Dodaj do ulubionych

rododendrony

18.03.05, 09:13
Czytałam gdzieś że można nie okrywać rododendronów gdy nie ma bardzo mroźnej
zimy, zwłaszcza gdy jest duzo śniegu, toteż tak zrobiłam i moje nowo
posadzone jesienią rododendrony nie okrywałam, niestety widzę już że nic z
tego dobrego nie wynikło ponieważ jeden całkowicie zmarniał i opadły mu
liście a drugi ma liście żółto brązowe. Czy mogę im jeszcze jakoś pomóc i jak
postępować z nimi przed następną zimą? Bardzo proszę o pomoc bo zależy mi na
nich zwłaszcza że być może będą kiedyś miały piękne waniliowe i purpurowe
kwiaty...
Obserwuj wątek
    • sallyxyz Re: rododendrony 19.03.05, 15:47
      czy naprawdę nie ma nikogo kto mógłby mi powiedzieć coś na ten temat? jestem
      amatorką i błagam o jakąś odpowiedź... z góry dziękuję
      • natalia100 Re: rododendrony 19.03.05, 16:00
        WITAM!mam rododendrona od 2lat i nigdy go nie okrywalam.tej zimy byl caly w
        sniegu nawet go widac nie bylo,i jest ok.moze twoj dojdzie do siebie
        • zyga5 Re: rododendrony 19.03.05, 18:18
          Mam cztery sztuki.Również nie okrywałem.Zimowały już dwa razy.Obecnej zimy nic
          im się nie stało,bo śniegu było dużo.Natomiast pierwszej zimy objawy miałem
          podobne.Trochę te pąki zrobiły się brązowawei i gdy się nie rozwijały wyłamałem
          je.Ten już nie kwitł ale się rozkrzewił i obecnie jest ok.
    • lukaszkozub Re: rododendrony 19.03.05, 18:36
      Bardzo duzo zależy od tego gdzie rosną te rododendrony i oraz jaka to odmiana.
      Na Pomorzu czy na Donym Śląsku wszystkie rozna dobrze bez okrywania, w Polsce
      Środkowej czasem niektóre odmiany moga przemarzać dlatego młode warto okrywać,
      a na wschód od Wisły to własciwier kazdy moze zmarznąć, nawet okrywany. Duże
      znaczenie ma to na jakim stanowisku rosną te rododendrony, gdyż głónym dla nich
      zagrożeniem jest tzw. susza fizjologiczna, czyli usychanie rosliny z
      przemarznietą bryłą korzeniową, gdy zaświeci pierwsze wiosenne słońce (roslina
      zaczyna potrzebować wody, a nie moze jej pobrać z zamarznietej ziemi). Dlatego
      tez powinno się sadzic rododendrony w miejscach zacienionych, gdzie długo
      zalega śnieg i nie ma mroźnych suchych wiatrów. Dobrze jest tez podlewać
      rosliny jesienią czy podczas odwilży (kiedy ziemia nie jest zamrożona)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka