Dodaj do ulubionych

Bielan zawieszony...

04.02.21, 22:57
"Adam Bielan został zawieszony w prawach członka partii Porozumienie. Głos zabrał jeden z posłów ugrupowania. W wewnętrznym głosowaniu zdecydowano, że Adam Bielan zostanie zawieszony. Za takim rozstrzygnięciem rękę podniosło 24 członków partii, dwóch sprzeciwiło się tej decyzji."

wpolityce.pl/polityka/537859-adam-bielan-zawieszony-w-prawach-czlonka-porozumienia
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Bielan zawieszony... 05.02.21, 21:27
   "Poseł Kamil Bortniczuk i europoseł oraz przewodniczący Konwencji Krajowej Porozumienia Adam Bielan decyzją władz partii zostali wyrzuceni z Porozumienia przez aklamację - donoszą źródła Onetu. Sąd koleżeński dopełnił formalności i potwierdził tę decyzję. Tymczasem poseł Bortniczuk stwierdził, że informacja o wykluczeniu go z Porozumienia nie może być prawdą, "bo taki wniosek może złożyć tylko Prezydium Zarządu, zwołane przez prezesa, którym obecnie jest Adam Bielan".

   www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wladze-porozumienia-za-wyrzuceniem-kamila-bortniczuka-i-adama-bielana/9lx9ev3,79cfc278
   • wislocki12 Re: Bielan zawieszony... 05.02.21, 21:35
    "Nikt w Zjednoczonej Prawicy nie ma wątpliwości, że próba wysadzenia Gowina z siodła odbyła się co najmniej za zgodą Kaczyńskiego, jeśli nie na jego rozkaz."

    wyborcza.pl/7,75968,26760050,przewrot-w-partii-gowina-czy-stal-za-tym-kaczynski.html
  • wislocki12 Re: Bielan zawieszony... 05.02.21, 23:23
   "Poseł Jacek Żalek nie podpisał się pod poparciem dla Jarosława Gowina, bo poszło o referendum w sprawie aborcji."
   Degrengolada?

   bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,26761441,posel-zalek-nie-podpisal-sie-pod-poparciem-dla-gowina-bo-poszlo.html#a=338&c=143
  • wislocki12 Re: Bielan zawieszony... 06.02.21, 23:27
   "Akcja, która miała osłabić Jarosława Gowina, na razie zakończyła się klęską jej inicjatorów. Adam Bielan i Kamil Bortniczuk zostali wyrzuceni z partii. Szef Porozumienia może być pewny kilkunastu szabel w Sejmie, co oznacza, że jest mocniejszy niż jeszcze kilka miesięcy temu. Jarosław Kaczyński nie ma wyjścia i musi się z nim liczyć.
   Adam Bielan i Kamil Bortniczuk są już poza Porozumieniem. Oni sami nie uznają wyrzucenia za skuteczne
   * Dla Jarosława Kaczyńskiego, który - jak wynika z nieoficjalnych informacji - spotkał się wczoraj wieczorem z Jarosławem Gowinem, kluczowe znaczenie będzie miało to, kto dzierżyć będzie w rękach pakiet kontrolny
   * Z 12 posłami Jarosław Gowin jest w stanie zablokować każdą inicjatywę PiS. Tak jak wybory kopertowe, albo np. zapowiedziany niedawno podatek od reklam (ugrupowanie Gowina jeszcze nie zajęło stanowiska w tej sprawie)"

   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/porozumienie-jaroslaw-gowin-wycial-wrogow-w-partii-euforia/cdt92lb

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka