Dodaj do ulubionych

Zlote Globy... film "Nomadland"

01.03.21, 12:50
noizz.pl/big-stories/zlote-globy-film-nomadland-nagrodzony-milion-amerykanow-mieszka-w-autach/f319e7r
Obserwuj wątek
  • krakkrakusek1au Re: Zlote Globy... film "Nomadland" 02.03.21, 03:09
   "Nomadland" opisuje wstrzásajácá prawdę i to dlatego zastał nagrodzony. Artykuł wyważony. Brawo dla autora. W Australii mamy podobny choć na mniejszá skalę problem. Gdyby wycenić wszystko co znajduje się w granicach Australii to byłoby to ponad $A1 miliona na głowę mieszkańca. Australia jest naprawdę najbogatszym krajem świata. Mamy 50 tyś bezdomnych! Wstyd! Jedyna nadzieja dla Ameryki to obecnie Joe Biden. Dla Australii Labor- jeśli wygra najbliższe wybory.
   • engine8 Re: Zlote Globy... film "Nomadland" 02.03.21, 18:16
    A jaka Joe Biden jest nadzieja to juz powoli widac..... Obiecal nielegnym wolny wstep do USA i droge do obywatelstwa w 3 lata (aby zdazyli glosowac w nastepenych wyborach). Straz na Granicy poludniowej traci kontole. Nie za bardzo wie jak sobie radzic z polityka miedzynarodowa i juz sie zgrzebal z slepym zaulku na bliskim wschodzie pomiedzy tym co obiecuje i co robi z Iranem, SA i Izraelem a Kamala ma ZERO pojecia na ten temat. Z EU i Rosja nie wie czy sie im oddac czy sie puscic... Na temat Cowidu krzyczal jak to on wszytkich uzdrowi a rtera mowi ze w maskach bedziemy chodzic jeszcze ze 2 lata. A to dopiero poltora miesiaca...
    Powoli wycofuje sie ze wszyttkiego co ludziom i lewactwu obiecywal i w samej jego partii zaczyna sie robic glosno.

    Rozdaje kase jakby nie bylo konca i drukarki pieniedzy sie nie psuly... Pio co daje tym co wpgole nie ucierl[peili na Covidzie? O np takim jaka ja..... emerytura idzie, nie ma gdzie wydawac -kasy zostaje w porfelu a on nam bedzie dokladal.. Po co? Po to aby emeryci znow na niego glosowali. Durak kompletny...
    Idzi spac o 7 wieczorem bo juz nie wie co mowi a Kamala wtedy sie bierze za rzadzenie o ktorym pojeci aprzeciez nie ma. .Wiez kto tu rzadzi? "Shadow Government" oczywiscie
    Teraz chce wyplacic niby na pomoc zwiazanem z covidem ogroma mase kasy tylko ze 1/3 tej kasy jest planowana na nastpen 3 czy 4 lata.....a duza czesc to aby pomoc Stanow ktore go wspieraly w wyborach i nie ma nic wspolnego z Covidem.. A dlugi splacac trzeba bedzie...

    A wszytkie media strasza jako to nam brakuje i bedzi brakowac szczepionek i jak to sytuacja sie pogarsza. Patrze na portal swoje przychdni - moge sie zapisac na ktory dzien i godzine chce - kalendarz otwarty nastpne 2 tygodnie... Widac szczepionki sa ale szepiencow brakuje?
    Ot o taka nadzieje i przyszlosc....
    • leda16 Re: Zlote Globy... film "Nomadland" 02.03.21, 21:13
     Wynika z tego, że USA pełną parą przygotowuje się do planowanego wcześniej "Wielkiego Resetu" . Ten nowy porządek ma objąć zasięgiem niemal wszystkie aspekty życia. Ma on zmienić kapitalizm „na lepsze”. Ma wyrównać poziom życia (realizacja idei sprawiedliwości społecznej), zmniejszyć emisję CO2, ale tak naprawdę ma sprawić, że korporacje, państwa, miliarderzy będą mieć jeszcze więcej władzy i ograniczą konkurencję.
     Prawdziwość tej teorii udowadnia fakt, iż nazwy tej jako pierwszy użył Klaus Schwab – założyciel i szef Światowego Forum Ekonomicznego obradującego co roku w Davos. Schwab napisał książkę „COVID-19. Wielki Reset”, w której stwierdził, że pandemia ma swoje dobre strony, gdyż dzięki niej zmniejszyła się emisja CO2 (w związku z ograniczeniem podróży) i podkreślił, że „kapitalizm trzeba wymyślić na nowo”. Na stronie internetowej World Economic Forum jest specjalny dział poświęcony Wielkiemu Resetowi. Można tam też przeczytać krótki tekst streszczający główne myśli Schwaba.
     Niektórzy twierdzą, że trwają już konkretne przygotowania do wprowadzenia nowego ładu. Światowe Forum Ekonomiczne przygotowało nowy standard raportowania dla firm. Przedsiębiorstwa będą musiały podawać różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn, skład etniczny zatrudnionych, prezentować swoją politykę dotyczącą środowiska naturalnego itp. Inni wskazują, że wyraźny rys nowego ładu można zobaczyć w tym, jak mają być wydawane pieniądze z funduszu odbudowy gospodarki europejskiej po COVID-19, w którym ma znaleźć się 750 mld euro. Trzeba też zwrócić uwagę na niedawne wystąpienie dyrektor zarządzającej MFW Kristaliny Georgievej. Przekonywała ona, że „świat znalazł się w nowym momencie” i że „pandemia jest doskonałym momentem do zbudowania lepszego, bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego świata”.
     Powstaje pytanie – jak te cele osiągnąć? Jeden z najbardziej znanych polskich inwestorów promujących koncepcję Wielkiego Resetu utrzymuje, iż mają one zostać zrealizowane poprzez masowy druk pieniądza czy podwyżkę podatków, wprowadzenie dochodu podstawowego i uruchomienie wielkich programów rządowych co uzależni osoby fizyczne i prawne od władzy. Innym polskim inwestorem, od wielu miesięcy mówiącym o nadchodzącym resecie w Polsce i na świecie jest Cezary Graf. Już od jesieni 2019 roku mówił o nadciągającym wielkim kryzysie. Nie można Grafowi odmówić pewnej konsekwencji w głoszonej wizji i jej spójności, gdyż namawia do kupowania kryptowalut i złota.
     Istnieje też szereg zagranicznych inwestorów, którzy ostrzegają przed Wielkim Resetem i radzą jak się do niego przygotować finansowo. Jednym z nich jest Luke Gromen, założyciel firmy inwestycyjnej Forest for the Trees. Ostrzega on, że Wielki Reset zbiegnie się z pęknięciem bańki na obligacjach skarbowych, a inwestorzy powinni się do tych wydarzeń przygotować kupując złoto i bitcoiny. Innym inwestorem, zajmującym się tą sprawą jest znany ekonomista i inwestor John Mauldin. Według niego cały problem napięć w dzisiejszym świecie wynika z nadprodukcji elity, która chce rządzić. Mauldin uważa, że podczas Wielkiego Resetu ujrzymy niepokoje społeczne, pęknięcie bańki na obligacjach, a może i gorsze rzeczy. Tak czy inaczej ideę Wielkiego Resetu promują takie instytucje, jak MFW czy WEF. Nie jest to czysty wymysł grupki wariatów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka