radca
09.09.05, 12:35
" Obiecanki cacanki i numer 112
EXB piet, Piątek, 9 Września 2005
Mimo zapowiedzi telefon ratunkowy 112 nie działa jak powinien. To kwestia
dwóch, trzech dni - obiecuje telekomunikacyjny monopolista.
Od miesięcy bydgoscy strażacy nie mogą doprosić się od TP SA podłączenia
numeru 112 pod właściwą centralę. Nie mają oni możliwości przełączania rozmów
do pogotowia ratunkowego, policji i straży miejskiej. W razie zgłaszanego
przez kogoś wypadku drogowego muszą odłożyć słuchawkę i wykręcić numer
telefonu pogotowia, policji lub kontaktować się za pośrednictwem systemu
Gopło. TP SA obiecywała, że od czwartku wszystko będzie jak należy. I nie
zadziałało.
- Obiecano, że w ciągu dwóch, trzech dni zostaniemy przyłączeni. Poczekamy,
zobaczymy - mówi Tomasz Płaczkowski, zastępca komendanta PSP w Bydgoszczy.
A my, sprawdzimy! "
- nie do wiary,czy to az tak skomplikowane ?
radca