Dodaj do ulubionych

Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne ...

01.06.09, 08:30
7 mln obywateli Wielkiej Brytani to zlodzieje kradnacy za
posrednictwem internetu.
Obserwuj wątek
    • Gość: klabzder Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 08:39
      Skoro są to pliki "nielegalne" to z jakiej racji głos zabierają "przedstawiciele
      największych obszarów branży rozrywkowych" zabierają głos - czyżby wbrew
      głoszonym ideom również dystrybuowali "nielegalne" pliki ?
      • rydzyk_fizyk A potem będą straty dostawców internetu? 01.06.09, 08:42
        z powodu mniejszego popytu na łącza o dużej przepustowości?

        Ktoś tu wykręca kota ogonem.
        • jaro_ss Bzdura, jak to policzyli? 01.06.09, 10:35
          pi?Niby, że każdy zamiast ściągnąć to kupi? Może pójdzie do kina czy na koncert?
          nie pójdzie. nie kupi, znajdzie inny sposób, czyli ani koncerny nie za robią ani
          państwo nie "straci" (jak można stracić czegoś czego się nie ma?).

          Bzdury
          • jaro_ss Jak można stracić czegoś cczego się nie ma? 01.06.09, 10:36
            Nie będzie tych pieniędzy, nigdy, to tylko propagandówka oparta na fałszywych
            założeniach.
            • www.openmind.desk.pl niech zamkną internet 01.06.09, 12:11
              niech zlikwidują kserokopiarki i magnetofony, niech wstawią chipy do
              uszu i w oczy żeby słuch i wzrok był za opłatą ...
    • Gość: bb Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: 82.177.164.* 01.06.09, 08:39
      a 2 mln to naplywowi Polacy
    • Gość: diakon Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.chello.pl 01.06.09, 08:41
      Lub okradaja złodziei, czym droższy program, tym więcej osób
      ryzykuje ściąganie nielegalnych plików. Nie popieram kradzieży
      plików, ale pomyśl na jakim poziomie była by informatyka w polsce,
      gdyby wszyscy musieli kupować tylko legalne programy, komputerów
      było by pewnie ze 100 tys
    • Gość: it Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.net.upc.cz 01.06.09, 08:42
      pogromca_kretynow napisała:

      > 7 mln obywateli Wielkiej Brytani to zlodzieje kradnacy za
      > posrednictwem internetu.

      Jasne pogromco - ty byś wszystkich wpakował do wiezienia .. ekhmm obozu
      koncentracyjnego

      radze zapuścić wąs i prawica wskazać świetlana przyszłość w której "element"
      znajduje się tam gdzie powinien..


      ehhhh
    • Gość: krukuz Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: 195.24.248.* 01.06.09, 08:49
      W jaki sposób rząd traci?
    • g.r.a.f.z.e.r.o Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. 01.06.09, 08:49
      Ściągają NIELEGALNE pliki powodując straty RZĄDU? Kurde, fajny kraj to GB.
      • Gość: komornik Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.centertel.pl 01.06.09, 08:54
        Gdyby te pliki zostały kupione legalnie, rząd pobrałby haracz w postaci podatków
        od sprzedaży (VAT + dochodowy), szanowny Panie.
        • Gość: Ballack Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: 213.77.28.* 01.06.09, 09:04
          A gdyby kupili te pliki/płyty legalnie w sklepie w USA ew. Francji?
          • ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 09:27
            Gość portalu: Ballack napisał(a):

            > A gdyby kupili te pliki/płyty legalnie w sklepie w USA

            To musiałbyś zapłacić cło i VAT

        • p4p2pc ORly? 01.06.09, 09:05
          1. Od kiedy rząd pobiera podatek od sprzedaży NIELEGALNEGO stuffu?
          2. Na jakiej podstawie twierdzisz, że bandyci i złodzieje, zamiast kraść,
          kupiliby cokolwiek z tego co "ukradli" i czy zgadzasz się z tym zdaniem: "I
          właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
          Świadomie uszczuplającym dochody państwa – bezideowcem"
        • Gość: jozefk Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.tktelekom.pl 01.06.09, 09:06
          No wlasnie gdyby...
          Większośc sciagajacych i tak by nie kupila sciaganych rzeczy wiec strata jest
          praktycznie zadna :)
        • Gość: zaskoczony Rolex, Patek i iTunes IP: *.ltkronoberg.se 01.06.09, 09:36
          Jezeli Brytyjczyk kupuje chinska podrobe Patka za 10 funtow zamiast
          oryginalu za 100 tysiecy funtow to okrada rowniez rzad bo nie
          zaplacil 22 tysiecy funtow VAT. Dobrze rozumuje?
          Czyli, ze jezeli Anglik sciaga 300 tysiecy plikow mp3 w dwa dni,
          okrada rzad na 66 tysiecy funtow, bo przeciez inaczej by sobie te
          pliki kupil w iTunes.
          No to Rywin i mafia pruszkowska to sa male pionki w porownaniu do
          pryszczatego nastolatka z UK i powinni chodzic po wolnosci zamiast
          gnic w wiezieniu za jakies tam male przekrety.
      • p4p2pc Re: czepiasz się 01.06.09, 08:59
        Kiedy okazało się, że jednak gry na PC sprzedają się lepiej niż w poprzednich
        latach, a przyrost zysku wyniósł w 2008 roku chyba 18% w stosunku do roku
        poprzedniego, to musieli znaleźć jakaś inną branżę, która "okradana" "traci"
        terrabiliony ciurlików przez tych bandytów, złodziei i piratów.
        Padło na rząd. Teraz przynajmniej w ramach działań antyterrorystycznych, będzie
        można szybko i bezboleśnie zmienić ustawodawstwo na jedyne słuszne i
        gwarantujące ukaranie cynicznych drani odpowiedzialnych za te bestialskie
        zbrodnie przeciwko porządkowi gospodarczemu świata.
    • Gość: zenek Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: *.203.68-86.rev.gaoland.net 01.06.09, 09:08
      Ciekawe jak oni to wszystko policzyli...

      Szkoda że w artykule nie ma ani słowa kto i jak zrobił te wyliczenia.
    • p4p2pc Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 09:09
      Kradzież = zabór jakiegoś dobra
      Kopiowanie = powiększanie ilości danego dobra
      Jakim więc cudem twórca kopii = złodziej?
    • oby.watel Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:20
      Siedem milionów Brytyjczyków należy natychmiast zamknąć. W końcu twórca ma
      zagwarantowane dochody tylko przez 75 lat od śmierci, a powinien do końca świata
      i jeden dzień dłużej.

      Ale tak naprawdę kto zarabia na dziełach autorstwa nieżyjącego od 50 lat autora?
      I kto faktycznie traci, gdy ktoś nielegalnie przeczyta lub posłucha tego dzieła?
      • ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:29
        Rodzina, spadkobiercy, posiadacze praw.
        • oby.watel Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:32
          Mój dziadek pracował w fabryce. Fabryka odmawia wypłaty rodzinie, spadkobiercom,
          posiadaczom praw. Państwo też nie chce słyszeć o płaceniu przez 75 lat od
          śmierci dziadka.
          • ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:37
            A czy dziadek opatentował jakąś technologię, z której fabryka czerpie zyski do
            dziś? Czy zapierdzielał przy produkcji i z chwilą swego odejścia, przestał
            przynosić zysk?
            • oby.watel Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:43
              A co ma piernik do wiatraka? Patent chroni przez 25 lat, jeśli dobrze pamiętam,
              a nie do śmierci i 75 lat po niej. A dziadek opatentował. Dzięki temu patentowi
              fabryka czerpie zyski po dziś dzień. A rodzina nic z tego nie ma. Ale zamiast
              wymyślać jakieś usprawnienia dziadek mógłby lepiej skomponować hymn na cześć
              prezesa. Rodzina dostawałaby kasę jeszcze przez co najmniej pół wieku. A
              ponieważ Unia zastanawia się czy jeszcze tego okresu nie przedłużyć, więc może i
              100 lat, kto wie?
              • ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 09:58
                Było lobbować, to by teraz kasa była. Artyści mają najwyraźniej większą siłę
                przebicia.

                Ale zamiast
                > wymyślać jakieś usprawnienia dziadek mógłby lepiej skomponować hymn na cześć
                > prezesa. Rodzina dostawałaby kasę jeszcze przez co najmniej pół wieku.

                Jeśli ktoś by to wydał, a inny do dzisiaj kupował.
                • Gość: mefisto Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga IP: 213.156.122.* 01.06.09, 11:56
                  "Artyści mają najwyraźniej większą siłę
                  przebicia."

                  Nie artyści tylko wytwórnie bo to one zarabiają na tak ustawionym prawie.
                  • ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 12:28
                    Gość portalu: mefisto napisał(a):

                    > "Artyści mają najwyraźniej większą siłę
                    > przebicia."
                    >
                    > Nie artyści tylko wytwórnie bo to one zarabiają na tak ustawionym prawie.

                    Artyści poniekąd też są zainteresowani i wcale im się nie dziwię. W ten sposób
                    zyskają ich żony, kochanki, dzieci czy ktokolwiek. W zależności od tego na ile
                    byli sprytni
                • kociogon I dlatego właśnie popieram piratów :) 01.06.09, 12:08
                  > Było lobbować, to by teraz kasa była. Artyści mają najwyraźniej większą siłę przebicia.

                  Ok, była więc umowa społeczna - twórca tworzy, dostaje w zamian X lat ochrony, po czym dzieło staje się własnością publiczną. Lobby copyrightowe wylobbowało sobie przedłużenie tego okresu nie dając nic w zamian. Czemu w takim razie miałbym dotrzymywać umowy zmienionej jednostronnie w ten sposób?
                  • ksionc_proborzdz Re: I dlatego właśnie popieram piratów :) 01.06.09, 12:22
                    Bo pójdziesz siedzieć. Proste.
                    Licz się z ryzykiem wpadki. A żadnej umowy społecznej nie ma i nigdy nie będzie.
                    To politycy inicjowani przez grupy zainteresowane tworzą prawo. Plebs ma
                    słuchać, pracować, brać kredyty i kupować, kupować.
                    • kociogon Re: I dlatego właśnie popieram piratów :) 01.06.09, 14:58
                      > Bo pójdziesz siedzieć. Proste.

                      Tylko jak mnie złapią, ale nie o to mi chodziło. Moje pytanie retoryczne dotyczyło sfery etyki.

                      > żadnej umowy społecznej nie ma i nigdy nie będzie
                      > .
                      > To politycy inicjowani przez grupy zainteresowane tworzą prawo. Plebs ma
                      > słuchać, pracować, brać kredyty i kupować, kupować.

                      Generalnie o to właśnie mi chodziło - skoro prawo jest realizacją interesów silniejszego, a nie umową społeczną, to nie jest nieetyczne łamanie go.
                      • pogromca_kretynow Re: dlaczego polpierasz zlodzieji? 01.06.09, 17:56
                        kociogon napisał:

                        > > Bo pójdziesz siedzieć. Proste.
                        >
                        > Tylko jak mnie złapią, ale nie o to mi chodziło. Moje pytanie
                        retoryczne dotycz
                        > yło sfery etyki.

                        Krucho u Ciebie z etyka. ZLodziej jest zlodziejem, bez wzgledu jakie
                        wykretne usprawiedliwienie dla siebie wymysli.


                        >
                        > > żadnej umowy społecznej nie ma i nigdy nie będzie
                        > > .
                        > > To politycy inicjowani przez grupy zainteresowane tworzą prawo.
                        Plebs ma
                        > > słuchać, pracować, brać kredyty i kupować, kupować.
                        >
                        > Generalnie o to właśnie mi chodziło - skoro prawo jest realizacją
                        interesów sil
                        > niejszego, a nie umową społeczną, to nie jest nieetyczne łamanie
                        go.

                        Bardzo to infantylne. I calkowicie bez sensu.
                        • kociogon Re: dlaczego polpierasz zlodzieji? 02.06.09, 14:11
                          > Krucho u Ciebie z etyka. ZLodziej jest zlodziejem, bez wzgledu jakie
                          > wykretne usprawiedliwienie dla siebie wymysli.

                          Krucho u Ciebie z logiką, skoro nie odróżniasz piractwa od złodziejstwa.

                          > Bardzo to infantylne. I calkowicie bez sensu.

                          Nie spodziewam się, że masz choćby minimalne przygotowanie do dyskusji o różnicach między tym co legalne a tym co etyczne.
                          • Gość: hawanagila Re: dlaczego polpierasz zlodzieji? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.09, 16:27
                            Jedno i drugie to praktycznie to samo, kolego. Nie rozumiem co tu odróżniać.
                            Wynosisz płytę ze sklepu i ją ukradłeś, jesteś właścicielem nagranej na niej
                            własności intelektualnej. Wychodzi na to samo jeśli ja ściagniesz z sieci.
                            • Gość: smutas Re: dlaczego polpierasz zlodzieji? IP: *.dsl.bell.ca 09.06.09, 18:56
                              To nie jest to samo. Sciagniecie z sieci empetrojki mozna ewentualnie porownac
                              do nagrania utworu na kaseciaka z radia. Jakosc podobna itp. Roznica oczywiscie
                              polega na tym, ze stacja radiowa placi tanjemy na emisje a koles zrzucajacy rip
                              z CD nie. Ale dla sciagacza NIE MA roznicy. Swiat mediow musi sie zmienic, tak
                              jak swiat wydawniczy zmienil sie po wprowadzeniu druku. To co tak boli
                              wydawnictwa to dokladnie to samo co przynosi im pieniadze - latwosc powielania i
                              dystrybucji. Osobiscie mailbym w glebokim powazeniu czy koszt produkcji to
                              tysiace dolarow czy wiecej - liczy sie to co zostaje w kieszeni "pod koniec
                              dnia". Moze niech taksowkarze zaczna walczyc przeciw producentom samochodow -
                              oni przeciez tez zabieraja im mozliwosc zarobkowania!
                              Prawo to jedno, etyka to drugie. Idealnie by bylo, gdyby prawo bylo etyczne...

                              cheers
                              • Gość: hawanagila Re: dlaczego polpierasz zlodzieji? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.09, 14:07
                                Żartujesz z tym przykładem o taksówkarzach?? To zupełnie inna bajka. Taksówkarzy
                                nikt nie okrada. Samochód to ich narzędzie pracy, nie mają na niego licencji!
                                Zupełnie inaczej rzecz się ma na przykład z producentem/twórcą muzyki czy filmu,
                                który powinien dostać swoje wynagrodzenie. Piractwo mu po prostu zabiera zarobek
                                – jak inaczej to nazwać jak nie kradzieżą???
            • ofiara_systemu Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 10:24
              Mój dziadek zasadził las . Ale przyszli komuniści i las mu
              zabrali .Potem przyszli postkomuniści i czerpią dochdy z lasu . A
              dziadek złotówki z lasu nie zobaczył a i lasu nie oddali .
              • oby.watel Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 10:33
                Było lobbować, to by teraz kasa była albo las. Artyści mają najwyraźniej większą
                siłę przebicia.

                Ale chyba nie o lobbing chodzi. Jeśli się stawia miliony poza prawem, żeby
                grupka mogła czerpać zyski przez grubo ponad 100 lat, to chyba to już jest coś
                więcej niż lobbing. A teraz Unia chce im ot tak te przywileje przedłużyć. Czy
                jest jakaś grupa społeczna, którą tak hojnie obdziela się przywilejami i pozwala
                czerpać zyski z jednorazowej pracy praktycznie w nieskończoność?
              • ksionc_proborzdz Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga 01.06.09, 12:54
                Możesz się chyba starać o odzyskanie własności dziadka, jeśli posiadasz na to
                jakiekolwiek dokumenty.
    • Gość: korek Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.pl 01.06.09, 09:33
      Najbardziej zawsze śmieszą te miliardowe szacunki za produkty pokroju naszej
      narodowej gwiazdy "Dody". To ze ktoś sciągnął (za darmo) milion empetrójek,
      wcale nie oznacza że gdyby nie miał takiej możliwości to automatycznie sprzedana
      została by taka sama ilośc legalnych kopii...
    • Gość: klex Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne ... IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.06.09, 09:37
      coś takiego?? a niedawno mówili, że to Polska jest potęgą piracką.
      Zresztą niech legalna muza, firmy, gry będą jeszcze droższe... z
      pewnością zahamuje to pirackie ściągawki ...
    • Gość: Brunhilda_KOks1991 Do życia . . . IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.09, 09:42
      niezbędne to nie jest! Marne, filmy, gry i muzyka (szkoda na nie prądu, czasu,
      pieniędzy i łącza oraz nerwów) jest nie potrzebna! Widać, że państwa te są
      nastawione na zysk jedyni i artyści (95.4%). W Polsce policja i politycy mądrzy,
      bo ważniejszymi sprawami się zajmują nie ścigając małolatów (multimedialnych
      ssaków). Zresztą same wykorzystywanie łąćz na ploteczki przez Gie-Gie, eNKeja
      czy p2p mija się z celem (to jak mieć największą i najlepszą bibliotekę koło
      domu, a czytać Brawo, Skandale, Złego albo Faktor X, CKM czy też inne Kosmopolitany!
    • Gość: vivar okradać złodzieja to troche inna sprawa IP: *.adsl.inetia.pl 01.06.09, 10:01
      Kochana Gazeto,
      proszę Cię przestań publikować te sponsorowane artykuły bo się niedobrze robi. A jak internauci zaczną masowo wymiotować, to będzie dopiero chryja. Mogą jeszcze jakiś pozew zbiorowy złożyć....

      Okradani to jesteśmy my. Kto ostatnio po cichu zwiększył "okres ochorony" utworów do 70 lat w UE? Jakoś siedzi G. cicho... Tak po prostu NAS okradziono z dóbr kultury. I nic. To jest ok. A jak jakiś bubek nadęty nie może zarobić kolejnych milionów - to wielki raban - och jej... jak mi szkoda tych biednych "okradanych" szefów firm medialnych i fonograficznych....
      • pogromca_kretynow Re: bardzo infantylne to Twoje usprawiedliwianie 01.06.09, 17:53
        Gość portalu: vivar napisał(a):

        > Kochana Gazeto,
        > proszę Cię przestań publikować te sponsorowane artykuły bo się
        niedobrze robi.
        > A jak internauci zaczną masowo wymiotować, to będzie dopiero
        chryja. Mogą jeszc
        > ze jakiś pozew zbiorowy złożyć....
        >
        > Okradani to jesteśmy my. Kto ostatnio po cichu zwiększył "okres
        ochorony" utwor
        > ów do 70 lat w UE? Jakoś siedzi G. cicho... Tak po prostu NAS
        okradziono z dóbr
        > kultury. I nic. To jest ok. A jak jakiś bubek nadęty nie może
        zarobić kolejnyc
        > h milionów - to wielki raban - och jej... jak mi szkoda tych
        biednych "okradany
        > ch" szefów firm medialnych i fonograficznych....

        Kradziezy
    • Gość: abc Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.09, 10:05
      niezbędne to nie jest! Marne, filmy, gry i muzyka (szkoda na nie prądu, czasu, pieniędzy i łącza oraz nerwów) jest nie potrzebna!

      Brunhilda_KOks1991, doskonale to ujęłaś!
      95% myzyki, filmów i gier to chłam, który funta kłaków wart nie jest!
    • Gość: J Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: 212.160.172.* 01.06.09, 10:23
      Przecież PAŃSTWO to Brytyjczycy a nie jakiś urząd, więc
      ściągając "za darmo" zaoszczędzili pieniądze, więc zaoszczędzili
      PAŃSTWU niezłą kasę :-)
      • Gość: ankus Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: 212.87.240.* 01.06.09, 11:12
        PAŃSTWO to aparat wyzysku, a Brytyjczy to NARÓD.
    • hollowcat i dobrze 01.06.09, 10:36
      nikt tego nie powstrzyma, a napewno nie debilne koncerny multimedialne współpracujące z kancelariami i organizacjami gwałacącymi prawa obywatelskie,

      Muzyka powinna być za darmo - powinien być podatek od muzyki lub coś takiego. Jak kupka bitów ściągana z netu może kosztować coś? Płace za co? Za prawo od odłsuchania? A w radiu mam za darmo - to jest strasznie pokręcona logika.

      Tego nie da się powstrzymać, ale kolesie zachłanni na kase nie rozumieją tego i próbują 7mln osób ujarzmić prawem :D
    • Gość: chłop Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: *.icpnet.pl 01.06.09, 10:39
      Dobrze, że puki co w Polsce ściąganie mp3 jest legalne.
      Swoją drogą to czy demokracja nie powinna działać tak, że jeżeli jakieś działanie jest akceptowalne przez większość społeczeństwa, to prawnie powinno być dozwolone?
      • Gość: kibuc Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: 80.68.236.* 01.06.09, 11:32
        Nie, demokracja działa inaczej, zapoznaj się z definicją.

        W społeczeństwach o dużym rozwarstwieniu akceptowalne przez biedną większość
        może być np. okradanie lub mordowanie bogatej mniejszości.
    • Gość: polonia Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. IP: *.anonymouse.org 01.06.09, 10:39
      zyje we francji : tutaj niedlugo dyktatura
      najpierw hadopi przeciwko niby piractwu niedlugo loppsi2 przeciwko niby
      pederastom ; a wszystko poto aby kntrolowac opinie ludzkie na internecie :
      orwellowski big brother planetarny ! ludzie nie dajcie sie propagandzie prawicy
      swiatowej ktora jest zklejona z firmami miedzynarodowymi aby nas wyssac do
      ostatniego pieniadza ; kryzys swiatowy, jedynie na internecie mozna sciagac
      informacje, gazety tutaj naleza do firm militarnych. A kazdy komentator musi sie
      dzis zrobic piratem aby wyslac swoja opinie do byle forum dyskusji o polityce.
      Mur berlinski spadl aby kapitalistyczna dyktatura ozyskala caly swiat ?Moja
      ciotka walczyla w solidarnosci, a ja dzisiaj musze walczyc o wolnosc na
      zachodzie !Co wy robicie w polsce, 7ego wybory do parlamentu europejskiego :
      trzeba ich powstrzymac inaczej bedzie za pozno !
      • Gość: yyy Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.stanfords.co.uk 01.06.09, 11:06
        --------------------
        orwellowski big brother planetarny ! ludzie nie dajcie sie propagandzie prawicy
        swiatowej ktora jest zklejona z firmami miedzynarodowymi aby nas wyssac do
        --------------------
        jakiej prawicy??? chyba LEWICY bo to ona chce kontrolowac wszystkich, zeby
        zapewnic opieke oczywiscie, od kolyski do grobu - no a ten paskudny internet,
        ktory wydaje sie byc poza calkowita kontrola panow dobroczyncow troche psuje
        szyki...
        • poszliwpisdu Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 12:40
          Tak, to lewicowy Sarkozy i jego lewicowe slepe sluchanie sie USA wprowadzil
          czysto lewicowe przepisy broniace wlascicieli (czyli elektorat lewicy) koncernow
          medialnych.
    • krzysztof.live Piratami ci co pisza o tych ktorzy sa 01.06.09, 10:56
      To nielegalny atak na wolnisc i swobode wyboru
    • pomerenke Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne ... 01.06.09, 11:05
      Dlaczego sądzą że to jest nielegalne? To niech zabronią pożyczać
      sobie gazet i książek - przecież to to samo. Tu też jest narażony
      interes autora. Dać spokój wymianom w sieci! To tak jak pożyczanie
      gazet!
      • Gość: Psinka Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.centertel.pl 01.06.09, 15:07
        Mylisz się. Kupisz gazetę i tak na dobrą sprawę, oprócz Ciebie, obejrzy ją
        jeszcze góra pięć, sześć osób. Tak samo zresztą z oryginalnym filmem – kupisz
        wydanie DVD i nikt Ci nie zabrania pożyczania go znajomym, albo organizowania
        prywatnych seansów z paczką przyjaciół. A jeśli chodzi o piracenie, to
        udosępniając jakś tytuł w sieci udostępniasz go dla nieograniczonej liczby
        użytkowników...
    • oby.watel Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne .. 01.06.09, 11:07
      A ile państwo zarobiło na legalnych wirtualnych zyskach, udzielonych przez banki
      niespłacalnych kredytach? Czemu tyle samo kosztuje kawałek Beatlesów i Dody?
      Gó... i marcepan w tej samej cenie...
      • Gość: kot Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.centertel.pl 02.06.09, 13:11
        Hehe, no wiesz jeden woli Dodę inny Beatlesów, kwestia gustu. Z tego co się
        orientuję to płyta Dody dużo droższa od Beatlesów, których w promocji klasyki
        można nawet za 10 złotych kupić... A w Internecie kradnie się wszystko jak leci
        za tą samą cenę – 0 złotych. I to jest dopiero niesprawiedliwość!
    • Gość: Legal Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegalne ... IP: 212.87.244.* 01.06.09, 11:46
      Niech Plicja i Rzad Polski zrobi cos z wlascicielami serverów ktore udostepniaja takie pliki masowo a jest ich w Polsce zaledwie kilka a straty MAXYMALNE!! Własciciele takich servisow zarabiaja krocie łąmiac prawo a policja i rzad sobie dydnda na to i lapie jakis penerow tylko z 3 plikami :)) łeee !!!
    • ffamousffatman Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 11:48
      jeżeli 7 mln obywateli Wielkiej Brytani ściaga, to jest to ostateczny dowód, że
      to nie kradzież
      • k0len Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 12:16
        ffamousffatman napisał:

        > jeżeli 7 mln obywateli Wielkiej Brytani ściaga, to jest to
        ostateczny dowód, że
        > to nie kradzież

        masz swieta racje, idac tym tropem rozumowania mozna by
        powiedziec: "to ze Hitler wymordowal miliony ludzi w obozach
        koncentracyjnych to ostateczny dowod ze nie bylo to morderstwo",
        gratuluje podejscia.
        Blagam, co to za bzdury, wyliczenia sa z palca wyssane bo oczywiste
        jest ze jesli ludzie musieliby kupic legalnie ten SW czy muzyke to
        zdecydowalo by sie na to moze 10% sciagajacych, a i ci zdecydowali
        by sie zaledwie na zakup 10% z tego co sciagaja. No ale wielkie
        liczby robia wieksze wrazenie ;)
        I jeszcze jedno, przestancie sie we wlasnych oczch wybielac.
        Sciagajac pliki o ktorych mowa z neta robicie to nielegalnie i nie
        ma znaczenia czy nazwiecie to kopiowaniem, piractwem, udostepnianiem
        czy przyjacielska przysluga...
        • oby.watel Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln 01.06.09, 12:33
          k0len napisał:

          > idac tym tropem rozumowania mozna by powiedziec: "to ze Hitler
          > wymordowal miliony ludzi w obozach koncentracyjnych to ostateczny
          > dowod ze nie bylo to morderstwo", gratuluje podejscia.

          Zrównano już aborcję z holokaustem, ale jeszcze nikt nie zrównał pobierających
          pliki z Internetu ze zbrodniarzami wojennymi. Tylko pogratulować właściwego toku
          rozumowania.

          Ale w sumie coś w tym jest. Bowiem wtedy na jedno skinienie miliony ginęły, a
          teraz jeden przepis z milionów czynni kryminalistów.
          • Gość: idiotofag Re: Siedem milionów Brytyjczyków ściąga nielegaln IP: *.ghnet.pl 01.06.09, 14:28
            > Zrównano już aborcję z holokaustem, ale jeszcze nikt nie zrównał
            > pobierających pliki z Internetu ze zbrodniarzami wojennymi.
            > Tylko pogratulować właściwego toku rozumowania.

            Otóż zrównał.
    • Gość: wielki brat Kaganiec na internet cdn. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.09, 11:59
      Pod pozorem walki z piratami szykują się do cenzury internetu. Zaglądasz tam
      gdzie nie chcemy? Odetniemy cię od sieci. Możesz być nieprawomyślny.

      Pod pretekstem walki z terrorystami społeczeństwo samo zgodziło się na kaganiec
      i inwigilację w każdej sferze życia.
      • Gość: markaa Re: Kaganiec na internet cdn. IP: 195.47.201.* 01.06.09, 12:20
        Wielki brat doskonale to ująłeś. Teksty o piractwie nie maja moim
        zdanie mnic wspólnego ze stratami państwa czy rządu, czy
        właścicielami praw!!! Jest to przygotowywanie ludzkości do totalnej
        cenzury przepływu informacji. NWO się kłania.
      • kotek.filemon Re: Kaganiec na internet cdn. 01.06.09, 13:54
        Bingo. (Nie)rządom wszelkiej maści nie dobrobyt koncernów medialnych stoi w głowie (choć i tak bardziej się troszczą o koncerny niż o własnych obywateli), tylko kolcem w d*pie im tkwi ogólna swoboda przepływu informacji w sieci...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka