Dodaj do ulubionych

Fantazyjne nazwy firm

18.10.02, 14:55
Nie wiem, czy podobny wątek już był - nie sprawdzałam całego forum - ale może
i tak ktoś się uśmiechnie.
Od lat zbieram fajne nazwy firm i mam już cały ranking. Poniżej parę wyjątków
z mojego zbioru:
Absolutnie pierwsze miejsce w kategorii nazwa -
Spółdzielnia Inwalidów "Zryw"

i dalej:
Skarpetex (hurtownia skarpetek)
Handlobałt (spółka handlowa z Trójmiasta)
Translud (przewoźnik autobusowy)
PPHU Fartpol
PW Piecobudex - Gdańsk Sp. z o.o.
Sufitex (sufity podwieszane)
Polodlew

a teraz nie najśmieszniejszy, ale mój ulubiony ze wzgledu na połączenie
polskiego z angielskim:
Piórex (producent poduszek)

Czekam na więcej!
Obserwuj wątek
    • Gość: Lobelia Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 195.187.102.* 18.10.02, 15:08
      Watek był już jakiś czas temu, ale nie zaszkodzi
      zreanimować - twoja kolekcja nazw też jest ładna. Dla
      mnie dotąd niepobitym przebojem jest firma budowlana
      "CIAŁBUD".
      • Gość: Xionc Re: Fantazyjne nazwy firm IP: proxy / 213.77.7.* 18.10.02, 16:16
        Piękna jest nazwa:
        "Kryzysek" - Usługi Ogólnobudowlane
        • Gość: kacha Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 195.117.149.* 18.10.02, 16:23
          WANDALEX chyba wózki widłowe sprzedają
          • Gość: ar Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.04, 15:08
            śrubex - hurt. art. metalowych z Gdańska
            • 2paco Re: Fantazyjne nazwy firm 04.01.05, 14:33
              nie wiem czy później nie pojawia się ta nazwa, ale mi od razu wpadła w oko. Usługi pogrzebowe w Warszawi "Grochów - Niebo" :DDD
              • rachela180 Re: Fantazyjne nazwy firm 09.06.05, 14:58
                Nowy Targ: Zakład Pogrzebowy "Przy szpitalu"
                • Gość: Oliveira Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.atman.pl / *.atman.pl 02.03.06, 09:37
                  Zakład transportowy SZWAGROPOL to mój faworyt. (Mają Szwagrobusy.) Wcześniej
                  najlepsze były zakład pionowego oznakowania dróg DROGZNAK oraz zakład
                  pogrzebowy GALAXY (pod wpływem tego ostatniego z bratem wymyśliliśmy Denatpol i
                  Trupol...)
                  • aiczka Re: Fantazyjne nazwy firm 01.02.07, 12:10
                    W jednym mieście w ogóle poszli z zakładami w mitologię, bo jeden był Charon (to
                    jeszcze nie najgorzej) a drugi Hades (dość popularna nazwa). Tylko dodatkowo
                    jeden był pomalowany na jaskrawo niebiesko a drugi - na różowo.
                    Ja lubię także nazwę zakładu pogrzebowego "Genesis".
                    • Gość: WaterProof Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.icpnet.pl 14.05.10, 22:13
                      U nas jest Chochlik :D
                  • Gość: dorulla Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 46.112.136.* 28.10.10, 01:31
                    hehe albo podążając za ogólnym trendem: trupex :P
                • Gość: Tony Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.ip.netia.com.pl 13.07.11, 14:02
                  Zakład pogrzebowy "Radość" - Bydgoszcz
              • heureka7 grochow - niebo 07.09.05, 13:52
                piekna nazwa ;D zawsze, gdy jechalam tramwajem odwiedzic znajomkow na Kicu,
                wpadala mi w oko i wprawiala w jeszcze lepszy nastroj ;)
                niestety, gdy ostatnio zajrzalam na Prage (prawie rok temu), odnioslam
                wrazenie,ze cos sie zmienilo...
                • toop.toop Re: grochow - niebo 31.07.07, 19:22
                  a zakład pogrzebowy RADOŚĆ??? to dopiero nazwa
                  • Gość: gosc Re: grochow - niebo IP: *.centertel.pl 11.08.08, 18:44
                    a zakład pogrzebowy " niebo" ?:) Gorzów Wlkp.
                    • Gość: bipi Re: grochow - niebo IP: *.aster.pl 26.01.10, 21:18
                      Lepszy jest zakład pogrzebowy "game over" :P
                      • Gość: cb Re: grochow - niebo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.10, 16:31
                        klubokawiarnia Legalna :P
              • skakanka-1980 Re: Fantazyjne nazwy firm 16.11.05, 17:34
                mnie zawsze tez rozkładala to na lpatki;-)
              • Gość: ole usugi pogrzebowe w Warszawi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.06, 21:24
                jeszce jeden kwiatek tu
                -exitus
            • Gość: kij Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 87.239.57.* 14.09.06, 22:49
              Kraków: Centrum Handlowe Tandeta.
              tandeta.krakow.pl/
              • yabol428 Re: Fantazyjne nazwy firm 15.09.06, 13:56
                Gość portalu: kij napisał(a):

> Kraków: Centrum Handlowe Tandeta.
                > tandeta.krakow.pl/

Kiedyś w tym miejscu, przez całe lata, istniało targowisko zwane potocznie "tandetą" i stąd to się wzięło. Potem handlarze z owego targowiska się skrzyknęli i zbudowali sobie halę targową, ale nazwa została. Krakowianie już tak przyzwyczaili do tej nazwy, że brzmi dla nich zupełnie zwyczajnie.
                • Gość: kij Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.kolornet.pl 03.06.07, 23:34
                  Hej yabol, znasz może firmę z branży wywożenia śmieci "Bracia Strach"?
                  • yabol428 Re: Fantazyjne nazwy firm 04.06.07, 12:47
                    Gość portalu: kij napisał(a):

> Hej yabol, znasz może firmę z branży wywożenia śmieci "Bracia Strach"?

Znam, jest to firma chyba z Częstochowy, ale operuje również w Krakowie na niektórych osiedlach. Gdzieś w tym wątku już była wymieniana.
                    • ikp6 Re: Fantazyjne nazwy firm 05.03.11, 21:48
                      sieć sklepów z alkoholem : PROMIL a reklamę mają taką : zakupy u nas wejdą ci w krew :)
                  • Gość: lysa spiewaczka Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.07, 09:27
                    buuuuuuuu:( mialam to wlasnie napisac:(
                  • Gość: strach sie bac Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.adsl.inetia.pl 08.05.09, 19:21
                    Gwoli ścisłości - ostatnio widziałam na mieście śmieciarkę Braci Strach ze
                    zmienionym logo - obecnie jest to albo "Strach i Synowie" albo "Bracia Strach i
                    Synowie". Pzdr!
                • Gość: katerina2 Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 62.13.168.* 20.08.07, 22:56
                  w Katowicach w dzielnicy Załęże jest targowisko zwane potocznie
                  szaber plac.
                  • Gość: zuz Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.warszawa.vectranet.pl 13.07.11, 12:22
                    taaaak! 'szaber plac' na targowisko mówiło się też w moim rodzinnym Bytowie :)
                • Gość: usmiecham-sie Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.fdk.airbites.pl 09.03.08, 16:21
                  Potwierdzam ;)
                • misself Re: Fantazyjne nazwy firm 13.07.11, 11:05
                  yabol428 napisał:

> Gość portalu: kij napisał(a):
                  >
                  > > Kraków: Centrum Handlowe Tandeta.
                  > > tandeta.krakow.pl/
                  >
                  > Kiedyś w tym miejscu, przez całe lata, istniało targowisko zwane potocznie "tan
                  > detą" i stąd to się wzięło. Potem handlarze z owego targowiska się skrzyknęli i
                  > zbudowali sobie halę targową, ale nazwa została. Krakowianie już tak przyzwycz
                  > aili do tej nazwy, że brzmi dla nich zupełnie zwyczajnie.

Nie przyzwyczaili się. "Tandeta" to galicyjskie określenie targowiska, na którym sprzedają "szwarc, mydło i powidło". Kupuje się tu na tandecie, a na choince wiesza bańki :-)
              • natasza39 Zakład uboju drobiu 09.08.08, 01:01

o nazwie EXODUS
                ---------------------------------------------------------------------
                Szarańcza jest plagą, chociaż jeden owad nie stanowi plagi. Podobnie jest z
                głupcami.
          • Gość: IzaBelcia Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.07, 11:21
            W Krakowie na ul. Krzywda jest dom mody "Tandeta". Zawsze jak wracam z nart,
            przejeżdżam obok tego "bilboardu" i pękam ze śmiechu :) Pozdro!
          • Gość: księgowa Wrocław Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.01.10, 15:32
            Biuro rachunkowe "PRZEKRĘT" kto chętny ???
        • juve_maciek Re: Fantazyjne nazwy firm 13.10.03, 13:22
          na trasie KRK-Łódź jest gdzies reklama salonu samochodowego. w takich
          przypadkach na reklamie są podane nazwiska wlascicieli danego salonu:
          jednym z przypadkow na ww. trasie jest "Szczęsny & Zjawiony" - brzmi
          bajecznie...
          • Gość: gregol Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.03, 22:22
            Szczęsny Zjawiony diler fiata w Zawierciu i Dabrowie Górniczej :-)
            • Gość: Wrozzz Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.05, 18:17
              Firma "Drutex" z Wrocławia :D
              • Gość: MoskoU Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 217.153.142.* 13.07.05, 12:15
                Hehe - firma DRUTEX jak sama nazwa wskazuje.... produjkuje OKNA i jest w
                okolicach Ostrołęki.
                • gosia.pom Re: Fantazyjne nazwy firm 16.07.05, 16:45
                  Kiedyś znajoma z Lęborka zadzwoniła po taksówkę, poprosiła, żeby podjechał pod
                  HADES (nazwa pabu). Taksówka nie przyjechała więc zadzwoniła jeszcze raz,
                  okazało się, że taksówkarz podjechał pod zakład pogrzebowy HADES.
                  PS. Główna siedziba firmy DRUTEX znajduje się w Bytowie, my nazywamy ich
                  DUREKSIKI lub DRUCIKI
                  • Gość: Asinka Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 217.168.129.* 10.01.07, 10:23
                    Firma Drutex jest tez w Murowanej Goslinie - produkuja stelaze do lozek i posciel.
            • Gość: ola Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.chello.pl 28.02.07, 21:57
              biatlonistka Małgorzata RUCHAŁA wychodząc za mąż powiedziała w jakimś wywiadzie że na pewno nie bedzie miała podwójnego nazwiska bo jej przyszły mąż nazywa sie BOSKO :) (akurat nie ma to nic wspolnego z tutułem tego forum, ale tak jakoś mi sie skojarzyło)
              • Gość: plyczo Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.acn.waw.pl 10.06.09, 20:25
                i słusznie :)
                pzdr
          • Gość: eMka Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.11.04, 15:31
            U nas w Płocku jest jeszcze lepiej. Swoje usługi oferuje adwokat o nazwisku
            Desperat.... Pzdr.
            • joisana Re: Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm 04.02.05, 15:43
              W Żarkach Letnisku na jednej z posesji stoi szyld z informacją o działalności
              mieszkającego tam małżeństwa: u góry BLACHARSTWO i mechanika pojazdowa, a pod
              spodem PROTETYKA :-))). Bajeczne i ileż mówiące!
              • Gość: Adek Re: Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.05, 11:55
                W Toronto w polskiej dzielnicy przy ul. Roncesvalles jest dom, gdzie matka ma
                na parterze cukiernię "Granowska", a jej córka na piętrze ma zakład
                stomatologiczny. Matka napędza córce interes :))))
            • Gość: WandaIBanda Re: Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm IP: 85.219.133.* 06.04.05, 20:45
              W Slupsku jest dwoch adwokatow, Madry i Gbur. Do ktorego pojsc? :)
              • Gość: nestor Re: Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 12.01.06, 21:10
                Podobno przed wojną na św. Marcinie w Poznaniu wisiały tabliczki wzietych
                adwokatów. Idąc można było kolejno czytac ich nazwiska:
                - Niechciał
                - Napierała
                - Musiał
                - Wlazło
                • Gość: kaczerbicha Re: Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.07.06, 12:15
                  skoro już o nazwiskach, to w pewnym banku prezesem jest Oszust, zaś głównym
                  księgowym jest pan o nazwisku MAŁOLEPSZY hiehie
                  • Gość: til Re: Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm IP: *.pct.pl 13.07.11, 10:43
                    heh:) DUŻOGORSZY;]
                  • Gość: troophel Re: Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm IP: *.icpnet.pl 13.07.11, 11:58
                    Przewodniczący Rady Miejskiej w Wąsoszu - Zdzisław Nicpoń... Pękłem.
                • ika997 Re: Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm 31.07.07, 18:48
                  W Jarocinie jest dentysta o nazwisku Zembaty.
                  • Gość: Judyt wojująca Re: Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm IP: *.144.net-kontakt.com.pl 31.10.11, 21:48
                    W Jarocinie jest dentysta o nazwisku Zembaty.

To przyzwoicie, w Radomiu jest bardzo dobry dentysta o nazwisku... Szczerbiński.
            • Gość: ANIKA Re: Rewelacja /Fantazyjne nazwy firm IP: 193.59.95.* 27.01.06, 14:18
              tak, tak - kiedys nasza sekretarka odebrała telefon i po długiej rozmowie w
              końcu mówi: "to jakiś desperat dzwoni" hihi
              A oprócz tego mamy taka fimę "Szambo-Jet" , która zajmuje się czyszczeniem
              szamb, ups. I widziałam też sklep "Piesex" - myslałam, że to zoologiczny a to
              był sexshop. :)
        • Gość: xcfg Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 22.09.04, 13:42
          "KEŁAW" przeczytaj od tyłu. WykrEcili kilka osób
          • Gość: kaczerbicha Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.07.06, 12:24
            miałam kiedyś do czynienia z firmą, która najpierw wszystkim w bloku
            zainstalowała na kaloryferach niesprawne podzielniki ciepła, następnie w
            krótkim czasie każdy chciał zerwać z nimi umowę lecz nie można było się
            doprosić by ktoś z firmy łaskawie przyszedł i to dziadostwo zdemontował...
            firma zwała się UNIKA
      • Gość: Iwona Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.acn.pl 13.11.03, 13:24
        a widziałaś kiedyś CIAŁBUD w akcji. Do mnie przy wymianie kaloryferów
        przychodzili z 5 razy zdjąć stary (oczywiście zrobili to za pierwszym
        podejściem), ale każdego następnego dnia chcieli zaczynać od mojego mieszkania.
        • Gość: G. Ość Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.gre.pl 30.12.10, 09:34
          W drodze nad morze, w 2002 r. zatrzymałem się w Gniewie. Urocze miasteczko. W banku spółdzielczym wisiała serio tablica o treści: "Klub Anonimowych Alkoholików PODAJ RĘKĘ w Gniewie" A wystarczyłoby zmienić szyk wyrazów...
      • 3glo Re: Fantazyjne nazwy firm 07.09.04, 15:33
        Moje ulubione to-obok Zrywu z rodzinnego Wejherowa-zakład pogrzebpwy "Nowe
        Życie" bodajże z Kętrzyna,PHU Fuks-będący sponsorem drużyny piłkarskiej w
        której gram i sklep "Przy Kiciu" w Olsztynie kkoło więzienia...
        • Gość: <<prezes>> Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.12.04, 21:43
          zakład pogrzebowy Jan Szatan
          • bubot Re: Fantazyjne nazwy firm 27.01.06, 10:03
            na trasie Łódź - Pabianice jest duży banner reklamowy "Firma Lef" i oczywiście
            lew na nim ;)
          • Gość: ZDZ Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.fiberway.pl 29.10.14, 11:53
            Może i fantazyjna nazwa. Ale ...za "usługę pogrzebową" w Bytomiu, Radzionkowie zapłaciliśmy we wrześniu 2014 roku aż 1700 zł!!! dodaję,że nie obejmuje to opłat za kwiaty, krzyż, tabliczkę za skrzynkę na cmentarzu( skrzynka 340zł!!! u grabarza w Rojcy - skrzynka, montaż, ziemia), za wykopanie grobu, rozłożenie zrobionego wcześniej pomnika TRZEBA PŁACIĆ BYŁO OSOBNO. Trębacz też osobno płacony. Także owa usługa pogrzebowa to BARDZO DROGA USŁUGA POGRZEBOWA W ZAKŁAD POGRZEBOWY JAN SZATAN.
        • Gość: gamma Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.09.05, 12:10
          Pozdrawiam z Olsztyna. Jest też u nas dentysta Killer, brrr...
      • Gość: monia USŁUGI POGRZEBOWE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.04, 14:43
        zakład usług pogrzebowych ,, radość życia,
        • elli_nika Re: USŁUGI POGRZEBOWE 30.01.05, 20:23
          Zakład usług pogrzebowych 'inferno'
          Do tego rozbijają się w lecie po mieście swoim wypasionym karawanem, ivan i
          Delfin na maksa z głośniczków, bajka ;-)))
          • Gość: tomtom Re: Usługi Pogrzebowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.13, 11:52
            Zakład BONGO - jeden z najstarszych zakladow w Polsce a tym samym jeden z najlepszych. Pełen profesjonalizm.
            • Gość: dw Re: Usługi Pogrzebowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.13, 04:41
              firma budowlana "Bebechy" (możliwe, że jakiś znak diakrytyczny był nad którąś literą, nie miałam czasu się przyjrzeć z okna autobusu) - w Czechach
            • Gość: Mizo Re: Usługi Pogrzebowe IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.13, 21:11
              musze przyznac, ze to prawda. Nie zdawalem sobie sprawy, ze zaklad pogrzebowy moze sie charakteryzowac takim profesjonalizmem. Zawsze uwazalam, ze zwykle jego wybor to dzielo przypadku lub jakiegos niepewnego polecenia. Tym razem odkrylem, ze to firma z prawdziwego zdarzenia, ktorej jednoczesnie nie braklo zrozumienia sytuacji. Polecam
              • Gość: Ulala Re: Usługi Pogrzebowe IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.13, 01:14
                W tym przypadku to pelen profesjonalizm, ale nie brakuje im rowniez "ludzkiego" podejscia, jesli ktos mnie pyta o zaklad pogrzebowy daje wizytowke Bongo z czystym sumieniem
                • Gość: martawww Re: Usługi Pogrzebowe IP: *.ip.netia.com.pl 20.06.13, 12:38
                  zdecydowanie się z tym zgadzam. najlepsza firma
                • Gość: pudło Re: Usługi Pogrzebowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.13, 20:29
                  to samo można powiedzieć o koperskim – mają podejście do ludzi i są rzetelni
                  • Gość: Miki Re: Usługi Pogrzebowe IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.03.14, 06:59
                    Zakład Gloria z Wrocławia, również jest warto polecenia
              • Gość: Tajia Re: Usługi Pogrzebowe IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 25.06.14, 23:50
                Ja z kolei miałam okazję organizować pogrzeb z tym zakładem: www.koperski.eu/oferta/kremacja/ i sobie bardzo chwalę, powaga chwili i załawianie formalności,a o jest najważniejsze dla mnie
      • Gość: Alfa-beta Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 141.11.234.* 04.01.05, 16:23
        Piórex jest rewelacyjny, bo uniwersalny.
        Piór Ex - eksport piór wiecznych i gęsich.
        Pure x - czysty eksport czyli wyłącznie eksport.
        A w ogóle czemu jak widzimy Export, to się śmiejemy bo to obcy wyraz.
        Wg JKM to komuna zlikwidowała w alfabecie polskim literę X. Przed wojną była.

Przywróćmy literę x! WTedy nazwa będzie jak najbardziej w porządku.
      • Gość: ___YOUR_WHORE___ Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.07.05, 01:05
        ja moze nie o nazwie firmy...ale jej reklamie...
        sklepy wypisują zawsze co można dostać w środku a u jednego zegarmistrza w moim
        mieście wisi szyld " Zegary, zegarki, wóxki..." p[orażka
      • Gość: ole "CIAŁB IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.06, 21:23
        mnie dotąd niepobitym przebojem jest firma budowlana
        > "CIAŁBUD".
      • jackyone Re: Fantazyjne nazwy firm 27.04.07, 09:16
        Dla mnie maksymalnym odlotem jest firma z lubelszczyzny -Grobo-kop nie musze
        chyba dodawać czym się zajmuje.....
    • Gość: Ebo Re: Fantazyjne nazwy firm IP: proxy / 195.193.202.* 18.10.02, 16:46
      W Huizen (Holandia) jest taka firma, ktora sie nazywa "DUPA" (i tak jest
      wielkimi literami wypisane na szyldzie). Nie mam pojecia, co tam produkuja...
      • Gość: verte Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 62.233.163.* 18.10.02, 18:54
        Był kiedyś taki developer firma "Kant".Oszukał kilkadziesiąt osób.
        • Gość: dig Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 213.77.44.* 20.10.02, 15:23
          Gość portalu: verte napisał(a):

> Był kiedyś taki developer firma "Kant".Oszukał kilkadziesiąt osób.

dobre ;)))
          • marcinho.dombrovista Re: Fantazyjne nazwy firm 26.10.02, 19:32
            To Fenomen!!! Prawie jak z Kanta! :)
            • kaner Re: Fantazyjne nazwy firm 03.02.03, 21:20
              No klienci powinni sie spodziewac czegos innego :)
              "KANTujemy na zyczenie" ich reklama
              • Gość: SKOK Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.p.lodz.pl 26.07.05, 15:06
                no i dokladnie dla tego nie zamierzam korzystac z usług Społecznej Kasy
                Oszczędnościowo-Kredytowej ;)
          • Gość: do Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.centertel.pl 13.05.08, 18:43
            W olsztynie jest taki PUB "U Kanta"
        • Gość: mario Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.waw.cdp.pl / *.waw.cdp.pl 12.11.03, 00:01
          też z branży finansowej..

W Nowej Anglii, dokładnie w Massachusets widziałem kilka placówek banku o
          wdzięczej nazwie "STRATA BANK". Nazwa kapitalna. Po angielsku to coś znaczy -
          chyba warstwy...
          • Gość: ms Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.04, 23:53
            SZPERACZEK - sklep z tania odzieza
            GYPSY KINGS - firma budowlana
            • pszepjurka Re: Fantazyjne nazwy firm 27.01.06, 10:46
              Lupmeks "Sens Życia" :)

Czyżby inspiracje monty pythonowskie?
            • Gość: Jasio Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.gl.digi.pl 10.07.06, 14:54
              Do tego jeszcze KOP CIUSZEK.
              • ewelinaxxi Re: Fantazyjne nazwy firm 14.07.06, 13:15
                U nas na osiedlu jest lumpeks "Qupse" :)
            • dzastinulka Re: Fantazyjne nazwy firm 31.03.10, 14:04
              Lumpeks o nazwie- TANI ARMANI :D warszawa ul.modlińska
      • Gość: ann Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.otosf.com.pl 25.10.02, 12:31
        Gość portalu: Ebo napisał(a):

> W Huizen (Holandia) jest taka firma, ktora sie nazywa "DUPA" (i tak jest
        > wielkimi literami wypisane na szyldzie). Nie mam pojecia, co tam produkuja...

To tak jak żarówki "OSRAM". Kiedyś jechałam dłuższy czas za dużą ciężarówką z
        takim wieeelkim napisem :) Powiało grozą :)))
        • Gość: pidżej Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 20.01.03, 22:46
          jest jeszcze z pozoru nieszkodliwy tungsram ale jego nowy model zarówki nazywa
          się TUNGSRASOFT. Fuj!
        • lowca.masek Re: Fantazyjne nazwy firm 04.02.03, 01:41
          Gość portalu: ann napisał(a):

> To tak jak żarówki "OSRAM". Kiedyś jechałam dłuższy czas za dużą ciężarówką z
          > takim wieeelkim napisem :) Powiało grozą :)))
          A propo's "Osram": mała dawka historii miasta Poznania (za wspomnieniami
          architekta W. Czarneckiego). W 1929 r. przed Powszechna Wystawą Krajową dwie
          firmy rywalizowały o najbardziej reprezentacyjne miejsce na umieszczenie neonu
          w mieście - wytwórnia wódek Baczewskiego i słynna "Osram". Władze miejskie
          długo zastanawiały się, komu przyznać miejsce na dachu teatru (obie firmy były
          dość zasłużone dla miasta), aż w końcu znaleziono kompromis i Poznań ozdobił
          świetlny napis: "J.BACZEWSKI - OSRAM LAMPE"
          • Gość: anka Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.toya.net.pl 13.05.09, 03:38
            dawno temu w lokalnej gazecie było ogłoszenie:"świetlówki OSRAM tanio".Nie
            znałam wtedy tej firmy i nadziwić sie nie mogłam jak redakcja mogła zezwolić na
            takie ogłoszenie:)
            • Gość: Wrecekrzepki Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 195.205.221.* 13.07.11, 13:48
              Obstawiam urban legend...
            • drwalek87 Re: Fantazyjne nazwy firm 01.11.14, 21:54
              Osram to naprawdę ewenement
            • ronia31 Re: Fantazyjne nazwy firm 25.01.15, 14:43
              Osram na mnie też wywarło duże wrażenie swego czasu :)
        • Gość: hajota Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.03, 17:42
          Daawno temu był taki dowcip: - Co to jest? Wisi pod sufitem i grozi.
          - Żarówka marki Osram.
          • Gość: katsumoto Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.ssmb.com 12.10.05, 15:11
            nie wiem czy fantazyjne,ale najśmiejszniejsze nazwy "firm" wg mnie to:

sejm
            parlament
            rada ministrów
            ministerstwo finansów
            ministerstwo infrastruktury
        • Gość: bywalec... Fantazyjne nazwy firm... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.04, 00:58
          Co to jest?
          Zwisa z sufitu i grozi...
          Żarówka firmy Osram!
        • Gość: Alfa-beta Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 141.11.234.* 04.01.05, 17:03
          A co powiecie na nazwę telewizora: KAWA
          Jak powiedziałem chińczykom że to u nas znaczy kawa, to skręcali się ze
          śmiechu.
          Bo to taki śmieszny ludek jest...
          • Gość: B Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.4web.pl 03.06.07, 16:49
            No rzeczywiście, zwłaszcza, że po chińsku kawa jest bardzo podobnie, bo "ka fei"
        • Gość: pasza Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.ar.krakow.pl 14.08.06, 01:58
        • Gość: pasza Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.ar.krakow.pl 14.08.06, 01:58
          To ja polecam przerzutki - SRAM :)

www.sram.com/en/index_content.php
        • Gość: pasza Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.ar.krakow.pl 14.08.06, 02:01
          Ale podobają mi się też inne. Kosmetyki PUPA i miesięcznik krawiecki BURDA. :)
          • Gość: Greta Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.07, 12:29
            PUPA znaczy po włosku coś takiego jak u nas "laska", "niezła sztuka", "panna"
            A to przecież firma produkująca kosmetyki do makijażu :)
            • Gość: trentina Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.02.07, 19:59
              To znaczy LALKA, a nie 'laska' ... laska to moze byc 'gnoccha', 'fighetta'... Z
              okresleniem PUPA uzytym wobec podobajacej sie komus dziewczyny, jak zylam 3
              lata we Wloszech sie nie spotkalam...
      • nancyboy Re: Fantazyjne nazwy firm 08.11.02, 12:12

No to sprawdz: www.dupa.nl/
        • Gość: ICU RN Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.hsd1.tx.comcast.net 14.08.05, 20:27
          Wyglada, ze lodowki, szafy chlodnicze do lekow, laboratoriow.
        • Gość: bazz Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.06, 11:55
          stratabank.com/default.shtml
          a to powitanko:
          Welkom bij Dupa

Veiligheid heeft een naam, DUPA.
          27-05-2005 Dupa NIEUWS

poezja...

a co do naszych rodzimych przedsiębiorstw, to na poznańskich taksówkach
          reklamuje się NOWAX (pan Nowak nie miał weny...)
        • Gość: qq Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.07, 12:55
          a na stronie startowej mają napisane: "Welkom bij dupa"
          • amazon500 Re: Fantazyjne nazwy firm 16.07.07, 20:19
            Gość portalu: qq napisał(a):
            > a na stronie startowej mają napisane: "Welkom bij dupa"

...czyli "Witamy w Dupie" :)
        • Gość: Judyt wojująca Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.144.net-kontakt.com.pl 31.10.11, 21:59
          W Huizen (Holandia) jest taka firma, ktora sie nazywa "DUPA" (i tak jest

Dupa w Huizen to pikuś, śmieszniej byłoby odwrotnie...
      • Gość: JaX Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.ceti.pl 20.01.03, 23:24
        Kiedys jadac na wycieczke autokarem wleklismy sie przez pol godziny za
        olbrzymia betoniarka z jeszcze wiekszym napisem DUPA.
      • Gość: nereidka Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 09.03.03, 01:26
        Gość portalu: Ebo napisał(a):

www.dupa.nl :>
      • Gość: JoKa Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neo / 217.96.36.* 02.01.04, 18:38
        o ile wiem sa to materialy ognioodporne ;]
      • Gość: aga Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.chello.pl 30.01.05, 10:53
        jest też w Polsece przewoźnik specjalizujący sie w wyjazdach do
        Niemiec "Wurst&Kraut" (kiełbasa i kapusta)
      • zambezi Re: Fantazyjne nazwy firm 13.07.05, 09:40
        coz za zbieg okolicznosci: dupa w huizen :D
      • Gość: dupas Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.p.lodz.pl 26.07.05, 15:07
        No to od razu zareklamuje DUPAS-LEBEDA usługi transportowe (też ogromne napisy
        na tirach przed moim oknem)
        home.nordnet.fr/~fpoulain/village/entreprises/lebeda.htm
        • avarja Re: Fantazyjne nazwy firm 31.08.05, 12:07
          Moja kuzynka tez widziała takiego tira :)
      • Gość: Adek Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.10.05, 12:04
        Firma DIP SERVICE po angielsku brzmi zabawnie, bo dip oznacza maczanie. Bierze
        się klienta za uszy i macza w czymś.
      • Gość: MrOOwA Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.lns2-c10.dsl.pol.co.uk 26.04.06, 23:24
        Wczesniej wspomniana firma DUPA z Holandii (www.dupa.nl) zajmuje sie gazem i
        ogolnie petrochemia. Nalepszy jest kontakt do nich: info@dupa.nl :D
        • Gość: kaczerbicha Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.07.06, 12:31
          wiesz, Dupa + gaz to nawet logiczne, zwłaszcza po skonsumowaniu kapusty z
          grochem.
          a ja widziała tir z napisem TRUPAJ-TRANSPORT - od razu z bratem zaczeliśmy
          dociekać, że nic tylko przewożą ciała po całym swiecie
        • qqwwee1234 Re: Fantazyjne nazwy firm 05.08.18, 22:07
          hahah padaka:) ludzie maja jednak na bani
      • Gość: ja sam Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.mmj.pl 10.07.11, 04:05

Pewnie klocki ;)
    • Gość: AJ3 Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.borek-wielkopolski.sdi.tpnet.pl 18.10.02, 20:09
      Swego czasu było powiedzenie: - Po uniwersytecie w każdym powiecie!
      - po WSI (dawniej Wyższa Szkoła Inżynierska) - w każdej wsi!
      - dlatego mnie śmieszy samo sformułowanie : "Wyższa Szkoła w Nisku..."
      - niezależnie od notowań tejże uczelni...
      • juicy3 Re: Fantazyjne nazwy firm 18.10.02, 20:48
        firma budowlana z Kaszub: CHECZBUD
        • Gość: magenta28 Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 04.11.03, 20:16
          Checz po kaszebsku to nic innego tylko chata-dom.
          tak więc nazwa jest chyba trafiona.
      • Gość: gfer Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.waw.pdi.net 21.10.02, 09:17
        na GPW notowana była firma łukbut.
        Do dzis nie wiem czy robili łuki czy buty
        • Gość: Z Re: Fantazyjne nazwy firm IP: proxy / 212.177.57.* 25.10.02, 14:47
          Gość portalu: gfer napisał(a):

> na GPW notowana była firma łukbut.
          > Do dzis nie wiem czy robili łuki czy buty

robili buty ale w Łukowie....
          Pozdr.
        • Gość: planex Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.p.lodz.pl 26.07.05, 15:11
          a to mnie jakos tak nazwa "Planex" ubawiła... robili ... plandeki:p (stawiałam
          na plany jakowegoś rodzaju)
        • Gość: bazz Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.06, 11:57
          może szewc Łukasz...
      • alekr Re: Fantazyjne nazwy firm 15.04.05, 01:01
        Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Turystyki w Jaśle. WSHiT.
      • Gość: aq Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.06, 22:43
        W każdej wsi WSI
        co dwie wsie WSP
      • Gość: SDM Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.10, 12:34
        A co powiecie na firmę budowlaną Hubert Zawierucha i Syn:D.Dla mnie kozak:P
    • quak Re: Fantazyjne nazwy firm 19.10.02, 16:04
      SKÓRWIEL - skóry z Wielunia
      :)
      • Gość: hihihi Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 80.48.232.* 14.10.03, 12:58
        "max-kop-duł" (z zachowaniem pisowni i ortografii!!)
        usługi maszynami budowlanymi bodajze
        "szatan"
      • misiaczko Re: Fantazyjne nazwy firm 20.10.03, 19:36
        dla mnie bomba. przyznaje prywatną nagrodę za "najlepszą nazwę" dla
        przedsiębiorstwa.
    • Gość: mo. Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.przemysl.sdi.tpnet.pl 19.10.02, 16:07
      Ja słyszałam kiedyś : "Ścisk-pol" chyba jakieś imadła produkuja...:)
      Ale absolutnym hitem jest dla mnie hurtownia "Piotruś Pan", której hasło
      rekalmowe brzmi: "Piotruś Pan - Twój solidny partner" :) Zaiste, symbol
      solidności...
    • Gość: Pandora Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.1000lecie.pl 19.10.02, 17:12
      A w Bytomiu jest chyba nadal Pan Szewc :) Ja jednak umarlam kiedys o 2 nad
      ranem przechodzac obok szyldu "Kuśnierz. A.Mol" A w Cieszynie swego czasu na
      ul. Glebokiej bylo tak: piekarnia chyba Fleury Michon, a obok gabinety lekarzy.
      Nie byloby w tym nic smiesznego, gdyby nie fakt, ze lekarze nazywali sie
      Bochenek i Paczek :)
      Katowicznie znaja Gastromatic (fast food), ktory mnie sie kojarzy z czyms malo
      przyjemnym - aczkolwiek jest to jedyne rozsadne miejsce, gdzie po imprezie nad
      ranem mozna wrzucic hot doga...
      Podoba mi sie
      "ROB" Uslugi Ksiegowe (rob to po angielsku obrabowac, okrasc)
      SPAW-SC (od spawania, ale jakas ta nazwa...eeee LOL)
      Auto-Fart (ze niby samonapedzajacy sie pierd...tak z angielska)
      • aga_11 Re: Fantazyjne nazwy firm 20.01.03, 14:05
        Nieodmiennie wzrusza mni efirma oferująca "Bezstresowe prowadzenie ksiegowości"

Aga
      • kamaoka Re: Fantazyjne nazwy firm 27.10.03, 17:54
        W Augustwie natomiast byl kiedys pzry rynku (chyba teraz nie ma, ale nie ejstem
        pewna) fryzjer "Fryzjer meski J.Oleksy"
        Seryjnie!!!!
        • Gość: air30 Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.05, 13:15
          w Poznaniu, a dokladniej w Komornikach pod Poznaniem jest firma sprzdajaca
          siatki i druty (czytaj ogrodzenia) No i nazwa jest banalnie prosta
          "SIATKI & DRUTY" a co sie beda wysilac:)
          • devil.ka Re: Fantazyjne nazwy firm 16.07.07, 20:20
            REHMED nazwa przychodni rehabilitacyjnej
            • Gość: grzybnia Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.08.07, 12:57
              Niedaleko W-wy znajduje się RZEŹNIA KUBUŚ.
              Ja osobiście uwielbiam wszystkie DAREXY, DOROTEXY, KASIXY itd....
    • Gość: ;) Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.pik / 213.216.82.* 19.10.02, 18:53
      widzialem kiedys w bielsku sklep z jakimis drobiazgami o wdziecznej
      nazwie "Duperella" ;-)))
      • Gość: yot Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.p.lodz.pl 26.07.05, 15:14
        Jastarnia, sklep "Defekcik" - odzież pozagatunkowa, Malbork (mniej subtelnie) -
        sklep "Defekt". Szczerzy ci Kaszubi przynajmniej;).
        • kajetano Re: Fantazyjne nazwy firm 28.02.06, 21:37
          Malbork to nie Kaszuby..ale to tak na marginesie.:)
          a w temacie to gdzies w Slupsku czy tez kolo.. Company Sp. z o.o.
      • zlotoslanos Re: Fantazyjne nazwy firm 09.10.05, 21:12
        Gość portalu: ;) napisał:

> widzialem kiedys w bielsku sklep z jakimis drobiazgami o wdziecznej
        > nazwie "Duperella" ;-)))

No był.Z pamiątkami,drobiazgami,bibelotami.
        • Gość: ja Re: Fantazyjne nazwy firm IP: *.petex.com.pl 16.11.05, 15:48
          nie był, a jest.. ciagle niezmiennie i sympatycznie duperele sprzedaja :)
        • Gość: Duperele Duperele-Nic smiesznego.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.06, 21:30
          wiele osob nie wie,ze slowo duperela nie pochodzi od slowa powszechnie
          uwazanego za obrazliwe acz od nazwiska xviii w francuskiego ebenisty,ktory
          zaslynal drobiazhgami,stad duperelki.Zwal sie Duprelle..
      • Gość: dorulla Re: Fantazyjne nazwy firm IP: 46.112.136.* 28.10.10, 01:54
        W Krakowie też był sklep z upominkami Duperella. Niestety później zmienili nazwę na Bzdetta.
        • yabol428