Dodaj do ulubionych

Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu

19.01.09, 10:20
A jaką oglądalność ma ta stacja? Pół procenta widowni czy mniej?
Obawiam się, że znów "nasi dzielni PR-owcy" trafili jak kulą w płot.
Szkoda tylko, że znów za moje pieniądze...
Obserwuj wątek
    • 1a40 Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 10:26
      Katastrofa ! jak moga tzw.specjalisci,oficjalnie mowic,ze Bydgoszcz sie im nie
      kojarzy...wiecej takich tzw.specow...szkoda gadac.
    • piehemoth Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 10:33
      Dobrze, że taki program się realizuje, ale to tylko zasługa Polsatu. Gdyby
      miastem rządzili dobrzy gospodarze, skuteczność takiego info wzrosłaby
      przynajmniej 10-ciokrotnie.
    • lesiak111 Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 10:40
      To trzeba nie mieć kompletnie wyczucia, żeby promować miasto w
      najbrzydszym okresie roku. Szaro, mgliście , ponuro bez kawałka
      zieleni.
      To mogli wymyśleć tylko fachowcy od reklamy spod skrzydeł naszego
      wodza.
      Jedyne pocieszenie, że na szczęście tego prawie nikt nie ogląda.
      Średnia oglądalnoś Polsat news to około 10 tysięcy widzów z
      emerytami i dziećmi włącznie.
      Ciekawie ile wódz z kasy miasta wydał na ten żałosny pomysł. Po co
      takie naginanie mięśni w programie którego prawie nikt nie ogląda,
      jest mi ktoś to w stanie wytłumaczyć ?
      Jak znam życie ten rewolucyjny pomysł reklamowania miasta podsunął
      wodzowi specjalista od tv wicek maciek.
      • frych47 Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 11:03
        Ciekawe dlaczego w naszym mieście Polsat nie ma jeszcze stałego ośrodka
        regionalnego.
        • matomato Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 11:32
          Bo przygląda się rozwojowi sytuacji :)
          TORUŃ : TVN , TVN 24 , TVP , TRWAM .
          BYDGOSZCZ : TVP
          • matomato Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 11:34
            Z ośrodkami radiowymi jest podobnie !
            TORUŃ :RM ,RMF FM , PR
            BYDGOSZCZ :PR
          • frych47 Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 11:41
            Jerzy Wenderlich i nie tylko pilnuje żeby wszystkie media były w Toruniu.
            • matomato Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 11:44
              I chwała mu za to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
          • coooler1 Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 16:44
            matomato napisał:

            > Bo przygląda się rozwojowi sytuacji :)
            > TORUŃ : TVN , TVN 24 , TVP , TRWAM .

            Tvp Toruń to jedna albo dwie osoby.
            Tvn i Tvn24 połącz w jedno.
            Co do Trwam to nie komentuję. Ale tak, tak toruń to jest potęga!


            :)
    • matomato Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 10:55
      Rzeczywiście w Bydgoszczy do pokazania jest tylko Myślęcinek :)
      • frych47 Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 11:06
        A reporter Polsatu był zdziwiony, że takie małe miasto ma lotnisko międzynarodowe.

        Tylko Metropolia Bydgoska
        • bartdab Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 14:35
          faktycznie "małe"... sorry ale wiedza Polakow o Polsce i o Swiecie jest ostro
          przeceniana.
      • coooler1 Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 16:45
        zazdrościsz tego Myślęcinka. Wy takiego parku nie mieliście i nigdy
        nie będziecie mieli.
      • leszekad Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 19:26
        matomato napisał:

        > Rzeczywiście w Bydgoszczy do pokazania jest tylko Myślęcinek :)

        W Twoim Toruniu za to "dużo więcej" tylko starówka, a może aż starówka :)
    • pistolet13 ///// 19.01.09, 11:15
      TUTAJ MOŻNA POOGLĄDAĆ TROCHĘ BYDGOSZCZY. POLECAM:
      www.panoramio.com/user/926658
      • mago-111 Zaczynanie od d...y strony!!! 19.01.09, 11:26
        Ten co przyczynił się do powstania i rekomendował realizacje tego programu w
        Bydgoszczy ,ma nie tak pookładane pod sufitem.Jak można cokolwiek reklamować
        ,jeśli to na dobra sprawę powinno być jak najdalej tej reklamy.Innymi słowy
        robili dobre miny do zlej gry.Powinni pokazać naszą chorą codzienność i te
        problemy ,z którymi codziennie borykają się mieszkańcy.Powinni pokazać nieudolne
        władze które już dawno wyczerpały kredyt zaufania i są przypierani do muru przez
        tych co na nich glosowali.I czym tutaj się zachwycać???Robione wszystko pod
        publikę w celu jej manipulacji jak to pięknie jest w tej Bydgoszczy.Oni naprawdę
        myślą wszyscy że Bydgoszczanie to ułomy i nie potrafią rozgraniczać coś dobrego
        od złego!!!
        • amaya33 Re: Zaczynanie od d...y strony!!! 19.01.09, 12:36
          Ja nie mogę.. Znowu malkontentyzm.. dlatego Bydgoszcz nie może wyjść z
          zaścianka, bo ciągle ktoś woli biadolić i biadolić.. Jak na razie uśmiechanie
          się do złej gry jest najlepszą strategią pijarowską, jaką świat widział!!
          A uśmiechajmy się przed kamerami i wypromujmy nasze miasto w końcu.. Co??
          Kraków, Wrocław, Gdańsk nie mają "chorej codzienności i i tych problemów"??
          • niebieski.kapturek Re: Zaczynanie od d...y strony!!! 19.01.09, 12:57
            amaya33 ma całkowitą rację. O naszych dzisiejszych problemach sami za dwa lata nie będziemy pamiętac, każdy jakieś ma i po prostu sie je rozwiązuje.

            A światu warto mówic nie o dziurze w jezdni na takiej jednej ulicy czy o aroganckim urzędniku (choby w randze prezydenta) - tym właśnie "zabłysnął" kiedyś lokalny TVN, prawda? - tylko o mieście, o tym dlaczego je warto pokochac i co dobrego w ciągu przszło sześciu stuleci jego rozwoju tutaj powstało, co dobrego tu może powstac w przyszłości - a Bydgoszcz ma wręcz wyjątkowe możliwości pod tym względem.
            Dziś miasto jest programowo niszczone, ale to tylko bieżący problem, który trzeba rozwiązac i iśc dalej :)

            Tego typu programy to krok w dobrym kierunku.
    • aspat Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 13:14
      Od wielu lat władze miasta ( obecne i poprzednie ) usiłują z
      Bydgoszczy uczynić miasto turystyczne. Z oczywistych względów jest
      to syzyfowa praca i marnowanie publicznych pieniędzy . Dzieje się
      tak dlatego , że Bydgoszcz nigdy nie była i nie jest dla turystów
      atrakcyjna . Dlaczego ? Wymienione w artykule miejsca nie są na tyle
      interesujące aby przyciągały rzesze turystów . Wystarczy prześledzić
      ilość turystów odwiedzających Bydgoszcz aby się o tym przekonać.
      Pobliski Toruń ze swoim gotykiem na dotyk jest bezkonkurencyjny.
      To już lepszym pomysłem jest może budowanie skojarzeń w oparciu o
      sport , muzyke , operę ?
      Uważam , że Bydgoszcz zawsze kojarzyła się z silnym ośrodkiem
      przemysłowym i w tym kierunku nalezy iść. Zapraszać firmy żeby w
      Bydgoszczy inwestowały i budowały wizerunek miasta przemysłowego ,
      nowoczesnego , oferującego ludziom prace , dobre wykształcenie .
      Bydgoszcz przyjaznego dla swoich mieszkańców i tych którzy chcą tu
      zamieszkać .
      • niebieski.kapturek Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 13:37
        Nie do końca się z Tobą zgadzam. Cały ostatni akapit jest prawdą, budowanie skojarzeń z muzyką, teatrem, sportem, imprezami muzycznymi itp. to też dobry kierunek - tu zgoda.

        Natomiast powiedz mi, na czym polega turystyczna atrakcyjnośc np. Poznania? Moim zdaniem "tylko" na jakości utrzymania centrum, dobrej, trwającej od dziesięcioleci (!) promocji i jakości imprez i instytucji kulturalnych i gospodarczych ściągających tam ludzi.

        Bydgoszcz ma pdobne atuty, które po prostu trzeba zacząc systematycznie pielęgnowac i wykorzystywac. Dodatkowo mamy fantastyczny i unikalny węzeł wodny (+ Wyspa, Wenecja, zabytkowe śluzy, parki itp.), nie tylko piękny ale dający nam swoisty "monopol" w kraju w tyrystyce śródlądowej na wschód od Odry - także na wschód od Polski.

        Zwróc uwagę, że te statystyki o ilości turystów mają się nijak do rozwoju bazy hotelowej w miastach - to jakoś w Bydgoszczy najdłużej mamy hotele wielogwiazdkowe, mamy ich najwięcej, to tutaj powstał jedyny w regionie hotel pięciogwiazdkowy. O czym to świaczy? Chyba o stałym dopływie klientow, prawda? Tych z piniędzmi, nie wycieczek szkolnych. I nie ma znaczenia, czy są to turuyści wakacyjni, biznesowi, czy np. podróżujący do ośrodków kultury :)

        Te "oczywiste względy" i rzekoma nieatrakcyjnośc Bydgoszczy to po prostu propaganda wmuszana nam od lat przez ludzi Bydgoszczy szczerze nienawidzących i zawistnych o nią i wobec niej - czas już przestac jej słuachac i uprawiac to samobiczowanie się - tym robimy sobie najwięcej krzywdy.

        Przy dobrze wypromowanej Bydgoszczy Toruń stanie się ładnym uzupełnieniem, atrakcyjną ofertą na miłe popłudnie przy okazji wizyty w Bydgoszczy. Tylko trzeba to glośno powiedziec i nie dac się zakrzyczec, bo takie próby zawsze będą.
        • aspat Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 21.01.09, 11:07
          Z tego co mi wiadomo to Poznań targami stał i stoi. To przede
          wszystkim różnego rodzaju imprezy targowe o międzynarodowym zasięgu
          powodują ogromny napływ przedsiębiorców , ludzi biznesu i
          ciekawskich.
          Pamiętam ,że za komuny jako dzieciak jeździło się do Poznania na
          targi aby zobaczyć to okno na świat.
          Poza tym ilość muzeów , zabytków kultury z różnych okresów w
          istotny sposób jest większa niż w Bydgoszczy. Pod tym względem
          trudno się równać Bydgoszczy Poznaniowi. Takie są fakty i trudno z
          nimi polemizować.
          Na czym polega turystyczna atrakcyjnośc Poznania ?
          Na dużej i ciekawej ilości zabytków ; takich jak ;

          o Ratusz w Poznaniu - jeden z najsławniejszych przykładów
          świeckiego renesansu w kraju
          o Waga miejska w Poznaniu - rekonstrukcja renesansowego
          budynku zaprojektowanego przez G. B. di Quadro
          o Pręgierz w Poznaniu - późnogotycka kolumna, będąca
          dawniej miejscem kaźni
          o Odwach w Poznaniu - klasycystyczny budynek, służący
          obecnie celom muzealnym
          o Hotel Bazar w Poznaniu - ośrodek polskości w okresie
          zaborów
          o Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu - jedna z najstarszych
          bibliotek publicznych w kraju
          o Kolegium jezuickie w Poznaniu - dawna szkoła, służąca
          obecnie Urzędowi Miasta
          o Aula Uniwersytecka w Poznaniu - neorenesansowy gmach
          mieszczący wysoko cenioną salę koncertową
          o Collegium Maius w Poznaniu - neobarokowy budynek,
          służący dawniej Komisji Kolonizacyjnej
          o Collegium Altum w Poznaniu - jeden z najwyższych
          budynków miasta
          o Domki budnicze w Poznaniu - zespół niewielkich
          kamieniczek na Starym Rynku
          o Mury obronne - pozostałości średniowiecznych i
          renesansowych fortyfikacji
          o Dom Towarowy Okrąglak - przykład polskiej architektury
          modernistycznej

          * muzea
          o Muzeum Narodowe w Poznaniu - muzeum z bogatym zbiorem
          malarstwa, rzeźby, broni i innych obiektów
          o Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu - jedyne tego
          typu muzeum w kraju

          * obiekty sakralne
          o Kolegiata Poznańska Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i
          św. Marii Magdaleny - barokowa świątynia z cennymi organami
          o Kościół św. Marcina w Poznaniu - gotycki kościół spod
          którego rusza parada świętomarcińska
          o Kościół Wszystkich Świętych w Poznaniu - poewangelicki
          kościół z ciekawym wnętrzem
          o Kościół św. Antoniego Padewskiego i klasztor
          franciszkanów konwentualnych w Poznaniu - kościół z bogatą kolekcja
          szlacheckich portretów
          o Kościół Bożego Ciała w Poznaniu - gotycki kościół,
          dawniej ośrodek pielgrzymkowy o dużym znaczeniu
          o Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa w Poznaniu -
          kamienica zmieniona w kościół
          o Kościół św. Wojciecha w Poznaniu - gotycki kościół, w
          którym spoczywają wybitni Wielkopolanie
          o Kościół św. Józefa i klasztor karmelitów bosych w
          Poznaniu - kościół przy którym znajduje się Cmentarz Zasłużonych
          Wielkopolan
          o Kościół Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu - neogotycki
          kościół, uznawany za jeden z najciekawszych obiektów w tym stylu
          o Kościół Świętego Krzyża w Poznaniu - neogotycki zbór
          ewangelicko-metodystyczny
          o Kościół Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej
          Pocieszenia w Poznaniu - podominikański, gotycki kościół należący do
          jezuitów
          o Kościół św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu - kościół
          należący do franciszkanów, w okresie Bożego Narodzenia powstaje tu
          monumentalny żłóbek
          o Kościół Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych
          w Poznaniu - niewielki gotycki kościół należący do salezjanów
          o Nowa Synagoga w Poznaniu - synagoga zmieniona przez
          Niemców w pływalnię

          * zamki i pałace
          o Zamek Królewski w Poznaniu - pozostałości zamku z XIII
          wieku
          o Zamek Cesarski w Poznaniu - najmłodsza rezydencja
          monarsza w Europie
          o Pałac Działyńskich w Poznaniu - pałac służący obecnie
          Polskiej Akademii Nauk
          o Pałac Górków w Poznaniu - renesansowy pałac zajmowany
          przez muzeum archeologiczne
          o Pałac Mielżyńskich w Poznaniu - pałac służący obecnie
          jako Dom Turysty

          * zabytki architektury przemysłowej
          o Kantor Krzyżanowskiego - budynek będący XIX-wieczną
          reklamą
          o Gazownia przy ul. Grobla w Poznaniu - zespół
          neogotyckich budynków z XIX wieku

          * teatry
          o Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu -
          neoklasycystyczny budynek opery
          o Arkadia w Poznaniu - najstarszy zachowany budynek
          teatralny w mieście, gdzie koncertowali Niccolò Paganini i
          Franciszek Liszt
          o Teatr Polski w Poznaniu - XIX-wieczny budynek wzniesiony
          ze składek polskiego społeczeństwa

          * tereny zielone
          o Fort Winiary (Cytadela) - pozostałości dawnego pruskiego
          fortu z licznymi atrakcjami
          o rezerwat przyrody Meteoryt Morasko - rezerwat obejmujący
          kratery powstałe po upadku meteorytu

          * inne
          o Ulica Podgórna w Poznaniu - niewielka uliczka, na której
          żyli i pracowali m.in. Karol Marcinkowski, Józef Kraszewski i Paul
          von Hindenburg
          o Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar -
          kompleks, który zdobył liczne nagrody za swoją architekturę
          o Mury obronne w Poznaniu - fragment północnej części
          średniowiecznych murów miejskich jak również wiodąca wzdłuż nich
          ścieżka turystyczna .
          I to wszystko w obrębie tylko Starego Miasta.
          Zależy mi na tym aby Bydgoszcz była w I lidze miast polskich . Ale
          jak wskazuje historia ,jest to dość trudne zadanie . Promowanie
          Bydgoszczy przez stawianie na turystykę jest w moim przekonaniu
          dość karkołomnym działaniem. Co tu mówić o turystach . Wystarczy
          popatrzeć na miasto w lipcu i sierpniu - Bydgoszcz sie wyludnia ,
          kto ma okazję i możliwość ucieka poza miasto .
          Z pewnością są w Bydgoszczy ciekawe miejsca . Pytanie jest inne czy
          warto tu przyjechać żeby je zobaczyć i zostac na dłużej niż tylko
          przejazdem w drodze nad Bałtyk ???

          • niebieski.kapturek Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 21.01.09, 11:44
            Brawa za znajomośc wikipedii i googla.(Nie gniewaj się, ale w takich wylicznakach - dotyczących zwykle Torunia - specjalizował się długo babik. Uważaj, koło kogo się ustawiasz ;)

            Wszystko, co napisałeś jest niewątpliwie prawdą, sam pierwszy potwierdzę, że Poznań jest pięknym i imponującym miastem z atmosferą. Mam natomiast wątpliwości, czy turystow do Poznania ściąga akurat np.
            > o Waga miejska w Poznaniu - rekonstrukcja renesansowego
            > budynku zaprojektowanego przez G. B. di Quadro
            lub
            > o Ulica Podgórna w Poznaniu - niewielka uliczka, na której
            > żyli i pracowali m.in. Karol Marcinkowski, Józef Kraszewski i Paul
            > von Hindenburg
            a już
            > o Collegium Altum w Poznaniu - jeden z najwyższych
            > budynków miasta
            to naprawdę nie jest to, po co się do Poznania jeździ.

            Ściąga ich ośrodek, ktory skutecznie tworzy własny etos i legendę (był Poznań stolicą Polski przed Gnieznem, czy nie był? - to bardzo poważny temat w Poznaniu), prężny ośrodek gospodarczy, kulturalny, akademicki, handlowy i sportowy. Naprawdę nie widzisz analogii z Bydgoszczą?

            Nie umiem się powstrzymac od jeszcze jednego odwołania do Twojej wyliczanki:

            > o Aula Uniwersytecka w Poznaniu - neorenesansowy gmach
            > mieszczący wysoko cenioną salę koncertową

            Jak to się ma do Filharmonii Pomorskiej, ocenianej jako obiekt posiadający bodaj trzecią (!) najlepszą akustykę w Europie? Wiesz, że ten budynek skopiowali u siebie i Japończycy i Amerykanie, dla tej niesamowitej akustyki właśnie? (co ciekawe, nikomu nie udało się jej odtworzyc - i nikt nie umie powiedziec, dlaczego?...)
            O wysoko cenionej instytucji Filharmonii i Akademi Muzycznej (całego Zespołu Szkół) już nawet nie ma co opowiadac, wszyscy wiedzą. Od czasu sukcesu Blechacza chyba naprawdę wszyscy?

            Oczywiście są jeszcze sympatyczne koziołki - no to w tym zakresie z Twardowskim i Przechodzącym juz w zasadzie nadrobiliśmy dystans ;)

            Targi w Pozniu, jako instytucja, tradycja, tereny wystawowe itp. to w Polsce klasa dla siebie. Masz też rację, że to one w bardzo wielkiej mierze decydują o ogromnej ilości odwiedzających Poznań. Bydgoszcz może i powinna podjąc walkę o rozwój podobnych tradycji i ośrodka u siebie - były i są po temu szanse, ale na razie kończy się na stawianiu namiotów zamiast hal wystawowych. A wcale nie musi tak byc.

            Jeżeli mówisz o ilości muzeów - lub czegiokolwiek innego - to należy pamiętac o wielkości obu miast. Co nie zmienia faktu, że Poznań jest potęgą w skali kraju w ogóle - połączone Bydgoszcz i Toruń mogłyby z nim konkurowac wyłącznie pod względem ilości mieszkańcow. To co, będziemy siedziec i płakac?

            Zabytki zawsze tworzą ładną i "szacowną" otoczkę dla prawdziwego życia miasta - tylko do tej otoczkui musi by jakaś treś włąśnie. Dlatego Toruń ze wspaniałym gotykiem nie jest turystyczną konkurencją dla Poznania ani Gdańska. Dlatego cudowna (powracająca z wolna do świetności :) architektura la belle epoque w Bydgoszcy może byc wyśmienitym tlem dla życia atrakcyjnego turystycznie miasta, a pobliskie Toruń, Chełmno, czy Biskupin mogą byc takiej oferty świetnym uzupełnieniem.

            Trzeba uwierzyc i chciec :) Całą resztę tu mamy.
            • niebieski.kapturek Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 21.01.09, 11:57
              Jeszcze jedna rzecz: wszystko, co napisałem powyżej nadal trafia "obok" zasadniczego turystycznego atutu Bydgoszczy, jakim jest woda. Magnesem miasta bądzie węzeł wodny, połączenie z Kanałem Bydgoskim i Notecią, Wisłą z drugiej strony, mam nadzieję, że z Koronowem i Zalewem - to tu jest nasza największa siła, wynikająca z uniokalności miejsc :)
      • matomato Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 14:22
        Zgadzam się z tobą w 100% , tylko w aktualnych czasach nosić miano miasta :
        ROBOTNICZEGO lub jak to nazwałeś ' przemysłowego "to żadna chluba !
        Nie dziw się , że władze miasta próbują robić wszystko , aby to zmienić !
        • niebieski.kapturek Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 14:34
          ładna ilustracja tego, o czym pisałem powyżej:

          tylko w aktualnych czasach nosić miano miasta :
          > ROBOTNICZEGO lub jak to nazwałeś ' przemysłowego "to żadna chluba !

          Dlatego Stany wstydzą się Nowego Jorku, Detroit, Chicago, Bostonu czy L.A., dlatego Niemcy nie przyznają się się Frankfurtu nad Menem i Zagłębia Ruhry, dlatego za hańbę II RP uznaje się COP i portowo-stoczniową Gdynię, a Śląsk głosi się światu jako najmniej uprzemyslowione miejsce w Polsce. Dlatego Łódź jest taka szczęśliwa, że czasy świetności jej przemysłu należą do przeszłości. Dlatego z Torunia wreszcie nie usłyszy się słowa o Łysomicach, bo to taki wstyd...

          Są ludzie, którzy nie zawstydzą się głosic dowolnych bredni, byle dokopac Bydgoszczy. I nie warto ich słuchac, terrorystów i sabotażystów się tępi.
        • aspat Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 21.01.09, 11:14
          matomato napisał:

          > Zgadzam się z tobą w 100% , tylko w aktualnych czasach nosić miano
          miasta :
          > ROBOTNICZEGO lub jak to nazwałeś ' przemysłowego "to żadna chluba !
          > Nie dziw się , że władze miasta próbują robić wszystko , aby to
          zmienić !
          Jeżeli przemysł kojarzysz tylko z kopcącymi i zatruwającymi
          środowisko hutami , fabrykami i blokowiskami z mieszkaniami
          zakładowymi to jesteś o epokę do tyłu.
          Nowoczesne technologie mają niewiele wspólnego z XIX - wiecznymi
          fabrykami czy też socjalistycznymi hutami .
      • bartdab Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 19.01.09, 14:39
        na przemyśle chcesz budować wizerunek ? chyba z poprzedniej epoki jesteś.
        W tej chwili jeżeli turystyka to tylko biznesowa. Jeżeli biznes to tylko usługi.
        • piehemoth Głównie usługi? 19.01.09, 14:49
          W dużym mieście musi być produkcja.
          • niebieski.kapturek Re: Głównie usługi? 19.01.09, 14:56
            Jasne. Wspólczesny światowy przemysł to olbrzymie pieniądze, najnowsze technologie, zapotrzebowanie na pracę wysokowykwalifikowanych (i dobrze opłacanych) specjalistów - krótko: motor rozwoju.

            Usługi mają sens wokół przemysłu, są wobec niego "wtórne", tworzą wartośc dodaną do tego, co przemysł może wygenerowac.
            • piehemoth Re: Głównie usługi? 19.01.09, 15:01
              Dokładnie. A więc: Przemysł -> Handel -> Usługi. Teraz pasi.
        • aspat Re: Bydgoszcz w roli głównej. Na antenie Polsatu 21.01.09, 11:23
          bartdab napisał:

          > na przemyśle chcesz budować wizerunek ? chyba z poprzedniej epoki
          jesteś.
          > W tej chwili jeżeli turystyka to tylko biznesowa. Jeżeli biznes to
          tylko usługi
          > .
          To zależy jaką epokę masz na myśli? Jeżeli pisząc o przemyśle masz
          skojarzenie z kopcąca hutą lub fabryką tzn. że mentalnie jesteś z
          XIX wieku lub co najmniej z lat 50 ub. wieku.
          Nie wiem czy słyszałeś np. o przemyśle nowoczesnych technologii? o
          istnieniu technopolii ? Pewnie nie bo gdybyś miał o tym trochę
          pojęcia to byś nie pisał takich idiotyzmów .
    • eunectesmarinus ................. 19.01.09, 13:26
      ...
      ZA FRIKO PROMUJĘ BYDGOSZCZ I CAŁY ŚWIAT OGLĄDA W GooleEarth:
      www.panoramio.com/user/926658
      • eunectesmarinus Re: ................. 19.01.09, 13:36
        ..OCZYWIŚCIE Google...SORKI..
      • niebieski.kapturek Re: ................. 19.01.09, 13:39
        fajnie, brawo :)
    • eunectesmarinus .................... 19.01.09, 15:12
      ..I JESZCZE: DLA MNIE BYDGOSZCZ JEST NAJPIĘKNIEJSZYM MIASTEM W POLSCE.
      SZCZEGÓLNIE JEŚLI CHODZI O POŁOŻENIE, ALE NIESTETY BARDZO ZANIEDBANYM.
      PRZEGLĄDAJĄC WSZYSTKIE MOJE FOTKI Z BYDGOSZCZY MOŻNA SIĘ O TYM
      PRZEKONAĆ....NIESTETY..
      • niebieski.kapturek Re: .................... 19.01.09, 20:45
        ciekawe.... Twoje własne zdjęcia nie potwierdzają Twoich kwaśnych komentarzy? :)

        Bydzia wygląda jak każde miasto w tej części świata - komuna zszarzyła i zbylejaczyła wszystko nad wyraz skutecznie, a burżuazyjna architektura kamienic była pod jej szczególną "opieką", dlatego śródmieścia naszych miast zamieniono w slamsy.

        Ale dziś gołym okiem widac odwrócenie tego trendu i jego zbawienne (dla estetyki miasta) skutki :) Na Twoich zdjęciach też :)))
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka