28.02.08, 09:23
czytałam że znowu masz częste karmienie w nocy.
To ja w woli zmotywowania napisze Ci, że ja już mam o wiele lepiej :D
Przez dwa miesiące dawałam małej tylko raz mleko w nocy, przy innych pobudkach
dostawała tylko wodę albo nic tylko była znowu uspana.
Tyle, że ja karmię sztucznym.
I robiłam tak: prawidłowo na 150 ml wody daję sie 5 miarek mleka. Tak robiłam
na początku. Po dwóch tygodniach zmniejszyłam ilość miarek na 4, po następnych
dwóch tygodniach na 3, a poźńiej na 2. Także piła nie wiadomo co, ale ...
Teraz, od trzech dni wystarcza jej tylko woda. Budzi sie dwa razy. Biorę ją na
ręce. Przytulam, trochę kołyszę i odkładam.
Życzę powodzenia w odzwyczajaniu.
Ile waży Twój smyk ??? Moja 10,7 kg- wczoraj ważona
Obserwuj wątek
    • a090707 Re: a090707 28.02.08, 09:56
      Dzieki nating, wiem, ze mialysmy ten sam problem- chociaz Tobie sie
      udalo,gratuluje :) Moj maly wlasnie wyje w lozeczku i nijak nie chce spac. Byl
      wazony w 6 mies. 9,4 kg, a szczepienie mamy za 2 tyg. pewnie wazy podobnie jak
      twoja mala.
      Ja juz padam z wyczerpania, mam 10 kg mniej i chyba poczatki nerwicy. Zaczynamy
      od jutra wieczor- maz spi z malym w pokoju, ja w drugim- on ostatnio je po 5-7
      razy i mysle, ze dam mu cyca ok 1 w nocy, zeby nie bylo, ze tak od razu bez
      niczego ma spac cala noc. Nie wiem, czy nam sie uda, bo straszny uparciuch jest
      i ja nie wytrzymuje. Od kilku dni robie tak, ze przed 19 daje kaszke bananowa na
      gesto i zje z 15 lyzeczek, kapiel i karmie z 2 cycow (zawsze jadl z jednego )
      jest najedzony na max i budzi sie za 1 godz, i tak cala noc. Wiem juz, ze jest
      przyzwyczajony bo mial tak cale zycie tzn. w nocy jak sie obudzil to do cyca
      zeby bylo cicho bo tata spi, bo tak latwiej, bo nie trzeba nosic i lulac- ja go
      nauczylam i teraz musze oduczyc :(
      Trzymajcie kciuki !!! Musi byc lepiej...
      • nating Re: a090707 28.02.08, 10:50
        a nauczył sie już pić z butli ???
        to fakt, nie da rady przegłodzić go od razu przez całą noc, musisz stopniowo
        eliminować karmienie.
        A czy próbowałaś go uspać bez podawania cycka ??? Może on jednak nie budzi się
        na jedzenie ??? A może zbyt mało je w dzień i nadrabia nocą.
        Mi pediatra kiedyś zasugerowała, ze u nas tak właśnie jest. Mała rzeczywiście
        jadła w dzień rzadko, a w nocy kilka razy. Przez kilka dni pisałam sobie na
        kartce co i ile je. teraz w dzień je 4 razy mleczne posiłki, raz obiadek i
        deserek. Zagryza chrupkami, popija herbatką lub soczkami.

        Ja też tak przyzwyczaiłam małą, żeby M spał :))) A teraz płacimy za te "grzechy" :D
        • a090707 Re: a090707 28.02.08, 11:00
          Nie umie pic i pewnie juz sie nie nauczy bo krztusil sie za kazdym razem, a
          teraz to juz tylko smoka gryzie. On wczesniej zasypial jak dalam smoczek, ale
          teraz wyciaga raczka i chce cyca i koniec. Wziac na rece i utulic, ponosic to
          nie dla niego- nie lubi takich przytulanek tylko konkrety. W dzien je co 2 godz.
          wychodzi 5 razy piers i 2,3 posilki (deserek, zupka, kaszka ) plus troche
          chrupek. On po prostu tak jest nauczony. Jak tylko ma cyca w buzi noca to
          przysypia, ale ze nie wypusci to ciagnie na max kilka minut i naprawde duzo je,
          nie wiem gdzie mu sie to miesci.
          Polozna sugerowala juz po 3 miesiacu oduczenie go od cyca w nocy, ale szkoda mi
          go bylo, teraz jest trudniej. Od tego ciaglego cycania i 2 zabkow bola mnie
          sutki i naprawde mam juz dosc karmienia.
          • nating Re: a090707 28.02.08, 11:04
            a może jakiś niekapek zaakceptuje ???
            kurcze, naprawdę masz nieciekawie
            trzymam kciuki !!!
            daj znać jak Wam idzie
      • f3f Re: a090707 28.02.08, 11:15
        Hej dziewczyny
        Ja napisze Wam jak było u mnie
        Mały był tylko na cycu do połowy stycznia, wtedy wróciłam do pracy
        i nie miałam możliwości odciągania mleka więc w ciągu dnia, kiedy
        mnie nie było, zaczął dostawać mieszankę. W nocy nadal był na cycu.
        Jeśli chodzi o budzenie – to było różnie czasem spał po ok. 5 h a
        czasem budził się co 2 godziny – za każdym razem przystawiałam go do
        piersi i praktycznie od pobudki spał już ze mną w łózku.

        W połowie lutego zaczął, co noc budzić się co 2h i po przystawieniu
        do piersi ssał bardzo krótko i dalej zasypiał, dodatkowo miałam
        wrażenie, że mam coraz mniej mleka. Wiec i na noc wprowadziłam mu
        butelkę i od ok. 2 tygodni nasze nocki wyglądają tak:
        17-18 – kaszka na gęsto łyżeczką ( zjada ok. 100-150 ml)
        19 kąpiel
        19.30 – mleko -180 ml
        SEN (7-8 godzin)
        2.30-3.30 – pobudka i mleko 180 ml
        ok. 6 rano- mały rozpoczyna dzień (może spałby dłużej ale ja wtedy
        wstaje do pracy i on się wybudza)
        Cąła noc mały przesypia w swoim łóżeczku – tylko ok. 3 wyjmuję go na
        karmienie.
        Podsumowując wprowadzenie butelki w moim przypadku zdało egzamin (
        mam nadzieje, że nie zapeszę i nic się nie zmieni ;)
    • f3f Re: a090707 28.02.08, 11:27
      co do butelki - moj uczył się pić z butelki przez miesiąc... i
      dopiero wtedy załapał - wprowadzałam ją stopniowo w ciagu dnia jak
      widziałam że nie jest jakiś mega głodny i poczatkow dawałam swoje
      mleko. w końcu załapał ze smoczków zaakceptował tylko Nuby - z
      takimi wypustkami masującymi dziąsła - co gorsza mamy tylko jeden
      taki smoczek...(dostalismy w prezencie od znajomej która wróciła z
      Irlandii) kupiłam kolejne tej firmy ale są z innego silikonu -
      bardziej miekkie i już młodemu nie pasują...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka