Dodaj do ulubionych

Program(ator)

IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.04.05, 19:17
Czy istnieje jakis programik pozwalajacy samodzielnie uruchamiac pewne rzeczy
na komputerze, o danej godzinie itp. Np zeby muzyczka sie wlaczyla o 07.00
rano na mila pobudke...
Obserwuj wątek
    • user0001 Re: Program(ator) 23.04.05, 20:03
      Włączanie komputera o ustalonej godzinie można ustawić w wielu nowoczesnych
      BIOS'ach.

      Każdy system posiada program do uruchamiania aplikacji o okreśkonej godzinie, w
      *nixach są to cron oraz at. W windowsie też coś znajdziesz w systemie, ale nie
      wiem gdzie.
      • Gość: KT05 Re: Program(ator) IP: *.pronet.lublin.pl 23.04.05, 20:15
        Harmonogram zadań
    • Gość: dominik666 Re: Program(ator) IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.04.05, 22:22
      (system windows xp)

      prawy myszką na "mój komputer" później "zarządzaj" ->Usługi i aplikacje->Usługi-
      >włącz usługe "harmonogram zadań"

      teraz panel sterowania->zaplanowane zadania->wybierasz sobie programik np.
      skrót do programu od tunera TV i przeciągasz go do okienka "zaplanowane
      zadania" ->teraz kliknij 2x na niego (w okienku zaplanowanych zadań) i ustaw
      sobie kiedy ma się włączać,jak długo działac i kiedy ma się wyłączyć)

      linia poleceń i rozkaz at - tu możesz planowac uruchamianie programów/zadań na
      swoim i innych komputerach - praktycznie jest to "klepana" wersja harmonogramu
      jednak oferuje więcej możliwości sieciowych.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka