Gość: Marks IP: *.aster.pl / *.aster.pl 23.04.05, 19:17 Czy istnieje jakis programik pozwalajacy samodzielnie uruchamiac pewne rzeczy na komputerze, o danej godzinie itp. Np zeby muzyczka sie wlaczyla o 07.00 rano na mila pobudke... Link Zgłoś Obserwuj wątek
user0001 Re: Program(ator) 23.04.05, 20:03 Włączanie komputera o ustalonej godzinie można ustawić w wielu nowoczesnych BIOS'ach. Każdy system posiada program do uruchamiania aplikacji o okreśkonej godzinie, w *nixach są to cron oraz at. W windowsie też coś znajdziesz w systemie, ale nie wiem gdzie. Link Zgłoś
Gość: dominik666 Re: Program(ator) IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 23.04.05, 22:22 (system windows xp) prawy myszką na "mój komputer" później "zarządzaj" ->Usługi i aplikacje->Usługi- >włącz usługe "harmonogram zadań" teraz panel sterowania->zaplanowane zadania->wybierasz sobie programik np. skrót do programu od tunera TV i przeciągasz go do okienka "zaplanowane zadania" ->teraz kliknij 2x na niego (w okienku zaplanowanych zadań) i ustaw sobie kiedy ma się włączać,jak długo działac i kiedy ma się wyłączyć) linia poleceń i rozkaz at - tu możesz planowac uruchamianie programów/zadań na swoim i innych komputerach - praktycznie jest to "klepana" wersja harmonogramu jednak oferuje więcej możliwości sieciowych. Link Zgłoś