Dodaj do ulubionych

Emama wie - zameldowanie

29.05.17, 17:55
Przeczytalam watek o dowodzie osobistym i chcialam Was zapytac; czy wymeldowanie sie jest obowiazkowe, czy zameldowanie w nowym miejscu jest rownoznaczne z wymeldowaniem w poprzednim?
Niedawno zameldowalam sie w czwartym z kolei miejscu (w ostatnich kilkunastu latach) i a jeszcze nigdy sie nie wymeldowywalam (lamane na nie pamietam)
Obserwuj wątek
    • niu13 Re: Emama wie - zameldowanie 29.05.17, 22:03
     A czy ktoś przy okazji wie, jak jest z obowiązkiem meldunkowym? Jest w końcu czy nie? Podobno, jak twierdzi USC mamy obowiązek ujawnić, gdzie przebywamy dłużej niż 3 miesiące. Prawda to? I jaki przepis reguluje?
     • shalalu Re: Emama wie - zameldowanie 29.05.17, 23:38
      Akurat USC nic nie ma co do zameldowań bo to nie tego urzędu kompetencje . USC rejestruje dokumenty okazywane przez petenta i uznaje ich wiarygodność . Owszem USC współpracuje z ewidencją ludności ale tylko w jedynym przypadku , którym jest zameldowanie na podstawie aktu urodzenia noworodka w stałym miejscu zameldowania matki.
      Co do pobytu czasowego do 6 m-cy poza stałym miejscem zamieszkania to jest kontrowersyjny zapis w przepisach służący do inwigilacji nieprzychylnym władzy z czasów komuny . Jeżeli ten obowiązek meldowania się czasowego jeszcze się ostał to mam nadzieję , że jest dla nas dla ułatwienia nam normalnego życia.
      Chcesz to zamelduj się o ile jest to ci potrzebne jak nie to nie odpuść sobie .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka