Dodaj do ulubionych

Mały Książę 8+

06.01.15, 12:16
Mały Książę: Stwórz mi planetę, to prosta gra "rodzinna" dla 2 do 5 osób. Zadaniem graczy jest stworzenie planety i uzyskanie jak największej ilości punktów. Na kafelkach (4 rodzaje) znajdują się różne elementy które wpływają na punktację naszych planet. Postaci, które układamy w 4 narożnikach naszej planety także sprawiają, że poszczególne rośliny, przedmioty czy zwierzęta mają różną wartość punktową. Rozgrywka ma 16 rund, podczas których wybieramy kafelek pasujący do naszej planety.
Gra przeznaczona od 8 lat i ten wiek wydaje mi się odpowiedni, młodsze dziecko może mieć trudności z podliczaniem.
W naszym domu cały czas chętnie wyciągana. Lubimy ją za proste zasady, czas rozgrywki (20-25 minut) i oczywiście za przepiękne wykonanie.
Obserwuj wątek
    • gopio1 Re: Mały Książę 8+ 07.01.15, 15:02
      Mamy od roku i po pierwszym zachwycie (szczególnie grafiką) nie ma chętnych. Ja ją bardzo lubię, ale ani mąż ani dzieci nie chcą ze mną grać - wolą już coś bardziej wymagającego. Dlatego moim zdaniem to gra dobra w przedziale 6-9 lat, ewentualnie dla starszych, ale mniej zaawansowanych graczy. Czasem namawiam jakieś znajome dzieciaki, jak się u nas w domu pojawią (9-12 lat) - zagrają raz, ale bez większego entuzjazmu. Nad czym boleję, bo mnie się bardzo podoba. Może dlatego, że mam olbrzymi sentyment do Małego Księcia...

W rozgrywce dla dwóch osób zmieniliśmy zasady i każdy układa równocześnie po 2 planety, potem sumujemy punkty. Daje to większe pole manewru w rozmieszczaniu np. baobabów.

Oczywiście obowiązkowo należy znać książkę! Dopiero wtedy tajemnicze skrzyneczki, baobaby i wulkany nabierają znaczenia wink
      • sylwina76 Re: Mały Książę 8+ 07.01.15, 18:39
        Oboje z mężem również mamy ogromny sentyment do tej książki, Dzieci jeszcze nie znają, ale to nie przeszkadza im w grze smile We dwójkę nie graliśmy. My akurat nie jesteśmy jakimiś zaawansowanymi graczami, ja wręcz nie cierpię dłuuugich strategii,
          • sylwina76 Re: Mały Książę 8+ 08.01.15, 12:29
            Myślę, ze tak : ) Trochę liczenia na końcu, im więcej postaci ma gracz, tym liczenie trudniejsze. Pomocą przy podliczaniu [punktów może być tor punktacji z tyłu pudełka - my nigdy nie używamy, ale podobno jest pomocny.
            • anatewka11 Re: Mały Książę 8+ 09.01.15, 19:54
              Ja też uwielbiam tę grę, chyba głównie przez sentyment. Dzieciom (11 i 8) się podoba ale z powodu dużej ilości gier w domu często wybierają jednak inne. Moim zdaniem młodsze dzieci spokojnie załapią zasady a w podliczaniu można je wyręczyć. Grałam kilka razy z 5-latką i dała radę.
              Moje dzieci dzięki tej grze przeczytały Małego Księcia smile
              • franula Re: Mały Książę 8+ 28.07.15, 15:19
                Można spokojnie grac bez super umiejętności liczenia niejako na wyczucie.
                Myślę że dziecko po 1 razie może się zniechęcić, bo pewnych rzeczy np. przewidywania jakie postaci pojawia się w trakcie trzeba się dopiero nauczyć. Zatem gra nie trudna ale smakuje dopiero po kilku razachsmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka