Dodaj do ulubionych

jaki laptop

13.11.07, 17:25
jakiego laptopa sobie kupic ?? aby nie wieszal sie przy programach
graficznych i zeby jego cena nie powalila mnie na kolana ...
Obserwuj wątek
    • graphdesign Re: jaki laptop 13.11.07, 23:52
      Witam,
      nie istnieje taki laptop :(
      Naprawdę; laptop za 5000zł to wydajnościowo odpowiednik PC za 500-
      700zł. Powód? Dążenia producentów do oszędności energii i
      zminimalizowania wydzielania ciepła. Wiąże się z tym zawsze strata
      parametrów wydajnościowych. Jeżeli już powaznie myslisz o obróbce
      grafiki na lapku, zainwestuj w jakiś produkt Apple. Mają nieco inna
      architekturę i lepszą wydajność.
      Na koniec smutna wiadomość: są cholernie drogie :(

Paweł
      studio@graphdesign.xtp.pl
      www.graphdesign.xtp.pl
        • camel_3d Re: jaki laptop 14.11.07, 08:49
          prawda jest takaka, ze do pracy z grafika jest najlepszy jednak stacjonarny.
          Niektorzy szaleja na laptopach, ale to jest kompletnie nieoplacalne i niezdrowe.
        • graphdesign Re: jaki laptop 14.11.07, 17:26
          mh... pewno... w rozdzielczości 96 dpi chyba... na Photoshop 4...
          bo przy 600 dpi i Photoshopie np. CS taki dziesiecioletni lapek z
          pewnością by się zesrał...
          Sam uzywam czasem ASUSA (Turion 64, 1024 RAM) i idzie niezbyt
          dobrze... Sie kicha co rusz... Poza tym jakość matryc LCD w lapkach
          jest porażająca... kart graficznych też...
          Aha, zajmuję się też edycją video itd. Przy tych aplikacjach chyba
          lapek za 3-4 tys nawet by nie ruszył...
          No i popieram Camel 3D w sprawie mozliwości serwisowych...
          O wyższosci lapków Apple nad PC opowiem jutro lub pojutrze bo
          dzisiaj mi się nie chce... Zmęczony jestem po kampanii
          październikowej... Dużo teorii (FSB, obsługa grafiki...); jak ktoś
          chce linka, to podaję adres gdzie można te dane znaleźć:
          www.google.pl ;)

buziaki dla wszystkich "kreatywnych profesjonalistów":
          Paweł

www.graphdesign.xt.pl
            • camel_3d Re: jaki laptop 16.11.07, 08:58
              wiadomo, ze nie kazdy musi robic plakaty wielkoformatowe:) niektorzy sie
              zajmuja projektowaniem stron www.
              jak wspomnialem mnie przede wszytskim odrzuca od laptopa koniecznosc niezdrowej
              pozycji przy siedzenie. Odlaglosc klawiatury od monitora i polozenie (albo
              stawiasz laptopa wysoko, zeby miec monitor na wysokosci oczu - ale za to masz
              klawiature pod nosem, albo lapi stoi na stole ale za to musizs glowe caly czas
              w dol trzymac)...
              Dlatego mam laptopa glownei po to, zeby pokazac klientom "na zwenatrz" projekty.
              Ale w zyciu bym na nim nie pracowal w domu.

> no coz graphdesign
      • unhappy Re: jaki laptop 14.11.07, 10:06
        graphdesign napisał:

> Jeżeli już powaznie myslisz o obróbce
        > grafiki na lapku, zainwestuj w jakiś produkt Apple. Mają nieco inna
        > architekturę i lepszą wydajność.

Na czym polega inność tej architektury i jej wpływ na wydajność? Rzuć jakiegoś
        linka bo coś mi się wierzyć nie chce.
        • camel_3d Re: jaki laptop 14.11.07, 11:38
          chocby taka, ze wymiana karty graficznej na lepsza w laptopie jest duzo
          trudnijsza, a poza tym duzo drozsza.
          Jezeli padnie ci monitor to caly komp jest nie do uzytku, to samo z klawiatua.
          chyba ze masz w zanadrz zapasowe:) zewnetrzne.
          Poza tym laptopy ze wzgledu na swoja budowe nie sa dak dobrze chlodzone jak
          stacjonarne...

> linka bo coś mi się wierzyć nie chce.
          • unhappy Re: jaki laptop 14.11.07, 14:44
            camel_3d napisał:

> chocby taka, ze wymiana karty graficznej na lepsza w laptopie jest duzo
            > trudnijsza, a poza tym duzo drozsza.

Oczywiście.

> Jezeli padnie ci monitor to caly komp jest nie do uzytku, to samo z klawiatua.
            > chyba ze masz w zanadrz zapasowe:) zewnetrzne.

Dokładnie.

> Poza tym laptopy ze wzgledu na swoja budowe nie sa dak dobrze chlodzone jak
            > stacjonarne...

Jasne. Ale ja się pytałem o linka odnośnie tego co napisałeś, że laptopy Apple z
            racji swojej architektury są bardziej wydajne od laptopów nieApple. Co takiego
            magicznego jest w tej architekturze, że inni producenci na to nie wpadli :D

• camel_3d Re: jaki laptop 16.11.07, 08:59
              ale to nie ja napisalem:)))))

mnie sie apple podobaja - od strony designerskiej sa o niebo lepsze:)

> Jasne. Ale ja się pytałem o linka odnośnie tego co napisałeś, że laptopy Apple
              > z
              > racji swojej architektury są bardziej wydajne od laptopów nieApple. Co takiego
              > magicznego jest w tej architekturze, że inni producenci na to nie wpadli :D
              >
              >
    • joolanta Re: jaki laptop 15.11.07, 09:32
      pierwszą i podstawową sprawą jest "monitor" w laptopie... porządny,
      płaski do grafiki kosztuje tyle co cały laptop... a wiadomo-kolor
      jest nawazniejszy:-)))
    • neuroup Re: jaki laptop 15.11.07, 15:16
      Laptop i grafika...........to zły pomysł. Pierwsze kłopoty oprócz zbiórki
      odpowiedniej ilości kasy będzie wtedy gdy stwierdzisz, że masz takie błache
      kłopoty jak za mały monitor, za mało pamięci, za mały dysk a karta graficzna
      mogła by być lepsza. No i wtedy okaże się, że oprócz tego, że wydało się mnóstwo
      kasy na mało wydajnego laptopa to jeszcze drugie tyle trzeba wydać na rozbudowę.
      Jedyne co może być dobre w laptopie to kupić jakiś z mocnym procesorem i używać
      do renderingu, ale to też taki sobie pomysł.
      Pozdrawiam
        • odw211 re - jaki laptop 17.11.07, 00:28
          nie macie pojecia o pracy na laptopach - mam della latitude i szukam
          drugiego lapka tak aby moc z nich zlozyc system - cztery procesory
          szesc ramu ----
          • graphdesign miłośnikowi lapków... 17.11.07, 12:17
            Hej Kolego odw211 :)
            Po pierwsze: nie zauważyłeś cudzysłowu przy "kreatywnych", oznaczał on, że
            "leję" z takich określeń, nadmiernie ostatnio używanych; sam nie jestem żadnym
            "kreatywnym profesjonalistą" jeno facetem od obrazków...
            Po drugie: za logo wytwórni kondonów z Pacanowa skasowałem dość ładne pieniądze;
            klient zadowolony, ja, ze wzgl. na przyrost walorów na koncie również
            Po trzecie: GIMP jest niezłym programem, jak na oprogramowanie opensource nawet
            rewelacyjnym. Sam od tego zaczynałem, teraz jednak bawię się CS3 ze wzgl.
            głównie na CMYK, lepsze możliwości zaznaczeń i mnogość pluginów
            Po czwarte: dlaczego pytasz o lapka, skoro sam chyba wiesz najlepiej? Akurat
            seria którą masz jest dość dobra, ma szybką szynę FSB, niezły procek
            (enorgożerny ale za to wydajny i bez ograniczeń w wykonywaniu instrukcji z serii
            SSE). Nie widziałem co prawda żadnego lapka z tej serii na oczy ale kierowałem
            się recenzją ze strony
            www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-D620.3485.0.html .
            Podobno najlepiej sprawdzają się w notebookach (jeśli chodzi o grafikę)
            procesory AMD. Sam mam Turiona i (niestety) nie jest zbyt porywający. Ale może
            to wina innych parametrów. W Twoim lapku (nie wiem jaki masz dokładnie model)
            kiepskie oceny dostał ekran. W grafice (sam przyznasz) dość ważny. Wiem
            (sprawdzałem), że najlepsze ekrany mają teraz nowe HP z serii Invent, może
            taki??? Chyba, że masz wyjście na dod. ekran i używasz zewn. monitora...
            Po piąte: nie chce mi się teoretyzować na temat przewagi lapków Apple nad PC.
            Sam nie jestem entuzjastą Maców, mam 2 sztuki (stacjonary) ale ostatnio
            przesiadłem się na PC i jestem bardzo zadowolony. Po co przepłacać? Tyle, że
            (uwierz na słowo, please) w lapkach akurat, lapkach do grafiki, Apple jest
            lepsze. Na ten obraz składa się mnóstwo niuansów ale wydajność przy aplikacjach
            graficznych lapki Apple mają dużo lepszą. Tyle, że czy warto???? Bo kosztują
            sporo...
            Po szóste: znów racja dla camel_3D; ergonomia pracy na lapku jest okropna.
            Jeżeli nie pracujesz od rana do nocy, nie mam sprawy... Ale gdybym siedział 10
            godzin zgarbiony przy notebooku, przyjechałby do mnie facet z ZUS i odebrał mi
            go ze wzgl. na niewątpliwą konieczność rychłego zostania rencistą zamiast
            płatnikiem składek ;)
            Po siódme: ta okładka to była praca konkursowa, nagrodzona zresztą (ale i tak
            pewno powiesz, że w konkursie organizowanym przez sołtysa Pacanowa....)

I tyle, wydaje mi się, że powinieneś odpowiedzi poszukać raczej na jakimś forum
            dot. notebooków; tutaj większość zasuwa jednak na stacjonarkach...

pozdrawiam:
            Paweł

p.s. dlaczego zawsze wywołuję burzę na tym forum??? Fatum czy co???

www.graphdesign.xt.pl
          • graphdesign "system z lapków" ;) 17.11.07, 12:35
            Hej,
            teraz dopiero doczytałem, że chcesz połaczyc dwa lapki żeby chodziły lepiej w
            "systemie"...
            Życzę powodzenia; jak Ty chcesz je połączyć??? LAN, stacja dokująca? USB? Jakby
            nie łączyć, uzyskasz dobry system... Twój ulubiony WIN'98... Albo nawet WIN
            3.11... Wydajność Ci spadnie Kolego przy połączeniu, zamiast wzrosnąć... Chyba,
            że masz zamiar je pociąć i bebechy poskładać do kupy... Jak skończysz i ruszy ze
            zdwojoną mocą, opatentuj to.... Będziesz slawny i bogaty jak Bill Gates bo
            nikomu sie to jeszcze nie udało...
            A wiesz dlaczego? Bo wydajność przy takich połaczeniach spada ze wzgl. na
            różnice prędkości przesyłu danych przez FSB, RAM i procek oraz HDD wewnątrz
            komputera a komputerem zewnętrznym... jeszcze nie wymyślono jak to pokonać... To
            tak jakbyś wziął auto na hol. Niby dwa razy większa moc a jedziesz wolniej...

pozdrawiam:
            Paweł

p.s. o kurcze, co napisałem, zaraz będzie burza....

www.graphdesign.xt.pl
            • odw211 Re: "system z lapków" ;) 17.11.07, 22:06
              no coz graphdesign - wiem ze nie jestes kreatywnym profesjonalista (
              swoja droga moglbys sobie wymyslic krotsze zwisko robocze ) ale
              prostym operatorem klawiatury - byc moze dlatego nie zrozumiales
              mozliwosci jakie daja dwa lapki - mozna pracowac na kilku
              aplikacjach jednoczesnie ,porownywac efekt pracek itd - a to wydaje
              sie byc istotne przy bardziej zaawansowanych ( powiedzmy ze
              artystycznie ) prackach -
              • 33qq Re: "system z lapków" ;) 17.11.07, 23:01
                O jakim logo Pawła piszesz, nie chce mi się przerzucać całego forum, no i
                jeszcze może byś się pochwalił jakie to cuda ty potrafisz na swoim super
                laptopiku zdziałać.
                  • graphdesign he he he... a nie mówiłem??? ciąg dalszy... 18.11.07, 02:38
                    Kolego odw211...
                    cytuję: "mam della latitude i szukam drugiego lapka tak aby moc z
                    nich zlozyc system - cztery procesory szesc ramu" (pisownia
                    oryginalna)...
                    A teraz piszesz, że: "mozna pracowac na kilku aplikacjach
                    jednoczesnie ,porownywac efekt pracek itd - a to wydaje sie byc
                    istotne przy bardziej zaawansowanych ( powiedzmy ze artystycznie )
                    prackach"...
                    Jaja sobie robisz czy co? Pytasz o możliwość zwiększenia wydajności
                    za pomocą sprzężenia dwóch komputerów a okazuje się, że chcesz
                    być "bardziej artystyczny"... To po cholerę zawracasz głowę???
                    I jeszcze jedno: istnieje niesłychana łatwość otwarcia drugiego okna
                    w celu "porównania efektu pracek" na tym samym monitorze, na tym
                    samym komputerze. A mój komputer (wcale nie wypas) też daje
                    mozliwość otwarcia kilku aplikacji równocześnie. Jeżeli Twój Dell
                    temu nie daje rady... Sam widzisz jak to jest z lapkami...
                    Dla kol. 33qq: www.graphdesign.xt.pl (chodzi logo firmy
                    agroturystycznej po lewej stronie - sam wiem, że nie jest to "szczyt
                    bycia bardziej artystycznym" ale w koncu, jak przyznał sprawca tego
                    zamieszania: nasz klient, nasz pan... jego (była?) panienka zna się
                    na życiu; trza chlebek kupić, mieszkanie zapłacić... Inaczej
                    pozostanie nam tylko, Moi Drodzy, mozolne
                    wykonywanie "zaawansowanych artystycznie pracek" i porównywanie ich
                    po nocach na dwóch, zawieszających się lapkach sprzężonych
                    w "system"...

pozdrawiam:
                    Paweł :)

www.graphdesign.xt.pl
                    • graphdesign P.S. 18.11.07, 02:41
                      No i rzeczywiscie klienci od logo są z "prowincji"...
                      Jak ma sie mała firmę agroturystyczna, trudno dość prowadzić ją w
                      centrum milionowego miasta ;)

Paweł

www.graphdesign.xt.pl
                      • 33qq Re: P.S. 18.11.07, 14:13
                        co do logo to mam rzeczywiście wątpliwości, np co się dzieje przy pomniejszaniu,
                        ale ja ze starej szkoły jestem, która mówiła żeby nie stosować przejść tonalnych
                        bo jest kłopot z powielaniem, no i przy pomniejszeniu robi się plama.
                        • odw211 Re: "system z lapków" ;) 19.11.07, 02:24
                          a to ciekawe 33qq - czyzby twoje mikre wypowiedzi swiadczyly o malej
                          wiedzy - pokaz jakims komentem co potrafisz - rozbaw moje serce
                          kryjacy sie za tajemniczym 33qq czlowieczku - do licha jak to brzmi -
                          trzydziesci trzy ku ku -
                            • unhappy Re: "system z lapków" ;) 19.11.07, 10:12
                              33qq napisał:

> A kim niby jesteś żebym miał ci cokolwiek pokazać, z tych wypocin które
                              > znalazłem w necie to niewiele pokazałeś. A fotki z twojego profilu to już
                              > zupełna porażka.

I tak jest lepszy od ciebie, że odważył się pokazać swoje prace i wystawić je
                              pod osąd anonimowych ciołków bo sposób w jaki go krytykujesz do grona ciołków
                              niestety cię zalicza. Jak masz konkretne uwagi do jakiejś pracy to się nie
                              wstydź, autor i lurkerzy skorzystają tylko na tym.
                              • 33qq Re: "system z lapków" ;) 19.11.07, 10:38
                                konkretnie, to kiedyś miałem taką zabawkę co to się kalejdoskop nazywał i tenże
                                kalejdoskop generował o wiele ciekawsze wzorki niż te króre pokazał nam kolega,
                                chyba, że to projekty tkanin jakowyś lub dywanów, wtedy zwracam honor.
                                Łączę się w ciołkowstwie :)
                              • camel_3d Re: "system z lapków" ;) 19.11.07, 11:23

> pod osąd anonimowych ciołków bo sposób w jaki go krytykujesz do grona ciołków
                                > niestety cię zalicza. Jak masz konkretne uwagi do jakiejś pracy to się nie

no to wlasnie dzieki krytyce czlowiek zaczyna sie zastanawiac co robi i co
                                zrobic lepiej.
                                tez wlasnie obejzalem te obrazki..i cozp..popieram 33qq ... to nie jest nic
                                specjalnego..a juz wogole nie rozumiem po chorlere do tego 2 laptopy:)) nie
                                wazne. Kazdy jakos zaczyna i kazdy gdzies tam konczy...
                                • unhappy Re: "system z lapków" ;) 19.11.07, 15:32
                                  camel_3d napisał:

> no to wlasnie dzieki krytyce czlowiek zaczyna sie zastanawiac co robi i co
                                  > zrobic lepiej.

Ja cię kręcę ludzie. Krytyka - pewnie, bez niej każdy by utonął w
                                  samouwielbieniu. Ale jest delikatna różnica między oceną "do dupy" a oceną "do
                                  dupy bo...". Często to "bo" mogłoby obnażyć niedostatki wiedzy i umiejętności
                                  krytyka więc lepiej na wszelki wypadek unikać konkretów :D

Ocenę "do dupy" to może wystawić odbiorca a nie ktoś kto uważa, że ma jako takie
                                  pojęcie albo wręcz uważa się za profesjonalistę. Chyba, że WIEMY, że krytyk to
                                  profesjonalista, ktoś kto zjadł zęby na tym co mu przedstawiamy do oceny - wtedy
                                  za "do dupy" wypada tylko podziękować i pracować dalej.

• graphdesign tak sobie zajrzałem i... 19.11.07, 18:06
                                    ...zatkało mnie...
                                    Moi Mili, brałem ostatnio udział w kampanii wyborczej coś tam dla
                                    kogoś składając i zaczyna to wszystko przypominać ową kampanię...
                                    Niezłe ;) Setnie się bawie. Nie rozumiem tylko kol. odw211... Zadał
                                    pytanie, usłyszał odpowiedź (może i ciętą ale nigdy nie potrafiłem
                                    trzymać jęzora na wodzy), odpowiedziałem konkretnie, w miarę mojej
                                    wiedzy (jestem informatykiem z kilkoma skrótami literowymi przed
                                    nazwiskiem), tam gdzie pewności nie miałem, przyznałem sie do
                                    tego... A facet zaczął się "chrząkać" jak, za przeproszeniem, b.
                                    premier po przegranych wyborach. Czyzby pytanie, które zadał było
                                    retoryczne? Wydaje mi się, że tak bo każda odpowiedź spotyka się z
                                    zaciekłym kontratakiem... Tylko po cholerę w takim razie zadawał te
                                    pytania?
                                    Teraz troszkę wyjasnień: nie jestem "orłem" w projektowaniu grafiki;
                                    nie projektuję w związku z tym dla Coca Coli, McDonalda, Forda itd.
                                    Pracuję dla maluczkich, za nieduże pieniądze. Tyle, że przytaczany
                                    tu niejednokrotnie projekt logo robiłem 20 minut i skasowalem za to
                                    dość fajne pieniądze. Jestem taką "Biedronką" graficzną. Pracuję za
                                    mniej, nie robię "wypasów", zarabiam na obrocie. I to nieźle.
                                    I dobrze mi z tym :)
                                    Zauważyliście może, że nie wypowiadam się w zasadzie na temat prac
                                    społeczności tego forum. Mogę pogaworzyć o oprogramowaniu,
                                    komputerach itd. bo na tym się odrobinkę znam. Nigdy nie
                                    twierdziłem, że zjadłem wszystkie rozumy. W przeciwieństwie do
                                    odw211. Oglądałem coś tam w sieci ale nie wypowiadam się, de
                                    gustibus non est disputandum jeśli się nie zna dobrze na rzeczy. A
                                    ja się nie znam. Skończyłem politechnikę (informatykę) w czasach,
                                    gdy raczkowała w Polsce, później fot. artystyczną na ASP i na tym
                                    się nieco znam.
                                    I tyle.

pozdrawiam:

www.graphdesign.xt.pl
                                      • graphdesign dla camel_3d o logo... rację masz... 20.11.07, 01:42
                                        Wiem camel_3d...
                                        Mi też się nie podoba... Ale zapłacili... I są zadowoleni...
                                        Obejrzyj sobie www.orion.oz.pl , to dla nich robiłem. Od
                                        jakiegoś czasu puściłem nową wersję strony, tę obecną, żółtą. Jest
                                        troszkę lepsza choć dla odw211 pewno bardziej "prowincjonalna" i
                                        przaśna... Tyle, że Klientom o to chodziło... To agroturystyka a nie
                                        Coco Chanel.
                                        Z tym logo to było tak, że uparli się na tę mapkę gwiazdozbioru i
                                        chcieli "od ręki". Robiłem to u nich, patrzyli mi na łapy i w pewnym
                                        momencie powiedzieli: STOP! PODOBA NAM SIĘ! Zapłacili... Pojechałem
                                        do domu z forsą... W końcu chodzi o to żeby Klient był zadowolony...
                                        Na stronkę (swoją) rzuciłem to dlatego, że wielu klientów chce "coś
                                        w tym stylu" - naprawdę, sam się dziwię ale skoro chcą i płacą...
                                        A na usprawiedliwienie mam tylko to, że robiłem to na lapku ;) SERIO

pozdrawiam Ciebie i Berliniec:

www.graphdesign.xt.pl
                                      • graphdesign i znów zajrzałem ;) 20.11.07, 01:31
                                        ojoj...
                                        nie chce mi sie juz ciągnąć tego wątku...
                                        Pracuję dla pieniędzy; klientowi sie podoba, zapłacił, dla mnie to
                                        ważne.
                                        Nie chciałem tego pisać ale obejrzałem Twoje prace odw211, wiem, że
                                        może sie nie znam ale dla mnie - szału nie ma...
                                        Spadam do mojej "wytwórni graficznego szajsu" bić kasę dalej
                                        na "pacanowskich" klientach...
                                        pa pa pa....

Paweł

p.s. ubawiłem się setnie czytająć Twój tekst o "zaawansowaniu
                                        artsytycznym" Twoich prac... To przeciwieństwo mojej "samokrytyki",
                                        też rodem z poprzedniej epoki... Niektóre z Twoich prac mi się
                                        podobają, inne wcale... Ale jeśli zarabiasz na nich lub jeżeli
                                        robisz to dla własnej frajdy, jest OK. Rysuj sobie co chcesz i daj
                                        mnie rysować co chcę...
                                        • graphdesign nie życzę sobie czegoś tam... 20.11.07, 02:11
                                          odw211 - nie mów do mnie "kotku"
                                          Nie jestem zwolennikiem "parady równości" choć nie jestem też
                                          zwolennikiem Romka Giertycha. Ale per "kotku" może zwracać sie do
                                          mnie moja dziewczyna, Ty nie...
                                          Może w anarchosyndykacie są zwyczaje zwracania sie do
                                          facetów "kotku", "misiu"... Nie wiem, nie znam się. Dodałbym: na tym.

pa... "kotku"
                                          Paweł

www.graphdesign.xt.pl
                                                • camel_3d Re: panowie... 20.11.07, 16:49

> - zalozylas forum majac nadzieje ze sie czegos nauczysz - no
                                                  > coz ............

zaczynasz byc na prawde kiepski w tych dzieciecych komentarzach. Jak na moj
                                                  gust masz cos kolo 14-18 lat.
                                                  I wiezs...mysle, ze moze szam powininenes sie wiele nauczyc... BAARDZO wiele.
                                                  • graphdesign i tyle... 20.11.07, 20:27
                                                    Hej,
                                                    masz rację camel_3d, już nie włażę więcej i nie wydziwiam...
                                                    Co do wieku odw211 to może masz rację, zauważam też problemy z
                                                    ortografią: "...własnie gusta - czyli wychodowane na pop kulturze i
                                                    wlasnych..."
                                                    Od odw211 niczego sie nie nauczę. A już na pewno nie ortografii ;)
                                                    Dalszą dyskusję w tym wątku uważam za bezprzedmiotową. Dość mocno
                                                    interesuję się problemami sprzętowymi z racji wykształcenia i miałem
                                                    nadzieję na wywołanie ciekawej dyskusji n/t zastosowania lapków w
                                                    grafice. Jak widać - znowu w życiu mi nie wyszło...
                                                    Za tę ostatnią wypowiedź (o kotkach) przepraszam; poniosło mnie ale
                                                    nie lubię ciosów poniżej pasa.
                                                    Za logo też przepraszam, im dłużej mu sie przyglądam, tym wydaje mi
                                                    się paskudniejsze ;)

pozdrawiam:
                                                    Paweł

www.graphdesign.xt.pl
                                                  • graphdesign ps. 21.11.07, 02:56
                                                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=31236&w=63524138&a=63524138
                                                    POLECAM Jarku ;)
                                                    Ech to były czasy... 3d, pamiętasz? ;)
                                                    Właśnie, kiedy do Polski wlecisz? Moglibysmy skoczyć na Wybrzeże
                                                    podyskutować z jakimś ZNAWCĄ o sztuce ;)

dobranoc:

www.graphdesign.xtp.pl
                                                  • graphdesign dla zainteresowanych 21.11.07, 03:09
                                                    www.artserwis.pl/portfoliobrowser.php?%7C%7C%7CZ2lkPTExOTQ295bda1849110b3706a11d152f5610034
                                                    to kolegi odw211 galeria

...i może wreszcie będzie dyskusja na temat gafiki...

www.graphdesign.xt.pl
                                                    studio@graphdesign.xt.pl
                                                  • camel_3d Re: dla zainteresowanych 21.11.07, 08:26
                                                    bajdzo tfurcze:)

> <a
                                                    href="www.artserwis.pl/portfoliobrowser.php?%7C%7C%7CZ2lkPTExOTQ295bda1849110b3706a11d152f5610034"
                                                    target="_blank">www.artserwis.pl/portfoliobrowser.php?%7C%7C%7CZ2lkPTExOTQ295bda1849110b3706a11d152f5610034</a>
                                                    > to kolegi odw211 galeria
                                                    >
                                                    > ...i może wreszcie będzie dyskusja na temat gafiki...
                                                    >
                                                    > Paweł :)
                                                    >
                                                    > www.graphdesign.xt.pl
                                                    > studio@graphdesign.xt.pl
                                                  • odw211 Re: drogi Jarku Kobusiński... przeginasz... 21.11.07, 05:19
                                                    graphdesign napisał:

> Twoje wypowiedzi stają się strasznie żenujące i mało estetyczne,
                                                    > skończ chłopie, wstydu oszczędź...
                                                    >
                                                    > Paweł Wilczek
                                                    >
                                                    > p.s. joolanta, wolność słowa wskazana ale takie szambo? Da się coś
                                                    > zrobić?
                                                    >
                                                    > www.graphdesign.xt.pl
                                                    > studio@graphdesign.xtp.pl
                                                    to zabawne ze nasze gladkie chlopie pawelek najpierw polecial ze
                                                    skarga a pozniej wkleil linka do moich pracek - co go bardziej
                                                    podnieca ,moje obrazki czy mozliwosc uczestniczenia w
                                                    najpopularniejszym watku tego forum ---
                                                  • atari800xl chlopcze.-. 21.11.07, 09:05
                                                    Przejzalem twoje prace. Przykro mi, ale sa kiepskie. Nie przecze, ze tworzenie
                                                    grafiki sprawia ci radosc, ale nie proboj nikomu wmawiac, ze to co robic to
                                                    profesjonalna robota. To sa po prostu komuterowe bazgroly pozbawione konkretnego
                                                    stylu. Moze za kilka lat wytworzysz jakis kierunek - oczywiscie jak sie
                                                    postarasz. Na chwile obecna prace sa na poziomie osoby, ktora nauczyla sie
                                                    troche obslugi photoshopa i tworzy. Troche samokrytyki by sie przydalo.
                                                  • atari800xl Re: chlopcze.-. 21.11.07, 17:37
                                                    >to jest profesjonalna robota -

a ja jesmem Anna Karenina. Przepraszam, ale nie wmawiaj komus po ASP, ze to
                                                    profesjonalna robota.

>tylko ze
                                                    > daleko wykracza poza tani merkantylizm tak charakterystyczny dla
                                                    > zdecydowanej wiekszosci realizacji plastycznych ............

Mylisz sie, nie wykraczaja nigdzie. Takich prac jak Twoje mozna w sieci znalezc
                                                    miliony! Wiec nie mow o wykraczaniu...itd.
                                                    Ale od czegos trzeba zaczac. powodzenia!
                                                  • atari800xl Re: chlopcze.-. 21.11.07, 18:59
                                                    > moze jakiegos linka chlopaczyno - wlasciwie to nie chce mi sie
                                                    > rozmawiac z anonimowym dupkiem po quasi aspie ...........

Od razu widac z kim ma sie do czynienia...

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka