Dodaj do ulubionych

książki na lato

18.06.20, 19:07
Było o wakacyjnych serialach, a macie jakieś ulubione wakacyjne książki do których co roku wracacie?
Ja mam chrapkę na "Boczne drogi" Chmielewskiej, a najchętniej to bym to sobie obejrzała na ekranie. Czemu nikt nie kręci Chmielewskiej? Byłybyście chętne do oglądania?
Obserwuj wątek
    • mika_p Re: książki na lato 18.06.20, 19:23
      Dwie powieści zostały sfilmowane
      - Klin jako "Lekarstwo na miłość" www.filmweb.pl/film/Lekarstwo+na+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-1966-7239
      - Upiorny legat jako "Skradziona kolekcja" www.filmweb.pl/film/Skradziona+kolekcja-1979-9588
      • kotejka Re: książki na lato 18.06.20, 19:29
        ano widzisz
        cos chyba nawet ogladalam, ale musialo byc na tyle nieinsteresujace ze nie pamietam
        a ksiazki zostaja na zawsze
        podobnie jak niziurski na przyklad
        to sa ksiazki arcydziela
        smakowite dowcipne, przemycajace wiele wiedzy dla mlodego czytelnika, ale bez smrodku dydaktycznego
        a film? siakis taki
        • kebabbathehutt Re: książki na lato 19.06.20, 00:43
          Niziurski... ha, dzięki za przypomnienie. Nazwisko mi zupelnie z głowy wyleciało, ale po przeczytaniu twojego postu cos gdzieś tam świta. Cos ze czytałam i bardzo lubiłam, poszukam zaraz w necie smile
        • kebabbathehutt Re: książki na lato 19.06.20, 00:48
          Poszukalam i rzeczywiście, uwielbiałam jego książki jako dziecko! Za dużo tytułów, zeby wymienić, jeszcze raz dziękuję bardzo za przypomnienie. Raczej nie posiadam nic na wlasnosc, ale z przyjemnością kupie kilka książek, zeby sobie pamięć odswiezyc smile
        • szarsz Re: książki na lato 19.06.20, 08:39
          Niziurski? Oj nie. Uwielbiałam jego książki jako dziecko, ale gdy próbowałam do nich wrócić pare lat temu, to okazały się niestrawne. Język, postaci, fabula, wszystko takie ZBYT. Może spróbuje jeszcze kiedyś, skoro ktos jednak poleca?
      • tt-tka Re: książki na lato 18.06.20, 19:31
        Byly rowniez dwa lub trzy spektakle teatru TV na podst. Chmielewskiej, tytulow niestety nie pamietam, jeden na motywach Romansu wszechczasow - niestety nie bardzo udane mimo znakomitej obsady. To znaczy - to, co smieszne w czytaniu okazalo sie srednio smieszne pokazane tongue_out
    • ewa_mama_jasia Re: książki na lato 18.06.20, 19:34
      Chmielewska nie miała szczęścia do ekranizacji. "Klin" był taki sobie, zresztą dużo inny niż książka, jeszcze było coś niepowalajacego czego nie pamiętam, a do jednej z ekranizacji (bodajże w ZSRR, nie pamiętam tytułu) nie chciała się przyznać, tak była kiepska. Zresztą podobnie jak Nienacki z Panem Samochodzikiem. Poza "Templariuszami" nie miał szczęścia do ekranizacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka