alex331 29.06.06, 22:56 Hej, czy przekwitłe kwiaty anemonów trzeba obcinać czy mam zostawić? Spokojnej nocy Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
michalin_ka16 Re: anemony 29.06.06, 23:19 Nasiona??? A można wysiać anemony z nasion? Jeżeli tak to napisz coś więcej. Dzięki horpyno jak zwykle można na Ciebie liczyć.:-)))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
horpyna4 Re: anemony 29.06.06, 23:30 Ja nie wysiewałam, ale znajoma robiła to z dobrym skutkiem. Były to te normalnie hodowane z bulwek barwne anemone coronaria, zebrała nasiona i wysiała. Inne gatunki też się zresztą rozsiewają, czyli chyba należy wysiać zaraz po zbiorze, jak chce natura. Odpowiedz Link Zgłoś
mirzan Re: anemony 30.06.06, 13:09 Nasiona anemonów należy siać zaraz po dojrzeniu,przysypać lekko piaskiem. Niektóre zakwitną na przyszły rok.Bardzo dobrze nadają się na kwiat cięty, trzymają się długo w wodzie bez zadnych zabiegów. Odpowiedz Link Zgłoś