Dodaj do ulubionych

Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze zdanie

20.01.10, 18:34
Dziewczyny, PODKRESLAM, ZE to zasłyszana opinia:), ale moja znajoma była z
dzieckiem 4 letnim u lekarza,bo dziecko pobolewal często brzuszek, w sumie to
nic nie wyszło powaznego, ale na koniec wizyty lekarz powiedział, ze moze
dawac dziecku szklaneczkę Coli lub pepsi - raz na tydzien bo to dziala dobrze,
na brzuch, w sensie,ze oczyszcza itd... powiedział to lekarz szpitalny, dobry
specjalista itd...itp...

Czy Wy wierzycie w dobroczynna moc coli czy pepsi?
Ja tez slyszalam jeszcze w Polsce, ze jak boli brzuch to dobrze napic sie
wlasnie tego napoju, wiem tez z drugiej strony, ze colą mozna odrdzewiac
śróbki;) ...
My nie przesadzamy ani w jedną ani w druga stronę, bardzo lubimy Colę i Pepsi
i mamy ją prawie zawsze w lodówce, zdaje sobie spraw z zawartości cukru, ale
cóz...jest taka pyszna:).Tymkowi też czasami nalewamy ale zawsze rozcienczamy
mu z cieplą wodą.

A jaka Wasza opinia w tym temacie? slyszalyscie cos dobrego na temat Coli.Pepsi?
Obserwuj wątek
    • maadga Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 18:58
      Perwotnie Coca-cola to był właśnie lek na brzuszne dolegliwości.
      Na wymioty lub młości odgazowana cola ciepła jak najbardziej była
      polecana mi przez różnych lekarz łącznie z tymi na ostrym dyżurze.
    • monikaj21 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 19:05
      Wielu lekarzy zaleca podawanie odgazowanej coli przy sesnsacjach
      jelitowych, rota wirusach. Już nieraz o tym słyszałam. Kiedyś w tv
      widziałam też wypowiedź lekarki która twierdziła że cola nie ma
      żadnej dobroczynnej mocy w takich sytuacjach - uzupełnia tylko płyny
      i daje cukier (który jest do czegoś niby potrzebny ale nie pamiętam)
      i że równie dobrze można by pić słodzoną wodę. Jak zwykle w takich
      sytuacjach nie wiadomo jaka jest prawda :)
      Ja colę uwielbiam - mogłabym tylko to pić, czego nie robię ale colę
      mamy w lodowce zawsze. Przy ostatniej grypie żołądkowej w desperacji
      próbowałam nawet podać Jaśkowi trochę bo już nie wiedzieliśmy co
      robić ale odmówił :)
      Generalnie uważam że cola jest zdecydowanie bardziej niezdrowa niż
      zdrowa, na pewno nie podawałabym dzieciom raz w tygodniu, ale kiedyś
      pewnie będą czasem podpijać chyba że ich rodzice się opamiętają i
      pozbędą się z lodówki :)
      • ankas4 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 19:31
        My rowniez uwielbiamy Colę:) ale w Kanadzie ma ona troszke inny smak..mam
        wrazenie, ze jest słodsza:)
    • bobimax Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 19:59
      Odgazowaną colę podaje się gdy dziecko wymiotuje po łyżeczce co
      jakąś chwilę.
      A colę też lubimy. Starsza na szczęście nie przepada i się nie
      dopomina a młoda to się trzęsie jak widzi pepsi. Chciałam ją
      zniechęcić podająć jej prosto z otwrtej butelki jak jest mocno
      gazowana, ale niestety nie udało nam się.
      • monikaj21 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 20:13
        Moja koleżanka znięchęciła swoje dzieci dosypując im soli za każdym
        razem :)
    • anula_82 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 20:48
      ja uwielbiam coca colę, jednak teraz nie pijam, gdyż karmię piersią
      ale ppierwszą rzeczą jaką wypiję po zakończeniu karmienia to własnie
      coca cola :) a potem pifko ;)
      Mikołaj nie pije coli bo u nas teraz jej po prostu nie ma w domu,
      czasem u mojej siostry łyknie i zawsze mówi, że jest fee (wie ze
      cola nie jest dla dzieci;) ) ale i tak wypije tyle ile widzi :)
      Tak jak dziewczyny napisały, myślę, że czasem są zalecenia na
      brzuszek, choć u nas jeszcze nie musiałam tak podawać.
      • boazeria Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 09:39
        a karmi? mi w szpitalu juz kazali pic karmi na laktacje i kazda z
        nas miala czteropak pod lozkiem a wszedzie butelki brzdekaly
        • anula_82 boazeria 21.01.10, 10:19
          Karmi juz mi zbrzydło ;))
          ale piło się piło :))
    • szalona_wielorybica Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 21:00
      hihi, cola zawiera takie ilosc CO2, ze jest tak kwasna, ze mozna ja swobodnie
      uzywac zamiast kwasu solnego przy badaniu kwasowosci lub zasadowosci gleby, co
      zreszta ochoczo czynilismy, gdy butelka z kwasem solnym przezzarla nam plecak na
      studenckich praktykach ;)
      Wierze wiec, ze cola czy pepsi moga pomoc na dolegliwosci zoladkowe, kiedy mamy
      za malo kwasu w zoladku i tenze nie radzi sobie z trawieniem pozywienia ;) Cole
      pijemy rzadko, ale czasem nachodzi mnie chetka na dawke slodkiej kofeiny, Jon
      nie probowal jeszcze coli i jesli bedzie to ode mnie zalezalo jeszcze dlugo nie
      sprobuje.
    • madziszka Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 21:02
      też słyszałam że na rota albo inne sensacje żołądkowe najlepsza wygazowana cola
      i paluszki słone :)
      Jasiowi nie dawałam, nie było potrzeby.
      Ja coli ani pepsi nienawidzę...bleee. Zresztą żadnych gazowanych.
      Pije tylko jak jestem na wakacjach w krajach arabskich i to z wódką albo
      whisky....tylko zdrowotnie oczywiście....:))
      • metanira Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 08:07
        Właśnie - cola i słone paluszki na sensacje żołądkowe - też o tym słyszałam, ale
        sama nie stosowałam, bo ja baaardzo rzadko miewam takie coś ;)
        Czy lubię colę, to sama nie wiem, chyba lubię, ale cały czas mam w głowie, że to
        takie świństwo ;) i bardzo rzadko piję, nie jest tania, wolę kupić sok.
    • zabka11 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 21:07
      Ja słyszałm(nigdy nie próbowałam, ale mam to na uwadze, że jest
      dobrym odrdzewiaczem (byłam świadkiem jak facet zardzewiałą śrubę od
      koła samochodu polewał Pepsi, żeby puściła i...w końcu odkręcił;),
      właśnie pomaga na ból brzucha, żołądka, i generalnie na
      niestrawność, no i super można nią wannę wyczyścić z żółtych
      zacieków oraz monety:)

      U nas Pepsi i Cola to tylko na reklamie, w TV. Gosia moooże piła z 5
      razy w życiu, Janek nigdy. Sami nie pijemy wogóle, więc pewnie
      dlatego.
      Ja nie piję Coli ani Pepsi też z innego powodu: mianowicie, jak
      wypije szklankę, to zaraz mi się chce więcej i tak aż do dna, tak
      mnie ciągnie....w ciążach pamiętam miałam chcicę na Pepsi
      (generalnie wolę Pepsi), to piłam, ale tą małą w szklanych
      butelkach, bardziej mi smakowała:)
      Ogólnie uważam ją za symbol wszystkich paskudztw, podobnie jak
      Chipsy, Fast Foody i nadmiar słodyczy, i to wpajam dzieciom;)
      Pozdrawiam
      • zabka11 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 21:09
        Aaa i przypomniało mi się, jak miałam ok.7 lat, to ugryzłam się
        mocno w język, trzeba było szyć i lekarz mi zalecił pić Colę/Pepsi,
        bo szybciej szwy miały sie rozpuścić dzięki niej:)
        I pamiętam, że był wieczór, jak popijałam ten "specyfik" i szwy
        zniknęły:)...musiał to być dla mnie jakiś mały szok, bo do dziś to
        siedzi mi w głowie:)
    • bubunia1 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 21:14
      świetnie działa na zardzewiałe śruby ;D

      a co do Julii - dla niej łyk coli/pepsi = naładowaniem akumulatorów na na
      wieeeeeeeeeele godzin.
      córka kuzyna po wypiciu jej skakała w miejscu bo ją roznosiła energia
      • a.zaborowska1 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 21:18
        My nie kupujemy do domu coca coli. Baaaaaaaaaaaaaaardzo żadko,
        czasem do wesky. Dzieciaki nie piją. Zagotowana ostudzoną coca colę
        polecał nam lekarz w szpitalu na biegunkę.
    • lipiec_2007 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 21:19
      cola, ja wole pepsi, nie raz ratowala mnie z opresji w moich
      podrozach zagranicznych. czasem przyszlo mi sie stolowac w
      miejscach, w ktorych balabym sie zajrzec do kuchni. cola stanowila
      zawsze akompaniament do wszystkich posilkow. dzieki temu uniknelam
      wielu przykrych dolegliwosci zoladkowych. alkohol tez ma podobne
      wlasciwosci, jak niektorzy twierdza;)

      moj maly nigdy nie zakosztowal coli. ale i tak pewnie by mu nie
      smakowala, bo nie pije gazowanych napojow.
    • madziszka Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 21:24
      a wiecie czemu nie cierpię coli:
      bo kiedyś jak miałam 5 lat wyjechałam z rodzicami zagranicę, no i tam było
      dużżzo coli, i ja oczywiście dużżżo jej wypiłam....aż sie zdrowo porzygałam. A
      rodzice żeby mi całkiem obrzydzić to ustrojstwo, pokazali mi eksperyment: akurat
      wypadł mi żab, mleczak, i na noc wsadziliśmy go do szklanki z cola...i się
      rozpuścił! działa na mnie do dziś!
      • gapix Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 21:39
        zadziwiające ale tak cola/pepsi mają swoje dobroczynne działanie właśnie przy
        problemach z brzuszkiem. WAŻNE taka cola ma być odgazowana.
        • malenkie7 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 22:13
          do tych dobroczynnych wlasciwosci coli/pepsi (o ktorych tez
          slyszalam) dorzuce jeszcze cosik takiego - widzialam kiedys w
          programie Nigelli Lawson, jak gotowala w coli szynkę... ktos swoją
          drogą próbował?'
          ;)
          • szalona_wielorybica Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 22:17
            najlepsze sosy pomidorowe robi sie rowniez z dodatkiem coli ;)
            a mieso w coli powinno byc szybciej miekkie, wiec moze rzeczywiscie pomysl godny
            uwagi, tylko trzebaby miec ta cole w kuchni
          • smolineczka Nigella 21.01.10, 05:09
            nawet nie pamiętałam że mięso gotowała w coli właśnie nigella...
            a gotowałam kilka razy, i bardzo nam smakowało
            bardzo łatwe: mięsko w coli z dużą ilośćią przypraw, marchewką, pietruszką i
            selerem do smaku :)
            • ankas4 Re: Nigella Pytanie jeszcze w sprawie przepisu!!!! 21.01.10, 06:47
              Zaciekawilyscie mnie tym przepisem...ale czy mięso( i jakie dokladnie) ma byc
              całe zakryte, jak długo ma sie gotować itd...napisz prosze dokladnie jak jak to
              robisz!
              Oraz czy mięso po jest przez to slodkie?
    • klarysa007 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 20.01.10, 22:22
      Na dolegliwości żołądkowe nie próbowałam :)
      Za to w czasach kiedy pracowałam dzikim rytmem 22/24 godziny cola i pepsi
      ratowały mi życie, bo na kawie nie dawałam rady, a na tym paskudztwie tak :D
      W domu pijamy je od wielkiego dzwonu, bo dzieci jak zobaczą to najlepiej
      wypiłyby wszystko na raz.
    • qwoka Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 08:10
      Czesto miewam problemy żoładkowe i cola pomaga mi zawsze. Nie moge
      pic kawy, własnie przez to ze zawsze mi po niej niedobrze(mam
      mdłości), wiec jedynym pobudzajacym napojem jest cola. Staram się
      nie nadużywać, bo wiem jakie to swiństwo, ale często nie mogę się
      oprzeć.
      Ale Mai bym nie dała do picia, chyba, że śladowe ilości przy
      problemach żołądkowych.
      • lullanka07 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 08:43
        my tak samo czesto pijemy cole ale nie przyszlo by mi do glowy dawac jej dwulatkowi!!!!!
        po co? bo chce???
        starszak tez nie dostaje,chyba ze lyczka.
        • lilka.k Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 08:57
          Pewnie coś w tym jest...pewnie dlatego dają ją w fast foodach by nie
          wymiotować po tym żarciu strasznym ;)
          Nie mamy w domu, raz na kilka miesięcy doleję sobie do whisky, ale
          wtedy specjalnie idę po nią do sklepu.
          Moje dzieci nigdy tego nie piły, ale wezmę pod uwagę przy sensacjach
          żołądkowych następnym razem. Może pomoże ;)
      • missfrancoise Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 08:55

        Cola jest podobno swietna na dolegliwosci zoladkowe (grypa zoladkowa)
        ale dla doroslych,
        dla dzieci sa w aptekach specjalne preparaty uzupelniajace w przypadku
        wymiotow i biegunek kiedy dziecko moze sie odwodnic

        Cola dla dzieci szczegolnie dwulatkow jak nasze jest niewskazana
        chocby ze wzgledu na spora ilosc konserwantow i cukru
        • metanira Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 09:10
          Oryginalna Coca-cola nie zawiera konserwantów, cukier owszem.
          • dziunia27 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 09:25
            ja uwielbiam cole i piję ją codziennie, zawsze jest w domu;)
            poprostu;)
            ale Julci nie daję i niezamierzam,
            raz tylko dałam spróbować, bo się upierała że "chce to" no to
            dostała łyka, poczym sie skwasiła i powiedziała "beeee"
            od tamtej poru niepije pepsi/coli, a ja jak wyżej napisałam
            niepróbuje jej przestawiać na ten napój i niesprawdzam czy może tym
            razem zasmakuje;) bo i po co?
    • boazeria Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 09:41
      tez slyszlaam ze na wymioty i biegunke dziala ok

      ja uwielbiam pepsi- to chyba jedyny napoj po ktorym nie chce mi sie
      pic

      ale erykowi nie podaje
    • asuzi Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 09:48
      zalecają również gdy się ma krwotoki z nosa
      • leluchow1 Re: Dobroczynna moc Coca-coli,pepsi...??? Wasze z 21.01.10, 10:19
        Ja lubię bardzo, tyle że colę zero, a ona podwójnie niezdrowa :-) dlatego piję
        bardzo rzadko. Dzieci nie piją niczego słodzonego i gazowanego.
        • f3f Pierwotnie to było lekarstwo... 21.01.10, 20:55
          www.national-geographic.pl/aktualnosci/pokaz/coca-cola-syrop-na-bol-glowy-i-zoladek/
          ale receptura od tamtej pory uległa zmianie... ja też słysząłam, ze na problemy żołądkowe jest dobra (odgazowana i ciepła) mąż nawet pił, ale nie wiem czy to nie chodzi poprostu o nawodnienie...
          co do 2 letniego dziecka to jakoś nie przyszło mi do głowy by mu dać napój z kofeiną... tak samo jak nie daje mu normalnej kawy, alkoholu itp.
          • joannakw Re: Pierwotnie to było lekarstwo... 22.01.10, 07:18
            Coca-cola w pewnym momencie piłam ja litami dziennie, teraz rzadko,
            pomagała mi przy problemach żołądkowym, miałam potworne zgagi i bóle
            po tym ustępowały teraz na szczęście nie mam takich dolegliwości.
            Kiedyś usłyszałam wykład od człowieka który zobaczył mnie jak pije
            cole a byłam w ciąży, jechał ze mną busem : coco-cola i pepsi to
            napoje które w swoim skąładzie mają zarówno cukier(karmel - dobry też
            w sosach pomidorowych) wodę ale tez kawas fosfranowy (chyba -nie mam
            etylkiety przed soba) - ale zobaczcie kiedyś na etykiecie, jest on w
            śladowych ilościach - a generalnie jest on mocno nie zdrowy, zadna
            inna "cola" tzn. innego producenta nie ma go raczej w swoim składzie,
            może wynika to z opatentowanej receptury a może z tego że nie może
            być w środkach spożywczych. Ja genaralnie lubię colę pije ja i nie
            zamierzam przestać - a to co mówił ten człowiek jest tylko
            opowiastką dla zabicia czasu w podróży.
            Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka