echo, oczytana kobieto wytlumacz mi te zjawisko ktore zrodzilo sie w Polsce.
                    > Dlaczego w Polsce cierpiacej kiedys pod systemem totalitarnym po odzyskaniu
                    > wolnosci zrodzil sie szowinizm i faszyzm? Nie mowi nic ci ten "fenomen"?

Demokracja, nasladownictwo i kompleksy narodowe sa gleboko zakorzenione w
                    polskiej mentalnosci: "pawiem narodow bylas i papuga". Nie tylko zreszta
                    faszyzm, ale satanizm, ekshibicjonizm, patologiczne lewactwo etc. Ale to
                    powiedziawszy, chce zauwazyc ze sa to zjawiska marginesowe.
                    • hypatia69 Re: A gdyby tak.. 23.06.07, 18:41
                      Kwitnie natomast bujnym kwieciem fanatyczny katolicyzm, zamiłowanie do prywaty,
                      złdziejstwo, atakowanie wszystkich, którzy nie zgadzają się z ideologią naszych
                      drogich aktualnych despotów etc. Ale to powiedziawszy, chcę zauważyć że są to
                      zjawiska popierane przez część społeczeństwa, którą możnaby nazwać bezmyślną
                      tłuszczą.
                      • Gość: Echo Re: A gdyby tak.. IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 23.06.07, 18:47
                        hypatia69 napisała:

> Kwitnie natomast bujnym kwieciem fanatyczny katolicyzm

Przesada!!! Ludzie sie modla, nie wysadzaja nikogo w powietrze.

zamiłowanie do prywaty,

> złdziejstwo,

Afery korupcyjne sa znane ale z bardziej postepowych rzadow ktore wyparli Kaczynscy.

>atakowanie wszystkich, którzy nie zgadzają się z ideologią naszych
                        > drogich aktualnych despotów etc.

No wlasnie, Twoj wpis jest tego przykladem. Tysiace wpisow atakujace KK.
                        Atakowanie Kaczynskich ze twardo negocjowali interesy Polski. Ja wiem ze to Ci
                        sie moze nie podobac i w demokratycznym kraju Kaczynskich i Leperow masz do tego
                        prawo. W lewicowej krainie szczescia zwanej PRL nie moglbys nawet pomarzyc.

• hypatia69 Re: A gdyby tak.. 23.06.07, 23:14
                          Ja świetnie wiem, jak wyglądała kraina szczęścia zwana PRL. I wiesz co? Było
                          gorzej. Dużo gorzej. I nie jestem zwolenniczką komunizmu, przeciwnie. Ale nie
                          czarujmy się - nie jest różowo i Kaczyńscy nam dobrze nie robią. I nie chodzi
                          nawet o ten podatek, tylko o całokształt dokonań.
                          Wiem, ze korupcja i prywata były i za komuny. Jedyna różnica polega na tym, że
                          komuchy nie mówili, że korupcję zlikwidują. Albo, ze się czymkolwiek z narodem
                          podzielą. Słynne, że: "jak partia mówi, że nie da - to nie da, a jak partia
                          mówi, że da - to mówi". Nikt nie czuł się bezczelnie i perfidnie okłamywany,
                          choć okradani czuli się [i byli] wszyscy.
                          Fanatyzm nie objawia się wyłącznie trotylem. Religia w szkole, dzwony i pieśni
                          na cały regulator i mrowie innych spraw... To, Twoim zdaniem, zasługuje na
                          hymny pochwalne? [zaznaczam: nie jestem chrześcijanką, ale i nie mam nic
                          przeciw chrześcijaństwu].
              • Gość: Staruszek ...a mialo byc tak demokratycznie ...:o) IP: *.dsl.bell.ca 23.06.07, 22:58
                Z jakim to zapalem i idiotycznymi przycinkami bez zbadania zagadnienia w
                ktorym chcesz / chcecie sie wypowiadac opluwa sie wlasna narodowa
                przyware....barbarzyncow , tak to wlasnie mozna nazwac , nigdy w rozsadnym
                dialogu w kraju o demokratycznej etyce i kulturze nie ma takiej jazni i
                falszywie obludnych pomowien , ktore nie wnosza kulturalnych i wymiernych ocen .
                Trudno ulzyc obciazonym dziedzicznie ......
                Zaslugi na niwie politycznej nie przychodza z ulgami , czesto sa to poslizgi
                lub naginanie zblizonych racji dla dobra wiekszosci ( w demokratycznie pojetym
                systemie).
                Zachodnie srodki masowego przekazu szukajac naglosnienia ( w kraju coraz tego
                wiecej ) tez wrzucaja "srut" do ognia , ale w pozniejszym wyjasnieniu sa pelne
                refleksje z racjonalna wykladnia wydarzen , czego wielu forumowiczom zaslepia
                ich wlasne poglady ......wizje i zacietrzewienia .....a co gorsze glupote i
                zawistne oczernianie innych , czesto swoich rodakow , ktorzy maja wywazony
                stosunek do dialogu.......nie sadzicie , ze czas z tym skonczyc !!!!!
                • Gość: Marta50 Re: ...a mialo byc tak demokratycznie ...:o) IP: *.pools.arcor-ip.net 23.06.07, 23:25
                  Potwierdzam, najwyzszy czas, ale co zrobisz z nacjonalistami, ktorzy jak sam
                  widzisz wpajaja wode do glowy kazdemu swoimi bezwstydnymi atakami na wszystkich?
                  Co do podsycania przez prase to juz inny temat, w poskiej znalazlam tylko w
                  jednej prasie artykul, ktory odpowiadal rzeczywistosci a miedzy innymi w
                  Trybunie, ktorej dlugo, dlugo nie czytalam, teraz zaczelam ja doceniac. Dlaczego?
                  Otoz najbardziej realistycznie odbicie rzeczywistosci w tekscie oraz jakas
                  jeszcze kultura pisania, reszte polskiej prasy mozna zapomniec.
                  www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2007062309
                    • Gość: Marta50 Re: ...a mialo byc tak demokratycznie ...:o) IP: *.pools.arcor-ip.net 24.06.07, 15:20
                      Naturalnie ze czytam. Czytelnika zadaniem jest nauczenie sie doszukiwania prawdy
                      w prasie, stylu przekazywania jej takze stylu dzienikarskiego.
                      Jak czytam GW nie musze czytac juz Onetu czy Interi, czy Wirtualnej Polski
                      wszedzie spotka sie slowo w slowo artykuly jednakowe, o czym to swiadczy?
                      Pare polskich mediow odbiega od tej powszechnej w Polsce tradycji, pisza wlasne
                      artykuly w odmiennym stylu jak te wymienione na gorze. Wlasnie Trybuna, Tygodnik
                      Przeglad pisza wlasne artykuly, ktore znajduja pokrycie czy to w szwajcarskiej,
                      czy austriackiej, czy francuskiej, czy niemieckiej prasie. Wiec sa to artykuly
                      zblizone prawadzie.
                      Zreszta ja porownami styl dzienikarski Trybuny, Tygodnika Przeglad i innych
                      wydawnictw, tu prowadzi wlasnie Trybuna i Tygodnik Przeglad. Czy ci sie podoba
                      czy nie, to jest moje zdanie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka