Dodaj do ulubionych

Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na PL.

04.06.22, 07:22
Mechanizm forum blokuje publikację pełnego linku. Może uda się wkleić go inaczej w następnym poście.

Najpierw artykuł o problemach ewentualnej dostawy Harpoonów (tudzież NSM) dla Ukrainy, a później długa dyskusja w komentarzach. Wszystko po angielsku, nie trzeba więc męczyć się z odkodowywaniem cyrylicy.

Z początkowej dyskusji o dostawie zachodnich pocisków, przez sprawę zniszczenia Moskwy, szybko przeradza się w temat "wyzwolenia Odessy i Mikołajowa". Naprawdę "wyzwolenia" - oni naprawdę, autentycznie w to wierzą. Najpierw ma zostać wyzwolony Donbas, a później wyzwolona ma zostać Odessa.

Później przez walkę "z jedną amerykańską dywizją w Polsce", dyskusja przeradza się w atak na Polskę, na którą wystarczyć mają siły Białorusi "z naszą niewielką pomocą". Inni nieco prześmiewczo piszą "naprawdę wierzysz w atak 100 naszych "terminatorów" wyposażonych w Bao Feng walkie-talkies, przetoczy się przez całą Europę z tea jedną amerykańską dywizją?"

Inni jednak chcą ograniczyć się jedynie do Polski, ze wspaniałomyślną propozycją zwrotu Niemcom ziem, które zabrał im na rzecz Polski Stalin.

Po doczytaniu do połowy bardzo długiej dyskusji, nie mogę czytać dalej, bo na wymioty mi się zbiera. Dość przerażające jest jednak, że oni naprawdę w to wszystko wierzą co piszą. Dobrze jest poznać ich stan umysłu. Tu próbka na koniec.

Are you taking mind-expanding drugs?
Be careful with them.
We do not need to roll Europe with "Terminators".
But you can glaze.
If they insist.
At the so-called. There is no "state" of Ukraine at all. Do you know about it?
Legally, they have no territory.
For the demarcation of the borders was not carried out.
And the Russian Federation is the legal successor of the USSR / RI. So this pseudo-state is located on the Russian Land. On the property of the Russian State.
So Russia is in its legal rights.
But the Kyiv Junta - no.
Impostors, terrorists and usurpers.
So everything is done right.
Obserwuj wątek
    • bmc3i Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 07:25
      en topwar ru/196684-rakety-harpoon-i-nsm-dlja-ukrainy-nereshennye-voprosy-i-somnitelnye-perspektivy.html.

      po en i przed ru należy wstawić kropki zamiast spacji.
      • stary_chinczyk Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 03:09
        > en topwar ru/196684-rakety-harpoon-i-nsm-dlja-ukrainy-nereshennye-voprosy-i-som
        > nitelnye-perspektivy.html.
        >
        > po en i przed ru należy wstawić kropki zamiast spacji.

        Zdziwiony nie jestem. Podejście Zachodu do Rosji jest totalnie błędne. Nie wystarczy myśleć jak się przed Rosją obronić. Należy myśleć jak Rosję zniszczyć.
        Na świecie nie ma miejsca na dwa pokojowo funkcjonujące obok siebie systemy ustroje: demokrację i totalitaryzm. Albo świat zostanie zdominowany przez jeden, albo przez drugi. Wybór należy do nas.
        I jak na razie, świadomie czy nieświadomie wybieramy totalitaryzm.
    • bmc3i Notabene 04.06.22, 07:34
      bmc3i napisał:


      > Później przez walkę "z jedną amerykańską dywizją w Polsce", dyskusja przeradza
      > się w atak na Polskę, na którą wystarczyć mają siły Białorusi "z naszą niewielk
      > ą pomocą". Inni nieco prześmiewczo piszą "naprawdę wierzysz w atak 100 naszych
      > "terminatorów" wyposażonych w Bao Feng walkie-talkies, przetoczy się przez całą
      > Europę z tea jedną amerykańską dywizją?"
      >
      > Inni jednak chcą ograniczyć się jedynie do Polski, ze wspaniałomyślną propozycj
      > ą zwrotu Niemcom ziem, które zabrał im na rzecz Polski Stalin.


      Rozmawiałem dziś z jakimś Uzbekiem - gdy dowiedział się, że jestem z Polski, powiedział mi, że w swoim zakładzie fryzjerskim rozmawiał z jakimś Rosjaninem, który oświadczył mu, że Polska będzie następna.
    • menel13 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 07:53
      topwar.ru/196684-rakety-harpoon-i-nsm-dlja-ukrainy-nereshennye-voprosy-i-somnitelnye-perspektivy.html
    • tanebo001 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 08:41
      I dobrze! Niech zaatakują. Trzeba wybić ruskie świnie do nogi...
      • bmc3i Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 08:52
        tanebo001 napisał:

        > I dobrze! Niech zaatakują. Trzeba wybić ruskie świnie do nogi...
        >


        Och tam, oni twierdzą że na Polskę wystarczą jedynie wojska białoruskie, z niewielką jedynie ich pomocą. Bardzo długa dyskusja, dużo koentujacych i dosłownie żadnego głosu rozsądku, żadnych wątpliwości, choćby cienia.
        Zachdonie i polskie media twierdzą
        • bmc3i Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 08:53
          bmc3i napisał:

          > tanebo001 napisał:
          >
          > > I dobrze! Niech zaatakują. Trzeba wybić ruskie świnie do nogi...
          > >
          >
          >
          > Och tam, oni twierdzą że na Polskę wystarczą jedynie wojska białoruskie, z niew
          > ielką jedynie ich pomocą. Bardzo długa dyskusja, dużo koentujacych i dosłownie
          > żadnego głosu rozsądku, żadnych wątpliwości, choćby cienia.
          > Zachdonie i polskie media twierdzą

          [samo się wysłało zbyt szybko]

          ... zachodnie media twierdza że ponad 80% Rosjan popiera to co co robi Putin an Ukrainie. I chyba tak właśnie wygląda to poparcie jak na tym forum
        • stasi1 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 11:50
          Przecież sam napisałeś że ktoś napomknął ,,Inni nieco prześmiewczo piszą "naprawdę wierzysz w atak 100 naszych "terminatorów" wyposażonych w Bao Feng walkie-talkies, przetoczy się przez całą Europę z tea jedną amerykańską dywizją?"" Jednak były te głosy rozsądku. Co do tego fryzjera to w Polsce też są tacy co wierzą w bajki Macierewicza. Ci wierzą że Rosja wszystko podbije
          • stary_chinczyk Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 03:05
            > Przecież sam napisałeś że ktoś napomknął ,,Inni nieco prześmiewczo piszą "napra
            > wdę wierzysz w atak 100 naszych "terminatorów" wyposażonych w Bao Feng walkie-t
            > alkies, przetoczy się przez całą Europę z tea jedną amerykańską dywizją?"" Jedn
            > ak były te głosy rozsądku. Co do tego fryzjera to w Polsce też są tacy co wierz
            > ą w bajki Macierewicza. Ci wierzą że Rosja wszystko podbije

            Nie porównywałbym jednak Rosji do Polski czy innych państw Zachodu. Skrajności są wszędzie. Ale wieki tradycji i pranie mózgu w jedynie słusznych, popierających Kreml mediach, robi swoje. Większość Rosjan popiera Putina i jest przekonana o słuszności wojny na Ukrainie.
            • bmc3i Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 04:15
              stary_chinczyk napisał:

              > > Przecież sam napisałeś że ktoś napomknął ,,Inni nieco prześmiewczo piszą
              > "napra
              > > wdę wierzysz w atak 100 naszych "terminatorów" wyposażonych w Bao Feng wa
              > lkie-t
              > > alkies, przetoczy się przez całą Europę z tea jedną amerykańską dywizją?"
              > " Jedn
              > > ak były te głosy rozsądku. Co do tego fryzjera to w Polsce też są tacy co
              > wierz
              > > ą w bajki Macierewicza. Ci wierzą że Rosja wszystko podbije
              >
              > Nie porównywałbym jednak Rosji do Polski czy innych państw Zachodu. Skrajności
              > są wszędzie. Ale wieki tradycji i pranie mózgu w jedynie słusznych, popierający
              > ch Kreml mediach, robi swoje. Większość Rosjan popiera Putina i jest przekonana
              > o słuszności wojny na Ukrainie.


              Od razu pomyślałem sobie o tych badaniach, o których zachodnie media pisza, że 80% Rosjan popiera inwazję. Na tym forum doskonale znajduje to potwierdzenie.
            • stasi1 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 07.06.22, 18:31
              A czym się rosja różni od Polski? Jeszcze 10 lat temu ludzie na forum pisali że Polacy nie dali by się tak zniewolić jak rosjanie. I co? Kaczor robi wszystko to co putin tylko trochę z opóźnieniem, bo później zaczął i większość Polaków jest z tego zadowolona.
              • menel13 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 07.06.22, 19:00
                A kto ci broni zagłosować na tuska?
                • stasi1 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 09.06.22, 10:57
                  Taki sam człowiek jak ty mówi że w Rosji jest wszystko w porządku bo kto broni głosować na nawalnego?
                  • menel13 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 09.06.22, 12:36
                    Twierdzisz że pisiory sfałszowali wybory?
                    • stasi1 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 13.06.22, 09:33
                      Nie, nie twierdzę tego. Ale z uczciwością to oni nie chodzą w parze. Putin też podobno nie fałszuje wyborów
    • gangut Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 10:43
      Rosyjskie forum po angielsku? Hmmm...
      • maxikasek Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 13:55
        Po rosyjsku, ale z automatycznym translatorem. Bez "en." na początku jest po rosyjsku
    • maxikasek Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 13:51
      Myślę, że znajdziesz podobne dyskusje u nas z zajmowaniem Kaliningradu, Lwowa czy słowianskich ziem do Łaby itp
      • krzy-czy Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 18:08
        no, np.na forum kraj, świat i paru innych wolacy już dochgodzą do uralu.
        • odyn06 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 19:32
          No i co z tego wynika?
          Nic!
        • bmc3i Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 04.06.22, 20:01
          krzy-czy napisał:

          > no, np.na forum kraj, świat i paru innych wolacy już dochgodzą do uralu.

          Na forum ktorevl wskazalem, nie paru lecz wszyscy
          • ignorant11 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 06.06.22, 00:03
            bmc3i napisał:

            > krzy-czy napisał:
            >
            > > no, np.na forum kraj, świat i paru innych wolacy już dochgodzą do uralu.
            >
            > Na forum ktorevl wskazalem, nie paru lecz wszyscy

            Ale NAsi dojda do Uralu a kacapy maja problem z forsowaniem pojedynczej rzeki:)))
      • bmc3i Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 04:17
        maxikasek napisał:

        > Myślę, że znajdziesz podobne dyskusje u nas z zajmowaniem Kaliningradu, Lwowa c
        > zy słowianskich ziem do Łaby itp


        Nie, nie znajdziesz. Na polskich formach nie ma dyskusji w których kilkudziesięciu dyskutantów jak jeden mąż popierałoby inwazję, aneksję, i jakby tu naj najbardziej upodlić i zniszczyć najechany przez Polskę kraj.
        • maxikasek Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 22:41
          "Nie, nie znajdziesz. Na polskich formach nie ma dyskusji w których kilkudziesięciu dyskutantów jak jeden mąż popierałoby inwazję, aneksję, i jakby tu naj najbardziej upodlić i zniszczyć najechany przez Polskę kraj."
          Patrząc po dyskusjach na Fejsie, gdzie w komentarzach większośc już zdobywa Moskwę, to do całości brakuje tylko tego by moderator usuwał głosy przeciwne.
          A byłem kiedyś na jednym takim forum histerycznym, gdzie moderatorzy kasowali posty osób mających odmienne zdanie i obrażający ich w privach. ;-)
    • stary_chinczyk Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 16:30
      A z drugiej strony mamy takie kwiatki. I kto mi powie że Macron nie jest zwykłym śmieciem trzymającym stronę Rosji ?
      • odyn06 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 16:47
        Zgoda. Macron trzyma stronę Rosji. Popiskuje o Putinie, ale stara się znaleźć „honorowe” wyjście dla agresora.
        Obok Niemiec, Francja zachowuje się równie obrzydliwie w sprawie agresji Rosji na Ukrainę.
        Dziwi mnie trochę cisza w Waszyngtonie.
        • stary_chinczyk Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 19:14
          > Dziwi mnie trochę cisza w Waszyngtonie.

          Waszyngton działa chaotycznie nie poniżaj swoich możliwości. Są dostawy broni, sankcje itp. Ale nie ma żadnego planu na pokonanie systemów totalitarnych w Rosji czy Chinach. Nie ma nawet namiastki działań jakie w latach 80 podjęła administracja Reagana. A dzisiaj jest to po prostu konieczne. Na początek trzeba absolutnie spolaryzować kraje zachodu i Rosję. Albo jesteś z nami albo przeciw nam.
          • menel13 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 19:22
            stary_chinczyk napisał:


            > Ale nie ma żadnego planu na pokonanie systemów totalitarnych w Ros
            > ji czy Chinach.
            >
            A niby skąd my to możemy wiedzieć? Puki co wszystko się dla US ładnie układa. Przypadek? Nie sądzę.
            • ignorant11 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 22:26
              menel13 napisała:

              > stary_chinczyk napisał:
              >
              >
              > > Ale nie ma żadnego planu na pokonanie systemów totalitarnych w Ros
              > > ji czy Chinach.
              > >
              > A niby skąd my to możemy wiedzieć? Puki co wszystko się dla US ładnie układa. P
              > rzypadek? Nie sądzę.



              Wyglada NATO, ze kacapy przegrywaja...
          • kstmrv Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 22:49
            stary_chinczyk napisał:

            > Waszyngton działa chaotycznie nie poniżaj swoich możliwości. Są dostawy broni,
            > sankcje itp. Ale nie ma żadnego planu na pokonanie systemów totalitarnych w Ros
            > ji czy Chinach. Nie ma nawet namiastki działań jakie w latach 80 podjęła admini
            > stracja Reagana.


            Ależ są. W latach 80-tych ruscy przegrali zimną wojnę z USA, wojnę w Afganistanie i splajtowali gospodarczo. Obecnie jest to samo, ruscy stracili przez 3 miesiące wojny na Ukrainie więcej żołnierzy niż przez 10 lat w Afganistanie, stracili mnóstwo sprzętu wojskowego, a sankcje i embargo na surowce dobiją ich gospodarkę. Kolejna sprawa to rosyjska demografia, która jest coraz słabsza, podobnie jak chińska.
            • ignorant11 Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 05.06.22, 23:41
              kstmrv napisał:


              > Ależ są. W latach 80-tych ruscy przegrali zimną wojnę z USA, wojnę w Afganistan
              > ie i splajtowali gospodarczo. Obecnie jest to samo, ruscy stracili przez 3 mies
              > iące wojny na Ukrainie więcej żołnierzy niż przez 10 lat w Afganistanie, straci
              > li mnóstwo sprzętu wojskowego, a sankcje i embargo na surowce dobiją ich gospod
              > arkę. Kolejna sprawa to rosyjska demografia, która jest coraz słabsza, podobnie
              > jak chińska.

              Tak to wojna równiez gospodarcza. Ukraina jest spierana przez cały swiat, a kacapy sa osamotnieni, Owszem rope moga sprzedać dalej niz na Zachód ale wtedy znacznie taniej. Z gazem jest odwrotnie najdrozej w Azji ale nie maja jak przesłac. I oczywiscie gdy beda sprzedawali innym to mniej i za niższa cene. Nie kupia tez najbardziej zaawansowanych komponentow chyba, ze chińszczyzne...
              Tak czy inaczej czeka ich załamanie, szczególnie po uwolnieniu irańskiej i wenezuelskiej ropy. Moze tez Biden przyjdzie po rozum do głowy i odblokuje restrykcje na amerykańskie weglowodory.
              • bmc3i Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 06.06.22, 00:52
                ignorant11 napisał:

                > kstmrv napisał:
                >
                >
                > > Ależ są. W latach 80-tych ruscy przegrali zimną wojnę z USA, wojnę w Afga
                > nistan
                > > ie i splajtowali gospodarczo. Obecnie jest to samo, ruscy stracili przez
                > 3 mies
                > > iące wojny na Ukrainie więcej żołnierzy niż przez 10 lat w Afganistanie,
                > straci
                > > li mnóstwo sprzętu wojskowego, a sankcje i embargo na surowce dobiją ich
                > gospod
                > > arkę. Kolejna sprawa to rosyjska demografia, która jest coraz słabsza, po
                > dobnie
                > > jak chińska.
                >
                > Tak to wojna równiez gospodarcza. Ukraina jest spierana przez cały swiat, a kac
                > apy sa osamotnieni, Owszem rope moga sprzedać dalej niz na Zachód ale wtedy zna
                > cznie taniej.


                Nie bardzo mogą. Chińskie rafinerie nie są przygotowane technologicznie do rafinacji zasiarczonego Uralsa, a do Indii nie mają jak dowieźć ropy, wobec embarga UE na ubezpieczenia ruskiego frachtu morskiego. Do Chin zresztą tez nie mają jak dostarczyć. To samo zresztą dotyczy transportu gazu.

                • maxikasek Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 06.06.22, 19:21
                  "Nie bardzo mogą. Chińskie rafinerie nie są przygotowane technologicznie do rafinacji zasiarczonego Uralsa, a do Indii nie mają jak dowieźć ropy, wobec embarga UE na ubezpieczenia ruskiego frachtu morskiego. Do Chin zresztą tez nie mają jak dostarczyć. To samo zresztą dotyczy transportu gazu."
                  Indie ponad trzykrotnie zwiększyły zakup rosyjskiej ropy. CHiny też zwięszają zakupy ropy- czemu mają nie korzystać.
                  Embargo na ubezpieczenia spowodują jedynie , że rosyjskie statki nie będą zawijac do portów UE i UK- czego już nie robią.Ograniczy to też chętnych do przewou rosyjskiej ropy- ale tak jak dziś cichaczem Grecja i Cypr przemycają rosyjską ropę- tek pewnie będą robić to dalej.
                  Od miesiąca wody terytorialne ROsji, a także Rumunii, Ukrainy i Gruzji zaostały uznanę za strefę ryzyka- ro ozancza że ubezpieczenie statku wynosi 10% jego wartości.
                  W jednym z periodyków podali taki kosztorys- wynajem tankowca 1 mln baryłek na tranposrt w Noworosyjska do Włoch kosztuje 3,5 mln $ (wzrost z 700 tys.), Ubezpieczenie dla statku o wartości 50 mln $- to 5 mln $. Wynajmujący na jednym transporcie zarabia 20 mln $ na czysto.
                  Chętni będą. Od wielkich handel rosyjską ropą przejęły "firmy-słupy" zarejestrowane w Genewie czy DUbaju.
                  Orlen w marcu na transporcie 700 tys. baryłek Urala zarobił ok. 17-18 mln $
                  • bmc3i Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 06.06.22, 19:32
                    maxikasek napisał:

                    > "Nie bardzo mogą. Chińskie rafinerie nie są przygotowane technologicznie do raf
                    > inacji zasiarczonego Uralsa, a do Indii nie mają jak dowieźć ropy, wobec embarg
                    > a UE na ubezpieczenia ruskiego frachtu morskiego. Do Chin zresztą tez nie mają
                    > jak dostarczyć. To samo zresztą dotyczy transportu gazu."
                    > Indie ponad trzykrotnie zwiększyły zakup rosyjskiej ropy. CHiny też zwięszają
                    > zakupy ropy- czemu mają nie korzystać.
                    > Embargo na ubezpieczenia spowodują jedynie , że rosyjskie statki nie będą zawij
                    > ac do portów UE i UK- czego już nie robią.Ograniczy to też chętnych do przewou

                    Nie, embargo na ubezpueczenia spowoduje ze żadna europejska firma ubezpieczeniowa nie ma prawa ubezpieczyć ruskiego cargo. A to europejskie firmy ubezpieczeniowe sa najwieksze na swiecie, i ubezpieczaja niemal czy tez praktycznie kazdy shipment.
                    • bmc3i Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 06.06.22, 19:52
                      bmc3i napisał:

                      > maxikasek napisał:
                      >

                      > Nie, embargo na ubezpueczenia spowoduje ze żadna europejska firma ubezpieczenio
                      > wa nie ma prawa ubezpieczyć ruskiego cargo. A to europejskie firmy ubezpieczeni
                      > owe sa najwieksze na swiecie, i ubezpieczaja niemal czy tez praktycznie kazdy s
                      > hipment.

                      A nawet jak nie bezpośrednio, to przez reasekurację.
          • bmc3i Re: Forum orków o Harpoonach, Odessie i ataku na 06.06.22, 00:48
            stary_chinczyk napisał:

            > > Dziwi mnie trochę cisza w Waszyngtonie.
            >
            > Waszyngton działa chaotycznie nie poniżaj swoich możliwości. Są dostawy broni,
            > sankcje itp. Ale nie ma żadnego planu na pokonanie systemów totalitarnych w Ros
            > ji czy Chinach. Nie ma nawet namiastki działań jakie w latach 80 podjęła admini
            > stracja Reagana. A dzisiaj jest to po prostu konieczne. Na początek trzeba abso
            > lutnie spolaryzować kraje zachodu i Rosję. Albo jesteś z nami albo przeciw nam.
            >


            W latach 80., Reagan miał łatwiej. Żelazna Kurtyna wisiała od 40 lat, i nikt nie miał na zachodzie wątpliwości, gdzie leży imperium zła. Także w amerykańskich mediach głównego nurtu, nie było głosów o genialnym przywódcy ZSRR, ani "co nam do Europy, dlaczego mamy ich bronić?".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka