Dodaj do ulubionych

Forum ,,Świat'' -- różnorodne formy cenzury

21.10.22, 08:47
    1. Usunięcie postu w kosmos tak, że ślad po nim nie zostaje, a zostają odpowiedzi na niego, odtąd sprawiające wrażenie bezsensownych.
    2. Usunięcie postu w kosmos tak, że ślad po nim nie zostaje, razem z całą zaczynającą się od niego gałązką drzewa.
    3. Usunięcie postu z pozostawieniem informacji, że naruszał zasady, chociaż ci, co go zdążyli przeczytać, nie potrafią stwierdzić w jakim zakresie.
    4. Przeniesienie całego wątku bez śladu na jakieś inne forum zajmujące się czymś innym (np. ostatnio z ,,Świat'' do ,,Akwarium'' czy jakoś tak...).
    5. Przeniesienie postu na oślą ławkę (rzadko stosowane).

Wydaje się, że w wielu przypadkach okaleczenia dyskusji typu 1 i 3 spowodowane są nie treścią konkretnego postu tylko osobistą niechęcią do osoby, która go zamieściła.

Uprzejmie proszę agenta wpływu nadzorującego pracę tego cenzora z forum ,,Świat'' o
    A. Poinformowanie poszkodowanych dyskutantów (czyli całe forum ,,Świat''), kto jest tym Cenzorskim Bohaterem Pracy dla Ojczyzny. Jeśli jest nim jeden z dyskutantów, to może zachodzić występek konfliktu interesów.
    B. Pouczenie tego cenzora, że usuwanie tekstów bez śladu oraz stosowanie cenzury podmiotowej (ze względu na osobę autora) jest w Polsce nielegalne już od 1981, czyli od ponad 40 lat, a czerpanie z dorobku ideowego dawniejszych komunistów jest nieetyczne.

- Stefan
Obserwuj wątek
  • snajper55 Re: Forum ,,Świat'' -- różnorodne formy cenzury 22.10.22, 00:55
   stefan4 napisał:

   > B. Pouczenie tego cenzora, że usuwanie tekstów bez śladu oraz st
   > osowanie cenzury podmiotowej (ze względu na osobę autora) jest w Polsce nielega
   > lne już od 1981, czyli od ponad 40 lat, a czerpanie z dorobku ideowego dawniejs
   > zych komunistów jest nieetyczne.

   Ani cenzura podmiotowa, ani usuwanie wpisów bez śladu nie jest nielegalne. Jeśłi uważasz inaczje - podaj przepisy, które czegoś takiego zabraniają.

   Podpowiem, że rzeczywiście nielegalna jest jedynie cenzura prewencyjna, która na tym portalu nie jest stosowana, choć jest stosowana na wielu innych portalach.

   S.
   • stefan4 Re: Forum ,,Świat'' -- różnorodne formy cenzury 22.10.22, 12:25
    snajper55:
    > Ani cenzura podmiotowa, ani usuwanie wpisów bez śladu nie jest nielegalne.

    OK, to jest portal prywatny, więc ma prawo robić wszystko, co nie jest jawnie zabronione. W przeciwieństwie do np. Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, której (jako konstytucyjny organ publiczny) wolno robić tylko to, co jest jawnie dozwolone.

    Jednak Gazeta zapewne nie chciałaby, żeby jej standardy uczciwości i rzetelności spadły poniżej tych dotyczących mediów bezpośrednio kontrolowanych przez KRRiT...

    Dziękuję Ci za zwrócenie uwagi na mój błąd prawniczy. W takim razie przeformułuję moją prośbę do agenta wpływu nadzorującego pracę cenzora z forum ,,Świat''. Uprzejmie proszę go niniejszym o:
        A. Poinformowanie poszkodowanych dyskutantów (czyli całe forum ,,Świat''), kto jest tym Cenzorskim Bohaterem Pracy dla Ojczyzny. Jeśli jest nim jeden z dyskutantów, to może zachodzić występek konfliktu interesów.
        B. Pouczenie tego cenzora, że usuwanie tekstów bez śladu oraz cenzura podmiotowa należą do spuścizny ideowej dawnych PRL-owskich rządów komuny, a czerpanie z niej jest nieetyczne.

    - Stefan
  • hana2 Re: Forum ,,Świat'' -- różnorodne formy cenzury 26.10.22, 10:08
   A jaki cel upatrujesz tej cenzury? Tak z ciekawości.
   • stefan4 Re: Forum ,,Świat'' -- różnorodne formy cenzury 26.10.22, 10:46
    hana2:
    > A jaki cel upatrujesz tej cenzury?

    Nie mam pojęcia. Nie jest nim ani zwalczanie wulgaryzmów i agresji słownej, ani jakiejś linii politycznej, ani reklam. Anonimowy tajny cenzor nie sprawia wrażenia, jakby chciał kierować się netykietą. Raczej jakby odreagowywał własny kompleks niższości przy pomocy działań typu
        ,,Co oni mi tu będą...'' albo
        ,,Mam władzę i nie zawaham się jej użyć''.

    - Stefan

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka