Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Jak dokopaliśmy dumnym Anglikom

    IP: *.toya.net.pl 06.06.03, 22:38
    Hej Juve gol, lalalalala.....
    Obserwuj wątek
      • Gość: PP Re: Jak dokopaliśmy dumnym Anglikom IP: *.qc.sympatico.ca 06.06.03, 23:19
        Mialem prqwie 15 lat i ojciec zabral mnie pirwszy raz do
        Chorzowa na mecz.Pamietam do dzisiaj.Wszystko co tu opisane.
        Potem juz,w liceum jezdzilismy sami-z kieleckiego (bylo takie
        wojewodztwo) dlatego nie rozumiem np.tych nie odebranych
        biletow przez liceum z Zabrza.
        Ale gorzej co tu robi "Juve"?
        Odpiszcie,ci ktorzy tez byli na tym meczu.Moze tez ci,dla
        ktorych zaczela sie przygoda z pilka,kibicowaniem.
        A byl to b. dobry okres polskiej pilki;'73,74,75 (Chorzow i 4:1
        z Holandia!),76,78,82 no i moj znakomity od I liceum do obrony
        pracy w 83.Cala mlodosc.Czekam na kolejny dobry okres i zawsze
        planuje rok z uwzglednieniem mistrzostw Europy,Swiata.
        Marzenie:to 3-4 tygodnie w 2006 w Niemczech z gra taka jak w 74-
        moze Kasperczak!
        • Gość: knur więcej takich tekstów IP: *.pl 07.06.03, 10:15
          i niech jakiś program powstanie, może byćnawet kanał
          tematyczny "Wielkie mecze reprezentacji i klubów:: wiadomo, że
          cały mecz to nie to samo, co migawki. a jak jeszcze dodadza
          jakieś dokumenty, wypowiedzi i komentarze bohaterów, to nawet
          wykupię abonament.
      • juve_maciek Re: Jak dokopaliśmy dumnym Anglikom 07.06.03, 11:37
        Gość portalu: Juve napisał(a):

        > Hej Juve gol, lalalalala.....


        Jestem z tobą. I Z JUVE przede wszystkim. FORZA JUVE !!!
        • juve_maciek Re: Jak dokopaliśmy dumnym Anglikom 07.06.03, 11:39
          ja tez nie wiem co tu Juve robi, ale jak już jest... FORZA JUVE.
      • Gość: jarojuve No i co się podniecasz???????? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.03, 12:13
        A teraz jesteśmy ciency i nikomu nie dokopiemy!!!!!!!i podniecaj
        się pan, bo to było dawno i nieprawda!Ci ludzie wtedy w piłkę
        nie umieli grać!!!!
      • Gość: facio Re: Male sprostowanko IP: *.proxy.aol.com 07.06.03, 23:25
        Ja tez pamietam ten mecz.
        Dodalbym jeszcze swoje dwa wrazenia:
        1. TV kolorowy w tamtych czasach posiadalo moze co trzydzieste
        gospodarstwo domowe, a tymczasem przed meczem wybuchla awantura
        o to,ktory zespol zalozy jakie koszulki.
        Polacy jako gospodarze,mieli pierwszenstwo i zalozyli bialo-
        czerwone stroje. Anglicy uparli sie na swoje bialo - czarne.
        Tyle, ze nasi mieli koszulki z dlugim rekawem, a Anglicy z
        krotkim. Ogladanie tego meczu w TV wymagalo wiec wyjatkowo
        dobrych oczu i skupienia.
        2. Wlodek Lubanski mial ledwo zaleczona kontuzje kolana i w
        kazdej chwili grozilo jej odnowienie. Musial wiec grac b.
        ostroznie. Ale dostal swietne podanie na polowie Anglikow tuz
        przy lini bocznej, chcial ominac Mc Farlanda, no a ten po prostu
        mocno wszedl...i stalo sie. Byl to faul, ale przy zdrowej nodze
        zakonczylo by sie moze na siniaku. A tak, nasza medycyna tak
        leczyla Wlodka, ze na MS do Niemiec pojechalismy bez niego.
        facio
        P.S.
        ten "rozmowca" piszacy o podniecaniu sie, to jakis imbecyl,
        proponuje go calkowicie zignorowac.
      • Gość: andre Re: do facia IP: BURAK:* / 192.168.1.* 08.06.03, 11:35
        to były żołte koszulki i białe
        • Gość: facio Re: andre IP: *.proxy.aol.com 08.06.03, 16:54
          Gość portalu: andre napisał(a):

          > to były żołte koszulki i białe

          Chyle czolo. Tak bylo.
          facio
      • Gość: PolStarszy Teraz zdowi i silni, dokopcie im w ZLOTEJ pracy w UK! IP: *.hydrogen.dialup.pol.co.uk 08.06.03, 23:17
        Na ladnej malej wyspie Jersey (poludniowe wyspy Brytyjskie-ok.
        90,000 mieszkancow) –(nie pomylic z New Jersey, USA!) pracoje
        joz okolo 2 tys. do 3,000 przewaznie mlodych polakow i polek.
        Najwiecej zatrudionych oczywiscie jest narazie w najbardzo malo-
        platnych pracach w kawiarniach, hotelach, farmach itd.-okolo 5
        do 6 funtow na godzine plus male napiwki. Ale polacy nauczyli
        sie bardzo szybko dobrze mowic po angielsku (- w mojej opini i w
        opinii mojej zony angielki, mowia przewaznie lepiej od
        wiekszosci portugalczykow, pakistanczykow i innych ktorzy sa tu
        20+ lat!). Ten jezyk angielski pomoze im w przyszlosci w Polsce,
        Anglii, Irlandii, USA, Kanadzie, Australii, Pld.Afryce i prawie
        w kazdym innym kraju w zach. Europie i na swiecie gdzie
        angielski jest pierwszym czy drugim jezykiem (jak w Szwecji,
        Holandii, Niemczech, Hiszpanii itd.)
        Rzad Jersey jest bardzo zadowolony z tych polskich pracownikow i
        od nastepnego maja (jak zaglosujecie “TAK”) to Polacy beda mieli
        te same prawa co tu pracojacy Portugalczycy (ok. 15,000),
        Irlandczycy, Wlosi, Hiszpanie, Szkoci i najwiecej Anglicy itd.
        Sa tu pracownicy z calego swiata !!, nawet z Islandii , z USA, z
        Pakistanu z Zimbabwe, z Botswana itd. Za rok, wyksztalceni i
        niewyksztalceni Polacy beda mogli pracowac w sklepach, bankach i
        firmach budowlanych itp.-wszedzie tam samo gdzie Anglicy!
        Przyjezdni Polacy na ogol tu nie pija, nie bija i nie kieroja po
        pianemu, pracoja wspaniale i zachowuja sie bardzo dobrze, tak
        jak moji rodzice i ich pokolenie po przyjezdzie po wojnie z
        Wojskiem Polskim Sikorskiego.
        Najlepsze zarobki dla fachowcow w Jersey- nawet samo-uczonych!!-
        (a od 2004 i w Anglii) sa przewaznie w budownictwie- po
        angielsku: bricklayer, block layer, stonemason, plasterer,
        plumber, electrician, carpenter, joiner, dry-liner, roof tiler,
        wall tiler, window fitter, shop-fitter, kitchen-fitter, carpet
        fitter, landscape gardener, painter and decorator, block paving
        layer, fencing erector, steel erector, tree-surgeon itd.
        Pamietaj, jak szukasz w slowniku/gazecie/internetcie to duzo
        slow po angielsku/amerykansku mozna pisac np tak: shop fitter,
        lub shop-fitter czy shopfitter; stonemason, stone-mason, stone
        mason; roof tiler, rooftiler, roof-tiler (zaklada dachowki)
        itd.
        Bez zadnego wyksztalcenia? Silny, sprytny i zdrowy? To
        groundworker -kopie rowy recznie i zalewa fundamenty betonem na
        przybudowki, zaklada rury do kanalizacji, sypie piach i miesza
        beton recznie itd. Zarobki- £10 do £15 na godzine-duzo wiecej
        jak pracuje na wlasna reke. Albo hod-carrier, (hod carrier,
        hodcarrier)- nosi cegly i miesza cement dla dwuch do trzech
        murarzy (lub tynkarzy)-£100 do £200 na DZIEN! Rowniez
        scaffolder – do rusztowania.
        Dla wyksztalconych, w bankach a zwlaszcza jako “Accountant” jest
        praca w setkach firm finansowych z calego swiata. I potrzeba
        pielegniarek do dzieci i do starcow, a zwlaszcza w Anglii gdzie
        zawsze malo ludzi chce pracowac z dziecmi i starcami- wola
        lzejsza i lepiej-platna prace w telewizji! Dyrekor banku w
        Jersey (byle jakiej narodowosci) czy Partner sredniej
        firmy “Accountant” zarabia przecietnie 150 tys.-500,000 funtow
        na rok! Milionerow, nawet pracojacych milionerow tu jest duzo!
        Mieszkania sa drogie ale Polacy teraz mieszkaja tam gdzie
        portugalczycy mieszkali kilka lat temu i daja sobie rade
        zaoszczedzic sporo funtow! Jedzenie maja w kawiarniach za darmo
        lub w hotelach za grosze albo, za raczej tanio na rynku mozna
        zjesc.
        W Anglii mozna dobrze zarobic, pracojac jako “self-employed”
        fachowiec (skilled worker, craftsman =majster, tradesman)
        lub “semi-skilled” (pol-fachowiec) na wlasna reke. Az do funtow
        100 do 200-00 na dzien mozna zarobic, - tak prawda- 500 do 1000
        funtow na tydzien i jest bardzo duzo pracy dla tych co chca
        robic i sie dorobic, a zwlaszcza “self-employed”! Dobry,
        dokladny i szybki stolarz, ktory pracoje jako “self-employed” w
        instalacjach kuchen domowych, (kitchen-fitter), znajacy sie na
        elektrycznosci i rurach do wody, liczy sobie do £300-00
        (trzysta) funtow na DZIEN! Zarobki w tych budowlanych fachah w
        WB sa na ogol duzo wieksze niz w US -gdzie moj syn mieszka i
        pracuje i w Kanadzie gdzie moj szwagier pracoje, i potrzeba
        tylko skonczyc pierwsza szkole - umiec pisac, czytac i liczyc do
        tysiaca - milimetrow i funtow!
        Bylem w Ameryce, Kanadzie i w calej Europie zachodniej i tak jak
        sie orientoje, to WB jest jedynym krajem gdzie fachowcy i pol-
        fachowcy i robotnicy nie potrzeboja zadnego pozwolenia od wladz
        by pracowac jako “self-employed”. W USA na przyklad, sa masy
        roznych regulaminow, licencji i praw do zabespieczenia
        publicznosci przed “kowbojami” a w Anglii prawie NIC!! To znaczy
        ze bardzo latwo od samego poczatku nauczyc sie pol-fachu (semi-
        skilled) pracujac sam dla siebie, pomagajac fachowcom. Od
        pierwszego maja 2004, Polak czy Polka beda mogli zakladac firmy
        czy pracowac legalnie na wlasna reke bez zadnej rejistracji z
        wladzami!!- tak samo jak wszyscy inni mieszkancy (residents),
        nawet cudzoziemcy z Indii, z Australii, z Afryki czy z
        Karibskiego itd. Sa nawet “grants” -doplatki za darmo, warte
        tysiace funtow do startu swojego biznesu dla EU
        obywateli/mieszkancow. I nie potrzeba ich odplacac! Najwiecej
        pracy jest zawsze w “Home Counties”- i w wielkim okregu 50 do
        120 km. od centrum Londynu tak jak w Swindon, Reading, Slough,
        Southampton, Bristol, Luton itd. Najwiecej dobrze usadnionych
        polakow i polskich kol spolecznych jest w Londynie (Ealing) i w
        tych wym. miastach i takze w Manchester. Wojewodzstwo Cheshire
        na poludniu od Manchester jest jednym z najbogatszych w WB i na
        swiecie, tak jak wojewodzstwa Surrey, Berkshire, Hampshire,
        Hertfordshire, Buckinghamshire, Essex, Sussex itd. Sa szalone
        szanse naprawde dorobic sie pracojac w “Home Improvement
        Industry” jak remontowanie i sprzedaz domowych kuchen,
        conservatory (przybudowki), remont okien (Replacement Windows)
        itd. Ja zarabialem ponad tysiac funtow na tydzien i wszytcy w
        duzej firmie angielskiej znali moje polskie nazwisko!! Ja juz
        ide na emeryture do Hiszpanii lub na Floryde i zycze wam mlodym
        Polakom jak najlepiej w Anglii, tak jak bylo dla mnie przez
        ostatnie 60 lat!! Uczcie sie wpierw angielskiego na Jersey przez
        rok a potem do WB!! Kursy Angielskiego, komputerow, budownictwa
        so za darmo lub bardzo tanie w Jersey (niektore tylko od 2004
        dla Polakow) i WB. Duze firmy materialow budowlanych tak jak
        Redland, Marley, British Gypsum itd ucza fachow w swojej
        dziedzinie za pare groszy! W Farnborough College (Aldershot
        Building Centre) ucza budownictwa na weekend lub dwa.
        (Farnborough jest pobliznione z Sulechow’em, Poland). W jednym
        tygodniu mozna odrobic koszt, a niektorego fachu nauczyc sie
        niezle za dwa tygodnie! Znam Hindusow ktorzy mowia pare slow po
        Angielsku a pracuja jako fachowcy Dry-Lining/Plasterboard
        fixers, tego co sie nauczyli za 2 czy 4 tygodnie po przyjezdie
        kilka miesiecy temu do WB! W Ameryce, Kanadzie, Australii a
        zwlaszcza w Anglii, emigranci z pld. Irlandii i z pld. Wloch w
        latach powojennych zaczeli firmy budowlane i porobili szalone
        majatki. Tony Blair osobiscie jest naszym przyjacielem (nawet
        przed afera Iracka!) tak jak byla Pani Thatcher, s.p.Dame Sue
        Ryder, Lord (Sir Leon) Brittan, Lord Nicholas Bethell, prof.
        Neal Ascherson, Tim Sebastian i nawet pare osob w Rodzinie
        Krolewskiej i inni Brytyjczycy. (Niestety caly Old Labour
        Party/Socialists i niektorzy praw. Konserwatysci i lew.
        Liberalowie i zwlaszcza BBC byli ZAWSZE, sa i beda wrogami
        Polakow w WB!!) (Dlaczego BBC?- bo oni ZAWSZE kibicoja za USSR,
        teraz za Rosja, Socializmem, anti-Amerykanizmem itd.) Ale mimo
        tego wszytk
        • Gość: mike Re: Teraz zdowi i silni, dokopcie im w ZLOTEJ pra IP: *.premex.pl 10.06.03, 22:59
          ?????????????????????????????????????????????????????????????????
          ?????????????????????????????????????????????????????????????????
          ?????????????????????????????????????????????????????????????????
      • Gość: k ŻENADA...i jeszcze pod Grunwaldem sie udało IP: *.provider.pl 11.06.03, 09:05
        jak mozna jeszcze o tym pisać?
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka