Dodaj do ulubionych

Krowa mać

08.12.22, 06:18
Podobno tak się będzie nazywać nowa burgerownia w Szczecinie.
Ogień big_grin
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Krowa mać 08.12.22, 06:22
      W kilku miastach już jest.
      • lilia.z.doliny Re: Krowa mać 08.12.22, 06:26
        O, sieć znaczy
        A myślałam, że to jakaś krajanka taka twórczatongue_out
    • primula.alpicola Re: Krowa mać 08.12.22, 06:37
      Ryzykowne nieco. Ludzie nie lubią jak im się przypomina, że burger było krową.
      • mama-ola Re: Krowa mać 08.12.22, 07:15
        I to krową macią, tj. matką, po której płaczą bombelki.
      • 35wcieniu Re: Krowa mać 08.12.22, 07:19
        Pewnie gdyby im pod tą nazwą nie szło w innych miastach to by zmienili, ale idzie.
        Podobnie jak sieciówce "Zdrowa Krowa".
        • ajaksiowa Re: Krowa mać 08.12.22, 07:27
          Obrzydliwe,nie podoba mi się,trzeba naprawdę mieć popaprane w umyśle żeby tak nazwać mięsodajnię,potwierdza się moja teoria że ludzie(nie wszyscy )to półmózgi,klientela tego przybytku napewno
          • sueellen Re: Krowa mać 08.12.22, 07:46
            A bo może nie są aż tacy wrażliwi i nie skręca ich na myśl że ten burger muczal.
            • ajaksiowa Re: Krowa mać 08.12.22, 08:38
              sueellen napisała:

> A bo może nie są aż tacy wrażliwi i nie skręca ich na myśl że ten burger muczal
              > .
              To już nawet nie jest kwestia wrażliwości tylko szacunku do zwierzęcia którego Ciało się zjada👎👎👎
              • kk345 Re: Krowa mać 08.12.22, 10:19
                Mówisz, że przemilczenie nazwy "krowa" to wyraz szacunku dla tejże krowy? big_grin
              • arthwen Re: Krowa mać 08.12.22, 19:26
                Że co?
                Uważasz, że jeśli nie nazwiemy mięsa, które zjadamy i które pochodzi z ciała zwierzęcia nazwą tego zwierzęcia, to ono magicznie zmienia się w takie bezpostaciowe mięso, przez które absolutnie żadne zwierzątko nie musiało zginąć?
            • magia Re: Krowa mać 08.12.22, 08:42
              ja mysle, ze moga miec inne skojarzenia z ta nazwa, raczej jak popularne przekleństwo a nie krowa.
              • biala_ladecka Re: Krowa mać 08.12.22, 08:45
                To tylko potwierdza, kto jest odbiorcą tej (he, he, he) dowcipnej nazwy uncertain
            • ykke Re: Krowa mać 08.12.22, 08:49
              sueellen napisała:

> A bo może nie są aż tacy wrażliwi i nie skręca ich na myśl że ten burger muczal
              > .
              Myśl ich nie skręca, ale widok podzialal by na pewno.
              • m_incubo Re: Krowa mać 08.12.22, 11:18
                Ale widok czego?
                Krowy?
                Zapewniam cię, że większość ludzi lubiących wołowinę wie, jak wygląda krowa, widziało krowę, wie, że burger to ciało krowy. I jest im z tego powodu wszystko jedno.
                Musisz z tym jakoś żyć.
                • nenia1 Re: Krowa mać 08.12.22, 15:43
                  m_incubo napisała:

> Ale widok czego?

pewnie jej chodzi o widok zabijania.
                • arthwen Re: Krowa mać 08.12.22, 19:27
                  Znam bugerownię w której widzą zdjęcia krów jako dekoracja tongue_out Nie widziałam, żeby któremukolwiek klientowi odebrało apetyt z tego powodu.
          • bywalec_hoteli Re: Krowa mać 08.12.22, 07:49
            Dlaczego? wołowina jest zdrowsza od wieprzowiny i kurczaka. Akurat twórcy burgerowni prześcigają się w pomysłowości na nazwę i na nazwy poszczególnych "modeli" w menu. Chyba nawet istnieje Love Krowe.
          • mama-ola Re: Krowa mać 08.12.22, 08:58
            > Obrzydliwe,nie podoba mi się,trzeba naprawdę mieć popaprane w umyśle żeby tak n
            > azwać mięsodajnię

Widziałam kiedyś knajpę, całkiem ładną w środku, ale o nazwie "Gruby Benek". Pomyślałam, że okropna nazwa. Miałabym się utożsamiać z grubym Benkiem? Miałabym chcieć tam jeść, aby wyglądać jak gruby Benek? Różne takie w tym stylu miałam skojarzenia, a wszystkie odrzucające.
            • 35wcieniu Re: Krowa mać 08.12.22, 09:05
              Grubych Benków jest jak psów, to też sieciówka. Nawet kiedyś byłam. Kolejny przykład że nazwa nie ma w takich przypadkach specjalnego przełożenia na zainteresowanie klientów.
              • sueellen Re: Krowa mać 08.12.22, 09:30
                W Londynie jest/byl The Mad Bishop & Bear, pub The Job Centre. W Plymouth jest Nowhere Inn, a w Louth znajduje sie My Father’s Moustache
                . A wreszcie w Kornwalii jest pub o wdziecznej nazwie The Bucket of Blood

Po polsku byloby to:
                wsciekly biskup i dziewiedz
                Posredniak
                Nigdzie
                Wasy mojego ojca
                oraz Wiadro krwi
                • 35wcieniu Re: Krowa mać 08.12.22, 09:37
                  Po polsku byloby to:
                  wsciekly biskup i dziewiedz

Nie, nie byłoby.
                  • m_incubo Re: Krowa mać 08.12.22, 11:19
                    😂
              • wapaha Re: Krowa mać 08.12.22, 09:39
                35wcieniu napisał(a):

. Kolejny pr
                > zykład że nazwa nie ma w takich przypadkach specjalnego przełożenia na zaintere
                > sowanie klientów.
                >
                np. Pasi Bus wink

a pasą się tam tak, że ciężko się dopchac wink
          • piataziuta Re: Krowa mać 08.12.22, 10:51
            ajaksiowa napisała:

> Obrzydliwe,nie podoba mi się,trzeba naprawdę mieć popaprane w umyśle żeby tak n
            > azwać mięsodajnię,potwierdza się moja teoria że ludzie(nie wszyscy )to półmózgi
            > ,klientela tego przybytku napewno
            >

Fascynujące.
            Trzeba naprawdę żyć w niezłym wyparciu i oderwaniu od rzeczywistości, żeby tak bardzo nie dopuszczać do siebie, że spożywane mięso to fragment martwego zwierzęcia, że wszystkich, których ten prosty fakt nie szokuje i nie dziwi, wyzywać od półmózgów.
      • cosmetic.wipes Re: Krowa mać 08.12.22, 10:45
        Ponieważ znam wytwory krowy mać, to mogę stwierdzić, że raczej nikomu nie przeszkadza.
        Poza tym ludzie, którzy nie umieją sobie skojarzyć zwierzęcia z zawartością talerza, to ci sami którzy są przekonani, że pieniądze pochodzą ze ściany a mleko z kartonu. Znaczy nie nazbyt mądrzy.
        • piataziuta Re: Krowa mać 08.12.22, 10:58
          > Poza tym ludzie, którzy nie umieją sobie skojarzyć zwierzęcia z zawartością tal
          > erza, to ci sami którzy są przekonani, że pieniądze pochodzą ze ściany a mleko
          > z kartonu. Znaczy nie nazbyt mądrzy.
          >

Dodałabym, że kiedyś tacy prości ludzie mieli więcej zahamowań w kontekście wyzywania wszystkich wokół od półmózgów. To chyba to słynne "wstanie z kolan".
          • m_incubo Re: Krowa mać 08.12.22, 11:22
            Które skończyło się upadkiem na głowę, tak big_grin
      • emateczka Re: Krowa mać 08.12.22, 14:41
        I chyba to zdrowy odruch? Też mi się tak skojarzyło... Ale ja i tak nie jem mięsa i mocno ograniczam nabial, wlasnie m in dlatego, że było kiedys krową (i macią).
    • grazbed Re: Krowa mać 08.12.22, 07:47
      Ryzykowna nazwa. Wyobraziłam sobie odbieranie telefonu. crying
    • ykke Re: Krowa mać 08.12.22, 08:52
      E tam, nic pomysłowego . Dla mnie mistrzostwem jest gra słów w nazwie Krowarzywa, weganskiej burgerowni.
      • 35wcieniu Re: Krowa mać 08.12.22, 08:57
        Z ciekawości: jak się to u ciebie odmienia?
        "Idę do..."?
        Bo nazwa jest spoko ale to jak działa w mowie jest dziwaczne, ale może tylko u mnie.
        • piataziuta Re: Krowa mać 08.12.22, 11:11
          35wcieniu napisał(a):

> Z ciekawości: jak się to u ciebie odmienia?
          > "Idę do..."?
          > Bo nazwa jest spoko ale to jak działa w mowie jest dziwaczne, ale może tylko u
          > mnie.
          >

Dla większości klientów, po północy, po pijaku, w przerwie od imprezowania na bulwarach, odmiana nie ma raczej większego znaczenia.
      • lella_two Re: Krowa mać 08.12.22, 10:01
        Zgadzam się, "Krowarzywa" to super nazwa. "Krowa mać" dla mnie nie do przyjęcia.
      • conena Re: Krowa mać 08.12.22, 10:07
        zgadzam się, Krowarzywa fajne, podoba mi sie również Kura Warzyw (to akurat jest nie wege).
      • nenia1 Re: Krowa mać 08.12.22, 15:44
        ykke napisała:

> E tam, nic pomysłowego . Dla mnie mistrzostwem jest gra słów w nazwie Krowarzy
        > wa, weganskiej burgerowni.
        >
        tak, też mi się bardzo spodobała.
    • cosmetic.wipes Re: Krowa mać 08.12.22, 09:02
      To sieciowka. Jest w kilku miejscach.
    • kk345 Re: Krowa mać 08.12.22, 10:21
      A co powiesz na Krowi placek? big_grin
      • lilia.z.doliny Re: Krowa mać 08.12.22, 11:04
        Powiem, że hmmm......
    • lilia.z.doliny Re: Krowa mać 08.12.22, 10:50
      Ale takie są fakty i z nimi się nie dyskutuje. Burgery są z krow. Ze zwierzat..kiedyś żywych, potem.zabitych i właśnie jedzonych. Mdłości i omdlewanie na widok nazwy jest żałosna dyskusją z tymiż faktami. No.po.prostu po atrzec nie można na to nieszczęście.
      Podobnie jest z jedzeniem.przepiorek czy innych ptaków zagrożonych wyginięciem. Zamawiam ( w eleganckiej restauracji), ale jest to tak niemoralne zamówienie, że konsumuje ze szmata zarzucona na głowę I zasłoniętymi oczami.
      I problem znika.
      Poniekąd...
      • piataziuta Re: Krowa mać 08.12.22, 11:00
        Przestań!
        Burgery są z mięsa, mięso ze sklepu, a piniondze z pisu.
        • lilia.z.doliny Re: Krowa mać 08.12.22, 11:04
          Lub że ściany
      • rosapulchra-0 Re: Krowa mać 08.12.22, 11:30
        Nie mądraluj, nie mądraluj, lilia!
        Lepiej daj przepis na śledzie z cynamonem, please!
        • lilia.z.doliny Re: Krowa mać 08.12.22, 11:59
          Dobra, wyślę Ci na msg.
          W tym roku zrobię też korzeni boczniaki ( z forum) to może będzie następny hicior tongue_out
      • lella_two Re: Krowa mać 08.12.22, 11:35
        Ja nie dyskutuję z faktami, jestem od lat wege. Po prostu uważam tę nazwę za słabą i dość prymitywną.
      • emateczka Re: Krowa mać 08.12.22, 14:47
        Alez oczywiście, hamburgery są z krowy, i dla niej nazwa taka czy siaka nic już nie zmienia.
        Natomiast dla mnie żarty słowne nawiązujące do żywej istoty, która oddala życie, stając się jedzeniem, są równie słabe jak obrazki zadowolonych swinek i krówek na opakowaniach wędlin.
        Nie ma potrzeby konsumować przepiórek ze szmata na głowie, można po prostu wcale ich nie zamawiać... I problem w końcu zniknie NAORAWDĘ.
    • znowuniedziela Re: Krowa mać 08.12.22, 11:32
      U mnie w mieście jest taka burgerownia właśnie o tej nazwie. Dla mnie znak czasów dno moralne i debilizm.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka