say69mat
13.05.14, 10:53
... Ukraińska wolta Orbana:
/.../Węgrzy, którzy mieszkają na terytorium Ukrainy, powinni otrzymać autonomię i podwójne obywatelstwo. Takie oczekiwania pod adresem Kijowa przedstawił w parlamencie węgierskim premier Viktor Orban./.../
/.../ - Sytuacja 200 tys. etnicznych Węgrów, którzy żyją na Ukrainie, nadaje temu problemowi szczególnej ostrości. Węgierska wspólnota powinna tam otrzymać podwójne obywatelstwo, wszelkie prawa narodowej społeczności, a także powinna uzyskać możliwość samorządu - powiedział premier Węgier./.../
/.../ Jednak 9 kwietnia, na sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, węgierski delegat wystąpił w jednym froncie z przedstawicielami rosyjskiej delegacji. Węgier powiedział wtedy, że na Ukrainie działają "skryte siły", które próbują przejąć władzę. Dodał też, że Ukraina to "sztuczne państwo", w skład którego, w szczególności, wchodzi Zakarpacie, które przez wiele lat należało do Węgier./.../
Wydaje się, że kto jak kto ale Węgrzy powinni być szczególnie wyczuleni na kwestie bycia ofiarą imperialnych gier aranżowanych twórczym dziełem Federacji Rosyjskiej. A tu widzimy pełnię interoperacyjności politycznej i intelektualnej współpracy. No cóż ... chyba należy współczuć Madziarom przywództwa politycznego. I obiektu fascynacji naszych elit politycznych!!!
k'link:www.tvn24.pl/orban-korzysta-ze-slabosci-ukrainy-zada-autonomii-dla-zakarpackich-wegrow,427692,s.html