Dodaj do ulubionych

Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie

    • Gość: ryba TO BIOTON IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 10:54
      publicznie w tej sprawie wypowiadał się pod swoim nazwiskiem
      ukrywajac jedynie nazwę firmy prezes biotonu - adam wilczęga mówiąc
      że sponsoringu zdecydowali akcjonariusze czyt. Ryszard Krauze .
    • Gość: zizibond. Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie IP: *.chello.pl 30.12.07, 11:29
      To naprawdę sczęście ,że znalzł się ktoś taki kto ,obojetnie z
      jakich pobudek chce pomóc tym dzieciom.Uważam,że jest wina lekarzy
      którzy nie przeprowadzili badań prenatarnych z pewnościa wiedząc ,że
      pierwsze dziecko urodziło sie z wadą genetyczną.Jakiś tchórzliwy
      lekarz /nie nazwe tego dosadniej/ postapił tak , a nie inaczej i
      oczywiście powinien za to odpowiadać a nawet byc pozbawiony prawa
      wykonywania zawodu. Moze gdyby to nastąpiło to byłoby ostrzeżeniem
      dla innych za przeproszeniem przydupasów kościoła.Jest nastepna
      kwestia tego wydarzenia - dlaczego rodzice mając już jedno dziecko z
      wadą genetyczną decydują się na drugie. To również jest absolutny
      brak odpowiedzialnosci .
      • Gość: mhm Re: Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie IP: *.114-82-70.mc.videotron.ca 30.12.07, 14:18
        Jasneeee... wszystkiemu winny lekarz... Pani, która stosowała
        kalendarzyk jest bez winy
    • Gość: Gdynek Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.07, 11:35
      No jasne, jak przychodzi co do czego, to politycy tylko gadaja, a
      pomaga Rysiek. No bo wszystkie Ryski to fajne chlopaki
    • tango9 Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie 30.12.07, 12:04
      To są choroby genetyczne. Nie są winne dzieci, ale rodzice albo rodzice ich rodziców. Prawdziwy dramat w aktualnym stanie wiedzy medycznej nie do naprawienia. Ale starać się trzeba. Robienie z tego sensacji jest amoralne.
    • Gość: azp11 Re: Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie IP: *.elpos.net 30.12.07, 12:38
      Swoją drogą, bardzo sympatyczna jest ta dziewczynka. Przed chwilą
      pokazywali ją w telewizji. Dobrze, że żyje.
      • followthesun Re: Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie 30.12.07, 12:47
        Owszem, bardzo miła:) A wyobraź sobie jakby to było, gdyby była
        leczona od urodzenia... Tylko, ze jakoś miała małe szanse.
      • Gość: babcia Re: Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 12:54
        Dzieci sa bardzo urocze ,ale rodzice bardzo nie roztropni , nie
        rodzi sie dzieci tak na ryzyk - fizyk może się uda,powinni dołozyc
        troche wiecej staran ,teraz są aktywni ,potrafią walczyc o swoje
        prawa w sądzie, a wcześniej byli bezradni ,strasznie mnie to wkurza.
    • Gość: enter Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie IP: 213.134.181.* 30.12.07, 12:54
      To wszystko wina lekarza.Poglądy religijne to jego osobista
      sprawa,za które płacimy wszyscy nie poraz pierwszy!
      • Gość: mhm Re: Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie IP: *.114-82-70.mc.videotron.ca 30.12.07, 14:20
        Poglądy religijne Mamusi nie pozwalały jej zabezpieczać się gumką, a
        jedynie NMPR... Jakoś w tych poglądach mieściła się aborcja... I
        gdzie tu wina lekarza????
        • Gość: Av. Re: Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 15:49
          Dlaczego obwiniasz rodziców za ich postępowanie _zgodne_ z zaleceniami Kościoła, ktory wciąż opiewa NMPR jako w pełni skuteczną metodę antykoncepcji? Dlaczego winą obarczasz matkę postępującą zgodnie z zaleceniami swojej religii, a nie przyczepisz się do tych, którzy bezkrytycznie promują NMPR jako 100% pewną, gdy już od dawna wiadomo, że tak nie jest, a jednocześnie zakazują stosowania prezerwatyw (które nota bene też potrafią zawieść)?

          Odnośnie aborcji - to nie możesz mieć pewności, że zostałaby przeprowadzona. Rodzice chcieli WIEDZIEĆ wcześniej, czy dziecko będzie miało wadę genetyczną, a gdyby badanie potwierdziło jej istnienie, wtedy zdecydowaliby zgodnie ze swoim sumieniem, co dalej robić. Być może wcale by ciąży nie usunęli, mimo że takie rozwiązanie nasuwa się samo jako pierwsza możliwa opcja.

          Ponieważ zaś już w drugim poście pytasz, gdzie leży wina lekarza, to ci powiem: w tym, że lekarz ma obowiązek skierować kobietę na badania prenatalne, gdy zachodzi podejrzenie, że płod może być obciążony genetycznie, a przyszła matka zwróci się do niego z taką prośbą. Wypisanie skierowania lub wykonanie badania prenatalnego to NIE JEST aborcja. Odmowa skierowania lub wykonania badania przy jednoczesnym braku wskazania alternatywnej placówki, gdzie można je wykonać, jest niezgodna z prawem. Tu właśnie nastąpiło złamanie przepisów, a winą lekarza jest to, że odmówił pacjentce możliwości skorzystania z gwarantowanych jej przez państwo praw.

          Niestety mam wrażenie, że wiele osób oddala się od istoty całej sprawy. Tu nie ma co dywagować, jakich metod antykoncepcyjnych używała matka albo czy usunęłaby ciążę, czy jednak donosiła do końca wiedząc o wadzie genetycznej. Istotą sprawy jest to, że jako pacjentka miała prawo do przeprowadzenia określonej procedury medycznej (w tym wypadku badania prenatalnego genetycznego), do tego uzasadnionej czynnikami obiektywnymi (narodziny pierwszego chorego dziecka), natomiast lekarz odmówił, a szpital UNIEMOŻLIWIŁ jej skorzystanie z tego prawa.
          I o to chodzi w całej sprawie.
          • jagiellonczyk1920 Re: Dzieci Wojnarowskich rozpoczną leczenie 30.12.07, 18:30
            Poglądy panów biskupów są takie jak każdy widzi.Pochylmy się nad nimi z
            troską.Starsi panowie mają tai a inny pogląd na świat.To prawo demokracji.Na
            szczęście jest wiek XXI a nie czasy średniowiecza, i poglądy facetów w czarnych
            sukienkach nie są zobowiązujące.Cieszmy się, że dzieciaki będą miały możliwość
            leczenia.A nad biskupami pochylajmy się z troską.Jak prawdziwi chrześcijanie.
          • Gość: kate do Av. IP: *.koba.pl 03.01.08, 18:01
            A skąd właściwie wiesz, o co w sprawie chodzi? Czytałeś akta sprawy? Nie ? To Ci powiem, że pani Wojnarowska w poprzednim procesie dostała juz odszkodowanie za naruszenie jej praw pacjenta. Teraz ma inne żądania.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka