IP: *.ds.uni.wroc.pl 18.02.05, 13:43
ma ktoś moze jakieś linki do materiałów o służbie bezpieczeństwa najlepiej ze schyłku perelu? Cieżko coś wyszukac na necie bo informacje są albo szczątkowe albo silnie zideologizowane. Chodzi mi o strukturę, zadania i inne raczej obiektywne informację. Cieżko znaleźć coś poza opisem jacy to byli zbrodniarze. Jeśli nie ma nic w formie elektronicznej to może polecicie coś w formie książkowej.
Obserwuj wątek
    • Gość: Paul I P N n/t IP: *.lodz.mm.pl 18.02.05, 15:19
    • Gość: axx Re: UB, SB IP: *.155.popsite.net 19.02.05, 00:52
      W Internecie jest bardzo trudno cos trafic o sluzbach tajnych ,jawnych i dwuplciowych a w szczegolnosci o "siepaczach z bezpieki". Ale istnieje cala masa
      roznego rodzaju publikacji po przeczytaniu ktorych mozna troche temat rozwinac. Sporo wydawnictw ksiazkowych i powielaczowych drukowala zreszta sama
      SB wychodzac naprzeciw zapotrzebowaniu rynku. Oprocz wydawnictw SB byly jeszcze oficialne publikacje. I tak tygodnik w "Sluzbie Narodu" opisywal rozne
      ciekawe historie. Adresowany byl do pracownikow Milicji Obywatelskiej i taki tez poziom reprezentowal..
      Moze i nawet istnieje i to pod podobnym tytulem tym razem jako np."Policja Obywatelska", Inny poziom reprezentowaly i moze rowniez reprezentuja :Zeszyty
      Naukowe Akademii Spraw Wewnetrznych" Byla taka a moze i jest i obecnie. Czasami "Problemy Kryminalistyki".
      Obecnie Agencje rowniez cos wydaja. Wspomnienia napisane przez naszych najlepszych tj.Kiszczaka czy Jaruzelskiego a takze przez SB eckiego asa wywiadu
      pana Czechowicza. Andrzej Czechowicz-Siedem trudnych lat".
      Najwiecej informacji jest zapewnie w Archiwum Wolnej Europy. Mysle ze pamietasz" Fakty,Wydarzenia ,Opinie, przed mikrofonem Leszek Mayer, podaje tytuly
      dzisiejszych tematow, tajemniczy pozar Cedetu w Warszawie, moczarowcy znow na widowni". Mysle ze i w ambasadach (czytelnie) mozna cos poszukac.

      Z tych wszystkich jak rowniez niewymienionych mozna cos wybrac i ulozyc w calosc. Wymaga to czasu i zapewnie pieniedzy ale nie jest niemozliwe zwlaszcza ze
      bezrobocie wynosi ponad 20% i jest sporo naprawde wolnego czasu. Przy piwku mozna porozmawiac o kolejnej liscie tym razem Wildsteina.
      W podsumowaniu widac ze w ostatnich kilku latach nastapila prawdziwa fascynacja SB. Istnieje duze zainteresowanie opinii publicznej ta organizacja.
      Z czego to wynika. Niewatpliwie z faktu ze byla naprawde super.
      Prawdziwa kuznia kadr byl oczywiscie KUL. Siepacze z SB byli bardzo dobrze przygotowani i zapewnie sadzac po stronach obecnych Agencji nastepni siepacze
      beda jeszcze lepiej przygotowani. A za kilkanascie lat beda kolejne listy i moze nawet nowy Instytut.
      Sporo ksiazek w tym temacie wysypalo sie na rynek polski w latach siedemdziesiatych a dotyczyly Niemiec hitlerowskich. Zatem wszystko jest prost. W miejsce SD
      wstaw SB i bedziesz znal strukture SB. W miejsce KGB wstaw UB (ksiazki sovieckie) i wszystko jak na dloni bowiem byly to niedoscignione wzorce do
      nasladowania.
      No i przestroga dla kablujacych. Polskie sluzby tajne ,jawne i dwuplciowe to tylko taka nazwa. W rzeczywistosci to to jako jedyne same potrafia sie likwidowac. Tak
      bylo w 1939 r jak i obecnie. Wzorcem moze byc tutaj Anglia gdzie nikt nic nie otrzyma do wiadomosci ale kablujacy jest jednoczesnie kablowanym a o wszystkim wie
      Krolowa.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka