asuzi 30.06.08, 12:52 Myślimy o zakupie działki lub gotowego domu, dzis umówiliśmy się na oglądanie, co myślicie, warto? Jak Wam się podoba? allegro.pl/show_item.php?item=386361995 Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
asuzi Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 12:53 jeszcze link do rzutów www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=rzuty&sid=m44aa6acac1f11 a tak wygląda www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m44aa6acac1f11&obraz=115202253627b6a8c61c84c0ece0a0ea29cec709cc&counter=1 Odpowiedz Link
lilka.k Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 12:54 Dom duzy, duze zalamania w dachu spowoduja bardzo duze koszta polozenia dachowki. Odpowiedz Link
asuzi Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 13:03 ja myślałam o blachodachówce, czy jak to się zwie, to taniej, a jak z wyglądu? Odpowiedz Link
lilka.k Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 13:07 aha, blachodachowka tansza, ale kosz polozenia i tak chyba spory, zrob rozeznanie :), oglnie dom duzy i fajny, ja wole prostsze bryly, ale tez jest ciekawy. I chyba niedrogi, bo i dzialka przeciez... Odpowiedz Link
asuzi Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 14:06 ja lubie duże domy, bo mam rozeznanie, ja mieszkałam w dużym, u teściów w a małym, jest ciasnawo, dużo szaf poupychane, brak schowków, jeden garaż i komórka, nie ma gdzie stawiać kosiarki czy rowerów. A tu sa i schowki i oddzielna łazienka Odpowiedz Link
meniaaa Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 15:43 ladny i duzy domek. wykonczenie to jakies 3x koszty stanu surowego, wiec spore koszty wykonczenia. oczywiscie zalezy od standardu jaki sie chce. no a poza tym koszty utrzymania duze , osobiscie wole domki parterowe i mniejsze, mysle bardziej praktycznie no i ekonomicznie:D taka moja skromna opinia Odpowiedz Link
anulka-m6 Ja buduje taki... 01.07.08, 09:28 Domek fajny, zależy kto ile miejsca potrzebuje. My budujemy taki: www.dobredomy.pl/?id_project=77 narazie podstwa jest tzn fundamenty i czekamy na pieniądze z kredytu i ruszamy dalej. Odpowiedz Link
meniaaa Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 15:45 Aaaa i jeszcze jedno, moi znajomi buduja dokladnie ten Domek w Dabrowkach ale z 1 garazem. Dom jest sliczny wizuanie:) Odpowiedz Link
bobimax Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 17:53 Jak dla mnie trochę duży ten dom, a tym bardziej ilość łazienek za duża. Ja generalnie nie przepadam za taką bryłą domu. Ale To Ty będziesz w nim mieszkać i Tobie się musi podobać, bo to jest zakup na całe życoe. Odpowiedz Link
chmurcia4 Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 18:18 baaardzo ładny i coś w moim stylu (też bym się skusiła, ale narazie czekam aż mały brzdąc pdrośnie a ja znajdę porządną pracę i natrzaskam sporo tysiaków, to cię skopiuję i też się na taki rzucę:D ) powodzenia w zakupie;) Odpowiedz Link
patrice7 jak dla mnie za duzy 30.06.08, 18:20 zdecyudowanie ,nie podobaja mi sie takie ogromne domy ,no i cena wykonczenoia bedzi4e cie kosztowac co najmniej 2-3 razy ceny stanu surowqego Odpowiedz Link
matizka Re: jak dla mnie za duzy 30.06.08, 20:14 Oczywiście rzecz gustu, moim zdaniem bardzo reprezentacyjny i dlatego rzeczywiście zobowiązuje do porządnego wykończenia i tez zadbania o odpowiednie zagospodarowanie terenu wokół. Moim zdaniem blachodachówka go bardzo popsuje! On musi mieć właśnie b. dobrej jakości materiały, by utrzymać klasę! Ja jestem zwolenniczką robienia czegoś najlepszego na miarę własnych mozliwości czyli np. prostszy dach, ale dachówka ceramiczna lub chociaż jak my się zdecydowaliśmy porządna cementowa, no ewentualnie dobry gont (czy coś ala gont - taki nowoczesny) Odpowiedz Link
ridibunda Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 20:19 Dla mnie tez zdecydowanie za duży, ale to kwestia gustu i przyzwyczajeń, jeśli Tobie to odpowiada to ok. Natomiast, podobnie jak Lilka, myślę że ten dach może stwarzać pewne problemy ze względu na bardzo dużą liczbę załamań. Akurat jestem w temacie, bo remontujemy nasz dom i zmieniamy dach, i chcemy uniknąć robienia takich "budek" po pierwsze ze względu na koszty, a po drugie ze względu na możliwe problemy (nieszczelności itp.) Szef naszych robotników tez twierdzi, że im bardziej skomplikowany dach, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się problemów. Ale prawdopodobieństwo to nie pewność, więc może też i się nic nie dziać, nawet po latach użytkowania, bo tu przede wszystkim o czas chodzi (po mrozach w zimie i słońcu w lecie mogą pojawiać sie jakieś nieszczelności). Odpowiedz Link
babajagaa Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 22:14 Dom ekstra wyglada,ale dla mnie tez zdecydowanie za duzy,wole parterowe Odpowiedz Link
lipiec_2007 Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 22:23 dla mnie najwazniejsza rzecza byloby atrakcyjne polozenie oraz lokalizacja dzialki wzgledem np miejsca pracy, przedszkola i szkoly. projekt domu to rzecz drugorzedna. pisze to z pozycji osoby mieszkajacej w warszawie. jesli mialabym oceniac akurat ten to troche zbyt skomplikowany architektonicznie, ja wole proste bryly i koniecznie wielkie okna i duzo swiatla. Odpowiedz Link
asuzi Re: jade oglądac dom co myślicie? 30.06.08, 22:32 dzięki za opinie, okazało się że na poddaszu nie ma jeszcze ścian i moge rozplanować rozkład pokoi, na dolę mogę przeniesć kuchnię od ulicy, no chyba kupię. Jełśi chodzi o lokalizację, jakieś 6 km od centrum (do mojej pracy), 4 dorodziców i teściów i do granicy z miastem. Jakies 300m od głównej ulicy, dom 2 w sięgaczu. na razie stoi kilka domów w okolicy, ale będzie sie budowac kilka jeszcze. Na razie mi się podoba. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i opinie. Zuzia Odpowiedz Link
klaudia020707 piękny 01.07.08, 00:25 Jak dla mnie ten dom będzie piękny:))) i taki w sam raz. Hmm, a gdzie on tam duży, 5 pokoi to dużo??? 1 jako salon 1 sypialnia dla rodzicow 2-3 dla dzieciakow lub 1 dla przyjeznych. Nie duży to on na pewno nie jest, jest idealny, piękny. Ubielbiam takie domy:) Odpowiedz Link
blanka0 Re: piękny 01.07.08, 09:22 ja uwielbiam ogromne domy, pewnie dlatego ze sama w takim molochu mieszkam blachodachowka wcale nie jest tansza od dachowki tylko wykonczenia dachowkowe / skrajna, krancowa, gąsiory sa drozsze/ nie polozyl;abym blachodachowki za nic w swiecie domek fajny i nie przejmuj sie tymi lukarnami, wcale nie tak trudno je wykonczyc / sama mam takie pokryte dachowką do tego naczółka :-) aha i cena.... u mnie 300 tys kosztuje sama działka kupuj i siue nie zastanawiaj wcale nie musisz 100% wykonczyc od razu Odpowiedz Link
joasia83m Re: piękny 01.07.08, 09:53 jak dla mnie, to on jest stanowczo za duzy, ale oczywiscie kazdy ma inne wyobrazenie swojego domu ;) no i wlasnie mi sie widzi optymalna wielkosc 120m pow. uzytkowej. wcale nie znaczy ze w takim beda 2 pokoje, po prostu projekty mozna zmodyfikowac- np po co 3 lazienki?! lazienka to njadrozsze do wykonczenia pomieszczenie. w ogole fortune trzeba wsadzic do wykonczenia tego domu. ja zaczynam myslec o domku kanadyjskim, ale chyba sie z takim nie wyrobie, bo mam za mala dzialke.. ehh, ale Ci fajnie, tez bym juz chciala... Odpowiedz Link
burdziaa kupuj 01.07.08, 09:53 jesli chodzi o projekt to ja wole bardziej horyzontalne i w innym stylu- ale cena jest bardzo atrakcyjna, we Wrocławiu albo okolicach tyle kosztuje działeczka- wiec szkok, bierz :) Odpowiedz Link
lipiec_2007 Re: kupuj 01.07.08, 10:03 no tak, ale nalezy pamietac, ze byc moze ta cena w miejscu, gdzie jest dzialka wcale nie jest atrakcyjna. jak na wroclaw czy warszawe to nieprzyzwoicie malo, ale jak na siedlce???, to juz moze tak malo nie jest... Odpowiedz Link
blanka0 rozumiem ze cena zalezy od miejsca ale 01.07.08, 10:06 dla mnie 300 tys za dom z dzialka to taniocha, nie zebym szastala kasa ale kolo mnie za taki dom w tym stanie trzeba dac okolo 800 tys to dopiero kosmos, a ludziska i tak kupują ja tam mieszkam z dziada-pradziada wiec..... ale ci mlodzi co kupuja to zupelnie nie mam pojecia skad kasa mi nawet tylu kredytu nie chcieli dac hihi Odpowiedz Link
burdziaa Re: kupuj 01.07.08, 10:11 masz racje Kasiu- nie popatrzyłam gdzie to- jakby to był Wrocław to bardzo atrakcyjna ta cena/ \rozgladalismy sie- ok miliona bysmy musieli miec.... Odpowiedz Link
kamila_m_g Asuzi 01.07.08, 16:32 Dom musi być duży, masz rację. No i dobrze rozplanowany. Zrobiłabym spore modyfikacje w rzucie: 1. W wiatrołapie przy wejściu powinna być garderoba lub w ostateczności miejsce na szafę wnękową 2. Kuchnię zdecydowanie bym przeniosła bliżej wejścia 3. Kotłownię-pralnię spróbowałabym umieścić w garażu, tam gdzie w tej chwili wrysowane są jakieś szafy 4. Poszerzyłabym taras 5. Tak naprawdę to na parterze sporo jest ścian, można by jeszcze bardziej otworzyć przestrzeń 6. Co do góry, to ściany pod kątem 45* są bardzo nie praktyczne 7. No i ten wielki pokój. Może można go podzielić robiąc wejście do tej części nad garażem na półpiętrze? Choć pewnie schody są już zrobione... Odpowiedz Link
lipiec_2007 Re: kupuj 01.07.08, 16:49 ja ostatnio rozgladalam sie za wiekszym mieszkaniem w warszawie, bo powoli w naszym robi sie za ciasno. no i cos znalazlam w fajnym miejscu nad wisla , kolo biblioteki uniwersyteckiej. na razie jest tam tylko dziura w ziemi, ale mieszkania na najwyzszych pietrach ida jak swieze buleczki. jak uslyszalam cene to mnie zatkalo. UWAGA!!! osoboy o slabych nerwach niech opuszcza nastepny akapit. 7.5 mln zlotych za stan deweloperski + 70 tys za miejsce parkingowe. no kurza twarz! przeciez za te pieniadze to ja sobie kupie rezydencje w beverly hills!!!! Odpowiedz Link
asuzi marzenia prysły :( 01.07.08, 21:47 pochodziłam dziś po bankach i się załamałam, w jednym moge dostać 170tyś., w drugim musiałabym wziąć rodziców żeby dostać 300tyś, w trzecim musiałaym w przeciągu 2 lat oddac dom do użytkowania, nie wiem czy zdążęwykończyć. Załamka, mąz powiedział że nie weźmiemy takich kredytów, do tego rozmwiałam z szefem który jest budowlańce i sie zna,stwierdził że facet za dużo chce. sama nie wiem muszę to przemyślec, ale raczej nie kupimy tylko będziemy dalej odkładac..... podajcie numery na totka ;) Zuzia Odpowiedz Link
lipiec_2007 Re: marzenia prysły :( 02.07.08, 09:25 nie martw sie asuzi. nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo. dom twoich marzen jeszcze na ciebie czeka. ja sluchalabym opinii fachowca. jesli twierdzi, ze za drogo, a z tak duzym kredytem mialabys problem, to odpusc. chyba ze sprzedajacy jest chetny do negocjacji.... 3, 10, 19, 27, 28, 35 Odpowiedz Link
meniaaa Re: marzenia prysły :( 02.07.08, 09:45 asuzi pocieszam .... marz dalej, trzeba miec marzenia, tylko niektore wymagaja dluzszej realizacji:) sprawe znam z wlasnego doswiadczenia, jestesmy w trakcie budowy, my jednak zdecydowalismy sie na domek o mniejszych gabarytach , nic tylko odkladac grosz do grosza, kredyty w POlsce to czesto samoboj wiec trzeba byc baaaardzo ostroznym.... A numery moze sie przysnia:-))) Odpowiedz Link
beetaa Re: jade oglądac dom co myślicie? 02.07.08, 09:50 Asuzi, nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo. A swoja droga dom wcale nie byl atrakcyjny, bo poprostu przy obecnych cenach energii jego ogrzanie w realiach polskiej zimy mogloby okazac sie prawie niemozliwe. A zreszta jak to moj brat "uczona architekta" twierdzi "dom jest ostoja rodziny i musi rodzine scalac", a dom 250m2 nie spelnia tej funkcji, a wrecz przeciwnie, dom jednorodzinny powinien sie wahac pomiedzy 120-150m2 i wierz mi to naprawde nie jest malo, jezeli jest dobrze rozplanowane, tyle, ze wiekszosc projektow jest robiona na odczep sie. Odpowiedz Link
asuzi Re: jade oglądac dom co myślicie? 02.07.08, 11:33 dziękuję za pociesznie, kochane jesteście, musimy zacząc z męzem więcej oszczędzac, słyszałam że facet ma problem ze sprzedażą, może zejdzie z ceny, ale sama nie wiem chyba na razie poczekamy. Podobno mają być podwyżki w "firmie". PS. dzięki za numery, dziś zagram Odpowiedz Link