Dodaj do ulubionych

Lockdown 2 w Polsce

23.10.20, 11:58
Tekst linku
Obserwuj wątek
  • zuzia555 Re: Lockdown 2 w Polsce 23.10.20, 12:10
   Jak to robią np w Berlinie:
   Ograniczenia w kontaktach
   Senat zaleca ograniczenie do minimum fizycznych kontaktów społecznych; w miarę możliwości należy zachować minimalną odległość 1,5 metra. W sporcie, w autobusach i pociągach, w usługach związanych z ciałem (np. u fryzjera) lub w przedszkolach odległość może być "w razie potrzeby podcięta".
   Od 10 października obowiązuje jednak również tzw. zasada separacji. Oznacza to, że pomiędzy godziną 23.00 a 6.00 rano w przestrzeni publicznej może przebywać tylko maksymalnie pięć osób lub dwa gospodarstwa domowe razem - dotyczy to w szczególności ulic, parków i skwerów. Środek ten jest ograniczony do dnia 31 października.
   Podobne ograniczenie dotyczy spotkań w pomieszczeniach zamkniętych. W tym przypadku gospodarstwo domowe może przyjąć maksymalnie pięciu gości lub dwa gospodarstwa domowe mogą się spotkać. Rządzący burmistrz, Michael Müller (SPD), nazwał to "zasadą pięciu".
   Czas zamknięcia
   Senat Berlina zdecydował o godzinie policyjnej dla sklepów i restauracji: Od godziny 23.00 do 6.00 nie wolno ich otwierać do 31 października. Zwolnione są tylko apteki, stacje benzynowe mogą oferować jedynie usługę tankowania.
   Mimo że Sąd Administracyjny w Berlinie uznał już godzinę policyjną za nieproporcjonalną, decyzja ta ma zastosowanie jedynie do jedenastu sztab, które złożyły skargę na rozporządzenie. Wszystkie inne sklepy muszą pozostać zamknięte. Senat złożył sprzeciw do Wyższego Sądu Administracyjnego, a postępowanie jest w toku.
   Kluby i dyskoteki i tak muszą pozostać całkowicie zamknięte. Sauny parowe, łaźnie parowe i tym podobne również nie mogą być otwierane.l
   Obowiązek maski
   Maski są obowiązkowe w autobusach i pociągach od miesięcy. Ochrona ust i nosa musi być również noszona w sklepach, szkołach (nie w klasach dla młodszych osób), muzeach, kinach, teatrach, restauracjach (jeśli nie siedzisz przy własnym stole), gabinetach lekarskich, szpitalach i domach opieki. Maski są również obowiązkowe przy jeździe taksówką i sportach halowych (nie podczas ćwiczeń).
   Od 3 października maski są również obowiązkowe w biurach. Ochrona ust i nosa musi być noszona, gdy nie ma jej we własnym miejscu pracy. W przypadku demonstracji, w których bierze udział ponad 100 uczestników, obowiązkowe są również maski. Parady samochodowe są wykluczone.
   W dniu 20 października rozszerzono obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych: Od 24 października będzie on obowiązkowy wszędzie tam, gdzie nie można utrzymać minimalnej odległości 1,5 metra: zwłaszcza na targowiskach, w poczekalniach i w strefach handlowych. Następujące ulice zostały wyznaczone przez Administrację Spraw Wewnętrznych: Tauentzienstraße, Kurfürstendamm, Schloßstraße, Wilmersdorfer Straße, Bergmannstraße, Karl-Marx-Straße, Bölschestraße, Alte Schönhauser Straße, Friedrichstraße oraz na całą starówkę Spandau.
   Senat zastrzega sobie prawo do wprowadzenia obowiązkowego maskowania na innych ulicach.
   Prywatne uroczystości
   Prywatne uroczystości, takie jak urodziny, śluby czy zjazdy klasowe, mogą nadal mieć miejsce - ale tylko w bardzo ograniczonym zakresie. Od 20 października Senat ograniczył liczbę uczestników uroczystości w zamkniętych pomieszczeniach do jednego gospodarstwa domowego plus pięć innych osób; alternatywnie, mogą się spotykać członkowie dwóch gospodarstw domowych dowolnej wielkości. Na zewnątrz maksymalna liczba osób została zmniejszona do 25 od 24 października.
   Zasady te mają zastosowanie zarówno do własnego gospodarstwa domowego, jak i do wynajmowanych lokali, takich jak restauracje. Dla wszystkich gości zawsze istnieje obowiązek dokumentacyjny, muszą oni nosić ochraniacz na usta i nos, gdy nie siedzą na swoim miejscu.
   Wydarzenia publiczne
   Wydarzenia publiczne są nadal dozwolone na większą skalę. Powodem tego jest możliwość ustalenia i kontrolowania koncepcji higieny podczas takich wydarzeń. To powinno zmniejszyć ryzyko infekcji.
   Do 31 grudnia, w chwili obecnej dozwolone są imprezy w pomieszczeniach zamkniętych do 1000 osób. Dozwolone są imprezy zewnętrzne z udziałem do 5000 osób. Dotyczy to jednak tylko wtedy, gdy można zagwarantować przestrzeganie wszystkich przepisów dotyczących odległości i higieny.
   Otwarte mogą być również muzea, teatry, galerie i biblioteki. Jeżeli odwiedzający nie siedzą na swoim miejscu, muszą nosić ochronę ust i nosa. W przypadku imprez kulturalnych, goście muszą również podać swoje dane kontaktowe.
   Gastronomia
   Restauracje, bary z przekąskami i puby mogą być otwarte do godziny 23:00. Bufety też są dozwolone. Należy przestrzegać zasad dotyczących odległości i higieny. Każdy, kto opuszcza swój stół, musi nosić ochraniacz na usta i nos. Przy stołach może zasiąść maksymalnie sześć osób, przy których odległość między nimi jest niewielka - większe grupy nie są dozwolone.
   Goście wewnątrz i na zewnątrz restauracji muszą zarejestrować się na liście kontaktów. Od początku września goście są również zobowiązani do podania w tych listach pełnych szczegółów. Jeżeli zostaną przyłapani na naruszeniu, grzywna w wysokości od 50 do - w przypadku ponownego naruszenia -
   • zuzia555 Re: Lockdown 2 w Polsce 23.10.20, 12:12
    Sport
    Dla sportowców istnieje wiele wyjątków od zwykłych zasad dotyczących odległości. Zasadniczo, szkolenie jest ponownie dozwolone w pomieszczeniach i na zewnątrz. W wielu przypadkach dozwolone są również sporty kontaktowe: dotyczy to zarówno sportowców zawodowych, jak i stałych grup treningowych w sportach zespołowych, o ile nie przekraczają one 30 osób.
    Zawody są dozwolone we wszystkich dyscyplinach sportowych. Widzowie są również dopuszczeni (do górnej granicy), pod warunkiem przestrzegania zasad higieny i odległości. Studia fitness oraz wszystkie baseny zewnętrzne i wewnętrzne są otwarte. Bilety muszą być jednak rezerwowane, szczególnie w krytych basenach; liczba odwiedzających jest ograniczona.
    Demonstracje polityczne
    Nie ma ograniczeń co do liczby uczestników spotkań publicznych (zazwyczaj są to manifestacje polityczne) - ani w pomieszczeniach zamkniętych, ani na wolnym powietrzu. Należałoby jednak przestrzegać zasad dotyczących odległości, dlatego też liczba dopuszczonych uczestników zależy od miejsca zgromadzenia.
    Organizatorzy muszą opracować koncepcję przed spotkaniami, aby upewnić się, że zasady dotyczące odległości i higieny są przestrzegane. Istnieje również obowiązek noszenia masek na demonstracjach z udziałem ponad 100 osób, ale władze zgromadzenia mogą również przepisać maski na mniejsze protesty, na przykład podczas śpiewania lub śpiewania.
    Za naruszenie przepisów rozporządzenia o ochronie przed zakażeniami mogą być nałożone grzywny w wysokości do 25.000 euro. Podstawą jest ustawa o ochronie przed zakażeniami.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka