ldz 14.02.04, 21:01 podczas uruchmiania x-ów wyskakuje mi error "no screens found" Pewnie coś źle ustawiłem w xf86 Mam GeForce 2MX. Czy ktoś ma jakiś pomysł co zrobić żeby mój sys uruchamiał się w graficznym?? Link Zgłoś Obserwuj wątek
kell99 Re: no screens found 14.02.04, 22:48 poprawnie skonfigurowac XFree. no screens found oznacza powazny blad. albo nie masz zadeklarowanych rozdzielczosci, albo parametrow grafiki i monitora, albo zadne z parametrow grafiki nie odpowiadaja monitorowi (nie moze znalesc uzywalnej rozdzielczosci) Link Zgłoś
ldz Re: no screens found 14.02.04, 22:53 > zadne z parametrow grafiki nie odpowiadaja monitorowi (nie moze znalesc > uzywalnej rozdzielczosci) to chyba to, wygląda na to że będe musiał znaleźć instrukcje mojego monitora Link Zgłoś
kell99 Re: no screens found 14.02.04, 23:10 przejrzyj log z xfree, czasem podaje tez w stylu "screens found, but no usable resolution" Link Zgłoś
against.user Re: no screens found 19.02.04, 22:29 Nie podales prawie zadnych okolicznosci tego problemu, wiec musisz wybaczyc mi jesli napisze cos, co jest dla Ciebie oczywiste i dawno to wykluczyles :) Jesli ten problem pojawil sie np po instalacji sterow OpenGL, to moze byc (ale nie musi) problem konfiguracji BIOSu. Po pierwsze, sprawdz czy opcja BIOSu "PNP OS installed" albo "Plug'n'Play OS installed" jest ustawiona na "no". Jesli nie, ustaw ja koniecznie na "no". Po drugie, sprawdz opcje BIOSu dot. karty graficznej, np "assign IRQ for VGA" (powinna byc wlaczona.) pozdr. Link Zgłoś