Dodaj do ulubionych

Windows VPN - pomóżcie

01.08.08, 20:12
Witam,

Chcę skonfigurować połączenie VPN do komptera w domu, który znajduje się za NAT. Router Asus WL-500W Oleg FW Na komputerze zainstalowany jest WIN XP SP2. Serwer VPN realizowany jest przez wbudowane mechanizmy w XP czyli PPTP+IPSEC Nie wiem które porty przekierować na routerze żeby pozwalał na połaczenie z VPN. Sama konfiguracja serwera jest poprawna, gdyż po odłaczeniu routera (kabel bezpośrednio do komputera) wszystko działa OK. Próbowałem przekierowania potrów 1723 (PPTP) 50,51,500 (IPSEC), bez skutku. Przy próbie połaczenia wyskakuje prośba o autoryzację, po podaniu nazwy użytownika i hasła otrzymuje komunikat "Konfiguracja urzadzenia nie umiożliwia ustanwienie połaczenia z tym komputerem na porcie PPTP"

Dodatkowo zauważyłem też coś dziwnego. Mianowicie po wpisaniu adresu IP (WAN) w "Start->Uruchom" \\xxx.xxx.xxx.xxx (z dowolnego komputera podłączonego do internetu ) router zawsze odpowiada ekranem logowania, takim jak przy autoryzacji w otoczeniu sieciowym windows, pomimo że serwery samba, ftp, nfs są wyłączone.

Proszę o pomoc.
Obserwuj wątek
    • Gość: Greg Re: Windows VPN - pomóżcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.08.08, 20:32
      Coś mieszasz - jeśli IPSEC to nie PPTP tylko L2TP, to raz. Dwa - XP
      nie ma wbudowanego serwera VPN, co najwyżej klienta.
      • tenshii Re: Windows VPN - pomóżcie 02.08.08, 01:31
        xp ma wbudowany VPN:
        www.onecomputerguy.com/networking/xp_vpn_server.htm

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka