pogromca_kretynow 01.06.09, 08:30 7 mln obywateli Wielkiej Brytani to zlodzieje kradnacy za posrednictwem internetu. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: klabzder Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 08:39 Skoro są to pliki "nielegalne" to z jakiej racji głos zabierają "przedstawiciele największych obszarów branży rozrywkowych" zabierają głos - czyżby wbrew głoszonym ideom również dystrybuowali "nielegalne" pliki ? Odpowiedz Link Zgłoś
rydzyk_fizyk A potem będą straty dostawców internetu? 01.06.09, 08:42 z powodu mniejszego popytu na łącza o dużej przepustowości? Ktoś tu wykręca kota ogonem. Odpowiedz Link Zgłoś
jaro_ss Bzdura, jak to policzyli? 01.06.09, 10:35 pi?Niby, że każdy zamiast ściągnąć to kupi? Może pójdzie do kina czy na koncert? nie pójdzie. nie kupi, znajdzie inny sposób, czyli ani koncerny nie za robią ani państwo nie "straci" (jak można stracić czegoś czego się nie ma?). Bzdury Odpowiedz Link Zgłoś
jaro_ss Jak można stracić czegoś cczego się nie ma? 01.06.09, 10:36 Nie będzie tych pieniędzy, nigdy, to tylko propagandówka oparta na fałszywych założeniach. Odpowiedz Link Zgłoś
www.openmind.desk.pl niech zamkną internet 01.06.09, 12:11 niech zlikwidują kserokopiarki i magnetofony, niech wstawią chipy do uszu i w oczy żeby słuch i wzrok był za opłatą ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bb Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: 82.177.164.* 01.06.09, 08:39 a 2 mln to naplywowi Polacy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: diakon Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.chello.pl 01.06.09, 08:41 Lub okradaja złodziei, czym droższy program, tym więcej osób ryzykuje ściąganie nielegalnych plików. Nie popieram kradzieży plików, ale pomyśl na jakim poziomie była by informatyka w polsce, gdyby wszyscy musieli kupować tylko legalne programy, komputerów było by pewnie ze 100 tys Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: it Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.net.upc.cz 01.06.09, 08:42 pogromca_kretynow napisała: > 7 mln obywateli Wielkiej Brytani to zlodzieje kradnacy za > posrednictwem internetu. Jasne pogromco - ty byś wszystkich wpakował do wiezienia .. ekhmm obozu koncentracyjnego radze zapuścić wąs i prawica wskazać świetlana przyszłość w której "element" znajduje się tam gdzie powinien.. ehhhh Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krukuz Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: 195.24.248.* 01.06.09, 08:49 W jaki sposób rząd traci? Odpowiedz Link Zgłoś
g.r.a.f.z.e.r.o Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. 01.06.09, 08:49 Ściągają NIELEGALNE pliki powodując straty RZĄDU? Kurde, fajny kraj to GB. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: komornik Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.centertel.pl 01.06.09, 08:54 Gdyby te pliki zostały kupione legalnie, rząd pobrałby haracz w postaci podatków od sprzedaży (VAT + dochodowy), szanowny Panie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ballack Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: 213.77.28.* 01.06.09, 09:04 A gdyby kupili te pliki/płyty legalnie w sklepie w USA ew. Francji? Odpowiedz Link Zgłoś
ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 09:27 Gość portalu: Ballack napisał(a): > A gdyby kupili te pliki/płyty legalnie w sklepie w USA To musiałbyś zapłacić cło i VAT Odpowiedz Link Zgłoś
p4p2pc ORly? 01.06.09, 09:05 1. Od kiedy rząd pobiera podatek od sprzedaży NIELEGALNEGO stuffu? 2. Na jakiej podstawie twierdzisz, że bandyci i złodzieje, zamiast kraść, kupiliby cokolwiek z tego co "ukradli" i czy zgadzasz się z tym zdaniem: "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak Świadomie uszczuplającym dochody państwa – bezideowcem" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jozefk Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.tktelekom.pl 01.06.09, 09:06 No wlasnie gdyby... Większośc sciagajacych i tak by nie kupila sciaganych rzeczy wiec strata jest praktycznie zadna :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zaskoczony Rolex, Patek i iTunes IP: *.ltkronoberg.se 01.06.09, 09:36 Jezeli Brytyjczyk kupuje chinska podrobe Patka za 10 funtow zamiast oryginalu za 100 tysiecy funtow to okrada rowniez rzad bo nie zaplacil 22 tysiecy funtow VAT. Dobrze rozumuje? Czyli, ze jezeli Anglik sciaga 300 tysiecy plikow mp3 w dwa dni, okrada rzad na 66 tysiecy funtow, bo przeciez inaczej by sobie te pliki kupil w iTunes. No to Rywin i mafia pruszkowska to sa male pionki w porownaniu do pryszczatego nastolatka z UK i powinni chodzic po wolnosci zamiast gnic w wiezieniu za jakies tam male przekrety. Odpowiedz Link Zgłoś
p4p2pc Re: czepiasz się 01.06.09, 08:59 Kiedy okazało się, że jednak gry na PC sprzedają się lepiej niż w poprzednich latach, a przyrost zysku wyniósł w 2008 roku chyba 18% w stosunku do roku poprzedniego, to musieli znaleźć jakaś inną branżę, która "okradana" "traci" terrabiliony ciurlików przez tych bandytów, złodziei i piratów. Padło na rząd. Teraz przynajmniej w ramach działań antyterrorystycznych, będzie można szybko i bezboleśnie zmienić ustawodawstwo na jedyne słuszne i gwarantujące ukaranie cynicznych drani odpowiedzialnych za te bestialskie zbrodnie przeciwko porządkowi gospodarczemu świata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zenek Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: *.203.68-86.rev.gaoland.net 01.06.09, 09:08 Ciekawe jak oni to wszystko policzyli... Szkoda że w artykule nie ma ani słowa kto i jak zrobił te wyliczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
p4p2pc Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 09:09 Kradzież = zabór jakiegoś dobra Kopiowanie = powiększanie ilości danego dobra Jakim więc cudem twórca kopii = złodziej? Odpowiedz Link Zgłoś
oby.watel Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:20 Siedem milionów Brytyjczyków należy natychmiast zamknąć. W końcu twórca ma zagwarantowane dochody tylko przez 75 lat od śmierci, a powinien do końca świata i jeden dzień dłużej. Ale tak naprawdę kto zarabia na dziełach autorstwa nieżyjącego od 50 lat autora? I kto faktycznie traci, gdy ktoś nielegalnie przeczyta lub posłucha tego dzieła? Odpowiedz Link Zgłoś
ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:29 Rodzina, spadkobiercy, posiadacze praw. Odpowiedz Link Zgłoś
oby.watel Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:32 Mój dziadek pracował w fabryce. Fabryka odmawia wypłaty rodzinie, spadkobiercom, posiadaczom praw. Państwo też nie chce słyszeć o płaceniu przez 75 lat od śmierci dziadka. Odpowiedz Link Zgłoś
ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:37 A czy dziadek opatentował jakąś technologię, z której fabryka czerpie zyski do dziś? Czy zapierdzielał przy produkcji i z chwilą swego odejścia, przestał przynosić zysk? Odpowiedz Link Zgłoś
oby.watel Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:43 A co ma piernik do wiatraka? Patent chroni przez 25 lat, jeśli dobrze pamiętam, a nie do śmierci i 75 lat po niej. A dziadek opatentował. Dzięki temu patentowi fabryka czerpie zyski po dziś dzień. A rodzina nic z tego nie ma. Ale zamiast wymyślać jakieś usprawnienia dziadek mógłby lepiej skomponować hymn na cześć prezesa. Rodzina dostawałaby kasę jeszcze przez co najmniej pół wieku. A ponieważ Unia zastanawia się czy jeszcze tego okresu nie przedłużyć, więc może i 100 lat, kto wie? Odpowiedz Link Zgłoś
ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:58 Było lobbować, to by teraz kasa była. Artyści mają najwyraźniej większą siłę przebicia. Ale zamiast > wymyślać jakieś usprawnienia dziadek mógłby lepiej skomponować hymn na cześć > prezesa. Rodzina dostawałaby kasę jeszcze przez co najmniej pół wieku. Jeśli ktoś by to wydał, a inny do dzisiaj kupował. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mefisto Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga IP: 213.156.122.* 01.06.09, 11:56 "Artyści mają najwyraźniej większą siłę przebicia." Nie artyści tylko wytwórnie bo to one zarabiają na tak ustawionym prawie. Odpowiedz Link Zgłoś
ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 12:28 Gość portalu: mefisto napisał(a): > "Artyści mają najwyraźniej większą siłę > przebicia." > > Nie artyści tylko wytwórnie bo to one zarabiają na tak ustawionym prawie. Artyści poniekąd też są zainteresowani i wcale im się nie dziwię. W ten sposób zyskają ich żony, kochanki, dzieci czy ktokolwiek. W zależności od tego na ile byli sprytni Odpowiedz Link Zgłoś
kociogon I dlatego właśnie popieram piratów :) 01.06.09, 12:08 > Było lobbować, to by teraz kasa była. Artyści mają najwyraźniej większą siłę przebicia. Ok, była więc umowa społeczna - twórca tworzy, dostaje w zamian X lat ochrony, po czym dzieło staje się własnością publiczną. Lobby copyrightowe wylobbowało sobie przedłużenie tego okresu nie dając nic w zamian. Czemu w takim razie miałbym dotrzymywać umowy zmienionej jednostronnie w ten sposób? Odpowiedz Link Zgłoś
ksionc_proborzdz Re: I dlatego właśnie popieram piratów :) 01.06.09, 12:22 Bo pójdziesz siedzieć. Proste. Licz się z ryzykiem wpadki. A żadnej umowy społecznej nie ma i nigdy nie będzie. To politycy inicjowani przez grupy zainteresowane tworzą prawo. Plebs ma słuchać, pracować, brać kredyty i kupować, kupować. Odpowiedz Link Zgłoś
kociogon Re: I dlatego właśnie popieram piratów :) 01.06.09, 14:58 > Bo pójdziesz siedzieć. Proste. Tylko jak mnie złapią, ale nie o to mi chodziło. Moje pytanie retoryczne dotyczyło sfery etyki. > żadnej umowy społecznej nie ma i nigdy nie będzie > . > To politycy inicjowani przez grupy zainteresowane tworzą prawo. Plebs ma > słuchać, pracować, brać kredyty i kupować, kupować. Generalnie o to właśnie mi chodziło - skoro prawo jest realizacją interesów silniejszego, a nie umową społeczną, to nie jest nieetyczne łamanie go. Odpowiedz Link Zgłoś
pogromca_kretynow Re: dlaczego polpierasz zlodzieji? 01.06.09, 17:56 kociogon napisał: > > Bo pójdziesz siedzieć. Proste. > > Tylko jak mnie złapią, ale nie o to mi chodziło. Moje pytanie retoryczne dotycz > yło sfery etyki. Krucho u Ciebie z etyka. ZLodziej jest zlodziejem, bez wzgledu jakie wykretne usprawiedliwienie dla siebie wymysli. > > > żadnej umowy społecznej nie ma i nigdy nie będzie > > . > > To politycy inicjowani przez grupy zainteresowane tworzą prawo. Plebs ma > > słuchać, pracować, brać kredyty i kupować, kupować. > > Generalnie o to właśnie mi chodziło - skoro prawo jest realizacją interesów sil > niejszego, a nie umową społeczną, to nie jest nieetyczne łamanie go. Bardzo to infantylne. I calkowicie bez sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
kociogon Re: dlaczego polpierasz zlodzieji? 02.06.09, 14:11 > Krucho u Ciebie z etyka. ZLodziej jest zlodziejem, bez wzgledu jakie > wykretne usprawiedliwienie dla siebie wymysli. Krucho u Ciebie z logiką, skoro nie odróżniasz piractwa od złodziejstwa. > Bardzo to infantylne. I calkowicie bez sensu. Nie spodziewam się, że masz choćby minimalne przygotowanie do dyskusji o różnicach między tym co legalne a tym co etyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hawanagila Re: dlaczego polpierasz zlodzieji? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.09, 16:27 Jedno i drugie to praktycznie to samo, kolego. Nie rozumiem co tu odróżniać. Wynosisz płytę ze sklepu i ją ukradłeś, jesteś właścicielem nagranej na niej własności intelektualnej. Wychodzi na to samo jeśli ja ściagniesz z sieci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smutas Re: dlaczego polpierasz zlodzieji? IP: *.dsl.bell.ca 09.06.09, 18:56 To nie jest to samo. Sciagniecie z sieci empetrojki mozna ewentualnie porownac do nagrania utworu na kaseciaka z radia. Jakosc podobna itp. Roznica oczywiscie polega na tym, ze stacja radiowa placi tanjemy na emisje a koles zrzucajacy rip z CD nie. Ale dla sciagacza NIE MA roznicy. Swiat mediow musi sie zmienic, tak jak swiat wydawniczy zmienil sie po wprowadzeniu druku. To co tak boli wydawnictwa to dokladnie to samo co przynosi im pieniadze - latwosc powielania i dystrybucji. Osobiscie mailbym w glebokim powazeniu czy koszt produkcji to tysiace dolarow czy wiecej - liczy sie to co zostaje w kieszeni "pod koniec dnia". Moze niech taksowkarze zaczna walczyc przeciw producentom samochodow - oni przeciez tez zabieraja im mozliwosc zarobkowania! Prawo to jedno, etyka to drugie. Idealnie by bylo, gdyby prawo bylo etyczne... cheers Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hawanagila Re: dlaczego polpierasz zlodzieji? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.09, 14:07 Żartujesz z tym przykładem o taksówkarzach?? To zupełnie inna bajka. Taksówkarzy nikt nie okrada. Samochód to ich narzędzie pracy, nie mają na niego licencji! Zupełnie inaczej rzecz się ma na przykład z producentem/twórcą muzyki czy filmu, który powinien dostać swoje wynagrodzenie. Piractwo mu po prostu zabiera zarobek – jak inaczej to nazwać jak nie kradzieżą??? Odpowiedz Link Zgłoś
ofiara_systemu Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 10:24 Mój dziadek zasadził las . Ale przyszli komuniści i las mu zabrali .Potem przyszli postkomuniści i czerpią dochdy z lasu . A dziadek złotówki z lasu nie zobaczył a i lasu nie oddali . Odpowiedz Link Zgłoś
oby.watel Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 10:33 Było lobbować, to by teraz kasa była albo las. Artyści mają najwyraźniej większą siłę przebicia. Ale chyba nie o lobbing chodzi. Jeśli się stawia miliony poza prawem, żeby grupka mogła czerpać zyski przez grubo ponad 100 lat, to chyba to już jest coś więcej niż lobbing. A teraz Unia chce im ot tak te przywileje przedłużyć. Czy jest jakaś grupa społeczna, którą tak hojnie obdziela się przywilejami i pozwala czerpać zyski z jednorazowej pracy praktycznie w nieskończoność? Odpowiedz Link Zgłoś
ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 12:54 Możesz się chyba starać o odzyskanie własności dziadka, jeśli posiadasz na to jakiekolwiek dokumenty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: korek Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.pl 01.06.09, 09:33 Najbardziej zawsze śmieszą te miliardowe szacunki za produkty pokroju naszej narodowej gwiazdy "Dody". To ze ktoś sciągnął (za darmo) milion empetrójek, wcale nie oznacza że gdyby nie miał takiej możliwości to automatycznie sprzedana została by taka sama ilośc legalnych kopii... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klex Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne ... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.06.09, 09:37 coś takiego?? a niedawno mówili, że to Polska jest potęgą piracką. Zresztą niech legalna muza, firmy, gry będą jeszcze droższe... z pewnością zahamuje to pirackie ściągawki ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brunhilda_KOks1991 Do życia . . . IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.09, 09:42 niezbędne to nie jest! Marne, filmy, gry i muzyka (szkoda na nie prądu, czasu, pieniędzy i łącza oraz nerwów) jest nie potrzebna! Widać, że państwa te są nastawione na zysk jedyni i artyści (95.4%). W Polsce policja i politycy mądrzy, bo ważniejszymi sprawami się zajmują nie ścigając małolatów (multimedialnych ssaków). Zresztą same wykorzystywanie łąćz na ploteczki przez Gie-Gie, eNKeja czy p2p mija się z celem (to jak mieć największą i najlepszą bibliotekę koło domu, a czytać Brawo, Skandale, Złego albo Faktor X, CKM czy też inne Kosmopolitany! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vivar okradać złodzieja to troche inna sprawa IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.09, 10:01 Kochana Gazeto, proszę Cię przestań publikować te sponsorowane artykuły bo się niedobrze robi. A jak internauci zaczną masowo wymiotować, to będzie dopiero chryja. Mogą jeszcze jakiś pozew zbiorowy złożyć.... Okradani to jesteśmy my. Kto ostatnio po cichu zwiększył "okres ochorony" utworów do 70 lat w UE? Jakoś siedzi G. cicho... Tak po prostu NAS okradziono z dóbr kultury. I nic. To jest ok. A jak jakiś bubek nadęty nie może zarobić kolejnych milionów - to wielki raban - och jej... jak mi szkoda tych biednych "okradanych" szefów firm medialnych i fonograficznych.... Odpowiedz Link Zgłoś
pogromca_kretynow Re: bardzo infantylne to Twoje usprawiedliwianie 01.06.09, 17:53 Gość portalu: vivar napisał(a): > Kochana Gazeto, > proszę Cię przestań publikować te sponsorowane artykuły bo się niedobrze robi. > A jak internauci zaczną masowo wymiotować, to będzie dopiero chryja. Mogą jeszc > ze jakiś pozew zbiorowy złożyć.... > > Okradani to jesteśmy my. Kto ostatnio po cichu zwiększył "okres ochorony" utwor > ów do 70 lat w UE? Jakoś siedzi G. cicho... Tak po prostu NAS okradziono z dóbr > kultury. I nic. To jest ok. A jak jakiś bubek nadęty nie może zarobić kolejnyc > h milionów - to wielki raban - och jej... jak mi szkoda tych biednych "okradany > ch" szefów firm medialnych i fonograficznych.... Kradziezy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.09, 10:05 niezbędne to nie jest! Marne, filmy, gry i muzyka (szkoda na nie prądu, czasu, pieniędzy i łącza oraz nerwów) jest nie potrzebna! Brunhilda_KOks1991, doskonale to ujęłaś! 95% myzyki, filmów i gier to chłam, który funta kłaków wart nie jest! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: 212.160.172.* 01.06.09, 10:23 Przecież PAŃSTWO to Brytyjczycy a nie jakiś urząd, więc ściągając "za darmo" zaoszczędzili pieniądze, więc zaoszczędzili PAŃSTWU niezłą kasę :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ankus Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: 212.87.240.* 01.06.09, 11:12 PAŃSTWO to aparat wyzysku, a Brytyjczy to NARÓD. Odpowiedz Link Zgłoś
hollowcat i dobrze 01.06.09, 10:36 nikt tego nie powstrzyma, a napewno nie debilne koncerny multimedialne współpracujące z kancelariami i organizacjami gwałacącymi prawa obywatelskie, Muzyka powinna być za darmo - powinien być podatek od muzyki lub coś takiego. Jak kupka bitów ściągana z netu może kosztować coś? Płace za co? Za prawo od odłsuchania? A w radiu mam za darmo - to jest strasznie pokręcona logika. Tego nie da się powstrzymać, ale kolesie zachłanni na kase nie rozumieją tego i próbują 7mln osób ujarzmić prawem :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chłop Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: *.icpnet.pl 01.06.09, 10:39 Dobrze, że puki co w Polsce ściąganie mp3 jest legalne. Swoją drogą to czy demokracja nie powinna działać tak, że jeżeli jakieś działanie jest akceptowalne przez większość społeczeństwa, to prawnie powinno być dozwolone? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kibuc Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: 80.68.236.* 01.06.09, 11:32 Nie, demokracja działa inaczej, zapoznaj się z definicją. W społeczeństwach o dużym rozwarstwieniu akceptowalne przez biedną większość może być np. okradanie lub mordowanie bogatej mniejszości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polonia Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: *.anonymouse.org 01.06.09, 10:39 zyje we francji : tutaj niedlugo dyktatura najpierw hadopi przeciwko niby piractwu niedlugo loppsi2 przeciwko niby pederastom ; a wszystko poto aby kntrolowac opinie ludzkie na internecie : orwellowski big brother planetarny ! ludzie nie dajcie sie propagandzie prawicy swiatowej ktora jest zklejona z firmami miedzynarodowymi aby nas wyssac do ostatniego pieniadza ; kryzys swiatowy, jedynie na internecie mozna sciagac informacje, gazety tutaj naleza do firm militarnych. A kazdy komentator musi sie dzis zrobic piratem aby wyslac swoja opinie do byle forum dyskusji o polityce. Mur berlinski spadl aby kapitalistyczna dyktatura ozyskala caly swiat ?Moja ciotka walczyla w solidarnosci, a ja dzisiaj musze walczyc o wolnosc na zachodzie !Co wy robicie w polsce, 7ego wybory do parlamentu europejskiego : trzeba ich powstrzymac inaczej bedzie za pozno ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: yyy Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.stanfords.co.uk 01.06.09, 11:06 -------------------- orwellowski big brother planetarny ! ludzie nie dajcie sie propagandzie prawicy swiatowej ktora jest zklejona z firmami miedzynarodowymi aby nas wyssac do -------------------- jakiej prawicy??? chyba LEWICY bo to ona chce kontrolowac wszystkich, zeby zapewnic opieke oczywiscie, od kolyski do grobu - no a ten paskudny internet, ktory wydaje sie byc poza calkowita kontrola panow dobroczyncow troche psuje szyki... Odpowiedz Link Zgłoś
poszliwpisdu Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 12:40 Tak, to lewicowy Sarkozy i jego lewicowe slepe sluchanie sie USA wprowadzil czysto lewicowe przepisy broniace wlascicieli (czyli elektorat lewicy) koncernow medialnych. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztof.live Piratami ci co pisza o tych ktorzy sa 01.06.09, 10:56 To nielegalny atak na wolnisc i swobode wyboru Odpowiedz Link Zgłoś
pomerenke Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne ... 01.06.09, 11:05 Dlaczego sądzą że to jest nielegalne? To niech zabronią pożyczać sobie gazet i książek - przecież to to samo. Tu też jest narażony interes autora. Dać spokój wymianom w sieci! To tak jak pożyczanie gazet! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Psinka Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.centertel.pl 01.06.09, 15:07 Mylisz się. Kupisz gazetę i tak na dobrą sprawę, oprócz Ciebie, obejrzy ją jeszcze góra pięć, sześć osób. Tak samo zresztą z oryginalnym filmem – kupisz wydanie DVD i nikt Ci nie zabrania pożyczania go znajomym, albo organizowania prywatnych seansów z paczką przyjaciół. A jeśli chodzi o piracenie, to udosępniając jakś tytuł w sieci udostępniasz go dla nieograniczonej liczby użytkowników... Odpowiedz Link Zgłoś
oby.watel Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. 01.06.09, 11:07 A ile państwo zarobiło na legalnych wirtualnych zyskach, udzielonych przez banki niespłacalnych kredytach? Czemu tyle samo kosztuje kawałek Beatlesów i Dody? Gó... i marcepan w tej samej cenie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kot Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.centertel.pl 02.06.09, 13:11 Hehe, no wiesz jeden woli Dodę inny Beatlesów, kwestia gustu. Z tego co się orientuję to płyta Dody dużo droższa od Beatlesów, których w promocji klasyki można nawet za 10 złotych kupić... A w Internecie kradnie się wszystko jak leci za tą samą cenę – 0 złotych. I to jest dopiero niesprawiedliwość! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Legal Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne ... IP: 212.87.244.* 01.06.09, 11:46 Niech Plicja i Rzad Polski zrobi cos z wlascicielami serverów ktore udostepniaja takie pliki masowo a jest ich w Polsce zaledwie kilka a straty MAXYMALNE!! Własciciele takich servisow zarabiaja krocie łąmiac prawo a policja i rzad sobie dydnda na to i lapie jakis penerow tylko z 3 plikami :)) łeee !!! Odpowiedz Link Zgłoś
ffamousffatman Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 11:48 jeżeli 7 mln obywateli Wielkiej Brytani ściaga, to jest to ostateczny dowód, że to nie kradzież Odpowiedz Link Zgłoś
k0len Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 12:16 ffamousffatman napisał: > jeżeli 7 mln obywateli Wielkiej Brytani ściaga, to jest to ostateczny dowód, że > to nie kradzież masz swieta racje, idac tym tropem rozumowania mozna by powiedziec: "to ze Hitler wymordowal miliony ludzi w obozach koncentracyjnych to ostateczny dowod ze nie bylo to morderstwo", gratuluje podejscia. Blagam, co to za bzdury, wyliczenia sa z palca wyssane bo oczywiste jest ze jesli ludzie musieliby kupic legalnie ten SW czy muzyke to zdecydowalo by sie na to moze 10% sciagajacych, a i ci zdecydowali by sie zaledwie na zakup 10% z tego co sciagaja. No ale wielkie liczby robia wieksze wrazenie ;) I jeszcze jedno, przestancie sie we wlasnych oczch wybielac. Sciagajac pliki o ktorych mowa z neta robicie to nielegalnie i nie ma znaczenia czy nazwiecie to kopiowaniem, piractwem, udostepnianiem czy przyjacielska przysluga... Odpowiedz Link Zgłoś
oby.watel Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 12:33 k0len napisał: > idac tym tropem rozumowania mozna by powiedziec: "to ze Hitler > wymordowal miliony ludzi w obozach koncentracyjnych to ostateczny > dowod ze nie bylo to morderstwo", gratuluje podejscia. Zrównano już aborcję z holokaustem, ale jeszcze nikt nie zrównał pobierających pliki z Internetu ze zbrodniarzami wojennymi. Tylko pogratulować właściwego toku rozumowania. Ale w sumie coś w tym jest. Bowiem wtedy na jedno skinienie miliony ginęły, a teraz jeden przepis z milionów czynni kryminalistów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: idiotofag Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.ghnet.pl 01.06.09, 14:28 > Zrównano już aborcję z holokaustem, ale jeszcze nikt nie zrównał > pobierających pliki z Internetu ze zbrodniarzami wojennymi. > Tylko pogratulować właściwego toku rozumowania. Otóż zrównał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wielki brat Kaganiec na internet cdn. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 11:59 Pod pozorem walki z piratami szykują się do cenzury internetu. Zaglądasz tam gdzie nie chcemy? Odetniemy cię od sieci. Możesz być nieprawomyślny. Pod pretekstem walki z terrorystami społeczeństwo samo zgodziło się na kaganiec i inwigilację w każdej sferze życia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: markaa Re: Kaganiec na internet cdn. IP: 195.47.201.* 01.06.09, 12:20 Wielki brat doskonale to ująłeś. Teksty o piractwie nie maja moim zdanie mnic wspólnego ze stratami państwa czy rządu, czy właścicielami praw!!! Jest to przygotowywanie ludzkości do totalnej cenzury przepływu informacji. NWO się kłania. Odpowiedz Link Zgłoś
kotek.filemon Re: Kaganiec na internet cdn. 01.06.09, 13:54 Bingo. (Nie)rządom wszelkiej maści nie dobrobyt koncernów medialnych stoi w głowie (choć i tak bardziej się troszczą o koncerny niż o własnych obywateli), tylko kolcem w d*pie im tkwi ogólna swoboda przepływu informacji w sieci... Odpowiedz Link Zgłoś