01.05.21, 19:54

Wszystkiego Najlepszego Ludziom Pracy:)
Obserwuj wątek
   • farel Re: 1 Maj 02.05.21, 10:01
    Tego mało kaj usłyszysz.
    Polske media głoszom, że to USA ogłosiły jako piyrsze i "świyntowali" hehe
    ...ino że to były głownie "świonteczne" walki uliczne z policjom - sie niy godo
    • ballest Re: 1 Maj 02.05.21, 19:22
     Ale w USA to takze tylko Niemcy walczyli o prawa robotnicze, a za to ich w USA mordowano i wieszano, pisze to polska prasa Farel?
     • 1fatum Re: 1 Maj 03.05.21, 12:05
      Gierek udawał, że Polska jest socjalistyczna i robił dobrą robotę. Kiedy kapitał się zorientował w czym rzecz uruchomił Jaruzelskiego i w efekcie mamy to co mamy.

      Na filmie między minutą 11:09 a 11:16 widzimy szereg weteranów powstania wielkopolskiego. Gdzie są powstańcy śląscy?      Świętej Pamięci Edward Gierek to Ostatni Uczciwy Polski Patriotą który w latach 70 tych Budował Polskę. Państwowe Zakłady Pracy oraz na wsi PGRy Mieszkania Drogi Mosty Wiadukty Szkoły Szpitale Górnictwo na Całym Śląsku Huta Katowice itp. Solidarność to była Agentura CIA która namawiała na Strajki puste obietnice Polki I Polacy w latach 90 tych Żyli w Biedzie I Ubóstwie Bezrobocie Opieka Społeczna niskie pensję Wyzysk brak szacunku dla Robotników I Pracowników. Dlatego Edward Gierek Godnie Reprezentował oraz Służył Naszej Polskiej Ojczyźnie. Wielu ludzi do dziś Dziękują z Całego Serca Edwardowi Gierkowi. Na Zawsze będzie w Naszych Sercach oraz Pamięci Edward Gierek ♥️🇵🇱. Dziękujemy.
      • ballest Re: 1 Maj 03.05.21, 13:25
       www.rozbrat.org/historia/32-walczacy-poznan/2955-rewolucja-powstanie-wielkopolskie-i-endecki-marsz-po-wladze

       "7 listopada 1918 r. wybuchła w Niemczech rewolucja, która po kilku dniach objęła swym zasięgiem całą Rzeszę, w tym Wielkopolskę, i doprowadziła do obalenia monarchii i powołania rządów republikańskich. Nie wdając się w szczegółowy opis jej przebiegu, trzeba zaznaczyć, iż w sposób zasadniczy zmieniła ona relacje społeczne na ziemiach polskich pozostających pod kontrolą niemiecką. Choć zdecydowana większość sił politycznych w Niemczech, od prawicy po radykalną lewicę, nie była zainteresowana odzyskaniem suwerenności przez ludność polską na Śląsku, Pomorzu i Wielkopolsce, to dynamika rozwoju sytuacji zmierzała w tym kierunku. Powoływane tak w Rzeszy, jak też w Wielkopolsce Rady Robotnicze i Żołnierskie, faktycznie przejmowały władzę w kraju, wprowadzając jednocześnie odpowiednie reformy socjalne, np. 8-godzinny dzień pracy."

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka