Dodaj do ulubionych

Ku.., wszystko wszystko na NIE!!!

22.02.05, 11:30
Cięcie pod Krywlany


I jak coś tu wybudować????

Obserwuj wątek
    • habitus Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 11:47
      Budując w tym miejscu miasto skazuje się na zatrzymanie rozwoju w tym kierunku.
      To pomysł krótkowzroczny i, gołym okiem widać, obliczony na napchanie czyjejś
      kabzy... Dowiedzcie się, kto wykupił tereny w pobliżu Krywlan i przy drogach
      dojazdowych, a sprawa sama się wyjaśni.
      • koczisss Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 12:03
        Jaki rozwój w tym kierunku? Płaczą, że wycinać las trzeba, ale jak tu nie będzie lotniska i tak nikt tego lasu wycinał nie będzie.
        Może i jest to krótkowzroczne, ale jak na razie nie ma perspektyw na lotnisko w innym miejscu, to niech chociaż powstanie takie, lepsze jak żadne.
        • habitus Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 14:22
          Rozwój miasta planuje się na dziesięciolecia naprzód. Nie na twoje pokolenie ale
          na trzy pokolenia po tobie. To co dzisiaj wydaje się oczywiste i niedorzeczne za
          lat 10, 15, 20 stanie się planem, a potem faktem. Kiedy budowano dwupasmówkę z
          Warszawy do Pruszkowa przejeżdżała nią jedna furmanka na 3 godziny. Wszyscy się
          w głowę pukali - po co komu taka trasa. Obecnie przejechanie tą "niepotrzebną"
          trasą rano do Centrum i po południu do Pruszkowa trwa godzinę z powodu korka.
          Bez dwupasmówki jechałoby się 3 godziny. A jest to tylko 12 kilometrów, są
          wiadukty, są skrzyżowania bezkolizyjne (za mało jak widać). Okoliczne pola
          kapusty i marchewki zabudowane zostały biurowcami i osiedlami mieszkaniowymi
          (dawniej stały tu bieda-domki w kapuście).
          A to zaledwie 20 lat...
          • zewsi Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 14:39
            Się zgadzam. Białytok też ma takie cuś, jak ów plan. W tamtym rejonie nie
            przewiduje się wysokiej zabudowy mieszkaniowej, biurowej. nie będzie tez tam
            terenów przemysłowych. Ulica Mickiewicza zostanie poszerzona, bo bedzie
            prowadziła do drogi ekspresowej na Rzeszów.
            Ciao
          • Gość: g-rat przepraszam, ale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.05, 17:46
            przepraszam, ale kapusta została, między tymi biurowcami.. a w tle pałac
            kultury i Mariott, stolyca Panie...
            • habitus Re: przepraszam, ale 24.02.05, 20:00
              Jesteś jakimś chyba oldskulowym g-ratem. Kapusty nikt już nie uprawia. Po
              pierwsze - za duży ruch (warzywa kapustne bardzo chłoną metale ciężkie ze
              spalin) a po drugie - nie użytkuje się rolniczo gruntu wartego od 50 do 100
              dolarów za metr. Ludzie, którzy jeszcze nie sprzedali swoich gruntów są w tej
              chwili ludzmi baaaardzo majętnymi. Zaś ci którzy sprzedali - mają worki
              pieniędzy. Mariott i Pałać Kultury? He, he.... Faktycznie chyba za mało tych
              pociągów do Warszawy.
              • Gość: g-rat kolego, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 13:33
                kolego, jak chcesz to pokażę Ci pole kapusty, a w tle Pałac Kultury i Mariotta,
                serio... też nie chciało mi się wierzyć... ale faktom nie zaprzeczam...
                • habitus Re: kolego, 04.03.05, 13:37
                  To chyba pod Babicami. Stamtąd też widać PKiN. Komu by się chciało uprawiać
                  kapustę na gruncie wartym miliony.
                  • Gość: g-rat znacznie bliżej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.05, 14:24
                    skrót z Ordona do Włoch...
                    • habitus Re: znacznie bliżej 04.03.05, 14:31
                      To tereny kolejowe, z działkami pracowniczymi, zapomniane od Boga i ludzi. Takie
                      getto kolejowe. Skrót był niezły, dopóki nikt o nim nie wiedział. Teraz jest tam
                      taki sam ruch jak wszędzie :(
                      To tam ktoś kapustę sadzi? Bez sensu...
                      • Gość: g-rat Re: znacznie bliżej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.05, 15:55
                        na własne oczy widziałem :D
      • alex.4 Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 13:21
        habitusie lepiej wracaj do swojej astrologii...:)
        Lotnisko na Krywlaach i tak zostanie zabudowany. To ostatni uzbrojony wolny
        teren w Białymstoku. Los lotniksa jest przypieczętowany
        • alex.4 Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 13:23
          koczisss ma racje. Ręce oadają. W białymstoku nie można nic zbudować aby nie
          było protestów.
      • zewsi Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 13:24
        habitus napisała:
        To pomysł krótkowzroczny i, gołym okiem widać, obliczony na napchanie czyjejś
        > kabzy... Dowiedzcie się, kto wykupił tereny w pobliżu Krywlan i przy drogach
        > dojazdowych, a sprawa sama się wyjaśni.

        O czyjej kabzie piszesz? Żydów, Białorusinów, czy nie daj Boże, władz miejskich?

        Informuję, że w najbliższym sąsiedztwie lotniska znajdują się:
        tereny działkowe - własność Skarbu Państwa
        tereny na których budowany jest sąd - własność Skarbu Państwa
        pole szkoły rolniczej - chyba własność Skarbu Państwa, a może gminy?
        las - własność lasów państwowych.

        Natomiast w trochę dalszej odległości znajdują się wsie Olmonty, Stanisławowo i
        Dojlidy Górne, ale tam od dawna wszelkie atrakcyjne działki sa zajęte. I od
        momentu, gdy zdecydowano sie na rozbudowę lotniska na Krywlanach, nie
        zaobserwowano wzmożonego ich wykupu.

        • habitus Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 14:13
          No to znaczy, że interes przejrzysty jak kryształ, radny bezinteresowny a
          mieszkańcy wymienionych wsi jeżeli już nie są głusi to po otwarciu lotniska
          takimi się staną.
          Nic tylko gratulować...
          • zewsi Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 14:27
            Może byś napisała o jakie grunty w poblizu lotniska Ci chodzi? Bo takie
            zapytanie na temat gruntów wykupowanych przez "wiadomo kogo" to przystoją
            Andrzejowi L. a nie poważnej forumowiczce.
            • habitus Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 14:35
              Ale ja nie wiem, kto wykupuje grunty. Nawet nie wiem CZY wykupuje. Mieszkam koło
              lotniska w Warszawie i wiem, że rozbudowa to potężny interes i nikt tego nie
              robi jeżeli nie ma bodźców. Sama idea nie wystarcza - potrzebny jest iwestor,
              ktoś musi zrobić projekt, projekt podlega prawom polityki przestrzennej, ktoś
              musi ludzi wywłaszczyć płacąc im odszkodowania, trzeba stworzyć studium strefy
              oddziaływania lotniska... etc. To są konkretne pieniądze, nie żadne mrzonki.
              Zresztą lotnisko w pobliżu centrum strasznie "usztywnia" planowanie miasta. Ze
              względu na wspomnianą strefę oddziaływania: zrzuty paliwa (wpływ na środowisko),
              hałas (również nocny), dojazdy, zakaz wysokiej zabudowy w odpowiedniej (dużej)
              odległości. Jak się rzuci hasło "lotnisko" trzeba wiedzieć co się pod tym hasłem
              kryje. Bo inaczej to jest właśnie lepperowska propaganda - mówić ludziom to - co
              chcieliby usłyszeć.
          • Gość: 123 Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! IP: *.csk.pl 22.02.05, 14:28
            Rozumiem, że trzeba wyciąć obszar lasu pod budowę lotniska, ale chyba nie będzie
            nic gorszego niż wycięte 80 hektarów lasu i niezbudowane lotnisko. Jak znam
            życie i naszych politykierów to moja wizja jest absolutnie realna.
            • habitus Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 22.02.05, 14:37
              Eee, nie. To się robi decyzją administracyjną. Lepiej zacząć planować
              potajemnie, a na razie lotnisko zalesić i wziąć dotacje z Unii za zalesienie.
              • Gość: koro mam kilka pytań IP: *.81-161.gts.tkb.net.pl 22.02.05, 16:04
                chwila chwila. dlaczego to niby mieszkańcy nie mogą wyrazić swego zdania na
                temat budowy lotniska i wycinania lasu? to przecież nad ich głowami bedą latać
                owe samoloty!
                po drugie: jakim prawem urząd marszałkowski wspomina o wycince lasu, nie
                konsultujac nawet tego pomysłu z właścicielem owego lasu?
                po trzecie: co się dzieje z koncepcją lotniska w topolanach?
                po czwarte: dokąd miałyby latać owe 40 osobowe samoloty i ile kosztowałby taki
                bilet? jest to pytanie o tyle uzasadnione, że moze w chwili gdy z braku
                pieniędzy likwidowane są połączenia kolejowe, oto za 13 mln złotych funduje sie
                zabaweczke dla najbogatszych mieszkańców miasta?
                po czwarte: czy jakaś firma lotnicza wyraziła juz ochotę by u nas lądować?
                czy były prowadzone jakiekolwiek badania, na temat rentowności takiej linii?
                bo to nie jest wcale tak, że wszystko my tu protestujemy. my podatnicy
                chcielibyśmy wiedzieć, w jaki sposób będzie wykorzystywany kawał asfaltu na
                który pójdzie 13 mln złotych z naszych podatków i 75 hektarów lasu.
                bo jeśli pas ma świecić pustkami, lub kilka razy w roku wyląduje na nim kilku
                biznesmenów w prywatnym samolocie, to ja naprawdę wolałbym aby ten las nadal
                spokojnie sobie rósł.
                pozdrawiam serdecznie
                wojtek koronkiewicz

                • alex.4 Re: mam kilka pytań 22.02.05, 16:11
                  koro udezyleś w tony mocno lewicowe... to zdanie o zabawce dla najbogatszych
                  brzmi jakby było z poprzedniej epoki. Można się zastanowić czy Białemustokowi
                  potzrebne jest lotnisko. Może tak może nie.
                  Problem leży gdzie indziej. Abstrahujac od tej konkretnej inwestycji w
                  Bialymstoku protestuje się przeciwko każdej inwestycji.
                  Z tego co wiem znaczna część protestów w Polsce wynika z próby wyłudzenia
                  pieniędzy od inwestora. Więc protestujący nie są wcale święci:)
                  • Gość: koro Re: mam kilka pytań IP: *.81-161.gts.tkb.net.pl 22.02.05, 16:33
                    tu nie chodzi wcale o lewicowość.
                    nie rozumiem tylko dlaczego pieniadze publiczne mają byc wydawane dla zabawy
                    kilkunastu osób? i to w tym samym czasie, gdy zamykane sa kolejne linie
                    kolejowe, z których korzysta wielu ludzi.
                    chyba że jest zupełnie inaczej niż sądzę. ale zadałem kilka pytań i czekam na
                    odpowiedź. myślę, że zwolennicy lotniska wyjaśnią mi moje wątpliwości.
                    • zenon_smiglo Re: mam kilka pytań 22.02.05, 16:57
                      Uwazam, ze wlodarze miasta nie mysla perspektywicznie, bo (!!!) pas startowy
                      jest zbyt krotki!

                      Wiem, ze malo kto sie ze mna zgodzi, ale w tej chwili lotnisko to juz zaden
                      luksus. To jest koniecznosc. Bez lotniska, na ktorym moglyby ladowac wieksze
                      samoloty czarterowe niemozliwa jest zadna powazniejsza impreza niedzynarodowa -
                      targi, festiwale, koncerty znanych grup, wyzszej rangi zawody sportowe a nawet
                      np mecz ligi mistrzow. Zaden szanujacy sie zagraniczny biznesmen nie
                      zainwestuje duzej kasy w miescie, gdzie nie bedzie lotniska (chyba, ze w
                      supermarket). Mozna zapomniec tez o bogatszych turystach.

                      O ilosci pasazerow porozmawiamy za 10 lat, gdy budynki nowego lotniska okaza
                      sie zbyt ciasne.
                      • Gość: vicekonsul Ekwador Re: mam kilka pytań IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 17:08
                        Panie Śmigło, czy raczy Pan objąć honorowy patronat nad budową Międzynarodowych
                        Portów Lotniczych Krywlany2005, Białystok/n.Białką, Polska?
                        • zenon_smiglo Re: mam kilka pytań 22.02.05, 17:26
                          Chociaz temat lotniska jest mi bliski (duzo podrozuje), to niestety nie chce
                          miec niczego wspolnego z tzw miejscowymi "elitami". Nawet tymi ze srodowisk
                          prawicowych. O lewicowych to nawet przez grzecznosc nie wspomne.
                          • Gość: jj Re: mam kilka pytań IP: *.bsk.vectranet.pl / 81.15.236.* 22.02.05, 17:57
                            Ludzie weźcie na wstrzymanie.Część z Was wyciąga działa jakby to miało być
                            wielkie miedzynarodowe lotnisko. A tu chodzi o zwykłe minimum przyzwoitości
                            jakie w cywilizowanym świecie posiada byle prowincjonalna dziura. Ot pas na
                            którym mogą startować małe prywatne (biznesmeni)i średnie samoloty przewożące
                            40 pasażerów, takie co latają mniej więcej do Helsinek, Berlina, pewnie góra
                            Londynu oraz do polskich miast (kursów zresztą nie wyznaczam mogą byc
                            przykładowo czartery). Habitus jakie paliwo bedzie spuszczane z ATR -ów? To
                            przecież nie ma być twoje Okęcie, zaś twoje eksperckie teorie co do sposobu
                            projektowania przyszłości są słuszne tyle, że na ich realizację nie ma kasy. A
                            po drugie kto będzie do Białegostoku latał jumbo jetami?. To pytanie dedykuję
                            koro bo strzelacie z dwóch przeciwstawnych pozycji.
                            Nie mówię,że nie trzeba mysleć o wielkim lotnisku, ale na razie trzeba zrobic
                            co jest oczywiste i co jest o co najmniej 10 lat spóźnione. Biznes plan tego
                            przedsięwzięcia jest tak oczywisty, że kompletnie nie rozumiem zastrzeżeń koro.
                            Powtarzam to nie przeszkadza budować w przyszłości lotniska z prawdziwego
                            zdarzenia. Jak się je zbuduje to Krywlany za 50 lat się zaorze i zabuduje
                            dowolnie, z pewnością sensowniej niz odbyłoby sie to obecnie, bo za 30 - 50 lat
                            jego tereny beda cenniejsze niż teraz. Małe lotnisko na Krywlanach to najlepsza
                            inwestycja, najlepsza lokata miejskiego kapitału, właśnie dlatego, że łatwa do
                            poprawki.
                            • habitus Re: mam kilka pytań 22.02.05, 18:51
                              Niestety mylisz się. Budowa lotniska to duże przedsięwzięcie. Nie chce mi się
                              pisać o systemach odwadniania samej płyty lotniska, o budowie terminala czy
                              wieży kontrolnej, hangarów i zabezpieczania pasów nalotów. Takiego obiektu się
                              nie da "zaorać". Trzeba będzie żyć z lotniskiem, które dawno temu miejscowi
                              politykierzy postanowili wybudować, żeby wygrać jakieś mało znaczące dla ogółu
                              wybory. Planowanie przestrzenne jak żadna inna dziedzina projektowania kładzie
                              nacisk na dobro wspólne. Ten zapomniany i przykurzony termin powinno się odnowić
                              i zacząć stosować. Jeżeli są plany rozwoju miasta i analizy dotyczące kierunków
                              tego rozwoju trzeba je wyciągnąć, obejrzeć i zweryfikować a potem zacząć
                              stosować. Plany miejscowe (w planowanej ustawie nazywane planami przeznaczenia
                              terenu)wykłada się do publicznego wglądu. Każdy, nawet najmniej ważny i
                              najbiedniejszy obywatel, może wnieść do planu swoje oczekiwania lub
                              zaprotestować przeciw rozwiązaniom. Plan przeznaczenia terenów, w myśl zapisów
                              ustawy, stanie się aktem prawa miejscowego, powszechnie obowiązującym. Będzie
                              więc wywoływał skutki finansowe decyzji administracyjnych wobec właścicieli
                              nieruchomości (odszkodowania, wywłaszczenia) ale będzie też gwarantował rentę
                              planistyczną o czym się czasem zapomina. Które miasto stać na wypłaty tych
                              odszkodowań? Przecież to będą pieniądze z kasy wspólnej. I po co, jeżeli od razu
                              można znaleźć lokalizację spełniającą wszystkie wymagania - zarówno planistyczne
                              jak i ekonomiczne.
                              Ps. Lotnisko nie może być międzynarodowe. Normy są bardzo ostre.
                              • Gość: jj Re: mam kilka pytań IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 22.02.05, 19:32
                                Zgoda powinniśmy myśleć perspektywicznie i tworzyć wizję.Ale jej szybka
                                realizacja (perspektywa czasowa 10 - 20 lat)z wielu powodów jest niemożliwa
                                (1.brak środków finansowych, 2.obawy, które wyraził koro -"komu to miałoby
                                służyć", 3.niemożność zrealizowania koncepcji "lotniska będącego ostatnim
                                przyczółkiem UE" bo nie mamy odpowiedniej infrastruktury min. drogowej a i inni
                                (Rzeszów, Lublin jakby są przed nami). Zatem jesli nie mozna mieć co sie lubi
                                to trzeba polubić co mieć mozna. A 13 milionów zł to nie powalająca kwota. W
                                naszym mieście bez protestów wydawano więcej.
                                Ten wątek świetnie pokazuje jak z dwóch przeciwnych perspektyw można "uwalić"
                                każdą inicjatywę. Według Ciebie trzeba szerokiej nowoczesnej perspektywy, zaś
                                koro mówi po co, komu nawet to minimum?.
                                A przecież lotnisko na Krywlanach należy traktować jako konieczny, minimalny
                                krok naprzód , stworzenie stanu przejściowego, zanim powstaną (mam nadzieję)
                                warunki do budowy lotniska z prawdziwego zdarzenia.
                                Takie małe lotnisko pozwala lądować małym samolotom międzynarodowym (pamiętaj o
                                minimalnej skali przedsięwzięcia), a wcale nie wymaga kosztownych inwestycji o
                                których mówisz.
                                Co do planu zagospodarowania to oczywiście, że będą zastosowane wszystkie
                                procedury (włącznie ze społeczna kontrolą). Interesy wyborcze? - jakie? kiedy
                                za Krywlanami opowiadaja się , (a wiem co mówię) tak samo ludzie prawicy i
                                lewicy (podobnie jak są tacy z obu obozów , którzy są przeciw).
                                Nie rozumiem też twoich insynuacji , że za tym ktoś (jakaś grupa i ich interes)
                                stoi.
                                Wątku o odszkodowaniach nie podejmę bez gruntownego rozpoznania problemu. Ale
                                na pierwszy ogląd twoja pesymistyczna wizja wydaje mi się tyle samo warta co
                                moja optymistyczna. Też wyciągasz wnioski czysto teoretyczne.
                                Zatem zróbmy wreszcie w naszym mieście choc minimalny krok do cywilizacyjnej
                                normalności.
                                • Gość: jj Re: mam kilka pytań IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 22.02.05, 19:40
                                  W ferworze dyskusji zagalopowałem się i cały czas piszę jakby to miały być
                                  pieniądze z budżetu miasta . Oczywiscie nie! (choć pewnie jakaś partycypacja
                                  będzie niezbędna). I drugie sprostowanie (związane z pierwszym)lotnisko to nie
                                  jest zadanie miejskie to interes (mniejszy, większy) ale dla całego
                                  województwa.
                                • habitus Re: mam kilka pytań 22.02.05, 19:41
                                  Ani to wizja, ani opty- czy pesy- mistyczna. zajmuję się tym o czym napisałam.
                                  Tak wygląda projektowanie. A za 13 milionów to można co najwyżej zrobić trochę
                                  szumu w mediach, bo lotniska to się za to nie wybuduje. I jeszcze mała uwaga:
                                  prowizorki )a zdaje się do takiej namawiasz) trzymają się najdłużej. I
                                  najbardziej przeszkadzają. Jeżeli pieniędzy ma się mało to naprawdę nie można
                                  ich wyrzucić na byle co. Trzeba zrobić porządnie. Biednych nie stać na prowizorki.
                                  • Gość: jj Re: mam kilka pytań IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 22.02.05, 19:52
                                    Ale biednych też powinno stać także na wieczną stagnację. Zgoda może to nie
                                    będzie 13, może to będzie 30 milionów zł (pewnie w dużej częsci środków
                                    unijnych). Skąd chcesz wziąć 300?.
                                    Nie jestem ekspertem od lotnisk ,ale chcę wyrwania naszego miasta z letargu.
                                    Obraz z Mrożka "zasiać by co?"- "E tam" zupełnie mi nie odpowiada. Niestety
                                    właśnie "Mrożkiem" daje sie doskonale opisywać białostocką i podlaską
                                    rzeczywistość.
                                    • alex.4 Re: mam kilka pytań 22.02.05, 20:12
                                      w XIX weku jeśli linia kolejowa nie przebiegala przez jakieś miasto to ono
                                      umierało. Dziś transport lotniczy odgrywa coraz wiekszą rolę. Latanie
                                      samolotami jest coraz tańsze i coraz wiecej osób stać na latanie samolotem a
                                      nie tluczenie się koleja czy samochodami. Może więc likwidacja lotniska jest
                                      jednak decyzja bezmyslna?
                                    • Gość: jj Re: mam kilka pytań IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 22.02.05, 20:31
                                      oczywiście nie powinno stać
                                      • alex.4 Re: mam kilka pytań 22.02.05, 20:39
                                        spora częśc Białostoczan nie chce aby coś zmienilo. Bo jeszcze ktos się na tym
                                        wzbogaci... multiplex, lotnisko, galeria handlowa, opera... wszędzie stanowczo
                                        nie... to smutne
                                    • habitus Re: mam kilka pytań 22.02.05, 21:16
                                      Ja nie kwestionuję konieczności wybudowania lotniska. Jest konieczne i będzie
                                      wybudowane. Uważam jednak, że lokalizacja na Krywlanach jest nieprzemyślana i
                                      szkodliwa dla rozwoju miasta. I tylko z tą decyzją polemizuję. Podlaska
                                      rzeczywistość jest taka jak w całej Polsce - może tylko korupcji mniej. Póki nie
                                      będzie planów zagospodarowania - nie będzie budowy lotniska ani żadnej innej
                                      lokalizacji celu publicznego. Gadanie o budowie lotniska jest, moim zdaniem
                                      tylko gadaniem mającym zrobić trochę huku przed wyborami, czego starałam się
                                      dowieść w swoich wpisach. Szkoda tylko, że budzi nadzieje. Pozdrawiam.
                • zewsi Re: mam kilka pytań 22.02.05, 19:29
                  Mr Koro. Biznesmeni to już teraz moga latać swoimi samolocikami (vide
                  współwłaściciel MTC), czy śmigłowcami. Te 40 osobowe samoloty nie są dla
                  biznesmenów, ale dla szarego tłum, co to nie chce się ciągnąć samochodem dokądś tam.
                  • Gość: titkow, pałkownik Re: mam kilka pytań IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.05, 19:53
                    poka, tu titkow pałkownik-liotczik,
                    budujta, budujta, przyda się w przyszlosti
                    Krasnaja Armia wam tego nie zapomni: *
                    to siema
                    zaczy się poka
                    • Gość: koro Re: mam kilka pytań IP: *.81-161.gts.tkb.net.pl 22.02.05, 22:05
                      szanowny zewsi. w mojej wiosce (kolonia dzikie) jest takie lotnisko pod lasem
                      gdzie sobie startuje jeden pan. nie mam nic przeciwko temu. jak go stać, to
                      niech se lata.
                      po prostu zadałem pytanie - czy w sytuacji gdy zamyka się kolejne połączenia
                      kolejowe, społeczeństwo powinno budować lotnisko z którego korzystać będa
                      najbogatsi?
                      dla ułatwienia zadam jeszcze kilka:
                      czy człowiek, który nie może zdążyć do pracy w łapach, bo wicemarszałek
                      kamiński nie dogadał się dyrektorką kolei, powinien płacić za budowę lotniska
                      przez kolejnego członka zarządu urzędu marszałkowskiego?
                      a może powinien płacić uczeń, który musi się zrywać z lekcji, aby zdążyć na
                      połączenia w kierunku augustowa i suwałk?
                      czy może podróżny od lat oczekujący na wyrównanie peronów i zadaszenie nad
                      nimi? na najprostszą osłonę od wiatru. drogi zewsi, kiedy ostatnio podróżowałeś
                      pociągiem? kiedy ostatnio byłes na naszym dworcu?

                      rozumiem, że nasze miasto potrzebuje portu lotniczego, ciekaw jestem tylko skąd
                      weźmiemy samoloty?
                      czy pomieszczą się w owym drewnianym hangarze, który na lotnisku stoi obecnie?
                      ile będzie kosztowała stacja paliw? bo rozumiem, że skoro będziemy latać w te i
                      wewte do helsinek, to jednak trzeba będzie zatankować.
                      gdzie będą oczekiwali podróżni?
                      w pomieszczeniach klubu spadochronowego?

                      to wszystko ma kosztować 13 mln złotych? czy tylko pas? i czy sam pas to juz
                      port lotniczy o którym marzymy, czy tez w ciągu następnych lat trzeba będzie
                      stale dokładac na ową stację paliw, hangary, warsztaty, poczekalnie?
                      a parkingi? ile jeszcze lasu tzreba będzie wyrąbać?

                      domyślam się, że wszelcy przewoźnicy tylko marzą, aby u nas lądować, że
                      sporządzili już badania rynku. gdzie można znaleźć owe opracowania? bardzo
                      chciałbym je poznać? dowiedzieć się, kto nas będzie woził, gdzie i za ile?

                      moze zanim zajmiemy się lotniskiem doprowadźmy dworzec do stanu uzywalności?
                      jak na razie to własnie tamtędy przybywa większość podróżnych do naszego
                      miasta. to powinna być nasza wizytówka.

                      a jak chcesz polatać to zapraszam do mnie na wieś. jest lotnisko pod lasem.
                      nalatuj od strony rzeki.




                      • Gość: jj Re: mam kilka pytań IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 22.02.05, 22:46
                        W imieniu wielu podobnie myślących "zmiasta" spieszę na pomoc "zewsi" . To nie
                        tak koro, aby tylko nazwiska Tylendy czy Kamińskiego dyskwalifikowały pomysł ,
                        który kołacze od lat. On juz przecież prawie stawał sie faktem około lat 1991 -
                        1993 . Niestety "udało się" inicjatywę zmarnować. Potem gdzieś około 2000
                        r.pomysł w RM za sprawą Tadka Rutkowskiego z UW odżył. Na tamten czas Rada
                        Miejska była prawie "za", ale wówczas prawicowy Sejmik Wojewódzki pomysł uwalił
                        bo "zamulił" społeczną świadomośc Topolanami.
                        Teraz jest odwrotnie Sejmik jest za Krywlanami a RM ? - postawie tezę,że też.
                        Nawet ja choć rzadko opuszczam B. to jeśli będę musiał to skorzystam np. z
                        lotu do Krakowa. Warszawa to prawie pewniak dla wielu. I pewnie takich
                        potencjalnych mozliwości mozna wyliczyć jeszcze będzie sporo. Choćby w celu
                        dolecenia do Helsinek skąd lot fińskimi liniami do USA jest zdecydowanie tańszy
                        niz PLL "LOT" z Warszawy.. To tylko laickie pierwsze pomysły na "dzień dobry".
                        Kto z ewentualnych przewoźników ma się zgłosić, jak nasze miasto ma taką a nie
                        inną sławę, że tu nic udać się nie może.
                        Ja jestem socjalistą ale twoje odwołania do sytuacji biednych są niezbyt jasne.
                        Bo niby czemu ich los przez lotnisko miałby stać sie gorszy?. Poza oczywistym
                        faktem, że nie będą latać w przestworzach (choć jak im sie trafi jak J.H i Z.M
                        wygrana niewykluczone)ale to moze i ma znaczenie dla moralnej sprawiedliwości
                        ale co to zmienia w ekonomii?
                        • zenon_smiglo Re: mam kilka pytań 22.02.05, 23:29
                          Pragne zauwazyc, ze telewizory, lodowki, samochody, itd tez na swoim poczatku
                          sluzyly tylko najbogatszym. To wlasnie dzieki im produkcja zaczela sie,
                          rozwinela, az produkty te trafily pod strzechy. Juz dzis podroze lotnicze w USA
                          czy w krajach Europy Zachodniej staja sie dostepne dla mas. Tylko dlatego, ze
                          ktos kiedys umial pomyslec perspektywicznie.

                          Zyskaja wszyscy - bogaci i biedni. Jezeli w przyszlosci pewne inwestycje i
                          przedsiewziecia zamiast do Bialegostoku trafia do Lublina czy Rzeszowa -
                          stracimy wszyscy.

                      • piekny.arkadiusz Re: mam kilka pytań 22.02.05, 23:16
                        Pełne poparcie pod słowami Koro! Drogi najpierw wyremontujcie, panowie rządzący!
                        Najpierw drogi, perony na dworcu i połączenia z Warszawą załatwcie, bo mi wstyd
                        przed kontrahentami. Później lotnisko.
                        • alex.4 Re: mam kilka pytań 23.02.05, 08:24
                          zenon smigło o dziwo ma racje. Zapominaie o lotnisku jest absurdalne. Tym
                          bardziej że kolej odgrywa coraz mniejszą rolę. Zapewne protesty ekologów nic tu
                          nie zmienią. Kolej to przeszłość.
                          • Gość: koro Re: mam kilka pytań IP: *.81-161.gts.tkb.net.pl 23.02.05, 08:40
                            co ciekawe wybieracie tylko niektóre aspekty mojej wypowiedzi. tymczasem
                            postwiłem wiele pytań.
                            i nadal obstaję przy swoim. budowanie z publicznych pieniędzy lotniska, które
                            będzie służyło kilku najbogatszym obywatelom miasta, jest nieuczciwe wobec
                            owych tłumów, korzystających z dziurawych nie zadaszonych peronów dworca.

                            nadal oczekuję odpowiedzi jaka linia lotnicza będzie obsługiwać krywlany i ile
                            kosztowac będzie bilet do warszawy?

                            jako zwolennicy lotniska pewnie takie dane macie, prawda?
                      • zewsi Re: mam kilka pytań 23.02.05, 10:42
                        > po prostu zadałem pytanie - czy w sytuacji gdy zamyka się kolejne połączenia
                        > kolejowe, społeczeństwo powinno budować lotnisko z którego korzystać będa
                        > najbogatsi?

                        Dlaczego sądzisz, że z samolotów korzystają najbogatsi? Mam 27 lat. W ubiegłym
                        roku skończyłem studia. W swoim zyciu latałem czterokrotnie samolotem. Nie
                        jestem najbogatszy:-). Z samolotów korzystali takze moi koledzy ze studiów. Też
                        nie najbogatsi (w końcu studenci). Nie wiem dlaczego lansujesz tezę, że
                        samolotami rozbijają się krezusi.

                        > czy człowiek, który nie może zdążyć do pracy w łapach, bo wicemarszałek
                        > kamiński nie dogadał się dyrektorką kolei, powinien płacić za budowę lotniska
                        > przez kolejnego członka zarządu urzędu marszałkowskiego?

                        Czyli, z tego powodu, że pani dyrektor PKP nie dogadała się z wicemarszałkiem
                        województwa odnośnie godzin kursowania pociągów do Łap, nie należy budować
                        lotniska w Białymstoku? Czy to jest rozsądny argument?

                        > drogi zewsi, kiedy ostatnio podróżowałeś
                        > pociągiem? kiedy ostatnio byłes na naszym dworcu?

                        Ostatnio podróżowałem pociągiem w lipcu ubiegłego roku, wtedy też ostatnio
                        byłem na naszym dworcu.

                        > rozumiem, że nasze miasto potrzebuje portu lotniczego, ciekaw jestem tylko
                        skąd weźmiemy samoloty?

                        A skąd się biorą samoloty na lotnisku w Olsztynie? A w Szczecinie? A we
                        Wrocławiu?

                        > to wszystko ma kosztować 13 mln złotych? czy tylko pas?

                        Wcześniej informowano, ze tylko pas. Tuszę, że nic w tym względzie się nie
                        zmieniło.

                        > moze zanim zajmiemy się lotniskiem doprowadźmy dworzec do stanu uzywalności?
                        > jak na razie to własnie tamtędy przybywa większość podróżnych do naszego
                        > miasta. to powinna być nasza wizytówka.

                        Piszesz, że większość podróżnych przybywa do Białegostoku pociągami. Ja bym
                        polemizował (Samochody to byk?). Ale może własnie tak dużo ludzi przyjeżdża
                        pociągami, bo nie mogą przylecieć samolotami? Kto wie?

                        > a jak chcesz polatać to zapraszam do mnie na wieś. jest lotnisko pod lasem.
                        > nalatuj od strony rzeki.

                        Nie myśl sobie, że jestem za budową lotniska dla własnej wygody. Wiem, że
                        lotnisko jest NIEZBĘDNE w dzisiejszych czasach do rozwoju lokalnego. Tak jest
                        na całym świecie od Meksyku po Tajlandię.
                        • alex.4 Re: mam kilka pytań 23.02.05, 15:06
                          Ceny połaczeń lotniczych ulegają zmneijszeniu. Dziiś cenowo bardzo często
                          pociąg jest droższy niż tanie linie lotnicze.
            • Gość: g-rat zgadzam się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.02.05, 17:56
              tu bym się zgodził, wizja całkiem realna...
    • kurna_felek Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 23.02.05, 12:26
      Zastanów się, KTO mieszka w Olmontach i okolicach. Mam na myśli te NOWE domki a
      nie stare. Zresztą wskazówka jest w artykule. Nie po to są za lasem, by ktoś na
      ich niebo wlatał.
      Problem w tym, że lotnisko powinna być w Topolanach. Ale zaraz ten sam lub
      innych chór albo i ten i ten zaprotestuje. Jedni, że durny pomysł, bo kto tam
      będzie jeździł i latał. Drudzy, bo wyrąbią drzewa.
      A drzewa to tylko pretekst.
    • Gość: Kuba Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 23.02.05, 16:33
      Jak dla mnie to Ci ludzie są poprostu śmieszni... Najbardziej rozśmieszył mnie
      tekst: "Promujemy się jako Zielone Płuca Polski" czyli co najlepej zasadzić w
      całym mieście las i żyć sobie powoli w swojej odciętej od świata puszczy ??
      Mieszkańcy osiedli graniczących z Krywlanami powinni być przygotowani na to, że
      miasto będzie się rozijać i to była tylko kwestia czasu, kiedy jakaś tam ilość
      drzew pójdzie do wycięcia, bo miejsca coraz mniej, a mieszkańców coraz więcej.
      Czemu takie głupie problemy są tylko u nas ?? Chyba dlatego, że za dużo było
      tych lat gdzie oprócz orania pola i chodzenia do kościoła nie było nic więcej.
      To tak samo mogliby powiedzieć obywatele Gdańska (gdzie port lotniczy jest) że
      promujemy się jako miasto nadmorskie i największy port morski w kraju, a tu nad
      głowami będą lądować samoloty, a to zaszkodzi rybom, nołsens !!! Następna
      sprawa według mieszkańców Olmont to gdzie położne są lotniska: w Hong-Kongu,
      Las Vegas albo chociażby w pobliżu np. w Warszawie ?? Okęcie leży zaledwie ok.
      10 km od Centrum, a nie 50. Wystarczy podczas podejście do lądowania na
      lotnisku F.Chopina wychylić się przez szybę i zobaczyć
      las Kabacki na Kabatach- jedno z najbardziej "ekskluzywnych" osiedli stolicy. I
      co to jakoś ludzi nie odstrasza do kupna tam mieszkania, domu nawet i ludzi z
      tych "wyższych szczebli". A Krywlany nie obsługiwałyby nawet 1/10 operacji
      dziennie co Okęcie, więc nie tak bardzo te samoloty będą przeszkadzać. Ci co
      chcieli żyć tylko na polu, w kościele, mieć murowaną ciszę i przyrodę dookoła
      to powinni zamieszkać gdzieś na wsi pod Puszczą Białowieską i mieliby święty
      spokój zagwarantowany. Podsumowując: To jest przykre, że naszemu miastu brakuje
      jeszcze wiele nawet i pod względem mentalności ludzi do innych znacznie lepiej
      rozwiniętych regionów Polski ta zaściankowość jest niestety cały czas widoczna
      i wątpie aby wycięcie drzew spowodowałoby aby nasz region stracił
      opinię "Zielonych Płuc Polski", a wręcz przeciwnie to spowoduje napływ większej
      ilości turystów pozatym lasów, parków w mieście i jego pobliżu to jest jeszcze
      bardzo wiele... Ja bym mógł mieć lotnisko nawet i kilometr od swojego bloku i
      mi by to wcale nie przeszkadzało, a wręcz bym się cieszył, że w końcu jest
      jakiś postęp cywilizacyjny.
      • zewsi Re: Ku.., wszystko wszystko na NIE!!! 23.02.05, 17:20
        Zgadzam się z Kubą. Mieszkam w jednej z tych podkrywlańskich wsi i rozumiem, że
        dla miasta lotnisko jest niezbędne.
        • prawdziwy.www.zieloni.w.pl LOTNICZE BAJKI=SZYBCIEJ POCIĄGIEM(DOJAZDY itp) 23.02.05, 19:32
          "LOTNISKO" A POCIĄGI
          Pomiędzy godzina 20.00 a 5 nie ma połączeń kolejowych BIAŁYSTOK - WARSZAWA i
          WARSZAWA BIAŁYSTOK ZA TO MOŻNA OBIECAC LOTNISKO :) (jak była wojewoda Krystyna
          Łukaszuk obiecywała centrum biznesu i szybki pociąg Pendolino na dworcu
          Białystok Towarowy)
          Chociaż biznesmeni jeśli "dla szpanu" przylatują to HELIKOPTEREM Z WARSZAWY -
          do czego lotnisko jest NIEPOTRZEBNE
          ALE NAJSZYBSZY JEST POCIĄG = BO WLICZAJĄC CZASY DOJAZDU NA I Z LOTNISKA NA
          TRASIE WARSZAWA - BIAŁYSTOK (POCIĄG DOJEŻDZA Z CENTRUM WARSZAWY DO CENTRUM
          BIAŁEGOSTOKU - już teraz w 2 godz 15 minut....) - POCIAGIEM JEST
          NAJSZYBCIEJ...zamiast zamykać kolejowe połączenia lokalne - wciąż np. Hajnówka
          i Bialowieża nie maja połączenia kolejowego z Białymstokiem - jak rozwijąć
          turystykę? (np. na dworcu PKP w Białymstoku wciąż nie ma informacji turystycznej
          • prawdziwy.www.zieloni.w.pl ZAŚCIANKOWA GIGANTOMANIA=BSTOK:BEZPRAWIE URZEDOWE 23.02.05, 19:35
            ZAŚCIANKOWA GIGANTOMANIA+BIAŁOSTOCKIE BEZPRAWIE URZĘDOWE: LOTNISKO, OPERA,
            DEPTAK, VIA BALTICA, HIPERMARKETY, UCHWAŁY I DECYZJE SPRZECZNE Z PRAWEM

            Wszystkie te przedsięwzięcia to wydawanie publicznych pieniędzy na nieopłacalne
            bezsensowne pomysły, wyborcze mrzonki, pole do nadużyć i korupcji itp. czemu
            nie finansuja tego firmy prywatne? Bo to nie ma sensu...

            "LOTNISKO" A POCIĄGI
            Pomiędzy godzina 20.00 a 5 nie ma połączeń kolejowych BIAŁYSTOK - WARSZAWA i
            WARSZAWA BIAŁYSTOK ZA TO MOŻNA OBIECAC LOTNISKO :) (jak była wojewoda Krystyna
            Łukaszuk obiecywała centrum biznesu i szybki pociąg Pendolino na dworcu
            Białystok Towarowy)
            Chociaż biznesmeni jeśli "dla szpanu" przylatują to HELIKOPTEREM Z WARSZAWY -
            do czego lotnisko jest NIEPOTRZEBNE
            ALE NAJSZYBSZY JEST POCIĄG = BO WLICZAJĄC CZASY DOJAZDU NA I Z LOTNISKA NA
            TRASIE WARSZAWA - BIAŁYSTOK (POCIĄG DOJEŻDZA Z CENTRUM WARSZAWY DO CENTRUM
            BIAŁEGOSTOKU - już teraz w 2 godz 15 minut....) - POCIAGIEM JEST
            NAJSZYBCIEJ...zamiast zamykać kolejowe połączenia lokalne - wciąż np. Hajnówka
            i Bialowieża nie maja połączenia kolejowego z Białymstokiem - jak rozwijąć
            turystykę? (np. na dworcu PKP w Białymstoku wciąż nie ma informacji turystycznej

            VIA BALTICA PRZEZ BIAŁYSTOK to symbol bezsensu - wzmożony ruch TIRów to
            zanieczyszczenie, hałas, wypadki i zniszczone drogi - trasa przez Łomżę jest
            krótsza, tańsza, preferowana przez kierowców i nie przebiega przez tereny
            przyrodnicze. Podobnie jak obwodnica Augustowa niszcząca najpiękniejsze jeziora
            VIA BALTICA PRZEZ BIAŁYSTOK to przykład NIEKOMPETENCJI DECYDENTÓW - na skutek
            uporczywego łamania prawa przy promowania wariantu przez Białystok inwestycje
            opóźniają się, nie mogą uzyskać dofinansowania Unii Europejskiej...

            OPERA A SZPITALE - "TITANIC TONIE ORKIESTRA GRA DALEJ"
            SZPITALE ZADŁUZONE, LUDZIE UMIERAJA W KOLEJCE DO LEKARZA, a władze
            obiecują "OPERE" W MIEJSCU CMENTARZY, przy ul. Kalinowskiego przy braku miejsc
            parkingowych i zakorkowaniu centrum zamiast np. na Węglowej....chociaż
            niszczeje Hala Włókniarza świetne wielofunkcyjne miejsce na imprezy np.
            koncerty muzyki poważnej , rockowej, dyskoteki, teatry, konferencje, targi i
            wystawy, imprezy sportowe... miejsce spacerów, imprez masowych, z dogodnym
            dojazdem , dużymi parkingami... (Internetowa dyskusja na ten temat znajduje się
            pod adresem: www.szukamypolski.com/forum/viewtopic.php?id=89 )
            Podobna historia dotyczy hali Sportowej Politechniki - Akademickiego Centrum
            Sportu - w którym bez sensu topi się miejskie pieniądze - lecz warto zauważyć
            że zarówno Prezydent Ryszard Tur jak i były przewodniczący Rady Miasta
            Kazimierz Pieńkowski pracowali na Politechnice ?

            LIPOWA DEPTAKIEM = PRZEKROCZONY HAŁAS OD 20 LAT...
            Chociaż hałas przekracza dopuszczalne normy od 20 lat nie utworzyły deptaka na
            ul. Lipowej i Rynek Kościuszki (całym odcinku, nie tylko na obecnie DOPIERO
            planowanym kawałku)

            HIPERMARKETY: "ZŁE" I "DOBRE"
            Jak władza "nie chce" to galerii handlowej Parkridge-a nie będzie - Ale jeśli
            5000 kibiców "Jagiellonii" przyjdzie pod Urząd Miasta galeria "Jagiellonii"
            powinna powstać ...
            Generalnie władze nie lubią i nie lubiły hipermarketów, no chyba że jak
            słyszałem "Auchan" zabierze na wycieczkę do Francji "w celach porównawczych i
            edukacyjnych" miejskich radnych chociaż najbliższe hipermarkety "Auchan" były
            już w...Warszawie - wtedy "Auchan" zostaje wybudowane...

            UCHWAŁY SPRZECZNE Z PRAWEM
            Jak władza nie chce alkoholu na sprzedaży alkoholu na stacjach paliw nie ma w
            Białymstoku jako w bodajże jedynym mieście w Polsce - chociaż uchwała w tej
            sprawie wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego jest bezprawna - (ciekawe
            kto będzie płacił ewentualne odszkodowanie firmom za straty na skutek
            bezprawnej uchwały Miasta? Jej autorzy czy my- wszyscy?)

            DECYZJE SPRZECZNE Z PRAWEM
            Wbrew zdrowemu rozsądkowi, woli mieszkańców i obietnicom przedwyborczym zezwala
            na np. nielegalne i niebezpieczne obiekty jak np. stacja paliw STATOIL przy ul.
            Poleskiej i Jagienki w miejscu wykolejenia się cystern z chlorem w 1989 r,
            tak "życzliwie" podchodząc do inwestora, że w trybie bezprzetargowym przekazuje
            mu miejskie grunty, a pracownicy Urzędu opracowują tendencyjnie dokumentację
            korzystną dla stacji paliw by utrudnić odwołania mieszkańców w tej sprawie,
            wprowadzają ich w błąd itp. (wątki korupcji w urzędach zaczynają powoli się
            ujawniać)

            ZADŁUŻENIE, MARNOTRAWSTWO...
            Zadłużając miasto zbudowano nieudany zakład utylizacji odpadów w Hryniewiczach,
            których zamiast rozwiązać problem segregacji śmieci, odzysku surowców
            przetwarza dzisiaj jedynie ok. 10% miejskich odpadów....

            ZARZĄDZANIE WBREW ROZSĄDKOWI
            Podwyżki cen biletów MPK zamiast racjonalizacji zasad funkcjonowania.....

            ZAMIAST PRACY DLA DOBRA LUDZI...
            Zalegający śnieg w centrum miasta uniemożliwiający parkowanie....

            .....................

            oto polska "demokracja" Z KORZENIAMI nomenklaturowego TOTALITARYZMU = Jacy
            politycy takie państwo - "fachowcy" = Przez niewiedzę, niekompetencję, fanatyzm
            i chciwość zniszczą i rozkradną wszystko = wszystko działa póki nie zajmą się
            tym politycy- to pozostałość po zaborach - WŁADZA PRZECIWKO LUDZIOM = NIE
            DZIAŁAJĄCA NA ICH RZECZ... ZA TO AROGANCKA I WE WŁASNYM MNIEMANIU NIEOMYLNA -
            JAK CAR - "ZAWSZE MA RACJĘ" A JEŚLI NIE MA TO I TAK POZOSTANIE BEZKARNA... sady
            zezwalające na bezkarność....procesy w prostych sprawach trwające po 5 - 10
            lat...pełne błędów i pomyłek.... i manipulacje mediów (publicznych =
            upolitycznionych, prywatnych = zależnych od reklamodawców)
            • Gość: Z.P. Re Jeżeli komuś przeszkadzają samoloty, IP: *.elpos.net 23.02.05, 20:31
              niech osiedli się w Topolanach.
              • max39 Re: Re Jeżeli komuś przeszkadzają samoloty, 09.03.05, 16:25
                Gość portalu: Z.P. napisał(a):

                > niech osiedli się w Topolanach.

                No to dopiero ktos trafi z deszczu pod rynne:))
            • kurna_felek Zielony! 24.02.05, 09:14
              Zieloniutki, jak taki sprytny z tymi pociągami jesteś, to podaj mi czas dojazdu
              pociągiem z Białegostoku do Krakowa, Wrocławia, Szczecina, Gdańska i Poznania.
              Potem wykaż, że pociągiem będzie szybciej niż samolotem. Ja osobiście za biedny
              chłop jestem, by latać samolotem, ale lotnisko trza mieć. Nie ze względu na
              gigantomanię, tylko, by miasto mogło się normalnie rozwijać. Po prostu trzeba
              dobrych dróg i m.in. lotniska. A o zwierzątka nie płacz, bo od kilku lat
              wyraźnie widać ich sukcesję na tereny poprzednio przez nich opuszczone -
              rozejrzyj się: bobrów pełno w byle jakim rowie melioracyjnym, ptaków
              drapieżników też dużo. Chyba, że Ci brakuje watahy wilków w Białymstoku. Według
              mnie już niedługo jak się zjawią. I będziemy jak na Alasce ze sztucerem
              wychodzić do śmietnika.
              • max39 Re: Zielony! 24.02.05, 17:16
                A w smietnikach beda buszowac biale niedzwiedzie:))))))))))))))
                • koczisss Re: Zielony! 24.02.05, 17:23
                  Jeszcze nie, bo tury i turopodobne stoją na straży :)


                • alex.4 Re: Zielony! 09.03.05, 16:22
                  max39 napisał:

                  > A w smietnikach beda buszowac biale niedzwiedzie:))))))))))))))


                  niestety jest za ciepło na białe niedźwiedzie...:)
            • Gość: ANTY ZIELONY!!! ODDAJ KASE Z EKOHARACZY !!!!!! IP: 202.175.234.* 24.02.05, 17:23
              CIEMNE SPRAWKI ZIELONYCH
              Działalność białostockiej Federacji Zielonych bada katowicka delegatura Agencji
              Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Chce ustalić, czy białostoccy Zieloni brali
              ekoharacze od inwestorów
              Chodzi o proceder, jaki organizacja ta uprawia od 1999 roku - oprotestowuje
              niemal każdą inwestycję w Białymstoku, a potem oferuje inwestorom swoją pomoc -
              przygotuje opracowanie, które sprawi, że cała inwestycja nie będzie już
              sprzeczna z przepisami o ochronie środowiska. Za doradztwo Federacja, a
              dokładnie jej prezes Rafał Kosno, inkasuje kilka lub kilkanaście tysięcy
              złotych, dając inwestorowi gwarancję, że już więcej nie będzie utrudniać mu
              życia
          • Gość: ANTY ZIELONY!!! ODDAJ KASE Z EKOHARACZY !!!!!! IP: 202.175.234.* 24.02.05, 17:24
            CIEMNE SPRAWKI ZIELONYCH
            Działalność białostockiej Federacji Zielonych bada katowicka delegatura Agencji
            Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Chce ustalić, czy białostoccy Zieloni brali
            ekoharacze od inwestorów.
            Chodzi o proceder, jaki organizacja ta uprawia od 1999 roku-oprotestowuje
            niemal każdą inwestycję w Białymstoku, a potem oferuje inwestorom swoją pomoc -
            przygotuje opracowanie, które sprawi, że cała inwestycja nie będzie już
            sprzeczna z przepisami o ochronie środowiska. Za doradztwo Federacja, a
            dokładnie jej prezes Rafał Kosno, inkasuje kilka lub kilkanaście tysięcy
            złotych, dając inwestorowi gwarancję, że już więcej nie będzie utrudniać mu
            życia
            • Gość: Z.P. Re:Kto wymyśla takie rzeczy IP: *.elpos.net 07.03.05, 18:49
              Prawie 80 hektarów Lasu Solnickiego pójdzie pod topór, żeby rozbudować lotnisko
              na Krywlanach. - To barbarzyństwo, zakładamy komitet protestacyjny -
              zapowiadają okoliczni mieszkańcy.
              ______________
              80 hektarów w strefie dolotowej? To chyba do Juchnowca albo jeszcze dalej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka