Dodaj do ulubionych

jade oglądac dom co myślicie?

30.06.08, 12:52
Myślimy o zakupie działki lub gotowego domu, dzis umówiliśmy się na oglądanie,
co myślicie, warto? Jak Wam się podoba?
allegro.pl/show_item.php?item=386361995
Obserwuj wątek
    • asuzi Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 12:53
      jeszcze link do rzutów
      www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m44aa6acac1f11
      a tak wygląda
      www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m44aa6acac1f11&obraz=115202253627b6a8c61c84c0ece0a0ea29cec709cc&counter=1
    • lilka.k Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 12:54
      Dom duzy, duze zalamania w dachu spowoduja bardzo duze koszta polozenia dachowki.
      • asuzi Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 13:03
        ja myślałam o blachodachówce, czy jak to się zwie, to taniej, a jak z wyglądu?
        • lilka.k Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 13:07
          aha, blachodachowka tansza, ale kosz polozenia i tak chyba spory, zrob
          rozeznanie :), oglnie dom duzy i fajny, ja wole prostsze bryly, ale tez jest
          ciekawy. I chyba niedrogi, bo i dzialka przeciez...
          • zabka1233 Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 13:21
            domek marzenie :P
            • asuzi Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 14:06
              ja lubie duże domy, bo mam rozeznanie, ja mieszkałam w dużym, u teściów w a
              małym, jest ciasnawo, dużo szaf poupychane, brak schowków, jeden garaż i
              komórka, nie ma gdzie stawiać kosiarki czy rowerów. A tu sa i schowki i
              oddzielna łazienka
              • meniaaa Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 15:43
                ladny i duzy domek. wykonczenie to jakies 3x koszty stanu surowego,
                wiec spore koszty wykonczenia. oczywiscie zalezy od standardu jaki
                sie chce. no a poza tym koszty utrzymania duze , osobiscie wole
                domki parterowe i mniejsze, mysle bardziej praktycznie no i
                ekonomicznie:D taka moja skromna opinia
              • olus-ia80 Piękny:)) 30.06.08, 17:59

            • anulka-m6 Ja buduje taki... 01.07.08, 09:28
              Domek fajny, zależy kto ile miejsca potrzebuje. My budujemy taki:
              www.dobredomy.pl/?id_project=77
              narazie podstwa jest tzn fundamenty i czekamy na pieniądze z kredytu
              i ruszamy dalej.
    • meniaaa Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 15:45
      Aaaa i jeszcze jedno, moi znajomi buduja dokladnie ten Domek w
      Dabrowkach ale z 1 garazem. Dom jest sliczny wizuanie:)
      • bobimax Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 17:53
        Jak dla mnie trochę duży ten dom, a tym bardziej ilość łazienek za
        duża. Ja generalnie nie przepadam za taką bryłą domu. Ale To Ty
        będziesz w nim mieszkać i Tobie się musi podobać, bo to jest zakup
        na całe życoe.
    • chmurcia4 Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 18:18
      baaardzo ładny i coś w moim stylu (też bym się skusiła, ale narazie
      czekam aż mały brzdąc pdrośnie a ja znajdę porządną pracę i
      natrzaskam sporo tysiaków, to cię skopiuję i też się na taki
      rzucę:D )

      powodzenia w zakupie;)
      • patrice7 jak dla mnie za duzy 30.06.08, 18:20
        zdecyudowanie ,nie podobaja mi sie takie ogromne domy ,no i cena wykonczenoia
        bedzi4e cie kosztowac co najmniej 2-3 razy ceny stanu surowqego
        • matizka Re: jak dla mnie za duzy 30.06.08, 20:14
          Oczywiście rzecz gustu, moim zdaniem bardzo reprezentacyjny i
          dlatego rzeczywiście zobowiązuje do porządnego wykończenia i tez
          zadbania o odpowiednie zagospodarowanie terenu wokół.

          Moim zdaniem blachodachówka go bardzo popsuje! On musi mieć właśnie
          b. dobrej jakości materiały, by utrzymać klasę!

          Ja jestem zwolenniczką robienia czegoś najlepszego na miarę własnych
          mozliwości czyli np. prostszy dach, ale dachówka ceramiczna lub
          chociaż jak my się zdecydowaliśmy porządna cementowa, no ewentualnie
          dobry gont (czy coś ala gont - taki nowoczesny)
    • ridibunda Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 20:19
      Dla mnie tez zdecydowanie za duży, ale to kwestia gustu i przyzwyczajeń, jeśli
      Tobie to odpowiada to ok.
      Natomiast, podobnie jak Lilka, myślę że ten dach może stwarzać pewne problemy ze
      względu na bardzo dużą liczbę załamań. Akurat jestem w temacie, bo remontujemy
      nasz dom i zmieniamy dach, i chcemy uniknąć robienia takich "budek" po pierwsze
      ze względu na koszty, a po drugie ze względu na możliwe problemy (nieszczelności
      itp.) Szef naszych robotników tez twierdzi, że im bardziej skomplikowany dach,
      tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się problemów.
      Ale prawdopodobieństwo to nie pewność, więc może też i się nic nie dziać, nawet
      po latach użytkowania, bo tu przede wszystkim o czas chodzi (po mrozach w zimie
      i słońcu w lecie mogą pojawiać sie jakieś nieszczelności).
      • babajagaa Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 22:14
        Dom ekstra wyglada,ale dla mnie tez zdecydowanie za duzy,wole
        parterowe
    • lipiec_2007 Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 22:23
      dla mnie najwazniejsza rzecza byloby atrakcyjne polozenie oraz
      lokalizacja dzialki wzgledem np miejsca pracy, przedszkola i szkoly.
      projekt domu to rzecz drugorzedna. pisze to z pozycji osoby
      mieszkajacej w warszawie.

      jesli mialabym oceniac akurat ten to troche zbyt skomplikowany
      architektonicznie, ja wole proste bryly i koniecznie wielkie okna i
      duzo swiatla.
      • asuzi Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 22:32
        dzięki za opinie, okazało się że na poddaszu nie ma jeszcze ścian i
        moge rozplanować rozkład pokoi, na dolę mogę przeniesć kuchnię od
        ulicy, no chyba kupię. Jełśi chodzi o lokalizację, jakieś 6 km od
        centrum (do mojej pracy), 4 dorodziców i teściów i do granicy z
        miastem. Jakies 300m od głównej ulicy, dom 2 w sięgaczu. na razie
        stoi kilka domów w okolicy, ale będzie sie budowac kilka jeszcze. Na
        razie mi się podoba. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i opinie.

        Zuzia
    • klaudia020707 piękny 01.07.08, 00:25
      Jak dla mnie ten dom będzie piękny:))) i taki w sam raz.
      Hmm, a gdzie on tam duży, 5 pokoi to dużo???
      1 jako salon
      1 sypialnia dla rodzicow
      2-3 dla dzieciakow
      lub 1 dla przyjeznych.
      Nie duży to on na pewno nie jest, jest idealny, piękny. Ubielbiam
      takie domy:)
      • blanka0 Re: piękny 01.07.08, 09:22
        ja uwielbiam ogromne domy, pewnie dlatego ze sama w takim molochu
        mieszkam
        blachodachowka wcale nie jest tansza od dachowki tylko wykonczenia
        dachowkowe / skrajna, krancowa, gąsiory sa drozsze/ nie polozyl;abym
        blachodachowki za nic w swiecie
        domek fajny i nie przejmuj sie tymi lukarnami, wcale nie tak trudno
        je wykonczyc / sama mam takie pokryte dachowką do tego naczółka :-)

        aha i cena.... u mnie 300 tys kosztuje sama działka

        kupuj i siue nie zastanawiaj wcale nie musisz 100% wykonczyc od razu
        • joasia83m Re: piękny 01.07.08, 09:53
          jak dla mnie, to on jest stanowczo za duzy, ale oczywiscie kazdy ma inne
          wyobrazenie swojego domu ;) no i wlasnie mi sie widzi optymalna wielkosc 120m
          pow. uzytkowej. wcale nie znaczy ze w takim beda 2 pokoje, po prostu projekty
          mozna zmodyfikowac- np po co 3 lazienki?! lazienka to njadrozsze do wykonczenia
          pomieszczenie. w ogole fortune trzeba wsadzic do wykonczenia tego domu. ja
          zaczynam myslec o domku kanadyjskim, ale chyba sie z takim nie wyrobie, bo mam
          za mala dzialke..
          ehh, ale Ci fajnie, tez bym juz chciala...
        • burdziaa kupuj 01.07.08, 09:53
          jesli chodzi o projekt to ja wole bardziej horyzontalne i w innym
          stylu- ale cena jest bardzo atrakcyjna, we Wrocławiu albo okolicach
          tyle kosztuje działeczka- wiec szkok, bierz :)
          • lipiec_2007 Re: kupuj 01.07.08, 10:03
            no tak, ale nalezy pamietac, ze byc moze ta cena w miejscu, gdzie
            jest dzialka wcale nie jest atrakcyjna. jak na wroclaw czy warszawe
            to nieprzyzwoicie malo, ale jak na siedlce???, to juz moze tak malo
            nie jest...
            • blanka0 rozumiem ze cena zalezy od miejsca ale 01.07.08, 10:06
              dla mnie 300 tys za dom z dzialka to taniocha, nie zebym szastala
              kasa ale kolo mnie za taki dom w tym stanie trzeba dac okolo 800 tys
              to dopiero kosmos, a ludziska i tak kupują
              ja tam mieszkam z dziada-pradziada wiec.....
              ale ci mlodzi co kupuja to zupelnie nie mam pojecia skad kasa
              mi nawet tylu kredytu nie chcieli dac hihi
            • burdziaa Re: kupuj 01.07.08, 10:11
              masz racje Kasiu- nie popatrzyłam gdzie to- jakby to był Wrocław to
              bardzo atrakcyjna ta cena/
              \rozgladalismy sie- ok miliona bysmy musieli miec....
              • kamila_m_g Asuzi 01.07.08, 16:32
                Dom musi być duży, masz rację. No i dobrze rozplanowany.
                Zrobiłabym spore modyfikacje w rzucie:
                1. W wiatrołapie przy wejściu powinna być garderoba lub w
                ostateczności miejsce na szafę wnękową
                2. Kuchnię zdecydowanie bym przeniosła bliżej wejścia
                3. Kotłownię-pralnię spróbowałabym umieścić w garażu, tam gdzie w
                tej chwili wrysowane są jakieś szafy
                4. Poszerzyłabym taras
                5. Tak naprawdę to na parterze sporo jest ścian, można by jeszcze
                bardziej otworzyć przestrzeń
                6. Co do góry, to ściany pod kątem 45* są bardzo nie praktyczne
                7. No i ten wielki pokój. Może można go podzielić robiąc wejście do
                tej części nad garażem na półpiętrze? Choć pewnie schody są już
                zrobione...
              • lipiec_2007 Re: kupuj 01.07.08, 16:49
                ja ostatnio rozgladalam sie za wiekszym mieszkaniem w warszawie, bo
                powoli w naszym robi sie za ciasno. no i cos znalazlam w fajnym
                miejscu nad wisla , kolo biblioteki uniwersyteckiej. na razie jest
                tam tylko dziura w ziemi, ale mieszkania na najwyzszych pietrach ida
                jak swieze buleczki. jak uslyszalam cene to mnie zatkalo. UWAGA!!!
                osoboy o slabych nerwach niech opuszcza nastepny akapit.

                7.5 mln zlotych za stan deweloperski + 70 tys za miejsce parkingowe.
                no kurza twarz! przeciez za te pieniadze to ja sobie kupie
                rezydencje w beverly hills!!!!
                • asuzi marzenia prysły :( 01.07.08, 21:47
                  pochodziłam dziś po bankach i się załamałam, w jednym moge dostać
                  170tyś., w drugim musiałabym wziąć rodziców żeby dostać 300tyś, w
                  trzecim musiałaym w przeciągu 2 lat oddac dom do użytkowania, nie
                  wiem czy zdążęwykończyć. Załamka, mąz powiedział że nie weźmiemy
                  takich kredytów, do tego rozmwiałam z szefem który jest budowlańce i
                  sie zna,stwierdził że facet za dużo chce. sama nie wiem muszę to
                  przemyślec, ale raczej nie kupimy tylko będziemy dalej odkładac.....
                  podajcie numery na totka ;)

                  Zuzia
                  • lipiec_2007 Re: marzenia prysły :( 02.07.08, 09:25
                    nie martw sie asuzi. nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo.
                    dom twoich marzen jeszcze na ciebie czeka. ja sluchalabym opinii
                    fachowca. jesli twierdzi, ze za drogo, a z tak duzym kredytem
                    mialabys problem, to odpusc. chyba ze sprzedajacy jest chetny do
                    negocjacji....

                    3, 10, 19, 27, 28, 35
                    • meniaaa Re: marzenia prysły :( 02.07.08, 09:45
                      asuzi pocieszam ....
                      marz dalej, trzeba miec marzenia, tylko niektore wymagaja dluzszej
                      realizacji:)
                      sprawe znam z wlasnego doswiadczenia, jestesmy w trakcie budowy, my
                      jednak zdecydowalismy sie na domek o mniejszych gabarytach , nic
                      tylko odkladac grosz do grosza, kredyty w POlsce to czesto samoboj
                      wiec trzeba byc baaaardzo ostroznym....

                      A numery moze sie przysnia:-)))
    • beetaa Re: jade oglądac dom co myślicie? 02.07.08, 09:50
      Asuzi, nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo.
      A swoja droga dom wcale nie byl atrakcyjny, bo poprostu przy
      obecnych cenach energii jego ogrzanie w realiach polskiej zimy
      mogloby okazac sie prawie niemozliwe.
      A zreszta jak to moj brat "uczona architekta" twierdzi "dom jest
      ostoja rodziny i musi rodzine scalac", a dom 250m2 nie spelnia tej
      funkcji, a wrecz przeciwnie, dom jednorodzinny powinien sie wahac
      pomiedzy 120-150m2 i wierz mi to naprawde nie jest malo, jezeli jest
      dobrze rozplanowane, tyle, ze wiekszosc projektow jest robiona na
      odczep sie.
      • asuzi Re: jade oglądac dom co myślicie? 02.07.08, 11:33
        dziękuję za pociesznie, kochane jesteście, musimy zacząc z męzem więcej
        oszczędzac, słyszałam że facet ma problem ze sprzedażą, może zejdzie z ceny, ale
        sama nie wiem chyba na razie poczekamy. Podobno mają być podwyżki w "firmie".
        PS. dzięki za numery, dziś zagram
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka