Dodaj do ulubionych

Lakierowo-pazowo, pytanie

07.10.22, 23:54
Dziewczyny malujące, wiecie może, gdzie można dorwać teraz lakiery Essie? Kiedyś były szafy w Superpharm, ale teraz nie ma. Popatrzyłam w drogeriach netowych, ale wybór jest bardzo marny... a moje pazy żądają Essie!

I czy pojawiły się może jakieś fajne topy skutecznie przyspieszające wysychanie/utwardzanie lakieru, które tegoż lakieru nie kurczą? Bo zaczynam się wkurzać, coś mi się porobiło takiego, że maluję paznokcie w ciągu dnia, fajnie fajnie, niby wyschły, ale następnego dnia wstaję z odbitym splotem kołdry^^
Obserwuj wątek
    • majenkir Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 07.10.22, 23:56
      U siebie widuje je w TJ Maxx.
      • madzioreck Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 15:25
        Ja też, ale jakieś pojedyncze sztuki...
    • melisananosferatu Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 07.10.22, 23:58
      U mnie, w Ire sa w Bootsie. A top coat mam z Sally Hansen, taka czerwona, przezroczysta buteleczka.
      • melisananosferatu Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 07.10.22, 23:59
        O ta:
        www.parfumdreams.ie/Sally-Hansen/Make-up/Top-Coat/Insta-Dri-Top-Coat/index_45688.aspx?gclid=Cj0KCQjwnP-ZBhDiARIsAH3FSRci8YY3fUdqp0lX1skPicH0_ZAY45QPe7b8sFTTfK5VNjLH1qbifacaAn9fEALw_wcB
        • majenkir Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 00:07
          Dobre to?
          Chociaż z okazji wyjazdu do PL to sobie zrobię plastikowe pazy wink.
          • melisananosferatu Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 00:09
            Obleci. Musze sie rozejrzec za essie, pewnie tez cos maja choc SH jest ok (stosunek jakosci do ceny).
        • madzioreck Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 03:26
          melisananosferatu napisał(a):

> O ta:

SH Insts Dri niestety też kurczy lakier...
      • igge Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 00:18
        Nie denerwuj mnie smile
        Ten top był produktem, który w ostatnim momencie przed zapłaceniem - wyrzuciłam jednak z koszyka.
        Bo mam jakiś inny, innej firmy.
        A akurat naszło mnie na lakiery Sally Hansen. Czekam na paczkę od wczoraj sad
        Teraz żałuję.
        Trza było szminkę wyrzucić z koszyka.

Jak to mawiał śmiejąc się małżonek. Jedne usta jedna szminka, po co kilka.
        • melisananosferatu Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 11:29
          Eee...to nie jest jakas rewelacja takze luz.
          • igge Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 23:53
            Uf, to ok.
            Mnie nawet po wyjściu z salonu z gotowym niby manicure zdarza się popsuć lakier, porysować i wracać ze dwa razy na poprawki.
            Wieczorem to w ogóle unikam malowania bo rano też mam ślady od poduszki.
            Nie cierpię czekać aż lakier wyschnie.
    • borsuczyca.klusek Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 00:07
      Seche vite

www.ezebra.pl/pl/products/paznokcie/utwardzacze-wysuszacze-zmywacze/seche-vite-top-coat-wysuszacz-i-utwardzacz-14-ml-589.html?gclid=Cj0KCQjwnP-ZBhDiARIsAH3FSRfqO2FE9Yq633Pg7YU4HOHoiSXPdh-FzqfSy4GbogUDYwJ86nvQz0IaAn__EALw_wcB&gclsrc=aw.ds
      • madzioreck Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 03:27
        borsuczyca.klusek napisała:

> Seche vite

Znam, kurczy lakier jak szlag...
        • borsuczyca.klusek Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 03:31
          Lakier się kurczy jak za grubo go dajesz. Powinny być dwie cieniutkie warstwy, pierwsza prawie przezroczysta. I przed nałożeniem drugiej powinna dobrze przeschnąć (jak jest odpowiednio cienka to nie powinno to długo potrwać).
          I zanim dasz top na drugą warstwę też powinna chwilę odpocząć. Topu za to możesz dać grubo tzn. nie żałuj go i pamiętaj, by pędzelkiem omieść też same końcówki paznokci.
          • melisananosferatu Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 11:30
            O ! Borsuczku! Przeciez ty jestes ekspertem!
            • borsuczyca.klusek Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 13:58
              W malowaniu paznokci nie ma drogi na skróty. 😉😉🙂
              Wiele osób myśli, że jedna warstwa wystarczy. Dam grubiej i będzie OK. Jest to zwłaszcza kuszące przy mocno pigmentowych lakierach.
              Ale właśnie wtedy może pojawić się problem odbijania kołdry czy kurczenia topu, bo lakier nie ma szansy doschnąć.

Dobrze zrobione mani - baza, dwie cienkie warstwy i dobry top może się trzymać do 10 dni, więc czasem warto poświęcić ciut więcej czasu.
              • madzioreck Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 16:03

> W malowaniu paznokci nie ma drogi na skróty. 😉😉🙂
                > Wiele osób myśli, że jedna warstwa wystarczy. Dam grubiej i będzie OK. Jest to
                > zwłaszcza kuszące przy mocno pigmentowych lakierach.
                > Ale właśnie wtedy może pojawić się problem odbijania kołdry czy kurczenia topu,
                > bo lakier nie ma szansy doschnąć.
                >
                > Dobrze zrobione mani - baza, dwie cienkie warstwy i dobry top może się trzymać
                > do 10 dni, więc czasem warto poświęcić ciut więcej czasu.
                >

Borsuczyco, maluje pazury od 25 lat, i robię tak jak piszesz, a problem z utwardzaniem pojawił mi się niedawno, nie wiem zupełnie czemu i co się zmieniło... Kiedyś miewałam i 6 warstw przy jakichś zdobieniach i wszystko schło 🙂 Mam jeden top który przyzwoicie wysusza ale on z kolei jest mało trwały.
                • borsuczyca.klusek Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 16:19
                  A próbowałaś dwa topy? Najpierw ten wysuszający a później utrwalający?

Jeszcze taki możesz spróbować. Po nim paznokcie są jak kamień, ale ostatnio jest trudno dostępny:

nocanka.pl/product-pol-2136-Vive-Instant-Gel-Effect-Top-Coat-szybkoschnacy-utwardzacz-do-lakieru-14ml.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN
                  • madzioreck Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 08.10.22, 16:57

> A próbowałaś dwa topy? Najpierw ten wysuszający a później utrwalający?

A nie, tego patentu nie znam, dzięki smile

> Jeszcze taki możesz spróbować. Po nim paznokcie są jak kamień, ale ostatnio jes
                    > t trudno dostępny:
                    >
                    > nocanka.pl/product-pol-2136-Vive-Instant-Gel-Effect-Top-Coat-szybkoschnacy-utwardzacz-do-lakieru-14ml.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

poszukam, a jak nie, to kupię zwykły seche, może też go za cienko dawałam ale pamiętam, że się z nim nie polubiłam.
    • majenkir Re: Lakierowo-pazowo, pytanie 09.10.22, 14:57
      A propos pazowych trendów na jesień - jakie kolory teraz obowiązują?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka