Dodaj do ulubionych

Nastolatek na calonocną imprezę?

15.08.22, 13:22
Puszczacie nastolatka (14) na całonocną imprezę? Syn ma kolege o dwa lata starszego, ten kolega w weekend ma mieć wolna chate. Zaproponował synowi i dwóm kolegom, że mogliby się u niego spotkać (dokładnie z piątku na sobotę) , rodzice jego się zgodzili. I niby wszystko dobrze, ale syn z tego towarzystwa będzie najmłodszy. Jestem pewna na 100%, że będzie alkohol. Ja nie z tych, które twierdzą, że moje dziecko na alkohol będzie spoglądać z odrazą, nigdy nigdy nawet ust nie umoczy, ale chyba wolałabym, żeby nie robił tego w tym wieku. Syn twierdzi, że ma swój rozum i nic pić nie będzie, tylko odmówi i żebym mu zaufala. Wierzę, że głupi nie jest, ale obawiam się, że może być mu ciężko się wyłamać w grupie.
Jak dotąd nic nie odstawial, żadnych problemów nie sprawia. Chcą się spotkać na takie już jakby zakończenie wakacji.
Puścić? Od jakiego wieku Wy chodziliście na calonocne imprezy i od jakiego wieku własne dzieci puszczaliście?
Obserwuj wątek
    • e-ness Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 13:27
      Syn lat 13 był na takiej imprezie. Wiedziałam ze nie będzie alkoholu, spotkają się na granie, a ten kolega to mógłby nawet moim zięciem zostać.
      • panna.nasturcja Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:33
        Ale tu jest odwrotnie. Autorka wie, że alkohol będzie.
    • novembre Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 13:27
      Jak nie będzie pił i żebyś mu zaufała, to niech wróci o 23 do domu, wtedy będziesz miała pewność, czy pił, czy nie smile.
      Ale rozumiem, że nie o to chodzi.
      14 to dla mnie za wcześnie, nie puściłabym, no chyba, że to by było piętro wyżej (w sensie na oku i pod kontrolą).
      A rodzice się zgodzili i będą w domu czy wybywają?
      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 13:34
        Rodzice wybywają, ale się zgodzili na ich spotkanie.. Dom duży, dlatego calonocna impreza, każdy tam będzie miał swoje,, legowisko". Chcą wykorzystać czas, bo zaraz koniec laby.
        Syn obiecuje, że na pewno nic alkoholowego nie tknie i żebym się nie martwiła o niego.
        • novembre Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:05
          W sumie, pytanie, co mają w planach robić, bo jeżeli rąbać na playstation, to rzeczywiście można całą noc bez opamiętania.
          Daj znać, co postanowiłaś i jak było smile
    • la_mujer75 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 13:47
      Ja bym swojemu (też ma 14 lat) zaufała.
      U mnie Starszy (prawie 18 lat) w sobotę robi imprezę, a my wybywamy. I mam dużo większe obawy !
      Na bank będzie alkohol. I dlatego wrócimy około 2 w nocy. Tak się umówilismy z synem. Syn przekazał wiadomośc kolegom. Młodszy" emigruje" do babci na ten czas. Nie ma ochoty na integrację ze znajomymi brata, a brat również nie chce, aby on był.
      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 13:57
        No mnie mój przekonuje, żebym się zgodziła. Nie mam w sumie powodu, żeby mu nie ufac, bo nic dotąd nie wywinąl. Tam też na bank będzie alkohol i jedynie o to się gryze - bo obiecuje, że odmówi, bo nie ma potrzeby picia, ale nie wiem, czy tak samo będzie, jak już się spotkają.
        • la_mujer75 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 14:13
          Ja bym puściłła i powiedziała :"Stary, pamiętaj, że z zaufaniem jest jak z dziewictwem. Do pierwszego razu. Ja ci ufam, ale nie zawiedź mnie. 14 lat to nie wiek na picie alkoholu".
          • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 14:36
            Właśnie o to chodzi. Alkohol w wieku czternastu lat to zdecydowanie za wcześnie. Więc może rzeczywiście puszczę, tylko dam do zrozumienia, że jak zobaczę, że coś pił, to już z zaufaniem będzie kiepsko.
            • ritual2019 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 14:43
              On nie musi pic, natomiast inni moga i to nawet sporo, w razie czego moga byc klopoty.
              • la_mujer75 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 14:48
                To umówić się, że jak cos się zacznie dziać, to dzwoni i starzy przyjeżdżają.
                W ogóle umawiać się, że w razie czego starzy przyjadą.
                Ja tak miałam z rodzicami. Wiedziałam, że zawsze ( w razie czego) ojciec po mnie przyjedzie.
                To miało dodatkowy plus- wiedziałam, że na wiele sobie pozwolić nie mogę wink, bo potem tatus bedzie mnie odbierał smile
                • ritual2019 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 14:51
                  Zalezy co jest to 'cos sie dziac'. Roznie bywa, czasem nie ma czasu na telefon.
                  Ja nie pozwolilabym 14-latkowi na taka impreze bez zadnego nadzoru sensownych doroslych.
                  • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 14:57
                    Ale dlaczego miałoby nie być czasu na telefon?
                    • ritual2019 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:44
                      nicknachwile79 napisała:

> Ale dlaczego miałoby nie być czasu na telefon?

Bo niektore rzeczy dzieja sie szybko i niespodziewanie.
                      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:46
                        Ale czego Ty obawialabys się najbardziej?
                        Najlepiej chyba zrobię tak, jak napisała la mujer: pozwolę mu iść, ale umowie się, że odbiorę go w nocy o konkretnej godzinie, żeby mieć pewność, że jest ok.
                        • ritual2019 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:52
                          nicknachwile79 napisała:

> Ale czego Ty obawialabys się najbardziej?

Nie wiem czego konkretnie, rozne rzeczy moga sie zdarzyc i chyba nie mozna przewidziec scenariusza. Poprostu generalnie mam ograniczone zaufanie do osob w takim wieku.
                  • la_mujer75 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 14:58
                    Oczywiście, że różne rzeczy moga się wydarzyć.
                    Ja bym jednak swojemu 14 latkowi zaufała, bo jest mega spokojnym, zrównoważonym dzieciakiem i jak z kimś się zadaje, to ta osoba jest taka sama.
                    Wiem, wiem, grupa rządzi się swoimi prawami. I to , co nie przyjdzie dwójce dzieciaków, to już trójce może przyjść już do głowy. Albo dwóch na to wpadnie, a ten rozsądny nie będzie miał siły przebicia, etc.
                    Wszystko jest możliwe.
                    Mogłabym sie umowić, że przyjadę np o 1 w nocy? Wtedy on trochę się pobawi, ale nie zostanie na całą noc.
                    • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:01
                      Ja jeszcze mam obawy z tym, że pozostała trójka to 16 latkowie i tylko syn czternastolatek. Stąd się martwie że mimo, że rozsądny, to może nie będzie im umiał odmówić czy coś. Widzę że jemu zależy na tej imprezie. Plan jest taki, że śpią u tego kolegi i rano wracają do domu.
                      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:14
                        Przy czym zapraszający 16 latek jest raczej spoko chłopakiem, o żadnych większych ekscesach nie słyszałam, pozostalej dwójki nie znam.
                        • la_mujer75 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:23
                          Gdybym byla na Twoim miejscu i miała jakiekiolwiek obawy, to bym się umówiła tak, że pojedzie, ale nie na całą noc. Umawiamy sie na konkretną godzinę i tyle.
                          No i niestety- jadę po swojego bombelka smile
                          • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:42
                            Takie rozwiązanie byłoby najlepsze, miałabym spokojna głowę, no i widziałabym, w jakim stanie jest młody. Porozmawiam z synem, zaproponuje takie rozwiązanie i zobaczę, co on na to.
                            Źle się czuję z tym, że nie do końca ufam własnemu dziecku, które nigdy mnie nie zawiodło, chciałabym mu na to calonocne spotkanie pozwolić, ale obawy jednak są.
                            • la_mujer75 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:44
                              I słusznie. Że masz obawy. Ja swoim też ufam, ale wiem, że rożnie może być. I niekoniecznie z ich winy.
                              Powiedz mu, ze jemu ufasz, ale tamtym nie do końca i stąd pomysł na niecałonocna imprezę.
                            • ritual2019 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:46
                              To nie kwestia braku zaufania do twojego dziecka ale takze do pozostalych nastolatkow ktorych nawet nie znasz. Generalnie brak nadzoru jest ryzykowny.
                              • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:53
                                Zapewne usłyszę, że rodzice kolegi się zgodzili na wszystko, a ja panikuje i uważam go za debila bez rozumu.
                                • la_mujer75 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:57
                                  Ale masz świetny argument- on jest dwa lata młodszy niz tamci smile
                                  • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:03
                                    Właśnie o to chodzi - jakby był w ich wieku to by nie było większego problemu, zdaje sobie sprawę, że całe zycie go w domu trzymać nie będę. Ale jednak te dwa lata w tym wieku trochę różnicy robi.
                                    Moze przystanie na to, żeby go odebrać w nocy.
                                    • ritual2019 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:05
                                      On m 14 lat wiec zasada jest prosta, albo przystaje na twoja opcje albo zostaje w domu. Zbyt duzo dyskusji i negocjowania z dzieckiem jest niekorzystne.
                                      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:07
                                        Właśnie niżej napisałam - albo idzie i ja go w nocy odbieram albo, niestety, nie idzie w ogóle.
                                • 3-mamuska Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:51
                                  nicknachwile79 napisała:

> Zapewne usłyszę, że rodzice kolegi się zgodzili na wszystko, a ja panikuje i uw
                                  > ażam go za debila bez rozumu.

Tamci koledzy są starsi no i najwidoczniej tamci rodzice znają pozostałych.
                                  Ty nie wiesz kto będzie jak tamte osoby mogą zachowywać się po alko ,czy nie będą agresywne do niepijącego syna czy mu czegoś nie wcisną na siłę.
                                  Raz miałam jechać na imprezę ze znajomymi nad jezioro. Nie pojechałam , a byłam już pełnoletnia.
                                  Okazało się jeden mądry nakupił tabletek psychotropów i doprawił wszystkie napije jakie były pod ręka. Większość osób imprezy nie pamięta. Albo tylko przebłyski ,2 dni wycięte z życiorysu.

Ja zawsze wymówiłam dzieciom ze im ufam ale nie ufam ludziom który tam będą bo ich nie znam.
                                  Na całonocne wyjście to dopiero po 16. Wcześniej nicowanki pod okiem rodziców.
                                  A różnie to może być.
                            • slonko1335 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 14:00
                              >Źle się czuję z tym, że nie do końca ufam własnemu dziecku, które nigdy mnie nie zawiodło, chciałabym mu na to calonocne spotkanie pozwolić, ale obawy jednak są.

To nie tylko kwestia zaufania ale i odpowiedzialności. Jak cokolwiek się stanie to rodzic beknie, ze dzieciak był gdzieś całą noc bez opieki...
                      • lily_evans011 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:05
                        Oj między 14 a 16 jest dość duża różnica w rodzaju rozrywek itp., w sięganiu po tzw. zakazane owoce chyba też.
                        • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:09
                          Dokładnie. Ale nawet nie o narkotyki chodzi, a o sam alkohol - młody przysięga, że pić nie będzie i teoretycznie nie mam powodu mu nir wierzyć, ale inaczej może wszystko wyglądać, jak się spotkają i w grupie już tak łatwo odmówić nie będzie umiał.
                          • lily_evans011 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:18
                            Nawet jeśli odmówi, może się zrobić rozróba z wezwaniem policji przez sąsiadów. I po co to?
                            • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:23
                              Dlatego mogę go puścić i odebrać w nocy, a jak na to nie przystanie, to nigdzie nie pójdzie i zostanie w domu. Bo jednak calonocna impreza w tym wieku ze starszym towarzystwem odpada.
    • ritual2019 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 14:00
      Ja bym nie pozwolila jesli nie bedzie w domu rodzicow ani zadnego nadzoru sensownych doroslych
      • princesswhitewolf Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 17:20
        Ja tez nie. Koledzy to nie syn a odpowiedzialnosc za dom nie spadnie na ich rodzicow.
    • panipoczterdziestce Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:05
      Nie chodziłam na całonocne imprezy w wieku 14 lat i nikt z moich znajomych też nie. Nie było też nocowanek od przedszkola, tak jak na to miejsce teraz. Nie pozwoliłabym 14 latkowi na imprezy nocne. Choć byłoby mi trudno odmówić, bo wiadomo jak dziecku zależy. Ale nie.
    • lannnnntana Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:20
      Nie, nie ma opcji, żebym dziecko w tym wieku puściła na całonocną imprezę.
    • liliawodna222 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 15:27
      Absolutnie nie, za wcześnie. I nie przejmuj sie, jeszcze się w życiu naimprezuje. Na razie to dzieciak.
    • annaboleyn Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:00
      Nie. Niezależnie od tego, czy mu wierzę, że nie spróbuje alkoholu, czy nie wierzę.
      Młody nie ukrywa, że alkohol będzie, podkreśla tylko, że on się nie napije.
      I ok, niech się nie napije. Niemniej - spędzi noc bez dorosłych, z trzema innymi czternastolatkami, którzy prawdopodobnie będą pić, a jak dobrze pójdzie - to może dropsa zarzucą. Co może pójść nie tak?
      Nie ma opcji.
      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:06
        Nie. On będzie JEDYNYM 14 latkiem, pozostała trójka to 16 latkowie. To jest jednak różnica w tym wieku. Znam tylko zapraszajacego 16 latka, pozostalej dwójki nie.
        Dlatego jw synowi zaproponuje, że może iść, ale odbiorę go w środku nocy, jak nie będzie tak chciał - niestety, nie pójdzie w ogóle.

Chciałabym go puścić na całą noc, ale jednak obawy wygrywają.
        • annaboleyn Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:10
          Oj, to jeszcze "gorzej". Bardzo dobrze zrobiłaś, spoko kompromis. Pogra, pogada, wyjmiesz go z imprezy, zanim zrobi się za bardzo szesnastolatkowo. Ciężki wiek, nie ma co ryzykować.
        • asia.sthm Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 17:01
          > On będzie JEDYNYM 14 latkiem, pozostała trójka to 16 latkowie.

I moim zdaniem to wlasnie moja zgode by wyeliminowalo.
          Duza roznica i piorun wie czy na wolna chate nie zjawi sie niespodziewanie wiecej gosci,a impreza przeksztalci w party party very hard. Czesto sytuacja wymyka sie spod kontroli nawet duzo starszych dzieciakow.
          • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 19:28
            Młody niechętnie, ale przystało na to, że przyjadę po niego około 1:30. Wiem, że liczył, że zgodzę się na całą noc, ale wolę nie ryzykować. A tak to wiedząc, że pojadę po niego, będę spokojniejsza, a i on będzie się pilnować (nie mówię, że jakby został na całą noc to by coś odstawil, ale czasem presja starszego towarzystwa robi swoje).
    • panna.nasturcja Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:32
      Nie.
    • 3-mamuska Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:39
      Po genach tatusia, sorry nie zgodziłabym się.
      Nie wiesz czy koledzy mu nie powiedzą „co strych się boisz”? I syn się złamie pod naciskiem starszych kolegów.
      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:53
        Ten 14 latek jest mądrzejszy od swojego ojca. Co nie zmienia faktu, że na calonocną imprezę na pewno nie pójdzie. Puszcze go i odbiorę w nocy ale cała noc w towarzystwie trzech 16 latków jednak odpada.
    • paola.brunetti Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 16:39
      Nie puściłabym. Młodzież w tym wieku ma różne głupie pomysły i nawet spokojnemu dziecku może coś odbić, bo będzie chciało zaimponować kolegom. Mój syn w tym wieku chodził na nocowanie do kolegów, ale zawsze wtedy ktoś dorosły był w domu. Córka ma 16 lat i w tym roku pierwszy raz zaprosiła koleżanki, kiedy nas nie było. Wydaje mi się, że 16 lat to rozsądna granica na tego typu przygody.
    • lannnnntana Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 17:03
      A jak to wygląda od strony prawnej? Czy można zostawić 14 latków bez żadnej opieki w domu?
      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 17:15
        Zapraszający i dwójka kolegów to 16 latkowie, tylko mój 14 latek.
        Przy czym postanowione że na calonocną imprezę nie idzie - pójdzie, ale osobiście w środku nocy go odbiorę, bo za duże ryzyko.
    • memphis90 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 17:59
      4 chłopaków to bardziej "nocowanka" niż impreza...
      • rozaliaolaboga Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 08:10
        Z alko? No ładna mi nocowanka...
    • 18lipcowa3 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 18:00
      Niezależnie od alkoholu nie puściłabym 14 latka na całonocna imprezę
    • la_bonne_cusine Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 15.08.22, 19:35
      Za młody. Całonocna impreza z alkoholem to pewnie w okolicach 17.
    • rozaliaolaboga Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 08:06
      Nie puściłabym. 14 lat to za mało na przebywanie całą noc w towarzystwie, które pije.
      Sama świeta nie byłam, ale jednak trochę starsza byłam na takich imprezach.
    • szmytka1 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 08:24
      Sama w tym wieku nie chodziłam, ale i qtedy nienmialam nawet takiegonpomysly, mysli w glowie ze cos takiego byloby mozliwe. DzIeci podstawowkowe z mojego krego rodzinno kolezenskiego po prostu w podstawowce to raczej na imieniny u ciotki chodIly a nie calonocne imprezy nastolatkow. Swojego dziecka na tego typu imprezę też bym nie puściła. Jeszcze ma czas, nie że wszystkim trzeba się spieszyć, bo jest okazja. Dla spokoju własnego i bezpieczeństwa dziecka, niw. Nawet jak nowe znamni mojemunugam, to nie wiem co odwali pozostałym uczestnikom
      • banicazarbuzem Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 08:48
        Właśnie kilka dni temu koleżanka mi opowiadała, że nie pozwoliła córce w podobnym wieku iść na imprezę.
        Oczywiście był foch. A teraz dziewczę szczęśliwe, bo ktoś tam upił się, trzeba było ściągać rodziców, bo upita nastolatka trafiła do szpitala.
        No i sprawa trafiła do sądu rodzinnego.
        Więc zaufanie to jedno a zdrowy rozsądek to drugie.
      • szmytka1 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 08:52
        Ostatnie zdanie jakimś szyfrem napisałam 😆 chodziło o to, że nawet jak ufam memu dziecku, to nie wiem do końca co mogą odwalić inni uczestnicy imprezy
      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 09:07
        Dlatego ustaliliśmy, że jadę po młodego o 1:30. Trochę niezadowolony był, ale przystało na to. Tak ja sama będę spokojniejsza.
    • frozenwildberry Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 09:01
      Puścić dziecko na noc do kolegów-jasne, puścić dziecko do patologicznych kolegów - nigdy w życiu.
      Moim zdaniem towarzystwo które tak imprezuje nie jest dobrym materiałem na bliższe znajomosci. Mam nadzieje że moje dziecko jak podrośnie będzie wybierać towarzystwo tych niepijących i niepalących. Bo w każdym pokoleniu są tacy i tacy.
      • ritual2019 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 09:20
        🤣🤣🤣
        • rozaliaolaboga Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 09:42
          Ci cie tak śmieszy? Że ktoś może nie chce, żeby jego 14-ketnie dziecko spędziło noc w towarzystwie 16-letnich pijących kolegów?
          • ritual2019 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 17.08.22, 10:40
            rozaliaolaboga napisała:

> Ci cie tak śmieszy? Że ktoś może nie chce, żeby jego 14-ketnie dziecko spędziło
            > noc w towarzystwie 16-letnich pijących kolegów?

Smieszy mnie wiara niektorych rodzicow w perfekcyjnosc swoich dzieci a takze cudzych.
      • bluea.nne Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 10:17
        Dokładnie. Rozbraja mnie pogląd, że wszystkie nastolatki na pewno piją...serio???
        I te nastolatki potrafią się super bawić bez alkoholu.
        • banicazarbuzem Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 11:40
          Myślę, że bardziej chodzi o to co życzy sobie mama tego dziecka
          • frozenwildberry Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 17.08.22, 10:14
            Jako mama obecnie 3-latka mam nadzieje że wychowam syna na osobę która widzi zło w alkoholu i używający. Sama trzymałam się z towarzystwem które takich rzeczy unikało i mimo to mogliśmy się wyszumieć i młodzieńczo poszaleć. Nie uważam że coś mnie ominęło. Za to w bliskim otoczeniu widziałam jak np. alkohol potrafi niszczyć. Bałabym się o dziecko obracające się w towarzystwie które sobie z tego nie zdaje sprawy. Bo do nałogu naprawdę nie trzeba wiele. Czasem jedno załamanie lub dużo stresu
            • frozenwildberry Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 17.08.22, 10:15
              *alkoholu i używkach
        • ritual2019 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 17.08.22, 10:42
          bluea.nne napisała:

> Rozbraja mnie pogląd, że wszystkie nastolatki na pewno piją...serio?
          > ??
          > I te nastolatki potrafią się super bawić bez alkoholu.

Jasne ze nie wszystkie pija. Moja corka nie pila - trzeba bylo ja wypychac na imprezy i zachecic do sprobowania alkoholu. Nadal pije niewiele.
          • little_fish Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 17.08.22, 11:02
            Po co zachęcać nastolatkę czy nawet dwudziestolatkę do próbowania alkoholu?
            • panna.nasturcja Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 18.08.22, 01:04
              Też mnie to zastanawia.
    • slonko1335 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 11:04
      Nie ma opcji jeżeli nie ma tam żadnych dorosłych.
    • marion.marion Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 13:51
      Mój syn (14 lat) chodzi na nocki do kumpli tylko wtedy, gdy w mieszkaniu jest rodzic. Zanim podejmę decyzję, dzwonię zawsze do rodziców danego kumpla. Gdy do nas przychodzą koledzy na noc, też jestem zawsze w domu.
    • extereso Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 16:36
      Mój w tym wieku chodził np na sylwestra do przyjaciela, siedzieli w 4 i wracam o pierwszej ( kilka domów dalej). Starczy
    • sueellen Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 16:50
      14latka bym nie puściła. 15-16latka w zależności od dojrzałości. Natomiast tzw "sleepover" moje dzieci upskuteczniaja odkąd przestały im się zdarzać nocne wypadki (moczenie) czyli od wielu lat.
      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 16:54
        Z tym, że mój 14 latek będzie w towarzystwie trzech 16 latków. I ufam mu, ale jednak presja otoczenia może zrobić swoje, więc na calonocne spotkanie nie pozwoliłam, tylko odbiorę go ok 1:30. Gdyby miał te 16 lat tak jak reszta byłoby inaczej, ale jednak tutaj te dwa lata robią różnice.
        • sueellen Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 23:09
          Masz zdrowie. O tej godzinie to ja śpię a nie przywożę dzieciaka z imprez. Moi rodzice też mieli taką filozofię. W domu miałam być przed 21:00 chyba że nocowałam u koleżanki. Imprezy całonocne zaczęły się około 15-16 roku życia i wtedy ojciec po mnie przyjeżdżał, ale nie wcześniej niż o 7;00. Trudno, by moi rodzice się dostosowywali do mojego życia towarzyskiego 😅. Imprezy były mega i absolutnie niezapomniane nawet jeśli trzeba było między 4:00 a 7:00 dogorywać gdzieś w oczekiwaniu na transport.
          • sueellen Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 23:13
            P.s głupie i trochę niebezpieczne rzeczy jak najbardziej się na tych imprezach robiło. Ja byłam typem grzecznej, rozsądnej... A jak sobie teraz pomyśle ile to rzeczy mogło pójść bardzo nie tak...
    • saszanasza Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 17:51
      Zastanowiłabym się dwukrotnie przed puszczeniem na nocną imprezę 14 latka, na której wiem, że będzie alkohol. 16 latek to również nadal dziecko. Rodzice 16 latka, nieodpowiedzialni.
      • asia.sthm Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 18:33
        > Rodzice 16 latka, nieodpowiedzialni.

Otoz to. Nie wysyla sie dziecka do takiego domu.
      • nicknachwile79 Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 20:11
        Powiem Ci, ze gryzlam się od samego początku. To jednak jedyny 14 latek wśród trzech 16 latków, dwa lata to niby nie jest duża różnica, ale jednak w tym wieku mała też nie.
        Młodemu ufam, nigdy nic głupiego nie zrobił, ale jednak.. Jednak w grupie mógłby chcieć tego alko spróbować, chociaż też się zarzeka, że nie. Dzieciakom zawsze w towarzystwie trudniej odmówić.
        Dkstego syn idzie, ale nie na całą noc. Odbiore go w środku nocy, przystał na to, chociaż zawiedziony trochę był, liczył na całą nockę poza domem. Ale no nie, tutaj cała noc odpada.

Zapraszajacego 16 latka znam, ale tamtej dwójki nie, więc tym bardziej bezpieczniej odebrać niż pozwolić zostać do rana.
        Rodzice 16 latka są spoko, bardziej wyluzowani (może trochę za bardzo), ufają swojemu synowi i pozwolili na zorganizowanie imprezy.
        • gajmal Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 16.08.22, 23:55
          I bardzo dobrze zrobiłaś.
        • audiatur.et.altera.pars Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 17.08.22, 07:06
          nicknachwile79 napisała:

> Zapraszajacego 16 latka znam, ale tamtej dwójki nie

Czerwona flaga.

> Rodzice 16 latka są spoko, bardziej wyluzowani

Czerwona flaga.
    • meerkate Re: Nastolatek na calonocną imprezę? 18.08.22, 02:03
      Moj dziecko w wieku ok 14 lat mawialo
      " na domowki to sie chodzi a nie robi - bo zawsze mozna wrocic..."
      Nie pamietam zebym kiedykolwiek dala szlaban na jakiekolwiek wyjscie czy godzine powrotu
      Jedyna kwestia byl transport. Jak byl transport to nie bylo problemu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka