Dodaj do ulubionych

Mutacja z Indii.

09.05.21, 16:17
I tak nasze "troskliwe" władzunie sprowadzają nam kolejną mutację wirusa SARS-Covid-2, tym razem indyjską. Tzw. czwarta fala zbiera się przed Polską. Poprzednio, z pominięciem kwarantanny i testów sprowadzili nam w swej "dobroci" wirusa brytyjskiego.

Ewakuacja z Indii. Samolot z chorymi na COVID-19 dyplomatami wylądował na Okęciu

O 14:30 w Warszawie ląduje samolot, na którego pokładzie ewakuujemy z Delhi kolejne 2 osoby wymagające pilnej hospitalizacji. W ramach sojuszniczego wsparcia wśród ewakuowanych znalazł się także czeski dyplomata - zapowiadał na swoim profilu na Twitterze Michał Dworczyk.

Szef KPRM w rozmowie z TVP Info doprecyzował, że 2 osoby to polski dyplomata oraz jego małżonka. Pasażerowie rejsu trafią teraz na badania do warszawskiego szpitala CSK MSWiA przy ul. Wołoskiej, gdzie przejdą najpilniejsze badania - łącznie z tymi na odmianę SARS-CoV-2.

Około 15:20 samolot opuściła kobieta, która zeszła po schodach o własnych siłach. Tuż po niej z maszyny wyszedł mężczyzna, jednak potrzebował on asysty ratowników. Po kilku minutach karetki opuściły płytę warszawskiego lotniska.
Obserwuj wątek
  • dociek Re: Mutacja z Indii. 11.05.21, 07:21
   A to wciąż wisi nad głowami, jak katowski miecz. Tym bardziej, że wiara jest zaprzeczeniem rozumu.

   W opinii wielu ekspertów Hindusi zbyt szybko uznali, że pokonali pandemię koronawirusa. Jeszcze w marcu sytuacja nie była tak dramatyczna, a drugi na świecie pod względem populacji kraj (1,3 mld mieszkańców) notował po kilkadziesiąt tysięcy przypadków dziennie. W kwietniu wszystko zaczęło się jednak wymykać spod kontroli. Aktualne statystyki z pewnością nie doganiają rzeczywistości. Jak mówił Wirtualnej Polsce indyjski pisarz Amandeep Sandhu, sytuacja w Indiach jest katastrofalna, a wielu ludzi umiera w domach z powodu braku dostępu do opieki medycznej.


   Winą obarcza się m.in. organizatorów i uczestników licznych masowych festiwali, m.in. największego święta religijnego Kumbhamela. Podczas tego święta zbierają się pielgrzymi z całego kraju, a nierzadko też z zagranicy. W tym roku odbyło się ono w mieście Haridwar. Miasto jest miejscem pielgrzymek Hindusów do świętej rzeki Ganges. - Mówienie o zachowaniu dystansu w takim miejscu było czystą fantazją. Ten triumfalizm i poluzowanie obostrzeń na pewno uśpiło czujność społeczeństwa i rządu. Doprowadziło do tego, co dzieje się dzisiaj - twierdzi Patryk Kugiel z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka