Dodaj do ulubionych

Deklaracja wiary

28.11.22, 10:40
Do wątku natchnela mnie przyjaciółka, która dzwoniąc do mnie opisała mi swoją wizytę u ginekologa. Trafiła do przypadkowej osoby, bo i powodem wizyty była infekcja,więc chciała zapisać się na juz i chęć przedłużenia recepty na tabletki.
Lekarka ją zbadała, powiedziała co i jak, i do tego momentu wszystko dobrze. Ale w temacie recepty lekarka popłynęła, mówiąc, że jest to nieetyczne, że ona recepty nie przepisze, że trzeba się wstydzić, że młoda kobieta odtrąca dar poczęcia, i takie inne cuda, lekarka też podobno dość młoda, więc zdziwienie. Dopiero wychodząc z gabinetu przyjaciółka zobaczyła w ramce na ścianie informacje, że owa lekarka podpisała kilka lat temu deklaracje wiary.
I na do widzenia usłyszała od lekarki: proszę przyjść na kontrolę z mężem, nie sądzę że poprze Pani chęć zażywania tabletek.
I tak sobie teraz myślę, czy takie deklaracje nie powinny być ogólnodostępne, żeby wiedzieć kogo unikać?
Obserwuj wątek
    • arthwen Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 10:43
      Powinny. I niektóre placówki zaznaczają to przy rejestracji (głównie prywatne i po tym jak rozpętało się trochę aferek, bo ludzie zażądali zwrotów płatności za wizytę)
      • daniela34 Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 10:46
        Tak, zdaje się w Warszawie była jakaś afera, po której przychodnia zaznacza, który z lekarzy takową podpisał. I chyba również informuje pracownica rejestracji w placówce.
        • angazetka Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 16:19
          A owszem. I bardzo konsekwentnie chodzę tam do osób bez sumienia wink
      • jozefrobotnik Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 10:51
        Ja byłam raz u babki która podpisała, ale.u takiej starszej, nigdy nie zapomnę jej pogardy jak się dowiedziała że mężatka nie jestem a "błony brak"
        • eriu Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 10:52
          Trzeba było ją podać do sądu o odszkodowanie.
          • jozefrobotnik Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 10:57
            Olalam babę, ale bolało mnie długo 240 zł za wizytę, a to było parę lat temu, strach pomyśleć ile bierze teraz.
    • woman_in_love Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 10:55
      Przede wszystkim, to takie osoby powinny mieć komornika na karku i ściągane powinno być z nich zadłużenie w wysokości 300 000 + odsetki.

Dlaczego i skąd taka kwota? To koszt państwowych i bezpłatnych studiów medycznych w PL bez specjalizacji.

A jak się nie podoba to wypad na KUL - oczywiście KUL powinien stracić także docelowo dotacje państwowe i utrzymywać się z dotacji parafian jak kiedyś + czesnego.
      • jozefrobotnik Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 10:57
        Kul była uczelnia mojego pierwszego wyboru, jak jeszcze takiego chorego kościoła nie było. Ale jak przy rejestracji kazali akt chrztu przynosić to podziękowałam.
    • la_felicja Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 11:31
      Taka "ginekolożka" powinna się leczyć u innych "lekarzy" z deklaracją wiary (piszę w cudzysłowie, bo dla mnie to nie są prawdziwi lekarze)

Np u dentysty - nie podam pani znieczulenia, bo ból uszlachetnia i zbliża do Boga. To wstyd, że taka młoda, zdrowa kobieta odrzuca dar cieprienia.
      A w ogóle to proszę przyjść z mężem, on zdecyduje, co wkładamy do zęba i czy w ogóle leczymy.
      • ajaksiowa Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 11:38
        Dokładnie👏
      • asia.sthm Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 13:01
        Jakis zmasowany najazd na te ginekolozki powinno sie zorganizowac. Kazda pacjentka z "wbrewsumiennym" zleceniem po otrzymaniu odmowy żąda zwrotu oplaty.
    • natalia.nat Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 14:33
      Totalny absurd. Nie powinno być żadnej deklaracji wiary w tym zawodzie. Lekarka sama może nie stosować tabletek antykoncepcyjnych, ale powinna mieć obowiązek przepisać je pacjentce, jeżeli ona ma taką wolę i pouczyć zgodnie ze swoją wiedzą medyczną. A jak się nie podoba, to się przekwalifikować.
      • jozefrobotnik Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 16:06
        Dokładnie tak samo uważam. Nie rozumiem dlaczego ta wiare tak wpychają w sferę publiczna. Go.wno mnie obchodzi wyznanie lekarki, potrzebuje leków, więc proszę dać receptę, a nie umoralniac.
      • paskudek1 Re: Deklaracja wiary 28.11.22, 16:37
        W ŻADNYM zawodzie kwestia wiary nie powinna wpływać na profesjonalne zachowanie pracownika. Lekarz, który leczy pacjenta zgodnie z wiarą a nie najnowszą wiedzą medyczną, wytycznymi WHO oraz dla dobra pacjenta jak dla mnie powinien w trybie natychmiastowym stracić prawo wykonywania zawodu. Nie ważne jakiej jest specjalizacji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka