Dodaj do ulubionych

problem z HD

23.04.09, 18:34
Nie znalazłem forum poświęconego tematyce telewizji HD więc z nadzieja na rzeczową pomoc kieruje swoje pytanie tu:
Problem- korzystam z tunera telewizji satelitarnej N. Ostatnio dokupiłem telewizor Sony Bravia KDL40L4000 posiadający opcję Full HD i sądziłem, że po połaczeniu obu tych urządzeń przez złacza HDMI będe miał znakomity obraz w rozdzielczośco 1080 ( na wybranych kanałach- oczywiście).
No i kicha. Okazuje sie, że przy próbie ustawienia rozdzielczości na 1080 pojawia się komunikat: Twój odbiornik TV nie posiada opcji ochrony przed kopiowaniem HDCP. Odłącz kabel HDMI.
Piszę z pamięci ale sens komunikatu jest taki właśnie.
W efekcie mimo zakupu drogiego odbiornika nadal korzystać muszę z niskiej rozdzielczości i czuję sie i zawiedziony i oszukany.
Pani w punkcie sprzedaży tunerów N powiedziała, że problem jest znany i czasami sam ustępuje. Jakieś babskie tłumaczenie- u mnie nie ustępuje.
Pytanie: czy jest jakaś nadzieja dla mnie?
Obserwuj wątek
    • m.gregor Re: problem z HD 23.04.09, 19:24
      Jesli telewizor nie obsluguje (w co watpie) HDCP to pozostaje pogodzic sie albo
      kupic taki ktory obsluguje. Ale ja stawiam na to ze to cos w N-ce jest
      zbambolone i niepoprawnie odczytuje obsluge (badz jej brak) HDCP w podlaczonym
      odbiorniku. Pozostaje meczenie N-ki.
    • swojadroga Re: problem z HD 24.04.09, 06:40
      Ostatnimi czasy na tym TV podłączyłem n przez HDMI u klienta bodaj to był 3
      kabel (producent) i działa. Ewentualnie można podłączyć po componencie i też
      jest HD. Inna sprawa, że cudów się nie spodziewaj. Ja osobiście się
      rozczarowałem jakością obrazu na Sony i to nie tylko z n.
      • kiks4 Re: problem z HD 24.04.09, 08:40
        swojadroga napisał:
        > Ostatnimi czasy na tym TV podłączyłem n przez HDMI u klienta bodaj to był 3
        kabel (producent) i działa.
        ---
        Napisałem maila do serwisu Sony Polska i ku mojemu zdumieniu otrzymałem
        odpowiedź po kilku godzinach. Zapewniają że wszystkie odbiorniki Sony posiadają
        HDCP więc jesli nbox sygnalizuje brak tej opcji to znaczy że jej nie wykrywa i
        problem jest po stronie tunera.
        Zobaczę co powie na to dictum platforma N.
        BTW: co to znaczy 3 kabel (producent)? Czy może chodzi o produkt
        firmy 3M czy tez był to trzeci z rzędu montowany kabel? Ja kupiłem dość drogi
        (59 zł) kabel HDMI ale nie zwróciłem uwagi na producenta- chyba będę musiał
        pogrzebać w śmietniku, gdzie wyrzuciłem opakowanie. Może jakość kabla jest
        niewłaściwa?
        • kiks4 Re: problem z HD 24.04.09, 08:59
          Właśnie sobie poczytałem na temat HDCP. To przemyślny system szyfrowania sygnału
          cyfrowego, mający chronić przed kopiowaniem materiałów w wysokiej
          rozdzielczości. W założeniu w przypadku wykrycia nieautoryzowanej próby
          wykorzystania zaszyfrowanego sygnału urządzenie powinno po prostu ograniczyć
          jakość obrazu i dźwieku do jakości DVD.
          A mnie ten HDCP potraktował gorzej bo całkowicie odmawia współpracy telewizora z
          tunerem sat.
          Więc o kant rozbić taki patent, wymuszony przez pazernych producentów filmów i płyt.
          A po drugie- zanim jeszcze specyfikacja HDCP została opublikowana - juz znaleźli
          sie spece, którzy złamali system szyfrowania w niej zastosowany. Więc po cholerę
          instaluja nieskuteczny system utrudniający tylko użytkownikowi życie. Po raz
          drugi rozbić o kant.
          Musiałem to napisać- już mi lżej :-))
          • Gość: akodo Re: problem z HD IP: *.centertel.pl 24.04.09, 10:15
            sprawa tak stara jak istnienie "n"
            maja problemy z oprogramowaniem a odpowiedzialnosc za bledy chca zrzucic zawsze
            na producenta TV albo uzytkownika.

Dzwon albo pisz do nich, ze TV kupiles dopiero po potwierdzeniu u producenta ze
            ich odbiornik obsluguje HDCP, dodatkowo napisz ze masz PS3 i po podłączeniu i
            odtwazaniu filmow działa HDCP, napisz ze masz odtwarzacz BluRay i filmy również
            działają z HDCP a problem występuje wyłącznie z n - i domagaj się usunięcia
            usterki albo żadasz zwrotu kosztów do momentu uruchomienia usługi za którą płacisz.

załącz info z Sony
            • kiks4 Re: problem z HD 24.04.09, 11:38
              Rzeczywiście jakiś problem jest ale daje się obejść. Ten komunikat o braku HDCP n-box wysyła zbyt wcześnie, zanim "dogada się" w tej sprawie z telewizorem.
              Dzięki przejrzeniu forum, do którego linka dał mi kolega mufi (dziękuję) okazało sie, że najpierw trzeba wyłączyć z sieci n-boxa, potem włączyć telewizor i na końcu uruchomić n-boxa. Po dość długim starcie tunera może pojawić się komunikat o braku HDCP ale po kolejnym cierpliwym odczekaniu komunikat znika i jest OK!
              Piszę szczegółowo, bo sprawa jest dość typowa i być może ktoś na tym forum albo także z nią walczy albo będzie walczył.
              Kolegom, którzy okazali mi pomoc jeszcze raz dziękuję!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka