Dodaj do ulubionych

Temat dnia

15.06.11, 05:58
Dla tolerujących niebieskie.

wyborcza.pl/1,76842,9785507,Panstwo_PiS_jak_w_soczewce.html
Linia podziału Polaków w sprawie Raportu Komisji Sejmowej przebiega między tymi skrajnymi wypowiedziami. To opinie do art. - PiS jak w soczewce.


wolny_polak 15.06.11, 03:03
Przeciez ten raport w sposob oczywisty dla kazdego patrioty nie jest produktem obiektywnej analizy tego co zaszlo, tylko przemyslu nienawisci. Innego racjonalnego wyjasnienie nie ma. I basta.


aussie1inc 15.06.11, 02:32
Sprawa smierci pani Blidy to jeden z wielu przypadkow, gdzie usluzni prokuratorzy dzialajacy na zlecenie Kaczynskiego wymyslali afery. Po kilku latach sady oczyscily wiekszosc "aferzystow" ale wiadomosci o tym trafialy na ostatnie strony gazet - o aresztowaniach informowano na pierwszych. Oczywiscie usluzni prokuratorzy pracuja dalej, wlos im z glowy nie spadnie, bo polskie prawo jest durne. Od czasu do czasu trafi sie taki Pasionek, co to ostro przesadzil i tyle.
Mam nadzieje, ze kiedys i Kaczynski i Ziobro i inni odpowiedza za montowanie afer.
----------------------------------------------
Moja opinia ..... jest- jak zwykle - wypośrodkowana. Nie mogę tu jej nikomu narzucać (wg zaleceń), by nie pedagogizować .
Temat stawiam. Bo ważny i aktualny.
Temat , który uaktywnił (na kilka dni) Polaków w sieci i wszędzie.

Obserwuj wątek
  • waga_1949 Re: Temat dnia 15.06.11, 07:10
   Powiem tak: sprawa p. Blidy, Olewnika i jeszcze wiele, które akurat teraz mi umknęły z zawodnej już pamięci pokazują,że nasz wymiar sprawiedliwości jest na wskroś chory. U nas sprawiedliwość ma oblicze polityczne.
   • czuk1 Re: Temat dnia 15.06.11, 08:16
    waga_1949 napisała:

    > Powiem tak: sprawa p. Blidy, Olewnika i jeszcze wiele, które akurat teraz mi um
    > knęły z zawodnej już pamięci pokazują,że nasz wymiar sprawiedliwości jest na ws
    > kroś chory. U nas sprawiedliwość ma oblicze polityczne.Wago miła smile

    Ja dodał bym, że niektóre grupy zawodowe dzięki swoim uprawnieniom specjalnym stają się jak państwo w państwie. Koncentrują się one w obszarze wymiaru sprawiedliwości, finansów ,związków zawodowych i dużych grup pracowniczych. Grupy te wiążą się ściśle z rządzącymi poprzez politykę kadrową. Same nie reformują się, trzymają się w istniejących strukturach. Oddziaływają negatywnie na bezpośrednio rządzących blokując niezbędne reformy i wymuszając utrzymywanie swojej wysokiej pozycji i przywilejów. Ta wysoka pozycja i możliwość jej utrzymania wynika w dużym stopniu z faktu , że ludzie ci są na co dzień potrzebni społeczeństwu.
    Dobry przykładem jest obszar wymiaru sprawiedliwości gdzie sędziowie i prokuratorzy mają immunitet i stuprocentowe emerytury , a Prokuratura jest nawet funkcjonalnie oddzielona od wszelkich wpływów . Do tego dochodzą wysokie wynagrodzenia. Nawet kolejni ministrowie nie są w stanie tu cokolwiek zmienić na lepsze, normalne.
    To jest jest (wg mnie) jedna z przyczyn choroby państwa polskiego.
  • sagittarius954 Re: Temat dnia 15.06.11, 07:44
   Moje zdanie od początku jest takie samo. Władza dla zwiekszenia swojej popularności poświęci każdego człowieka . Tak samo i wtedy ,dla zapreZentowania swojej linii politycznej wymyslano afery chcąc utopić w niej kogoś z znienawidzonego obozu politycznego. A dotyczy to każdej władzy , ludzkiej władzy.
   Dla mnie Kaczyński i Ziobro powinni odp[owiedzieć przed sądem , za zamiar wciągnięcia kraju i rodaków w bratobójcze walki i rozpętanie fali nienawiści i z moralnego punktu widzenia powinni zniknąć z polityki .
       • czuk1 Re: Temat dnia 15.06.11, 08:31


        wrzosowapolana napisała:

        > big_grinbig_grinbig_grin
        > Nie. Rodzina mi pomagabig_grin
        > Przez Ciebie oplułam monitor tongue_out
        --------------------------
        Niepotrzebnie zdenerwowałaś się . Pytanie Sagiego nie było złośliwe.
        Przecież chodzi o to gdzie można Cię spotkać (pod Twoim loginem)
        na dyskusjach politycznych i forach społecznościowych. Ja cieszę się kiedy spotykam tam Sagiego, we dwóch raźniej.
        • sagittarius954 Re: Temat dnia 15.06.11, 08:40
         O nie czuku , nie namówisz mnie na wypowiedzi , zbyt lubię nick sagittarius954, za to jestem pasjonatem czytania . Co innego tutaj , to taki fajny mały klub w którym wypowiada się swoje opinie i nie walczy się z opiniami poprzedników, na smierć i życie.

         A wrzosowa opluła ekran wybuchając śmiechem , widzisz do czego doprowadza moja ciekawość big_grinbig_grin
         • czuk1 Re: Temat dnia 15.06.11, 10:00
          Sagittarius954. Rozumiem Cię doskonale. Odpowiem wprost , bo Twój wpis jest delikatnie kierowany do mnie w trosce o spokój fajnego klubu.
          W swoim wpisie do niczego Cię nie namawiałem. Interpretowałem tylko (niepotrzebnie)Twoje pytanie, nie mając wcale na myśli , że trzeba Cię bronić. Nie było takiej potrzeby i o to mnie nie prosiłeś. Za spoufalenie (zdrobnienie loginu) - na co mi delikatnie zwracasz uwagę Sagittariusie954, tak odebrałem - też bardzo Cię przepraszam . Nie wpisuję się do grona Twoich znajomych, nie zabiegam o to. Nie chcę Ci tu szkodzić. Jesteś w sieci bardzo wysoko. Autorytety, takie jak TY , są poza moim zasięgiem . Nie zabronisz mi jednak wyrażania pochlebnych opinii na Twój temat.
          Wierzysz w to co napisałeś - że tu się nie walczy z opiniami poprzedników.
          Rozumiem, że nie walczyło się. Rozumiem, że nie należy walczyć. Rozumiem, że opluty należy obetrzeć się i iść dalej .... bo to jest fajny klub. Dla kogo fajny to fajny. Jak ochroniarz klubu Cię obraża (a właściciel klubu to uznaje) to powiesz, że to fajny klub ? Dodatkowo może mi być przykro. Nie walczę przecież z opiniami innych, wypowiadam tylko swoje opinie (podkreślając to zawsze).... a tym samym nie mam zamiaru walczyć z opiniami poprzedników... i to na "na śmierć i życie" ?. Nigdy. Kiedy zdarzą się opinie nieprawdziwe lub obraźliwe ale tylko o mnie nie jestem
          w stanie ich uznać. Polemizuję, bronię się. Czy tego nie widać. Każdy prawie tak robi i to w każdej sytuacji życiowej. Innym to można a mnie nie ?. Ba, zaproszony do spokojnego klubu, działający układnie i dla integracji uczestników wychodzę z niego jako czarna owca albo inne opisane tu dziś na górnym wątku stworzenie. Nie mogę tego zrozumieć. Ale odpowiedzi nie oczekuję. Żadnej odpowiedzi.
          • sagittarius954 Re: Temat dnia 15.06.11, 10:24
           Jeśli piszę jakiekolwiek opinie i przedstawiam je na forum to wyłącznie w swoim imieniu , czuku , jesli piszę fajny klub to jest fajny dla mnie , ale nie musi być dla kogokolwiek innego .
           Protestuję , nie jestem żadnym autorytetem . I nie upominam sie o takowy wyraz traktowania mnie . Ja tak robię nie walczę za wszelką cene , czy to musi dotyczyc innych ?Raczej nie czego dowodem są tutaj wpisy , podkreślamnie uzurpuje sobie prawa do moderowania jakiegokolwiek forum tym bardziej tego , ponieważ ma ono swego admina ( tu Basia znów się nadąsa , ponieważ jest kobietąbig_grin) .
           Jeśli ktoś nadepnie mi na odcisk , czasami się śmieję , czasami , mijam go bokiem , czasami odpowiadam ,ale zawsze mam na uwadze, że to miejsce jest specyficzne i każda niedyspozycja piszącego próbującego pokłócić się w tym miejscu publicznym rzutuje ciszą . Po prostu , mały klub a wkoło jest dużo klubów . To tyle czuku , lubię Twoje posty , życzę Ci nie tylko popularności, ale zawierania wielu przyjaźni przekutych na rzeczywisty grunt życia . Czasami nadinterpretacja naszych postów jest naprawdę wielka i nie ma potrzeby przekładac jej nad to co zostało juz napisane . Czuku cokolwiek bym jeszcze dodał będzie tylko gloryfikacja twego nicka ,a to chyba facetom nie potrzebne . Pozdro czuku.smile big_grin
          • amityr Re: Temat dnia 15.06.11, 18:14
           czuk1 napisał:

           > Sagittarius954. Rozumiem Cię doskonale. Odpowiem wprost , bo Twój wpis jest del
           > ikatnie kierowany do mnie w trosce o spokój fajnego klubu.
           > W swoim wpisie do niczego Cię nie namawiałem. Interpretowałem tylko (niepotrze
           > bnie)Twoje pytanie, nie mając wcale na myśli , że trzeba Cię bronić. Nie było t
           > akiej potrzeby i o to mnie nie prosiłeś. Za spoufalenie (zdrobnienie loginu) -
           > na co mi delikatnie zwracasz uwagę Sagittariusie954, tak odebrałem - też bardzo
           > Cię przepraszam . Nie wpisuję się do grona Twoich znajomych, nie zabiegam o to
           > . Nie chcę Ci tu szkodzić. Jesteś w sieci bardzo wysoko. Autorytety, takie jak
           > TY , są poza moim zasięgiem . Nie zabronisz mi jednak wyrażania pochlebnych opi
           > nii na Twój temat.
           Dla kogo fajn
           > y to fajny. Jak ochroniarz klubu Cię obraża (a właściciel klubu to uznaje) to p
           > owiesz, że to fajny klub ? Ba, zapro
           > szony do spokojnego klubu, działający układnie i dla integracji uczestników wy
           > chodzę z niego jako czarna owca albo inne opisane tu dziś na górnym wątku stwor
           > zenie. Nie mogę tego zrozumieć. Ale odpowiedzi nie oczekuję. Żadnej odpowiedzi.


           Nic dodać nic ująć.Chyba teraz kol załapiesz o co mi chodzi.
           www.youtube.com/watch?v=DhecpGGOP40
           • iryska2604 Re: Temat dnia 15.06.11, 21:57
            Coś mi sie wydaje że czuk poprostu zbyt powaznie traktuje nasze tu pogaduszki a taką . wlasnie forme ma nasze forum Zbieramy się,dyskutujemy o tym i owym ale wlasnie dobrze ze lekko i czasem z przymrużeniem oka.Zycie i tak za wesole nie jest.A popolitykować tez czasem warto bo to w końcu nasza rzeczywistosc.I o co tu sie obrazac?
         • czuk1 Re: Temat dnia 15.06.11, 10:58
          Wago. Pisząc co napisałem nie miałem cienia wątpliwości, że tak jest jak mnie zapewniasz, z Sagittariusem. Tylko nie sadzę, że trzeba się obrażać za wypowiedź (też publiczną ) kogoś z towarzystwa, z klubu, dokonaną w trosce o dobrą atmosferę w klubie. Musisz też przyznać, a nawet jestem pewny, że gdyby to samo napisał to ktokolwiek inny a nie ja, to nawet byś nie zwróciła uwagi. A tym bardziej nie korzystałabyś z miejscowych autorytetów, wyciągając przysłowia .... w celu dla mnie niemiłym. Po to abym wiedział, że nie jestem w spokojnym i przyjaznym dla mnie klubie .
          Ja od razu napisałbym - tak jak teraz napisałaś. I to mnie uspakaja..... mogę tu ze spokojem zniknąć.
          Naprawdę, proszę wszystkich, nie zajmujcie czukiem się . Jego to broszka i problem. Jego to wina . Narozrabiał. Ma za swoje.
          Czuk (Mariusz) tylko wszystkich przeprasza i pozdrawia. Hej.smile

          PS. Ale zaproszenie na Roztocze (wariant II) jest wciąż aktualne. Nisko się kłaniam i zapraszam.
           • czuk1 Re: Temat dnia 15.06.11, 11:30
            Przepraszam Ciebie i Wagę.smile, smile

            Tak pisałem na początku do Ciebie
            a skończyłem do wszystkich.
            PS.

            Jeszcze raz wszystkich przepraszam, jeśli kogo obraziłem
            Proszę nie kierować do mnie tu wpisów. Mój adres: czuk1@gazeta.pl
            Tam podam swój telefon .... dla zorganizowania spotkania turystycznego po Roztoczu czy Zamościu. Zapewniam jestem normalny i gościnny.
            A że nie mieszczę się w zasadach tego forum, to już wiem.
     • czuk1 Re: Temat dnia 15.06.11, 08:25
      Wrzosowapolano.
      Tak byłoby najlepiej. Twoje prawo. Uwaga nawet słuszna.
      Ja nawet kiedyś jako moderator jednego forum chciałem (dla porządku) usuwać wątki nie na temat, choć nie były spamem. Jednak mi słusznie odradzono. Widzę, że poruszanie tematów politycznych jest tradycją na tym forum a watki otwierane cieszą się dużym zainteresowaniem
      emerytów.

      Nie sądzę też, że powstałe zagrożenie Trybunałem dla kierujących partią opozycyjną jest tylko
      tematem politycznym . Może odbić się rykoszetem na życiu Polaków, wpłynąć na wyniki wyborów.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka