Dodaj do ulubionych

Geniusz Putina

29.06.22, 00:03
Trump kilkakrotnie po inwazji Mordoru na Ukrainę, nazwał Putina geniuszem.

Tymczasem ten geniusz usiłując zamordować Ukrainę w imię nie rozszerzania NATO, genialnie doprowadził do rozszerzenia NATO na północ, zwoekszenia o parę tysiecy km dlugosci granicy Mordoru z NATO, i przybliżenia się NATO pod sam Petetsburg oraz praktycznego odcięcia Kaliningradzkiej Obłasti od Mordoru.

No zaiste geniusz.
Obserwuj wątek
  • amg10 Powiekszenie Nato o Finaldie i 29.06.22, 05:03
   Szwecje najprawdopodniej nie zmieni swojego stosunku do bezposredniego zaangazowania sie w konflikt Rosyjsko-Ukrainski.

   Innymi slowy watpie by to powiekszone Nato zdecydowalo sie np. do aktywnego uzycia swojego lotnictwa przeciw Rosjii by pomoc Ukrainie w ich walce z Rosja.

   No, chyba ze sie myle ......
  • stasi1 Re: Geniusz Putina 29.06.22, 08:07
   Akurat wtedy Trump mówił prawdę . geniusz Putina objawił się tym że wybrał sobie poprawnego prezydenta. następnym razem już to mu się nie udało
   • bmc3i Re: Geniusz Putina 29.06.22, 15:24
    stasi1 napisał:

    > Akurat wtedy Trump mówił prawdę . geniusz Putina objawił się tym że wybrał sob
    > ie poprawnego prezydenta. następnym razem już to mu się nie udało


    Trump mowił o geniuszu Putunie, po putinowskiej agresji na Ukrainę.
    • stasi1 Re: Geniusz Putina 01.07.22, 10:14
     Ale jakby nie patrzeć to jednak coś z geniuszu miał. Podbił Krym bez jednego wystrzału. Wsadził do białego domu człowieka mu sprzyjającego. Nie każdemu to się udaje
     • senioryta13 Re: Geniusz Putina 02.07.22, 21:31
      stasi1 napisał:

      > Ale jakby nie patrzeć to jednak coś z geniuszu miał. Podbił Krym bez jednego wy
      > strzału. Wsadził do białego domu człowieka mu sprzyjającego.

      Operujesz stara , obalona juz plotka.
  • polski_francuz Let us talk about putin 29.06.22, 09:11
   bmc3i napisał:

   " Trump kilkakrotnie po inwazji Mordoru na Ukrainę, nazwał Putina geniuszem. Tymczasem ten geniusz usiłując zamordować Ukrainę w imię nie rozszerzania NATO, genialnie doprowadził do rozszerzenia NATO na północ, zwoekszenia o parę tysiecy km dlugosci granicy Mordoru z NATO, i przybliżenia się NATO pod sam Petetsburg oraz praktycznego odcięcia Kaliningradzkiej Obłasti od Mordoru."

   No coz, pierwsza rzecz, ktora sie nasuwa, to system polityczny. Jesli jest wiele osrodkow wladzy: parlament, sady, prasa to urojenie i odbijanie szajby wladcy jest troche mniej niezbezpieczne. Inne wladze sie wtraca, zajma mu/jej uwage bedzie kilka wiecej szczebelkow by moc napadac na innych czy realizowac "mokre sny" na polu bitwy.

   Kolejna sprawa jest propaganda, ktora zyjemy i z ktora zyjemy. Wiele lat na tym forum rozmawialismy ze zwolennikami putina i jego metod. Co mowili? Ano, ze ruscy dbaja o tradycje, ze sa przeciwko pedalom i lesbijkom, ze ludzkosc zyskuje na szacunku dla tradycji. A co sie okazalo, ze rosjanie zyja i oddychaja klamstwem, oszustwem, zaklamaniem, ze "prawda" to jest dla nich jak moskiewska gazeta prawda czyli tuba propagandy wladcy. Trudno, jesli nie niemozliwe jest zyc w takim spoleczenstwie z ludzmi bez zadnych zasad. Innych niz wiernopoddanczosc.

   W koncu, najwazniejsze pytanie: jak to sie skonczy? Nieodparcie nasuwa sie analogia z innym morderca masowym, z niemieckim : hitlerem. Ktory dla swoich urojen wywolal wojne swiatowa i kilkoma dzisiatkami milionow ofiar, ze zlodziejstwem ktore uroslo do rangi patriotyzmu, z mordowaniem ludzie o innym ksztalcie nosa czy innej proporcji dlugosci do szerokosci czaszki. Co sie stanie, jak putin powie trzeba tam walnac atomowka? I jak duza czesc Europy stanie sie radioaktywna?

   No coz, globalnie mozna odpowiedziec, ze z takimi "ludzmi" jak putin i "narodami" jak rosja nie ma sie co ukladac. Bo zadne uklady nie maja sensu. I lepiej szukac innych rozwiazan politycznych, geopolitycznych i ekonomicznych by ich ominac. Bo swiat stanie sie swiatem nieobliczalnych dyktatorow.

   PF
   • borrrka W słusznej skądinąd analizie 29.06.22, 09:28
    Pominąłeś dwa elementy:
    1.Strach, powszechny w społeczeństwie rosyjskim
    2.Błędną kalkulację, że powtórzy się Krym i będzie powitanie kwiatami na Kreszczatiku
    Oszibka nr2 sprawiła, że Kreml przestał być przewidywalny.
  • de_oakville Re: Geniusz Putina 29.06.22, 11:52
   bmc3i napisał:

   > Trump kilkakrotnie po inwazji Mordoru na Ukrainę, nazwał Putina geniuszem.

   Jeden, uwazajacy sie za geniusza, ocenil drugiego geniusza. Wlasna miara. Specialista od stawiania murow, co bylo przeciez "modne" na poczatku lat 60-tych. A ten drugi lubi mode jeszcze wczesniejasza - z wrzesnia 1939. Jak to mowia "swoj swojego zawsze pozna".
   • polski_francuz Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 29.06.22, 14:21
    caesar_pl napisał:

    " Putin wie,ze żaden Zachodni żołnierz nie odda życia za swój kraj.Mam na mysli Zachod,nie Ostblok."

    Piszesz z wlasnego doswiadczenia _tchorza i zdrajcy. Nie kazdy jest zdrajca. Jest wielu porzadnych ludzi na Slasku. Bylo wielu, ktorzy oddali zycie za polska Ojczyzne.

    PF
    • amg10 Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 29.06.22, 14:39
     polski_francuz napisał:

     > caesar_pl napisał:
     >
     > " Putin wie,ze żaden Zachodni żołnierz nie odda życia za swój kraj.Mam na my
     > sli Zachod,nie Ostblok."

     >
     > Piszesz z wlasnego doswiadczenia _tchorza i zdrajcy. Nie kazdy jest zdrajca. Je
     > st wielu porzadnych ludzi na Slasku. Bylo wielu, ktorzy oddali zycie za polska
     > Ojczyzne.
     > PF

     PFie, caesar_pl pisze o czyms innym niz twoja reakcja na jego wpis.

     Zauwazyles to ?
     • polski_francuz Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 29.06.22, 14:46
      amg10 napisał(a):


      " PFie, caesar_pl pisze o czyms innym niz twoja reakcja na jego wpis. Zauwazyles to ?"

      Pisze o reakcji ludzi z Zachodu, gdzie on sam zyje. Kazdy sadzi po sobie. Jego doswiadczenie, ktore sam tu opisal, jest zdrada Polski i zdrada przysiegi wojskowej, ktora skladal.

      Dosc podobnie doswiadczenie - zdrajcy Polski charakteryzuje jorla czy szwampucha. Ich doswiadczenia sa dosc szczegolne. By zdradzic trzeba miec dosc szczegolny charakter.

      PF
      • pies.na.czarnych Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 29.06.22, 15:02
       > Pisze o reakcji ludzi z Zachodu, gdzie on sam zyje. Kazdy sadzi po sobie. Jego doswiadczenie, ktore sam tu opisal, jest zdrada Polski i zdrada przysiegi wojskowej, ktora skladal.

       Ty chyba jesteś w wieku ludzi, którzy składając przysięgę w wojsku przysięgali również, że będą bronić ZSRR. I co, podtrzymujesz nadal swoje zdanie?
       • polski_francuz Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 29.06.22, 15:44
        pies.na.czarnych napisała:


        " Ty chyba jesteś w wieku ludzi, którzy składając przysięgę w wojsku przysięgali również, że będą bronić ZSRR. I co, podtrzymujesz nadal swoje zdanie?"

        Skladalem przysiege na studium wojskowym i nic o ZSRR tam nie bylo. Mysle, ze jestes zwyczajnym prowokatorem.

        I tyle

        PF
        • pies.na.czarnych Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 29.06.22, 16:15
         > Skladalem przysiege na studium wojskowym i nic o ZSRR tam nie bylo. Mysle, ze jestes zwyczajnym prowokatorem.

         I tyle

         PF

         Jesteś tego pewien. Ja jestem przekonany, że tak samo jak wielu innych byłeś tak podniecony tą przysięgą, że nie wiedziałeś co mówisz:na co przysięgasz.

         Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej".

         [img]https://a.allegroimg.com/s1024/0c6c10/3cd762b049d8a2a05234e1120113[/img]
          • pies.na.czarnych Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 02.07.22, 18:27
           > były protesty

           Jedynym protestem mogło być niewymówienie tej formułki podczas składania przysięgi, ale później i tak musiałaś podpisać cały tekst. Za brak podpisu szło się do paki. Znane są pojedyncze przypadki niepodpisania przysięgi wojskowem, ale to nie miało nic wspólnego z tym zdaniem. Chodziło jedynie o pacyfistów i świadków Jehowy.
            • horpyna4 Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 02.07.22, 21:25
             W pewnej jednostce podczas składaniu przysięgi składający milczeli, zamiast wypowiedzieć to zdanie. Dowódca się zdenerwował i kazał od początku odklepać formułkę, na co wszyscy zamiast tego zdania wyrecytowali "ble, ble, ble". Nie pamiętam już, jak się to zakończyło, ale chyba sprawę dyskretnie wyciszono, bo przecież obciążałaby dowódcę, który nie potrafił poborowych "właściwie" wychować.
              • europitek Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 03.07.22, 02:47
               pies.na.czarnych napisała:
               > Kobieto podaj konkrety.

               Co prawda nie jestem kobietą i nie podam, w której jednostce i roku, ale nie przypominam sobie podpisywania żadnego papieru z tekstem przysięgi. Wszystko odbyło się "na gębę" w tłumie ok. pół tysiąca współprzysiężców. Ale może jako "bażanty" mieliśmy inaczej. I nikt nie był tym przejęty, bo jako pobór leserów mieliśmy od 25 lat w górę. Żony i dzieci niektórych też tam były.

               Tak w ogóle, zdanie:
               "stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami"
               to coś innego niż przysięganie na obronę ZSRR. Pierwsza część zdania jest bardziej konkretna,ale dotyczy zobowiązań czysto polskich.
               • polski_francuz Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 04.07.22, 12:26
                europitek napisał:

                "...i nie podam, w której jednostce i roku, ale nie przypominam sobie podpisywania żadnego papieru z tekstem przysięgi. Wszystko odbyło się "na gębę" w tłumie ok. pół tysiąca współprzysiężców. "

                Dodam jeszcze zdjecie, ktore ktos nam zrobil i bylismy w helmach i w mundurach i z kalachami. I bylo nas chyba tez kilkuset. I tekstu przysiegi tez nie pamietam.

                Wracajac do wsptepu do dyskusji. Zawodowy zolnierz i jego przysiega to troche inna historia i inne zobowiazania.

                PF
      • amg10 Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 29.06.22, 15:58
       polski_francuz napisał:

       > Pisze o reakcji ludzi z Zachodu, gdzie on sam zyje. Kazdy sadzi po sobie. Jego
       > doswiadczenie, ktore sam tu opisal, jest zdrada Polski i zdrada przysiegi wojsk
       > owej, ktora skladal.
       >
       > Dosc podobnie doswiadczenie - zdrajcy Polski charakteryzuje jorla czy szwampuch
       > a. Ich doswiadczenia sa dosc szczegolne. By zdradzic trzeba miec dosc szczegoln
       > y charakter.
       >
       > PF

       caesar_pl pisze o ludziach Zachodu (Europa Zachodnia) a ty PF piszesz o Slazakach (Polska).

       Slazacy przeciez nie sa ludzimi Zachodu.
    • caesar_pl Re: Z doswiadczenia zdradzieckiego czolgisty 29.06.22, 14:46
     Żabojad albo Holender odda życie za Ukraińca??????To tchórze.W Polsce na zimowym poligonie spalo sie w czolgach,sra..sie do śniegu,mylo sie śniegiem.W Niemczech na poligonie żołnierze maja toalety w lesie.Młody Niemiec nie umie sie wylać spontanicznie jak Polak,rozmawiajac z kolega obróci sie,wyciagnie małego i podczas rozmowy sie wyleje.Niemiec czy Żabojad albo Holender wybuchnie i jest po nim.
     Nie próbuj szmatławcu mieszac Górnoślązaków z Gorolami czyli nachodzcami z Galicji i Kongresowki na Gorny Slask do pracy.III powstanie było organizowane w porozumieniu z polskim rządem, który wprawdzie nie mógł działać jawnie, by nie naruszyć postanowień traktatu wersalskiego, ale udzielił powstańcom znacznej pomocy. Choć gabinet Wincentego Witosa oficjalnie potępił akcję zbrojną, to w rzeczywistości działania pod względem strategicznym były przygotowane przez oficerów Wojska Polskiego, a Polacy spoza Górnego Śląska pełnili większość funkcji dowódczych. W czasie walk rząd wysłał na Śląsk transporty ludzi i sprzętu wojskowego, w tym słynne pociągi pancerne, a także dostawy żywności i leków.

     W 100. rocznicę wybuchu I powstania śląskiego rok 2019 - uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej - był obchodzony jako Rok Powstań Śląskich.
     Jesteście polskie kur...i tyle.
    • stefan4 Re: Geniusz Putina 04.07.22, 10:00
     stasi1:
     > Dużo żołnierzy zginęło w Iraku, Afganistanie.

     Niestety, przedtem nazabijali znacznie więcej ludzi. Tam chyba wychodziło ok. 300 zamordowanych ludzi na jednego padłego żołnierza. W Ukrainie proporcja nie jest tak tragiczna; i oby się nie pogorszyła.

     - Stefan
      • stefan4 Re: Geniusz Putina 06.07.22, 19:01
       stasi1:
       > Ale w iraku czy też Afganistanie większość cywilli zginęła od miejscowych

       Po pierwsze:
       Skąd to wiesz? Z raportów zbrodniarzy, którzy udali się za ocean, żeby sobie postrzelać do cywilów?

       Po drugie:
       Co to za różnica? Wojsko morduje cywilów, taka jest natura wojen. Nie ma znaczenia, jakie naszywki to wojsko nosi na swoich mundurach. Wojsko jest wojskiem, więc morduje cywilów. Nie ma znaczenia, jakim językiem rozmawiają te ofiary. Cywile są cywilami, więc wojsko dokonuje na nich zbrodni.

       - Stefan
        • stefan4 Re: Geniusz Putina 14.07.22, 09:40
         stasi1:
         > Najczęściej są dwie strony walk

         Tak, dwie strony:
             (1) wojsko, które morduje, pali i dewastuje;
             (2) cywile, którzy starają się jakoś przeżyć.

         stasi1:
         > skoro jedna morduje nie można o to obwiniać drugiej

         Jasne, nie można obwiniać cywilów o zbrodnie żołnierzy. Ale tego na ogół się nie robi. Raczej dokonuje się akrobacji retorycznych, żeby działań wojsk nie nazwać zbrodniami.

         - Stefan
  • pies.na.czarnych Re: Geniusz Putina 02.07.22, 17:03
   Znowu wszystkich wykukał.
   tvn24.pl/biznes/ze-swiata/sachalin-2-rosja-wydala-dekret-i-przejela-kontrole-nad-projektem-gazowo-naftowym-5773459
   Rosja zatwierdziła dekret, dzięki któremu przejmuje pełną kontrolę nad projektem gazowo-naftowym Sachalin-2, co może zmusić do rezygnacji w inwestycji firmę Shell i japońskich inwestorów. Byłby to kolejny czynnik przyczyniający się do wzrostu cen na globalnym rynku LNG - podaje Reuters.

   Wojna sama się finansuje, a nam będą dupy marzły:(
  • felusiak1 Znowu pęczek grochu 02.07.22, 19:01
   bmc3i w przypływie wiadomego natchnienia spłodził i urodził lody Bambino, lody, lody.

   Trump nie nazwał Putina geniuszem. To jest do sprawdzenia. bmc3i nie bardzo rozumie angielski mimo tylu lat spedzonych w USA.
   Trump nazwal siebie "stable genius" ale to było tongue and chick. Tylko calkowicie pozbawieni poczucia humoru moga to interpretować tak jak bmc3i

   I nikt nie sprawdzil prawdziwości dziecka bmc3i i wszyscy zachwycili się becikiem w wozeczku.
   • bmc3i Re: Znowu pęczek grochu 02.07.22, 21:29
    felusiak1 napisał:


    > Trump nie nazwał Putina geniuszem. To jest do sprawdzenia. bmc3i nie bardzo roz
    > umie angielski mimo tylu lat spedzonych w USA.
    > Trump nazwal siebie "stable genius"


    Nos coraz dluższy Ci sie robi.
    • felusiak1 Re: Znowu pęczek grochu 02.07.22, 22:27
     Propagandzisz i nie rozumiesz po angielsku, że przypomnę sławetne. "homicide"
     Twój nos jest jak stad do mostu. Nie mam potrzeby kłamać o czymś co można sprawdzić.
     Zatem jeszcze raz, Trump nie nazwal Putina geniuszem. Nawet Snopes to potwierdza.
     Nic nie moge poradzić na to, ze ulegleś medialnej propagandzie i powtarzasz to co megafony trabily wiedzać, ze klamia. One zawsze klamią a tacy odurzeni jak ty pija te klamstwa jak eliksir życia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka