Dodaj do ulubionych

"Bliski Wschod"

15.07.11, 08:27
W tym wątku będą wiadomości, które nie widać w waszych mediach:

Wczoraj było ciężkie starcie miedzy wojskiem tureckim i Kurdami.
Zginęło 13 żołnierzy tureckich i 7 Kurdów. Inni mówią ze przez omyłkę samoloty tureckie zbombardowały swoich...

www.washingtonpost.com/world/middle-east/kurdish-rebels-kill-12-soldiers-wound-6-in-ambush-in-southeastern-turkey/2011/07/14/gIQA1nbCEI_story.html
Obserwuj wątek
    • kstmrv Re: "Bliski Wschod" 15.07.11, 10:57
      Saddama powiesili za zabicie 150 Kurdów. Turcy zabili ich dużo więcej, ale do Turcji "miłująca wolność" Ameryka jakoś dziwnie nie wchodzi z interwencją zbrojna w obronie Kurdów. A w mediach jest zupełna cisza o tureckich zbrodniach na Kurdach.
      • jopekpl Re: "Bliski Wschod" 17.07.11, 11:10
        kstmrv napisał:

> Saddama powiesili za zabicie 150 Kurdów. Turcy zabili ich dużo więcej, ale do T
        > urcji "miłująca wolność" Ameryka jakoś dziwnie nie wchodzi z interwencją zbrojn
        > a w obronie Kurdów. A w mediach jest zupełna cisza o tureckich zbrodniach na Ku
        > rdach.

Wydaje si e za zapomniałeś do liczby 150 dodać mały dodatek :"tysięcy" ale co tam to tylko mały nieistotny szczegół .
      • ziomeque Re: "Bliski Wschod" 20.10.11, 13:53
        kstmrv napisał:

> Saddama powiesili za zabicie 150 Kurdów. Turcy zabili ich dużo więcej, ale do T
        > urcji "miłująca wolność" Ameryka jakoś dziwnie nie wchodzi z interwencją zbrojn
        > a w obronie Kurdów. A w mediach jest zupełna cisza o tureckich zbrodniach na Ku
        > rdach.

co do problemu kurydyjskiego to polecam tekst o eskalacji w tureckim kurdystanie
        wojna domowa w turcji coraz bliżej

www.bliskiwschod.pl/1319109762,0,turecki-kurdystan-nowy-stary-konflikt
        dobra analiza najnowszych wydarzeń
    • mosze_zblisko_daleka Dzabal Taqsis, Syria... 16.07.11, 10:08
      A. Tam znajdują sie rakiety dalekiego zasięgu i już są transportowane do.... hizbulow...
      Sa tam Scady-B i Fadzary perskie.

B. W ciągu ostatnich 3 dni zaczął sie nowy ostrzał na teren izraelski od Gazy. do tej pory spadło już 11 kasamow i bomb moździerzowych.
          • marek_boa Re: Dzabal Taqsis, Syria... 16.07.11, 22:42
            Mosze ale czemu nie Napisałeś o starciach Ultraortodoksów Żydowskich z policją w Jerozolimie jakie miały dzisiaj miejsca?! Przecież trzeba było użyć specjalnych środków i policji konnej aby wprowadzić porządek!
            -Pozdrawiam!
              • marek_boa Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 10:30
                Mosze ależ to nie chodzi o to czy mnie to interesuje czy nie ale w mediach mało na ten temat w Polsce wiadomo! Toż samo o ile pamiętam to słowa nawet nie było o uchwale Knesetu na temat traktowania jako wrogów państwa wszystkich tych ,którzy krytykują działalność Izraelskiego rządu a przyjętej kilka dni temu!
                -Pozdrawiam!
                • wolga1980 Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 11:01
                  Ortodoksyjnie Żydzi to źli obywatele państwa Izrael, np. nie chcą służyć w armii Izraela, na szczęście to mała mniejszość, znaczna większość Izraelczyków jest świecka i kocha własne państwo. Boże błogosław państwu Izrael.
                • jopekpl Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 11:04
                  Marek na pewno słyszałeś o powiedzeniu zaczerpniętym z biblii : drzazgę w oku bliźniego widzi a belki w swoim nie potrafi zobaczyć ,Jak widać na przykładzie mosze nic w tym temacie nie zmieniło się od tysiącleci ;-))
                  • marek_boa Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 11:28
                    Jopuś ale ja to rozumiem i w pewnym aspekcie takich ludzi jak Mosze czy Otrik podziwiam! Już kiedyś na ten temat pisałem - to są dwa odosobnione przypadki na naszym forum - BEZWZGLĘDNYCH PATRIOTÓW - różnica polega na tym ,że Mosze nie Dostrzega czegokolwiek złego w Swojej ojczyźnie a Otrik dostrzega doskonale ale.... Ignoruje!:)
                    -Pozdrawiam!
                    • mosze_zblisko_daleka Nie tak kapuje... 17.07.11, 12:51
                      Jesli ortodoksyjni demonstruja przeciw jechaniu przez droge na Sobote - to znaczy ze jest to cos zlego? Jesli oni demonstrowali spokojnie, nie blokowali glowna droge, nie rzucali kamienow na policje i pozniej nie rozgonieni to ktos by wiedzial o tym.
                      Ale tutaj demokracja. Oni pala nasze flagi, ich rabi jest ministrem do spraw zydowskich w palestynskim rzadzie. Oni nie uznaja panstwo Izrael. Jak jest dzien Zmarlych Zolnierzy oni swietuja za zabicie syjonistow... wiec czy ja mam miec cos do nich???
                      Oni zyja w jak diasporze (tak jak kiedys w Polsce)
                      • marek_boa Re: Nie tak kapuje... 17.07.11, 12:57
                        No to jeszcze raz bo jednak nie Zrozumiałeś Mosze! Założyłeś wątek na temat zdarzeń w tamtym rejonie o ,których ciężko usłyszeć w Polskich mediach! Bądź konsekwentny i Pisz o wszystkim - przecież ja Ci nie karzę lubić ortodoksów (bo jak by nie było to fanatycy a ciężko jest takich lubić) - osobiście też za kimś takim nie przepadam - a jak by nie było to sobotnie wydarzenia w Jerozolimie to były zamieszki i regularna bitwa z policją!
                        -Pozdrawiam!
                        • mosze_zblisko_daleka Re: Nie tak kapuje... 17.07.11, 15:01
                          Czy to jest forum MILITARIA czy nie. Chcialbys wiedziec co jest tutaj na co dzien....??
                          Czy doprawdy jest Tobie tak wazne co robia ortodoksyjni? Czy co dzieje sie na temat wojskowy?
                          Szczerze powiedziec, osobiscie nie interesuje mnie co dzieje sie u tego co nie chce mnie znac.
                          Jesli interesuje tobie co dzieje sie tutaj to moge podac linki jakie chcesz. Z drugiej strony wyglada ze dajesz sobie rade bez mojej pomocy... ;-)
                    • kawitator Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 12:58
                      Normalne ;-) To się nazywa "syndrom oblężonej twierdzy"
                      Myślę, że obaj panowie przywołani przez ciebie są bardziej krytyczni w stosunku do swoich państw jak my. Doskonale widzą to co widzimy my a nawet więcej bo są bliżej. Mogą w gronie swoich współpracowników i rodaków na te tematy dyskutować i narzekać natomiast na zewnątrz to już inna sprawa jak widać. To mój kraj i wara wam od niego Sam takie cuś miałem w czasie dyskusji za granicami.
                      • marek_boa Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 13:48
                        No o ile chodzi, o Mosze Kawi to pewnikiem Masz rację - co do Otrika to nie był bym pewny! Tyle lat mieszka i pracuje w Warszawie ,że raczej ciężko Mu dyskutować face to face ze współrodakami! Się mnie wydaje ,że duży wpływ na to jak postrzega swoją ojczyznę ma jednak miejsce w .którym przyszedł na świat - Syberia rodzi twardych ludzi!:)
                        -Pozdrawiam!
                • tstawiu Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 16:53
                  >ale w mediach mało
                  > na ten temat w Polsce wiadomo!

Mieszkasz w jaskinii bez dostępu do świata zewnętrznego?:

wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kto-lamie-szabas-ten-powinien-umrzec,wid,13603337,wiadomosc.html
                  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,9959114,_Kto_lamie_szabas__ten_powinien_umrzec___Zydzi_protestuja.html
                  fakty.interia.pl/swiat/news/zydzi-protestuja-przeciw-desakralizacji-szabasu,1669160,4
                  www.wprost.pl/ar/253676/Kto-lamie-szabas-ten-powinien-umrzec/
                  Mało?

>Toż samo o ile pamiętam to słowa nawet nie było
                  > o uchwale Knesetu na temat traktowania jako wrogów państwa wszystkich tych ,kt
                  > órzy krytykują działalność Izraelskiego rządu a przyjętej kilka dni temu!

Najpierw zapoznaj się z tą ustawą,kogo ona dotyczy i jakie nakłada kary bo zwyczajnie bredzisz.
                  • marek_boa Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 17:27
                    Jeśli jeden i praktycznie ten sam artykuł to dla Ciebie dużo(w dodatku pominięty przez wszelkiej maści TV) to chyba jednak zamieszkujemy inne światy!
                    - W tym sęk ,że ja się zapoznałem,tak z ustawą jak i z jej krytyką w samym Izraelu - bo na dobrą sprawę jej wejście w życie będzie najzwyklejszą cenzurą ograniczającą wolność! Wysokość kar nie ma tu nic do rzeczy!
                    • tstawiu Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 17:42
                      >> Jeśli jeden i praktycznie ten sam artykuł to dla Ciebie dużo(w dodatku pominięt
                      > y przez wszelkiej maści TV) to chyba jednak zamieszkujemy inne światy!
                      Jasne ,przecież to jest taki news że skandalem jest iż nie przerwano programów tv i audycji radiowych aby go podać!
                      Jakbyś nie zauważył przeważnie jest tak że różne media cytują te same informacje podawane przez określone agencje informacyjne (w tym przypadku PAP).Szukasz taniej sensacji.

> - W tym sęk ,że ja się zapoznałem,tak z ustawą jak i z jej krytyką w samym Izr
                      > aelu - bo na dobrą sprawę jej wejście w życie będzie najzwyklejszą cenzurą ogra
                      > niczającą wolność! Wysokość kar nie ma tu nic do rzeczy!

Na tym polega demokracja że są różne opinie,a opinie jej krytyków nie stanowią większości.Czytałeś tą ustawe?A co w niej jest niby "cenzurą"?bo mam wrażenie że nadal nie wiesz o czym piszesz.
                      • marek_boa Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 18:22
                        Skoro kneblowanie opozycyjnej prasy nie jest dla Ciebie cenzurą to o czym Ty do mnie Piszesz?! Bo czymże jest nakładanie obowiązkowych odszkodowań od kogoś kto nawołuje do bojkotowania pewnych grup towarów jak nie właśnie cenzurą?!
                        -Wypowiedź rzecznika prasowego Kadimy:"...Rząd Benjamina Natanjahu stał się zakładnikiem skrajnej prawicy i przekroczył cienką linię politycznej głupoty i braku odpowiedzialności za kraj..."!
                        - To już kolejny krok po złodziejskim zatrzymaniu zwrotu podatku Palestyńczykom pracującym w Izraelu jakiego dopuścił się Izraelski rząd ostatnimi czasy!
                        • tstawiu Re: Dzabal Taqsis, Syria... 17.07.11, 18:54
                          Nadal nie wiesz o czym piszesz.Ustawa ta jest wymierzona w Izraelczyków(obywateli Izraela) nawołujących do bojkotu izraelskich towarów.W przypadku gdy sąd stwierdzi że postawa taka narazi np.izraelskich producentów na straty finansowe przyznawane jest odszkodowanie-nie pieprz o cenzurze bo nikt nie zabrania nikomu wyrażania własnych opinii-w Knessecie są m.in.partie arabskie które startują w wolnych wyborach.Mogą wyrażać swoje opinie praktycznie bez przeszkód mimo że często są to opinie nawołujące do likwidacji Izraela i bojkotu TOTALNEGO wszelkich zraelskich towarów-i to w nich jest ta ustawa gł.wymierzona.Trudno żeby państwo tolerowało zachowania ,które narażają na straty finansowe izraelskich producentów.Bardzo wiele państw na świecie ma podobne akty prawne,w tym wiele europejskich.
    • mosze_zblisko_daleka Re: "Bliski Wschod" -hizbule... 18.07.11, 12:33
      Na kilka dni przed wyborami w Turcji byl wybuch bomby i 8 ludzi zostalo rannych.
      Wszyscy mysleli ze to robota PKK. Nikt nie przyznal sie do tego (PKK mowia zawsze jesli jest to ich robota) Teraz juz jest wiadome ze to hizbule narobili na rozkaz patronow z Teheranu, chcac zabic konsula izraelskiego w Istanbulu jako zemsta za zabicie inzyniera atomowego w Teheranie Masuda Al Mahmadi...
    • mosze_zblisko_daleka Re: "Bliski Wschod" - Persja 20.07.11, 07:34
      Ze strąciła bezpopowiec w regionie Kom (nuklearne plantacje)

hamsayeh.net/world/959-iran-shot-down-a-us-spy-plane-in-central-parts-of-the-country.html
      www.iranwpd.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=1948:us-surveillance-drone-shot-down-over-nuke-site&Itemid=65
    • mosze_zblisko_daleka "Bliski Wschód" Liban-Syria-Scud 21.07.11, 21:53
      Prawie 50 lat temu był na świecie kryzys USA-Kuba-Rosja (Paz-Lis 1962) świat na kilka dni zatrzymał oddech.

pl.wikipedia.org/wiki/Kryzys_kuba%C5%84ski
      Teraz jest podobne... Syria przeniosła 9 rakiet SCUD-D do Libanu. Hizbule to pierwsza grupa terrorystyczna na świecie, która posiada podobne rakiety co maja zasięg 300km.

pl.wikipedia.org/wiki/R-11
      • dirloff Re: Teheran - fizyka... 28.07.11, 23:14
        Dariusz Rezaee-Nejad:
        www.konservat.pl/?sp=art&art=1386&path=arty2011#nc

Zastanawia mnie coś...
        Ta słabość irańskiego wywiadu, a raczej kontrwywiadu, pozwalającego tak wielce rozbestwić się izraelskiemu komando, które cyklicznie, od kilku lat wykańcza irańskich naukowców. W stolicy państwa irańskiego. To jakaś groteska. Po kilku udanych mordach powinni już dawno temu kluczowych naukowców osiedlić w jakiejś ochranianej dzielnicy czy kondominium. Z kamerami i dyżurującą grupą pościgową komandosów.
        Zaczynam podejrzewać, że Izrael ma w Iranie wysoko postawione wtyki lub ciche przyzwolenie którejś z silniejszych frakcji, obawiającej się udanego zakończenia irańskiego programu nuklearnego i wyprodukowania zarówno głowic, jak i ich nośników. Taki sabotaż w obawie przed nuklearną wojną z Izraelem i w konsekwencji zagładą Iranu...
    • mosze_zblisko_daleka Jordania. 28.07.11, 07:08
      Tym razem o Jordanii. Wiadomości przychodzą ze nie dobre rzeczy dzieją się u naszego sąsiada.Jest duża korupcja i zamieszki:

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=k2MC0peL3Dw
      • dirloff Re: Jordania. 28.07.11, 23:06
        W Jordanii to protestują od dawna. Tak jakoś od kiedy fala protestów dotarła także do Syrii i Omanu. Jordańska dynastia Haszymidów (chyba dobrze pamiętam nazwę), chcąc ratować tron, wymieniła rząd i zapowiedziała reformy (w tym państwową obniżkę cen i dotacje do żywności). Problem w tym, że tam najmocniej protestowali radykałowie islamscy, a nie liberałowie-demokraci. Do tego ciągły problem dużej mniejszości narodowej w postaci Palestyńczyków. Z dwojga złego już lepsza obecna oświecona i prozachodnia dynastia.
    • mosze_zblisko_daleka "Bliski Wschod" - Persja... 28.07.11, 12:49
      W miescie Rafsandzan, jest wodospad w srodku miasta kiedy spadaja deszcze:

www.enduringamerica.com/home/2011/7/28/iran-snapshot-when-a-highway-becomes-a-waterway-france24.html
      Moi drodzy to nie smiech, to smutne. Widzialem jak w Polsce zrobili autostrade a w srodku stal slup elektryczny...

W Jerozolimie jest duzy most na ktorym nikt nie idzie - jest poprostu niepotrzebny... ;-)
        • mosze_zblisko_daleka Niestety, to prawda... 28.07.11, 23:30
          Wiec to tak. One są żołnierki, ich obowiązek jest patrzeć sie przez ekran i oglądać dzień i noc co dzieje sie po drugiej stronie granicy. Ich warunki są okropne. Siedzią godzinami, nawet nie mogą iść do toalety i tez nikt nie zmienił ich. Nie maja dobrego miejsca gdzie wypocząć/spać.
          Jedzenie tez nie tak...
          Ombudsman, już napisał swój raport dawno mówiąc ze potrzeba natychmiast zmienić ich warunki służby i wypoczynku. Ale jak to mówi sie : "gadaj do ściany"...

Wiec co zrobiły te biedne? Mały sabotaż i ekrany przestały pracować i tak one mogły wypocząć... W tym czasie granice Izraela nie były kontrolowane, OP myślało ze wszystko jest OK.Na granicy były patrole, myśląc ze "Oczy Narodu" pilnują ich od ataku...

Pisalem (tak myślę) obiektywnie jak tylko mogłem. Teraz prowadzi sie sad i grozi im długie wiezienie.
    • chronski Re: "Bliski Wschod" 28.07.11, 23:15
      Niech Izrael niczego się nie obawia.My Polacy jak i po części cała Europa jesteśmy z Wami
      Nie pozwolimy żeby Wam się stała krzywda-nawet kosztem wojny.
      Kość z kości krew z krwi-jesteśmy braćmi na dobre i złe.
    • mosze_zblisko_daleka "Bliski Wschod" - Katar 29.07.11, 16:19
      www.jpnews-sy.com/ar/news.php?id=29115
      Al-Manar: Izraelskie samoloty bojowe lądowania w Katarze

Podziel się |

Jouhina Aktualności:

Potwierdziły dobrze poinformowane źródła powiedział Al-Manar że izraelskie samoloty bojowe wylądował pod koniec ubiegłego tygodnia w wojskowych baz lotniczych w kraju okupowanym.

Źródeł wynika, że ​​ten niebezpieczny rozwój nastąpił po spotkaniu z załogą strategicznego amerykańsko-izraelski wspólne, które odbyło się na początku tego samego tygodnia w Tel Awiwie.

Warto zauważyć, że istnieją silne więzi między Katarem i Izraela i że koordynacja w zakresie bezpieczeństwa między obu krajami w zaawansowanym stadium i stale wzmacniane, i spotkał się i spotkania utrzymywał się na wszystkich szczeblach politycznych, wojskowych, bezpieczeństwa i stosunków gospodarczych między Doha i Tel Awiwie.
      • anton_pl Re: "Bliski Wschód" - Liban 31.07.11, 11:05
        Ani słowa w naszych mediach o tym nie było, Bóg mi swiatkiem, nie mówili też nic o tej dymisji całego naczelstwa armii tureckiej, jakbym w internecie nie znalazł to maja wiedza byłaby na poziomie chłopa pańszczyźnianego, takie mamy media...
        • marek_boa Re: "Bliski Wschód" - Liban 31.07.11, 11:24
          Bo to Anton mało medialne wydarzenie! O katastrofie statku wycieczkowego na Wołdze pisały wszystkie media a o katastrofie statku Tureckiego z 200 osobami na pokładzie informacja mi tylko mignęła a teraz w ogóle nie mogę na ten temat nic znaleźć!
          -Pozdrawiam!
          • anton_pl Re: "Bliski Wschód" - Liban 31.07.11, 16:33
            Masz rację Marek - te nasze media bardzo antyrosyjskie, w Norwegii facet prawie 100 osób wystrzelał ale w naszych mediach o błędach policji norweskiej ani słowa, a łódka dziurawa, pilot helikoptera na urlopie, budynki rządowe nie strzeżone - ale nasze media że to społeczeństwo otwarte itp. pierdoły, a jak coś się w Rosji stanie to już lecą żeby ugryźć...
            Pozdrawiam!
    • mosze_zblisko_daleka "Kapanie"... 05.08.11, 11:33
      Już od 2 tyg. jest na granicy z Gaza "kapanie" Kasamów, Gradów i moździerzy.
      Tylko wczoraj spadły 2 Grady w okolicy Kirjat Gat nie wyprawiając straty i szkody.
      Jak zawsze w mediach nic, ale jak będzie odwet "nie umiarkowany" to wszyscy obudza się.

pl.wikipedia.org/wiki/Kirjat_Gat
      • odyn06 Re: perskie kommando... 08.08.11, 12:40
        Ech! Czasy się zmieniają.
        Dawno temu kaptan schodził ze statku ostatni, a teraz?
        Kiedy na Morzu śródziemnym powoli tonął włoski wycieczkowiec, to załoga, z kapitanem na czele jako pierwsza wskoczyła do szalup i się oddaliła pozostawiając wycieczkowiczów na łasce służb ratunkowych.
        Dzielny - jak Włoch - chciałoby się powiedzieć.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka