Dodaj do ulubionych

Nadchodzi czas wegetarianizmu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 12:21
N a d c h o d z i c z a s w e g e t a r i a n i z m u

Wiadomości - Interia - 07.03.2006

Żegnajcie udka i schabowe


Najpierw przez chorobę wściekłych krów wielu z nas przestało jeść wołowinę,
teraz, w związku z ptasią grypą, spada sprzedaż drobiu. Czy niedługo czeka
nas przymusowy wegetarianizm?


Wykrycie wirusa ptasiej grypy zbiegło się u nas z okresem Wielkiego Postu.
Rosnąca niechęć do piersi czy udek z kurczaka nie ma jednak nic wspólnego z
powstrzymywaniem się od mięsnych potraw z pobudek religijnych. Coraz więcej
osób przestaje kupować drób ze strachu przed zarażeniem się wirusem ptasiej
grypy

I niewiele pomagają zachęty polityków, nawet te najbardziej widowiskowe.
Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i premier Kazimierz Marcinkiewicz
zgodnie twierdzili, że nawet w dniu wykrycia w Polsce wirusa H5N1 nie
wzgardzą kurczakami, a prezydent Francji Jaques Chirac poszedł dalej i nie
tylko deklarował swój apetyt na drób, ale zajadał się nim w świetle
fotoreporterskich fleszy.
Ptasia grypa
Inspektorzy sanitarni przekonują, że nawet na terenach, na których występują
zachorowania na ptasią grypę, drób i produkty od niego pochodzące mogą być
spożywane bez obaw, o ile zostały odpowiednio przygotowane i przyrządzone.
Mięso drobiowe czy jaja należy po prostu jeść tylko po ugotowaniu czy
upieczeniu. Trzeba też dokładnie myć ręce i naczynia, których używaliśmy do
przygotowania potraw z drobiu.
Mimo to coraz więcej państw wprowadza zakaz importu drobiu i produktów
drobiowych z krajów, gdzie zarejestrowano przypadki ptasiej grypy. W polskich
sklepach również zauważa się rosnący opór przed kupowaniem drobiu, nawet mimo
wciąż spadających cen. Właściciele sklepów obawiają się, że panika
towarzysząca ptasiej grypie może odbić się na handlu drobiem tak samo jak
niedawno choroba wściekłych krów na handlu wołowiną.
Choroba wściekłych krów
Gdy kilka lat temu w mediach pojawiały się doniesienia o wykryciu kolejnych
przypadków choroby wściekłych krów, specjaliści bezskutecznie przekonywali,
że sama wołowina nie jest groźna, a niebezpieczeństwo wiąże się właściwie
tylko ze zjedzeniem móżdżku. Mimo tego ze sklepowych półek coraz wolniej
znikały flaczki wołowe czy gulasz. Wielu z żalem rezygnowało też z galaretek
czy cukierków-żelków
wycofywanych ze sprzedaży ze względu na zawartość w nich wołowej mączki
mięsno-kostnej.
Na próżno prezydent USA George W. Bush - podobnie jak teraz prezydent
Francji - publicznie zajadał się wołowiną i apelował do swoich rodaków, by
wzięli z niego przykład. Zapewnienia, że każda próbka mięsa z rzeźni badana
jest w laboratorium i że obowiązuje zakaz żywienia bydła mączkami kostnymi,
nie uspokajały także Polaków. Badania CBOS wskazywały, że co trzeci Polak,
który wiedział o wykryciu pierwszego przypadku BSE w Polsce, ograniczył lub
całkowicie zaprzestał jedzenia wołowiny.
A na dodatek pryszczyca
Warto przypomnieć także o epidemii pryszczycy, która największe rozmiary
przybrała w 2002 roku na Wyspach Brytyjskich. Pod nóż szły wtedy całe stada
krów, świń i owiec. Farmerzy obawiali się, że straty są nie do odrobienia, a
popyt na wieprzowinę nie do odzyskania. Z czasem okazało się jednak, że
pryszczyca nie osłabiła na długo apetytu na schabowego. Podobną nadzieją żyją
dziś także hodowcy drobiu.

Choroba wściekłych krów sprawiła kilka lat temu, że wiele osób zdradziło
wołowinę właśnie na rzecz drobiu. Co zrobią teraz, gdy ptasia grypa dotarła
już do Polski? Oczywiście można jeść też bitki z krokodyla, polędwiczki z
kangura czy strusia, ale na takie rarytasy mało kogo stać. Pozostaje więc
albo przejść na wegetarianizm, albo po prostu nie ulegać psychozie ptasiej
grypy.

C o W y n a t o ?




Obserwuj wątek
    • zewsi Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu 07.03.06, 12:28
      Nadchodzą złote czasy dla mięsożerców. Ceny żywności spadną! :-)
      • Gość: wiosenka Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 12:59
        Padliny będzie dużo, mięsojady bedą mogli się napchać do syta. Hi, hi, hi.
      • alex.4 Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu 08.03.06, 17:53
        zewsi ma rację. teraz spadną ceny drobiu
        • Gość: lelo Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu IP: *.csk.pl 08.03.06, 17:55
          alutek a jak nisko spadną?
          • alex.4 Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu 08.03.06, 18:04
            nie tak nisko abyś mógł sobie pozwolic:)
    • klejnot.forum Najlepszy styl życia 07.03.06, 13:20
      Nie zabijajmy.

      Aby powstrzymać bezustanne przerażające poświęcanie miliardów naszych słodkich
      domowych zwierząt, mieszkańców mórz i pierzastych przyjaciół, mądrze jest na
      zawsze przejść na wegetariańską dietę.

      W obliczu realnego zagrożenia ptasią grypą, chorobą wsciekłych krów (BSE),
      chorobami swiń (PMWS), itp., wegetarianizm jawi się najlepszym stylem życia dla
      mądrych ludzi.
      • Gość: nutopia Re: Najlepszy styl życia IP: *.csk.pl 07.03.06, 13:24
        ech zamówię sobie dziś...
        kurcze pieczone a co.
      • Gość: Jasne Re: Najlepszy styl życia IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 07.03.06, 16:55
        > W obliczu realnego zagrożenia ptasią grypą, chorobą wsciekłych krów (BSE),
        > chorobami swiń (PMWS), itp., wegetarianizm jawi się najlepszym stylem życia
        dla
        >
        > mądrych ludzi.

        :D
    • vorto Apel TOZ 07.03.06, 16:05
      Apel TOZ w sprawie ptasiej grypy

      Zarząd Główny TOZ w Polsce zwraca się z apelem o wstrzymanie się od pobieżnego
      i emocjonalnego przedstawiania w mediach zagrożenia ptasią grypą. Straszenie i
      przekazywanie sensacyjnych informacji o ptasiej grypie może spowodować histerię
      antyzwierzęcą i skutkować formami znęcania się i okrucieństwa zarówno wobec
      zwierząt domowych, jak i dzikich. Przykładem takiej paniki jest m. in.
      ostrzeganie przed dokarmianiem ptaków, bezdomnych zwierząt i kotów wolno
      bytujących. TOZ apeluje o dbałość o bezdomne zwierzęta w tym najtrudniejszym
      dla nich okresie. Dokarmianie zwierząt jest w chwili obecnej bardzo ważne i
      niezbędne.
      (Źródło: TOZ)
    • Gość: Stanisław Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu IP: *.pools.arcor-ip.net 07.03.06, 17:40
      Może niekoniecznie wegatarianizm ale przyjdzie zrezygnować z jedzenia drobiu na
      surowo.
      • Gość: wiosenka jaja też finito IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 17:47
        I jaj w każdej postaci: lody, kremy, ciata, etc.
        :)
    • Gość: Przebisnieg Święta Wielkiej Nocy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.06, 14:36
      Moja koleżanka Ewa postanowiła w nadchodzące Święta Wielkiej Nocy nie jeść
      mięsa i jaj. W ten sposób będzie miała bardziej czyste sumienie. Tak powiada.
      Co Wy na to?
      • nutopia Re: Święta Wielkiej Nocy 08.03.06, 14:45
        Gość portalu: Przebisnieg napisał(a):

        > Moja koleżanka Ewa postanowiła w nadchodzące Święta Wielkiej Nocy nie jeść
        > mięsa i jaj. W ten sposób będzie miała bardziej czyste sumienie. Tak powiada.
        > Co Wy na to?
        >
        to zależy od czego ma "brudne" sumienie, jeśli od tego, że zdradza męża to
        zrezygnowanie z mięsa może nie pomóc. Ale już z jaj pomoze napewno.
    • Gość: pytalski Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.06, 19:11
      Chrześcijanie jedzą mięso?
      Celebrują Świetę dni zabijając i zjadając zwłoki zabitych zwierzątek?
      A może dziś prawdziwych chrześcijan już nie ma?
      Jak to jest?
      • Gość: niefilozof Chrześcijanie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.06, 11:08
        Dzisiaj nie rozumie się prawdziwego znaczenia: Nie zabjijaj.
        Współcześni chrzescijanie nie przejmują się zabijaniem i zjadaniem naszych
        młodszych braci. Szczególnie w Święta pałaszują miecho, aż miło.
        • skoropis Re: Chrześcijanie? 09.03.06, 13:16
          Mnie się coś zdaje, że "nie zabijaj" było o ludziach (a i tak prawdopodobnie
          rozumiem to zbyt szeroko).
          W tym samym czasie skadano ofary ze zwierząt, więc to przykazanie nie mogło
          dotyczyć ich.
          • Gość: niefilozof ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.06, 14:29
            ?
            Jeśli nawet tylko myślisz o obronie zabijania, nie możesz realizować drogi
            miłosci :)
        • Gość: Jasne Re: Chrześcijanie? IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 10.03.06, 13:52
          > Dzisiaj nie rozumie się prawdziwego znaczenia: Nie zabjijaj.
          > Współcześni chrzescijanie nie przejmują się zabijaniem i zjadaniem naszych
          > młodszych braci. Szczególnie w Święta pałaszują miecho, aż miło.

          Wg religii chrześcijańskiej zwierzęta nie posiadają duszy, a człowiek ma
          moralne prawo je zabijać.
          • zewsi Re: Chrześcijanie? 10.03.06, 14:02
            Biblia sama mówi, że człowiek powinien żywić się zwierzętami, wymienia też te,
            których jeśc nie można. Mówi jak się powinno je zabijać i sprawiać.
            Jezus jadł zwierzęta i nie miał żadnych "wyrzutów sumienia". Nie rozumiem tych,
            którzy próbują podpierać się biblią czy chrześcijaństwem, dla poparcia haseł,
            żeby ludzie zrezygnowali z jedzenia mięsa.
            • Gość: Z.P. Re: Chrześcijanie? IP: *.elpos.net / *.elpos.net 11.03.06, 16:09
              Gdybym mieszkał w pustynnych terenach, też bym pałaszował mięso. W warunkach, w
              jakich żyjemy dzisiaj, kiedy to półki we wszystkich (prawie) sklepach uginają
              się od produktów bezmięsnych, wegetarianizm nie wiąże się ze specjalnym
              poświęceniem, a nawet wpływa korzystnie na zdrowie.
              Nie zabijajmy, jeżeli nie musimy!
          • Gość: vege Re: Chrześcijanie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 14:21
            Tak tłumaczą się chrzescijanie chcący zabijać.
            Przecież wszystko ma w sobie Boga?
            • Gość: Jasne Re: Chrześcijanie? IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 10.03.06, 15:36
              > Tak tłumaczą się chrzescijanie chcący zabijać.
              > Przecież wszystko ma w sobie Boga?

              Chrześcijanie niczego sobie nie tłumaczą, kierują się Biblią.
              • Gość: vege Re: Chrześcijanie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 16:38
                ?
                Tak?
                Naprawdę kierują się Biblią?

      • Gość: dziesiąty Zwłaszcza w Święte Święta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 12:23
        Zwłaszcza w Święte Święta, ci którzy mienią się kroczyć drogą miłości - plamią
        swoje ręce krwią niewinnych stworzeń, z lubością zabijając i spożywając zwłoki
        swoich "młodszych" braci.
        W takim kraju ludziom bardzo trudno jest zrozumieć ieę współczucia.
        Dzieci, od małego mając za przykład zabijających rodziców, jak mogą w
        przyszłości wyrosnąć na dobrych dorosłych?
        Jednak niektórzy mogą :)
        • grat.nowy a odbieranie roślinek 10.03.06, 12:27
          naszym młodszym braciom, którzy mogliby się nimi pożywić jest OK?

          Zdarzyło Ci się choć raz w życiu zabić komara?

          A bakterie które zwalczasz domestosem czy inną chemią? To co???? Nie ma sprawy?!
          • Gość: dziesiaty I jeszcze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 13:02
            I jeszcze w Święte Święta "święcą" szyneczkę wyprodukowaną z zamorowanych zwłok.
            Ech, ludzka obłudo...
            • grat.nowy chciałem zauważyć, iż 10.03.06, 13:04
              z przyczyn technicznych niemożliwe jest zamordowanie zwłok...
        • Gość: dziesiąty Zwłaszcza w Święte Święta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 13:16
          A dzieci swoje uczą "Nie zabijaj", podając im na objadek upieczonego kurczaczka.
          Tacy to są okłamujacy własne dzieci fałszerze.
          • grat.nowy ale skoro kurczaczek 10.03.06, 13:20
            i tak jest już zabity, a tym bardziej upieczony, to co to szkodzi?
            • Gość: dziesiąty Re: ale skoro kurczaczek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 13:25
              I jeszcze popierają zabijanie dla zaspokojenia swojej żarłoczności.
              Ktoś inny zabija dla takiego, więc ten uwywa ręce. Wstyd.
              Nie popieraj zabijania.
              • grat.nowy ja nie popieram, głodny jestem... 10.03.06, 13:27
                a roślinek młodszym braciom od pyszczków zabierać nie chcę...
        • Gość: vege Biblia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 14:19
          Biblia wspomina o diecie bezmięsnej jako o idealnym sposobie odżywiania się i
          dieta taka odpowiada podstawowym wartościom biblijnym. Bóg widział, że w Edenie
          wszystko jest “bardzo dobre”, gdy tylko dał – zarówno ludziom jak i zwierzętom –
          pokarm wegetariański (Księga Rodzaju 1:29-31). Kilka proroctw, na przykład
          Izajasza 11:6-9, zapowiada powrót do wegetariańskiego świata, gdzie wilk,
          jagnię, lew, krowa, niedźwiedź, wąż, małe dziecko – wszyscy będą żyli ze sobą w
          pokoju. Chrześcijanie będący wegetarianami uważają, że powinniśmy dążyć do
          świata żyjącego w harmonii – taką wizję świata miał Izajasz. Powinniśmy
          spróbować żyć zgodnie z tym, co nauczał nas Jezus w modlitwie: “Niech przyjdzie
          królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie”.
          (Mat. 6:10).

          Całkiem sporo wczesnych chrześcijan było wegetarianami, w tym ojcowie kościoła
          i jego pierwsi święci, np. Klemens z Aleksandrii, Tertulian, Orygenes, św. Jan
          Chryzostom, św. Bazyli. Obecnie, zwolennikami wegetarianizmu są np. Adwentyści
          Dnia Siódmego i wiele różnych grup chrześcijańskich w Anglii i Stanach
          Zjednoczonych. Sławnymi chrześcijanami i wegetarianami byli np.: Lew Tołstoj,
          dr Albert Schweitzer (laureat Pokojowej Nagrody Nobla), Ellen G.White
          (założycielka Adwentystów Dnia Siódmego).
          • zewsi Re: Biblia 10.03.06, 14:22
            A Jezus, który rozmnożył ryby, żeby mogły być zjedzone na weselu, to kto?
            Morderca masowy? A przynajmniej ktoś kto nakłania do morderstw?
            • grat.nowy celnie! 10.03.06, 14:23
              j.w.
              • Gość: vege Re: celnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 14:33
                Uważamy, że obecnie traktuje się zwierzęta w sposób, który jest zaprzeczeniem
                Bożej miłości do nich. Cokolwiek Chrystus jadał, jego sposób odżywiana się 2
                tysiące lat temu w społeczności rybaków śródziemnomorskich nie wskazuje nam, co
                chrześcijanie powinni jadać dzisiaj. Podobnie, sposób ubierania się Jezusa nie
                wskazuje nam jak powinniśmy się ubierać dzisiaj. Zostaliśmy pobłogosławieni
                wszelką obfitością i różnorodnością zdrowych, smacznych i dostępnych nam
                produktów roślinnych, zupełnie jak w Edenie.
                • grat.nowy co nie znaczy, że 10.03.06, 14:36
                  automatycznie powinniśmy rezygnowąć z posiłków mięsnych. Takie jest moje zdanie.
                • Gość: Jasne Re: celnie! IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 10.03.06, 15:40
                  vege, Biblia jednoznacznie wyraża się na temat zabójstwa zwierząt. Nie próbuj
                  jej pisać na nowo.
                  • Gość: vege Re: celnie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 16:09
                    ?
            • Gość: Z.P. Re: Biblia IP: *.elpos.net / *.elpos.net 11.03.06, 15:56
              Widzisz Zewsi, te ryby nie były prawdziwe, tylko z wina; chyba że Ci się coś
              pomyliło.
          • Gość: vege Biblia nie zaleca zabijania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 14:36

            Jezus powiedział, że Bóg żywi ptaki latające w powietrzu (Mat. 6:26) i nie
            zapomina o wróblach (Łuk. 12:6). Pisma Hebrajskie zabraniają niehumanitarnego
            zabijania lub znęcania się nad zwierzętami jucznymi i pociągowymi. (Księga
            Wyjścia 23:5; Księga Powtórzonego Prawa 22:6-7, 25:4). Tymczasem, w Stanach
            Zjednoczonych dosłownie całą żywność pochodzenia zwierzęcego uzyskuje się
            metodą intensywnej produkcji fermowej. Corocznie zarzyna się prawie dziesięć
            miliardów zwierząt (tj. milion zwierząt na godzinę), a liczba zwierząt wodnych
            zabijanych na pożywienie jest znacznie większa. Zwierzęta hodowlane odczuwają
            ból i cierpią wskutek: nadmiernego zagęszczenia hodowli, odseparowania ich od
            naturalnego środowiska (co zaburza ich naturalne instynkty), amputacji i
            okaleczeń bez znieczulenia (np. obcinanie końcówek dziobów, obcinanie rogów i
            ogonów, znakowanie, kolczykowanie, wyrywanie zębów), jak również chorób i
            dolegliwości będących skutkiem intensywnych metod hodowli fermowej. Około 75%
            bydła w USA karmi się paszą “wzbogaconą” przetworzonymi częściami martwych
            zwierząt. Powszechne jest także używanie zwierzęcych odchodów do produkcji
            paszy.

            Ubój zwierząt zwykle związany jest ze strachem, bólem i cierpieniem zarzynanych
            zwierząt. Natomiast osobniki zbyt chore, stare i słabe, by mogły iść o własnych
            siłach, są siłą zaciągane do rzeźni, co przysparza im dodatkowego bólu i
            cierpienia.

            Rybołówstwo i polowania są również nieodłącznie związane z okrucieństwem. Ryby
            łowione na haczyk cierpią, podobnie jak stworzenia wodne ginące w sieciach
            rybackich; zwierzęta zabijane przez myśliwych często giną powoli od ran
            postrzałowych.


            Czy Biblia popiera wegetarianizm?

            Biblia wspomina o diecie bezmięsnej jako o idealnym sposobie odżywiania się i
            dieta taka odpowiada podstawowym wartościom biblijnym. Bóg widział, że w Edenie
            wszystko jest “bardzo dobre”, gdy tylko dał – zarówno ludziom jak i zwierzętom –
            pokarm wegetariański (Księga Rodzaju 1:29-31). Kilka proroctw, na przykład
            Izajasza 11:6-9, zapowiada powrót do wegetariańskiego świata, gdzie wilk,
            jagnię, lew, krowa, niedźwiedź, wąż, małe dziecko – wszyscy będą żyli ze sobą w
            pokoju. Chrześcijanie będący wegetarianami uważają, że powinniśmy dążyć do
            świata żyjącego w harmonii – taką wizję świata miał Izajasz. Powinniśmy
            spróbować żyć zgodnie z tym, co nauczał nas Jezus w modlitwie: “Niech przyjdzie
            królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie”.
            (Mat. 6:10).
            • zewsi Kolejny nawiedzony chrześcijanin? 10.03.06, 14:40

              • Gość: vege Do zewsi Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 14:56
                Dzięki, że się przedstawiłeś :)
                Uszanowanie
                • zewsi Do zewsi Re: 10.03.06, 15:00
                  Uszanowanie.
                  Jeśli ktoś cytuje mi tu w 3 minuty fragmenty różnych różnych ksiąg w biblii, to
                  albo zna je na pamięć, albo stosuje skompikowaną metodę kopiuj - wklej. Czyli
                  ma już gotowca i sobie wciska tekst gdzie popadnie, bez żadnego wysiłku, bez
                  szacunku dla innych forumowiczów.
    • skoropis Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu 09.03.06, 12:58
      Ciekawe...
      Dlaczego wegetarianizm kojarzy mi się z żarciem genetycznie modyfikowanym?
      Hm... pewnie to ta soja.
      • Gość: smakoszka Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.06, 13:16
        Pewnie tak. No cóż. Coraz częściej robia nas w bambuko. Wegaetarian, bo jedzą
        modyfikowane rośliny i mięsojadów, bo zwierzeta są karmione modyfikowanymi
        roślinami.
        Mimo wszystko, można łatwo znaleźć niemodyfikowane rośliny - też soję :)
    • klejnot.forum Marsz na rzeźnie 10.03.06, 13:11
      Marsz na rzeźnie - nowa akcja Green Angels (2-9 kwietnia 2006 r.)

      Czym jest rzeźnia? To wiedzą chyba wszyscy. Ale niewiele osób wie, jak naprawdę
      wygląda to miejsce od środka, jak naprawdę umierają zwierzęta. - Temu właśnie
      służy ta akcja. Nie możemy wejść do rzeźni, ale możemy zabrać głos, możemy
      zaprotestować! Szczegółowe informacje i zgłoszenia:

      www.greenangels.org/marsz.html

      Organizatorzy akcji planują, że odbędzie się ona w całej Polsce od 2 do 9
      kwietnia 2006 r. w formie hapeningów, bojkotów, kampanii informacyjnych w
      mediach, rozdawania ulotek, prelekcji i koncertów. Uwaga! W przygotowaniu są
      ulotki i inne materiały.
      Kontakt: Ruch na rzecz Ochrony Planety "Green Angels",

      info@greenangels.org
      • grat.nowy co będziecie bojkotować? 10.03.06, 13:15
        z ciekawości pytam.
        • skoropis Re: co będziecie bojkotować? 10.03.06, 15:04
          Ja jestem ciekawy: jak będą bojkotować?
          Pewnie zagrożą, że nie będą jedli mięska z rzeźni.
          • grat.nowy pewnie będą ostentacyjnie 10.03.06, 15:21
            ignorować kebaby oraz kotlety mielone podawane w najbliższej restauracji...
            • Gość: granatowypolicjant Re: pewnie będą ostentacyjnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.03.06, 15:48
              A dlaczego nie?
      • skoropis Re: Marsz na rzeźnie 10.03.06, 15:05
        Kupię sobie karabin i pójdę miłować bliźnich w rzeźniach.
        ;)
    • Gość: dziesięć Ten kto zabija, zabija sam siebie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.06, 16:22
      "A mięso z zabitych zwierząt buduje w ciele człowieka jego własny grób.
      Zaprawdę powiadam wam, ten kto zabija, zabija sam siebie, a kto spożywa mięso z
      zabitych zwierząt, spożywa wcielenie śmierci."

      Jezus Chrystus, Esseńska Ewangelia Pokoju
    • alex.4 Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu 10.03.06, 16:43
      Tak na marginesie to w zeszłym tygodniu odkryto kolejny przypadek BSE w Polsce.
      W mediach nawet małej wzmianki. BSE nie jest juz trendy:)
    • Gość: nastka Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 13:52
      > "Czy niedługo czeka nas przymusowy wegetarianizm?"

      Nie przymusowy, tylko z wyboru.
      Jeśli to byłoby przymusowe niejedzenie mięsa, to nie byłby wegetarianizm.
      Wegetarianinem zostaje się z miłości a nie ze względu na ekonomie czy zdrowie.



    • Gość: Mieszko Idą Święta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.06, 16:55
      Idą Święta.
      Szykujecie już brzuchy na szyneczkę i kiełbaskę?
      Zamawiacie już u płatnego zabójcy-myśliwego zajączka?
      Ot obłudnicy, będziecie świętować przelewajac krew?

      Na szczęście, są jeszcze normali, dobrzy Ludzie, inaczej świat już by się
      pogrążył w morzu podłości.
      • zewsi Re: Idą Święta 14.03.06, 17:18
        Dzięki bogu, ze są jeszcze mięsożercy na tym świecie! Gdyby ich nie stało ciężko
        byłoby się zorientować kto jest ten dobry, a kto nie. A tak spojrzysz w talerz i
        wszystko jasne.
        • Gość: avanti Do zewsi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.06, 17:30
          Cześć zewsi. Czy już na dobre chodzisz bez czapki?
          Pozdrawiam
          • zewsi Re: Do zewsi 14.03.06, 22:34
            Cześć avanti.
            Nie, jeszcze nie. Chce się już ściągnąć to i owo, ale czekam na konkretne
            ocieplenie. A jak tam sytuacja czapkowa u Ciebie?
            • Gość: avanti Do zewsi Re: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.06, 23:04
              Chciałam założyć chusteczkę, ale koleżanki mówią, że ta chusteczka jest za
              bardzo podobna do ostatnio nielubianych chust muzułmańskich czy izraelskich,
              więc sama nie wiem... Ja sądzę, że moja chusteczka jest bardzo swojska, ale
              moda jakoś się nam wymyka. Co mi radzisz w tym zakresie?
              Pozdrawiam
              • zewsi Do zewsi Re: 15.03.06, 14:04
                Podoba ci się chusta - zakładaj chustę. Nie widzę w czym problem. :-)
    • klejnot.forum Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu 15.03.06, 13:37
      Ten wątek ma miedokladny tytuł: Nadchodzi czas wegetarianizmu.

      Czas wegetarianizmu już nadszedł i nie ma od niego odwrotu :)


      www.alternatywnezycie.pl
    • Gość: Przebisnieg Idą, idą Święta. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.06, 16:12
      A do Świąt coraz bliżej.
      • bacha.bachantka Re: Idą, idą Święta. 17.03.06, 08:14
        Co sądzicie o składzie tradycyjnych koszyczków ze święconką?
        Czy mogą, albo powinny być tam tylko produkty wegetariańskie?
        A w ogóle, czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

        • zewsi Re: Idą, idą Święta. 17.03.06, 08:22
          Skład tradycyjnych koszyków ze święconką został utalony przez tradycję. Myslę,
          że nie ma potrzeby, byś próbowała go zmienić.
          • bacha.bachantka Re: Idą, idą Święta. 17.03.06, 10:35
            A czy ja chcę zmienić tradycję?
            Chociaż mogłabym spróbować, przecież tradycja, to my, nieprawdaż?
            A w ogóle cieszę się, że nadchodzą Święta, ponieważ będę miała kilka dni
            wolnych od codziennej pracy, co też jest ważne. We współczesnym świecie,
            odpoczynku nigdy dość.


            • zewsi Re: Idą, idą Święta. 17.03.06, 11:41
              Tradycja to wcale nie my, droga bachantko. Tradycja to zwyczaje, które
              ugruntowały się dawno temu i które wciąż oddziaływują na obiecnie żyjących.
              Uważam, że jeśli masz ochotę w koszyku mieć marchew, płatki ryżowe i sok z
              buraków to Twoja sprawa, wszak to Twój koszyk i nikogo nie powinno obchodzić co
              w nim się mieści (no chyba że wilka, ale to inna bajka).
              Ale to działa w obie strony. Nikt nie powinien zaglądać do Twego koszyka, a i
              Ty nie powinnaś mówić co powinno się znaleźć w koszykach innych osób.
              Wolność wyboru ponad wszystko.
      • Gość: avanti Skąd się buerze mięcho? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.06, 13:53
        Skąd się bierze mięso?
        -
        Pewnie pukasz się w czoło i myślisz: "Co za pytanie, każdy to wie".
        Ale czy zdajesz sobie sprawę, w jaki sposób mięso trafia na nasze talerze?
        Czy wiesz, co jesz? Czy znasz los zwierząt, które są zabijane, ich ciała
        krojone na kawałki i zamieniane na kotlety i wędliny?
        -
        Na świecie na mięso zabijanych jest około 24 mld zwierząt rocznie.
        Przeciętnie człowiek zjada w ciągu życia blisko 2000 zwierząt: świnie, krowy,
        kurczaki, indyki, kaczki, gęsi, owce.
        -
        Wiekszość z tych zwierząt hoduje się w specialnych "fabrykach", gdzie są
        pozbawione świeżego powietrza, ruchu. Zwierzęta są przetrzymywane na małej
        przestrzeni, zazwyczaj matki oddziela się od potomstwa, co uniemożliwia im
        wykonywanie naturalnych odruchów.
        Mają one nienaturalnie krótkie życie. Najważniejsze jest to, by szybko urosły,
        by było z nich jak najwięcej mięsa. W tym celu podaje im się hormony wzrostu i
        tuczące jedzenie. Wszystko jest obliczone na maksymalny zysk hodowców zwierząt
        na mięso.
        -
        Wiele z tych zwierząt umiera z powodu strachu i koszmarnych warunków, gdy są
        transportowane setki kilometrów, w tłoku, bez jedzenia i wody.
        Te, które przeżyją czeka brutalny, krwawy koniec. W rzeźniach podrzyna się im
        gardła, obdziera ze skóry i zanurza we wrzątku - często, gdy jeszcze żyją.

        • Gość: avanti Poprawka tytułu postu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.06, 13:56
          Pomyliłam się. Tytuł mojego postu powinien być taki: Skąd się bierze mięcho?
          sorx
    • gildia_vege Re: Nadchodzi czas wegetarianizmu 18.03.06, 12:39
      Choroba wściekłych owiec grozi Francji.
      We Francji, która jest pierwszym krajem UE, gdzie wykryto wirus ptasiej grypy u
      drobiu na fermie hodowlanej, stoi przed groźbą wybuchu innej plagi – choroby
      wściekłych owiec. Dwa przypadki tej przypadłości wykryto w środkowej części
      kraju.
      -
      (Źródło: RMF FM)
      -
      Przyroda wyraźnie daje nam do zrozumienia: Nie zabijajcie, wybierzcie
      wegetariański styl życia, bądźcie szlachetni i miłujący :)
    • Gość: powiew wiosny Nie będziesz zabijał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.06, 22:21
      Nie będziesz zabijał. Księga wyjścia 20:13
      A Święta coraz bliżej i peklowane wieprzowe szyneczki i pieczone zajączki i
      inne zamordowane stworzenia na talerzach. Ojej!


Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka