Dodaj do ulubionych

chora bugenwilla :(

22.10.04, 10:28
Witam serdecznie i proszę o pomoc - moja ukochana bugenwilla jest chora -
opanowało ją jakieś paskudztwo i to bynajmniej nie jest tarcznik - wygląda
jak pleśń a może wata umiejscawia się na spodzie liści i na nowo wybijających
pędach. Próbowałam już tabletek na tarcznika, ale bez skutku... Biedna jest
coraz bardziej, a ja cierpię razem z nią, myjąc, pucując i zdejmując kolejne
paskudztwa...
Obserwuj wątek
    • jaszczuria Re: chora bugenwilla :( 29.10.04, 08:39
      porada z podręcznika D. Longmana "Pielęgnowanie roslin pokojowych:

      1/ na liściach mączyste białe plamy - mączniak własciwy
      Zbyt wilgotno z powodu zraszania w słabo wietrzonym poieszczeniu. Przenieś w
      miejsce bardziej przewiewne.

      2/ białe wełniste plamki na spodzie liści - wełnowce
      usuwaj plamki tamponem nawilżonym denaturatem lub opryskaj insektycydem
      systemicznym (rety - nie wiem co to jest)

      3/liście żółkna i opadają, na spodzie pajęczyna - przędziorki
      zastosuj insektycyd systemiczny

      4/ żółte plamki na liściach, zwłaszcza wzdłuż nerwów, brunatne tarczkowate
      owady na spodzie blaszki - tarczniki

      usuwaj poszczególne owady tampnem nawilżonym denaturatem lub opryskaj
      insektycydem systemicznym
    • jerzy.wozniak Re: chora bugenwilla :( 31.10.04, 09:14
      To wełnowce pędowe, należy jak najszybciej opryskać rośliny roztworem
      Mospilan'u, pisałem o tym niedawno, a wątków o wełnowcach znajdziesz bez liku!
      Jurek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka